HAZİRAN AYI VE BURÇLAR

Aylık burç yorumlarını takip ederken, öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuzu da okumanızı tavsiye ederim..

 

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)
Sevgili Koçlar, Haziran ayına daha enerjik ve neşeli başlıyorsunuz.Yönetici gezegeninizin İkizler burcuna geçmesi hayatınızı daha hareketli ve aktif yapabilir. Kendinizi daha rahat ifade edebilir, hatta bazen agresif ve tartışmacı bir tavır takınabilirsiniz. Yakın çevreniz oldukça kalabalık görünüyor. Aile üyeleri , kardeşler ve yakınlarınızla görüşmeleriniz arttığı gibi, kısa seyahatlerde  yapabilirsiniz. Venüs ve Merkür’ün Yengeç burcundaki seyri evinizle ve ailenizle daha fazla ilgilenmenizi sağlayacaktır. Evinizde dekorasyon, tadilat vb. gibi kavramlarla uğraşabilir, aile üyelerinizle zevkli zamanlar geçirebilir, misafir ağırlayabilirsiniz.

 

8 Haziran’da İkizler burcunda doğacak yeni ay iletişim, seyahatler, eğitim ve ticari konularda yeni kavramları gündeme getirecek. İşinizin bilgisayar, internet, medya aracılığı ile tanıtımı, halkla ilişkiler, reklam gibi konular hızlanabilir. Eğer eğitim ile ilgili bir beklentiniz varsa hızla eni gelişmeler olacaktır. Yakın çevreniz ve kardeşlerinizin hayatında olabilecek yeni gelişmeler sizi de mutlu edecek. Günlük hayatınızın hızlandığı, bol bol yeni haberler duyduğunuz eğlenceli ve hareketli bir yeni ay sizi bekliyor. Neptün’ün Balık burcundaki seyri hayal dünyanızı, sezgilerinizi ve yaratacılığınızı güçlendiriyor. Yazılı ve sözlü yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz ve kendinizi ifade edebileceğiniz çalışmalara başlamak için uygun bir zamandasınız. 15 Haziran’da yakın çevreniz, aile üyeleri ve otorite kavramları ile olan iletişimlerinize dikkat etmelisiniz. Gerginlik ve stres nedeniyle tartışmalara açık bir durumda olacaksınız. 21 Haziran’da Güneş Yengeç burcuna geçecek ve 23 Haziran’da Oğlak burcunda bir dolunay yaşayacağız. Aile büyükleri ve eviniz ile ilgili bazı kavramlar öne çıkacaktır. Bazı koçlar bu dolunayda kariyerleri ile ilgili bazı kavramlarda dönüşümler yaşayabilirler. Beklediğiniz bir terfi, iş değişikliği, atama, taşınma, yer değişikliği günlük yaşamınızı etkileyecektir.

 

26 Haziran’da Jüpiter Yengeç burcuna geçecek. Jüpiter Yengeç burcunda çok güçlü ve verimli olacağı için önümüzdeki bir yıl ev ve aile konularında size önemli fırsatlar verecektir. Aileniz genişleyebilir, ailede var olan sorunlara çözümler bulunabilir. Evinizi güzelleştirmek, ev alımı, satımı, gayri menkulden gelecek gelirler bakımından şanslı bir dönemde olacaksınız.

 

26 Haziran’da Merkür Yengeç burcunda retro harekete başlayacak. 20 Temmuz tarihine kadar evinizde bazı araç gereçlerde arızalar oluşabilir, onarım ve tadilatla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Aile üyeleri ile olan ilişkilerde anlaşmazlıklar, yanılgılar olabilir ve kendinizi zihinsel olarak daha içe dönük ve duygusal hissedebilirsiniz. Eski aile konuları, sorunları tekrar gündeme gelebilir ve çözüm yolları arayabilirsiniz. Çocukluğunuzla ilgili kavramlar, eski fotoğraf albümleri, arkadaşlar, aile büyüklerine ait temalar Merkür retrosunda sizi anılarınızla daha fazla baş başa bırakabilir.

