10 Mayıs Boğa Burcunda Güneş Tutulması

10 Mayıs…Venüs Günü…Bugün saat 03:28’de Boğa burcunun 19 derecesinde Güneş ve Ay birleşecek ve halkalı bir Güneş Tutulması yaşayacağız. Ülkemizden gözlenemeyecek olan tutulma Pasifik okyanusu ve Avustralya’dan izlenebilecek. Tutulma sabit grup ve toprak elementinde olduğu için etkileri altı aylık bir sürede hissedilecektir. Boğa burcu kişisel değerlerimiz, sahip olduklarımız, kazançlarımız, maddi kaynaklarımız, güvenliğimiz, sevdiklerimiz ve bağlı olduklarımız, alışkanlıklarımızla ilgili kavramlara dikkat çekiyor. Yeni aylar yeni başlangıçlar, girişimler, değişimler yaratırlar.

 

Boğa burcundaki toplanan gezegenlerin güney düğüme yakın olması geçmişten gelen değerlerimizi, sahip olduğumuz kaynaklarımızı, alışkanlıklarımızı; tutulma yöneticisi Venüs’ün İkizler burcuna geçiş yapması ise yeni deneyimlere yol almamız gerektiğini anlatıyor. Jüpiter tutulma noktasına destekleyici konumda yer alarak şans veriyor. Sahip olduğumuz kaynakları, yeteneklerimizi uygun yeni imkanlarla değerlendirerek uzun vadeli kalıcı kavramlara dönüştürebiliriz. Kişisel haritalarımızda Tutulma derecesine temas eden noktalar nasıl etki alacağımızı daha iyi alacaktır. Genel olarak Boğa, Akrep,Aslan, Kova, Oğlak, Başak burçları bu tutulma etkisini en yoğun hisseden burçlar olacaktır.

 

Ülkemizin horoskopunda tutulma 11. Evinde gerçekleşeceği için, halk, toplum içerisindeki gruplar, meclis, ekonomi, yasama organları,ulusal amaçlar, dost ülkeler, diğer ülkelerle yapılan anlaşmalar, lokal yönetimler, borsa, gelecek ile ilgili projeler öne çıkacaktır. Maddi kavramlar, toprak, tarım, ürünler, sahip olunan değerler, sanatsal konular da öne çıkabilir. Tutulmanın natal Venüs’e karşıt açı da olması önümüzdeki altı aylık süreçte zaman zaman zorlanmalar olabileceğinin işareti.

 

Demet Baltacı Bilincokulu.com

 

Burç yorumlarınızı takip ederken öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuzu da okumanızı tavsiye ederim.. www.bilincokulu.com

 

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)
Güneş tutulması gelirleriniz, yatırımlarınız ve bütçenizde yeni oluşumlar içerisine girmenize imkan verebilir. Sahip olduğunuz bazı değerler ve kişisel yeteneklerinizin farkına varıp, gelir getirecek bir iş projesine başlayabilirsiniz. Hayatınızdaki iletişim trafiği bu ay hızlanabilir. Özellikle ayın ikinci yarısından sonra İkizler burcunda transit edecek olan Venüs, Merkür ve Güneş yakın çevreniz, kardeşleriniz, aileniz ile olan ilişkilerinizi güçlendirebilir.

 

BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)
Güneş tutulması gerçekleşecek. Kendi değerinizin daha fazla farkına varabilir ve güven duyabilirsiniz. Özel ilişkileriniz ve ortaklıklarınızda belirleyici rolünüz artabilir ve saygı görebilirsiniz. Bazı Boğar bu dönemde dış görünüşleri ile daha fazla ilgilenebilir, önemli imaj değişimleri de yapabilirler. Kronik bir sağlık probleminizi çözüme kavuşturmak için de yeni imkanlarla karşılaşabilirsiniz. Hayatınızın yönünü belirleyecek önemli değişimler için gerekli cesareti kendinizde bulabileceksiniz. Bu dönemde maddi konularda da güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

 

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran)
Boğa burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması, hayatınızda sizi zorlayan bağımlılıklardan ve zararlı alışkanlıklardan kurtulmak için gerekli istek ve iradeyi size verebilir. Yeni bir ruhsal şifa, meditasyon, diyet, beslenme ve egzersiz programına başlayabilirsiniz. Jüpiter sizi desteklerken kendiniz için uzun vadede olumlu olacak yatırımlar yapmaya çalışın

 

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)
Boğa burcunda yaşanacak Güneş tutulması ile birlikte ait olduğunuz sosyal gruplar, arkadaşlarınız, projeleriniz ve gelecek hedeflerinizle ilgili yeni yapılandırmalar sözkonusu olabilir. İş çevreniz ve sosyla hayatınızda geleceğinizi etkileyebilecek önemli kişilerle tanışabilirsiniz. Günlük hayatınız, çocuklarınız ve duygusal ilişkilerinizle ilgili sorumluluklar zaman zaman sizi sınayacaktır.Onları ihmal etmemeye çalışın.Eşiniz, ortağınız ve farkında olmadığınız bazı gizli dostlar sizi bu dönemde destekleyecekler.