27 Haziran’dan itibaren Venüs Aslan burcuna geçerek duygusal ilişkilerinizi ve sosyal hayatınızı canlandıracak. Çocuklarınızla ilgili güzel gelişmeler yaşayabilir, aşık olabilir, tatile çıkabilirsiniz.

 


BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)
Sevgili Boğalar, ayın ilk haftasında Merkür’ün ardından gezegeniniz Venüs’ün de Yengeç burcuna geçmesi yakın çevre ilişkilerinizi ve iletişimlerinizi hızlandıracaktır. Kısa seyahatler, siz veya çocuklarınızın eğitimi ile ilgili gelişmeler günlük hayatınızı daha fazla meşgul edecektir. Kardeşleriniz, akrabalarınız, komşularınızla daha fazla ilgilenme ve güzel vakit geçirme fırsatı da bulabilirsiniz. Maddi konularda şansınız devam ediyor. Bütçenizde yeni gelir imkanları yaratacak eğitim, kurs, medya, yayıncılık ile ilgili konular bu ay da sizi destekleyecek.

 

8 Haziran ‘da İkizler burcunda doğacak yeni ay, işiniz ve kazançlarınızla ilgili yeni bir dönemi başlatabilir. Uzun süredir hazırladığınız projeyi nihayet bitirip harekete geçebilirsiniz. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için önemli fırsatlar karşınıza çıkabilir. Tüm detayları kontrol edin ve eksikleri tamamlamaya çalışın. Neptün etkisi bazı detayları gözden kaçırmanıza neden olabilir.Bu nedenle eşiniz ve iş ortağınızla anlaşmazlık yaşama olasılığınız var. Ay ortasında yurtdışı, eğitim, medya, hukuksal konularda sizi zorlayabilecek gelişmeler olabilir. Bunlar daha çok ihmal ettiğiniz, zamanında ilgilenmediğiniz konular olabilir ve üzerinizde baskı yaratabilir.

21 Haziran’da Güneş Yengeç burcuna geçecek ve tatil ve seyahatler gündeminizde olabilir. 23 Haziran’da Oğlak burcunda meydana gelecek dolunay ile birlikte tatile gidebilir, eğitim ile ilgili bir konuyu sonuçlandırabilirsiniz. Hukuksal konularda da şanslı bir dönemde olacaksınız; ertelenmiş sorunları çözüme kavuşturabilirsiniz. Uzaklardan gelecek haberler, akrabalar, misafirler de bu dolunayın konusu olabilir.

 

26 Haziran’da Jüpiter İkizler burcundan ayrılarak Yengeç burcuna geçecek. Bir yıldır maddi konularda size çeşitli fırsatlar sunan Jüpiter artık iletişim yönünüzü geliştirecek. Kendinizi daha fazla ifade etme imkanı bulabilir, medya, yayıncılık, bilişim sektörü ile ilgili kavramlar hayatınızda daha fazla yer alabilir. Kardeşleriniz ve yakınlarınızla ilgili güzel gelişmeler yaşayabilir, onların hayatlarındaki gelişim ve fırsatlardan dolaylı olarak siz de etkilenebilirsiniz. Yeni bir eğitim programına başlamak, otomobil almak, kitap çıkarmak, işinizin internette ve medyada tanıtımını yapmak için de önümüzdeki bir yıl uygun fırsatlarla karşılacaksınız.

 

26 Haziran’da Merkür Yengeç burcunda retro harekete başlayacak. 20 Temmuz’a kadar devam edecek retro boyunca özellikle günlük iletişimlerinizde bazı gecikmeler, aksamalar söz konusu olabileceği gibi, eski komşularınız ve okul arkadaşlarınızla da karşılaşabilir, özlem giderebilirsiniz.

27 Haziran’da Venüs Aslan burcuna geçecek. Evinizde bir tadilat yapmak, yeni eşyalar almak, dekorasyon yapmak istiyorsanız uygun bir zamanda olacaksınız. Aile üyeleri ve arkadaşlarınızla evinizde daha fazla birlikte olabilir, davetler verebilirsiniz.

 


İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 

Sevgili İkizler, burcunuza geçen Mars ile birlikte enerjiniz ve motivasyonunuz çok yüksek görünüyor. Jüpiter ile ay sonunda vedalaşmadan önce şanslı ve bereketli enerjisini hissetmeye devam edeceksiniz. Geçtiğimiz ay sonunda karşınıza güzel fırsatlar çıktı ve moraliniz yükselmiş durumda. Ay başında Venüs ve Merkür Yengeç burcuna geçerek maddi konular ve kazançlarınızla ilgili konuları hareketlendirecek. Gelirlerinizde artış olabileceği gibi, para harcama ve alışveriş isteğiniz de artabilir. Alışveriş merkezlerinde çok dolaşmamaya çalışın; lüks tüketim ürünleri özellikle ilginizi çekebilir.

 

8 Haziran’da ikizler burcunda doğacak Yeni ay ile birlikte hayatınızın bir çok alanında yeni kavramlarla karşılaşabilir, başlangıçlar yapabilirsiniz. Dış görünümünüzde bir yenilik, ilişkilerinizde ve kariyerinizde yeni bir dönem bu yeniayın konuları arasında. Yılda bir kez olacak bu yeni ayı iyi değerlendiremeye çalışın. Özellikle 6-10 Haziran aralığında doğduysanız, doğum gününüzü takip eden bu yıl sizin için çok özel olabilir.Yeni ay haftası burcunuzda ilerleyen Mars sizi biraz aceleci, sinirli, dikkatsiz yapabilir. Sakarlık ve kazalara karşı temkinli olmalı, günlük hayatınızda tartışmacı tavırlardan uzak durmalısınız. Aksi halde ufak tefek tatsız durumlarla karşılaşabilirsiniz. Sosyal ortamlarda, grup çalışmalarında ve çocuklarla ilgili konularda fazla harcama yapma riskiniz var. Bütçenizi zorlamamaya çalışın.

12 Haziran ve yakınların özellikle Mayıs sonu doğan ikizler iş ve kariyerinizle ilgili bir hayalinize kavuşabilirsiniz. Yakın çevrenizden ve ailenizden önemli destekler bulabileceksiniz. 15 Haziran ve yakınlarında Haziran başı doğan ikizler burçları Mars’ın sert açısı nedeniyle sağlığınızla ilgili ufak bir problem, diş , enfeksiyon, kaza ile karşılaşma durumunuza karşı temkinli olunuz.

21 Haziran’da Güneş Yengeç burcuna geçecek. Maddi konular ön planda olacak. 23 Haziran’da Oğlak burcunda yaşanacak dolunay,  ortak kazançlar, yatırımlar, kredi, vergi, sigorta, prim gibi kavramlarda sonuçlanmalar getirebilir.

 

26 Haziran’da Jüpiter burcunuzdan ayrılacak ve Yengeç burcuna geçecek. Önümüzdeki bir yıl Jüpiter sizi maddi konularda destekleyecek. Kendinize yeni kazanç yolları bulabilir, gelirlerinizi arttırabilirsiniz. Kendi kişisel değerlerinizin daha fazla farkına varabilir, güvende hissedebilirsiniz.

 

26 Haziran’da Merkür Yengeç burcunda retro harekete başlayacak. 20 Temmuz tarihine kadar maddi konularda, alacak ,verecek, ödemeler ile ilgili kavramlarda gecikmeler ve karışıklıklar olabilir; temkinli olmalısınız. Muhasebecinizi daha fazla kontrol etmeliniz; fatura, vergi vb. de hesap hataları oluşabilir. Bazı eski borçların gündeme gelmesi de söz konusu olabilir. Yeni bir sözleşme, anlaşma ,kredi başvurusu ve imza için de retro dönemlerinin çok uygun olmadığını hatırlamalısınız.

27 Haziran’da Venüs Aslan burcuna geçecek. Yakın çevre ilişkileriniz canlanabilir. Kısa zevkli seyahatler, tatiller, kardeşleriniz ve arkadaşlarınızla birlikte katılacağınız sosyal ortamlar, sanatsal faaliyetler sizi mutlu edecektir.