 

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)
Boğa burcunda oluşacak Güneş tutulması iş, kariyer ve toplum önündeki kimliğinizle ilgili yenilikler getirebilir.Kariyerinizde yeni bir dönem başlayabileceği gibi, iş ortamınızda ve üstlerinizle ilgili değişimler de söz konusu olabilir. Eviniz, aileniz, ebeveynleriniz ile ilgili kavramlar da gündeminizde olabilir.

 

BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)
Boğa burcunda yaşanacak Güneş tutulması, eğitim, yurtdışı, seyahatler, medya ile ilgili kavramlarda yeni başlangıçlar getirebilir. Bir süredir tıkanmış konulara çözüm bulabilirsiniz. Zihinsel ve ruhsal olarak olgunlaştığınız, hayat görüşlerinizin ve yaşam felsefenizin değiştiği bir dönemdesiniz. İşinizin medya ile bağlantıları, tanıtımı, yurtdışı ortaklıklar, hukuksal davalar, çocuklarınızın eğitimi gündeminizde olacak.

 

TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)
Boğa burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması ortak kazançlar, kredi, sigorta, miras, nafaka vb. konularında yeni başlangıçları hızlandırabilir. İşiniz için yatırım yapabilecek bir ortak ve maddi destek bulmanız da mümkün olabilir.Yurtdışı, medya, yayıncılık, eğitim ile ilgili kavramlardan da destek bulmanız mümkün görünüyor. Günlük hayatınızda yakınlarınız, iş yaşamınızda arkadaşlarınız size ilginç ve yaratıcı fikirler verebilirler.

 

AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )
Boğa burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması, iş birlikleri, ortaklıklar ve evlilikle ilgili önemli başlangıç ve değişimler getirebilir. Hayatınızın bu alanında sağlam ve uzun vadeli yapılandırmalara başlayabilirsiniz. Maddi alanda size destek olacak bir iş ortağı bulabilir, bir süredir devam eden birlikteliğinizde evlilik kararı alabilirsiniz. Gelişme imkanı olmayan ilişkileriniz de sona erebilir ve siz yeni ufuklara yönelebilirsiniz. Evli olanların eşleri ile ilgili önemli kavramlar oluşabilir. Jüpiterin konumu sizi maddi konularda destekliyor.

 

YAY (23 Kasım-21Aralık
Boğa burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması, işinizle ilgili önemli atılımlar yapmanıza yardım edebilir. Günlük hayatınız ve yaşam tarzınızı değiştirecek başlangıçlar da yapabilirsiniz. Evinizde veya iş yerinizde güvenebileceğiniz uygun bir yardımcı bulmanız da söz konusu olabilir.Yaşamınızı renklendirecek bir evcil hayvana bu dönemde sahip olabilirsiniz.

 

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)
Boğa burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması çocuklarınız ile ilgili beklediğiniz bir haberi size getirebilir. Onların geleceği ile ilgili önemli yapılandırmalar içerisine girebilirsiniz. Çocuk sahibi olmak isteyenler bu tutulmanın etkisiyle amaçlarına kolaylıkla ulaşabilirler. Tabii bu tutulma Venüs ve Mars etkisiyle size güzel aşklar da vaad ediyor. Süregelen ilişkilerde daha keyifli dönemler başlayabilir. Sanat ile uğraşıyorsanız yarfatcılığınızın çok artacağını ve çalışmalarınızdan önemli sonuçlar alabileceğinizi de söyleyebiliriz. Her durumda sevgili oğlaklar bu tutulma sizi mutlu edecek kavramları hayatınıza hızla sokabilir.

 

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)
Boğa burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması eviniz, aileniz ve ebeveynleriniz ile ilgili konulara dikkat çekiyor. Bu dönemde ev, mülk, arsa alımı, satımı, kiralama, taşınma gibi kavramlar gündemde olabilir. Aile büyükleri ile ilgili bazı değişim ve başlangıçlar da dolaylı olarak sizi etkileyebilir.

 

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)
Boğa burcunda yaşanacak Güneş tutulması, sizin için bir seyahat, eğitim veya medya ile ilgili önemli bir fırsat karşınıza çıkarabilir. Yeni bir otomobil, telekomünükasyon, reklam, pazarlama, yayıncılık daha fazla gündeminizde olabilir. Bazı Balıklar kardeşleri ile ilgili yaşayacakları gelişmelerden dolaylı olarak etkilenebilirler. Her durumda hayatınızda iletişimin, hareketin çok arttığı, yeni fikirler ve haberlerin günlük yaşamınızı etkilediği bir dönemde olabilirsiniz.