 

 

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)
Sevgili Yengeçler ay başında Venüs ve Merkür’ün burcunuza geçmesi ile birlikte daha fazla dikkat çekecek, kendinizi ifade etmekte zorlanmayacaksınız. Güzel günlerin yakında olduğunu siz de hissediyorsunuz. İkizler burcundaki Mars zihinsel olarak huzursuzluk verebilir ve içsel olarak zaman zaman gerginleşebilirsiniz. Açık havada zaman geçirerek ve spor yaparak bu durumu dengelemeniz mümkün olacaktır. 5 Haziran’da eşiniz ve ortağınızın baskıcı tavırlarıyla karşılaşabilirsiniz. Daha sakin olmaya çalışırsanız, önemli bir problem çıkmayacaktır. 7 Haziran’da Neptün retro harekete başlayacak ve sizin manevi ve ruhsal gelişiminizde daha hassas ve içe dönük olmanıza neden olabilir. Eğitim, yurtdışı ile ilgili kavramlar ve hukuksal konularda bazı karışıklıklar yaşamanız da mümkün. Yabancı kültürlerden, eğitim ortamından bir aşk fırsatı da karşınıza çıkabilir. Ruhsallığınızın çok yükseldiği, sezgilerinizin güçlendiği, romantizmin doruk noktasına ulaştığı birkaç gün geçirebilirsiniz.

 

8 Haziran’da İkizler burcunda doğacak yeni ay hayatınızdaki gizli kalan kavramların ortaya çıkmasına ve kendinizle ilgili yeni keşifler yapmanıza yardım edebilir. Yardım faaliyetleri ve şifa çalışmaları için uygun bir dönemde olacaksınız. Bu ay hastane, hapishane, huzurevi, bakımevi gibi mekanlarda bulunmanızı gerektirecek kavramlar da ortaya çıkabilir. Gizli aşk ilişkileri,düşmanlıklar, hırsızlık, aldatma ve aldanmalara karşı temkinli olmalısınız. 12 Haziran ve yakınlarında  özellikle Haziran sonu doğan yengeçler için duygusal ilişkilerinde, eğitim ve çocuklarla ilgili kavramlarda uzun vadeli güzel gelişmeler olabilir. Hayallerinizin gerçeğe dönüştüğü çok özel bir zamanda olabilirsiniz.

21 Haziran’da Güneş burcunuza girecek ve yaşam enerjiniz artacak. 23 Haziran’da Oğlak burcunda oluşacak dolunay ikili ilişkileriniz, ortaklıklarınız ve eşiniz ile ilgili bazı kavramlarda sonlanmalar getirebilir. İlişkilerinizde yeni bir dönem başlayabilir ve yeni kararlar alabilirsiniz. Toplum önündeki imajınız, rakipleriniz  ve hizmet aldığınız kişilerle ilgili yeni gelişmeler de gündemde olacaktır.

 

26 Haziran’da Jüpiter burcunuza geçiyor. Parti verip kutlama yapabilirsiniz. Jüpiter Yengeç burcunda çok kuvvetli olduğu için sizi bir yıl boyunca hayatınızın her alanında destekleyeceğine emin olun lütfen. Sizin yılınız başlıyor. Bu yıl hayatınızda hiç unutamayacağınız çok özel bir yıl olabilir. Çünkü Jüpiter Satürn ve Neptün’den de destek alacağı için gerçekten çok özel ve güçlü olaylar yaratabilir. Gökyüzünden ilahi bir yardım geldiğini ve korunduğunuzu bilin. Hayal kurun ve onlara ulaşmak için cesurca adım atın; gerisini Jüpiter tamamlayacaktır.

 

26 Haziran’da Merkür burcunuzda retro harekete başlayacak. 20 Temmuza kadar devam edecek olan bu retro hareket, günlük yaşamınıza eski ve yarım kalmış kavramları taşıyabilir. İşinizde ve günlük hayatınızda düzenlemeler yapmak, eksikleri tamamlamak için uygun bir dönem olacaktır. Tabii hınzır Merkür zaman zaman günlük rutinlerinizi zora sokacak iletişim engelleri çıkarabilir; temkinli olun. Yeni başlangıçlar yapmak, anlaşma, sözleşme, kontrat ve imza atmak için 20 Temmuz sonrası daha uygun olacaktır.

27 Haziran’da Venüs Aslan burcuna geçecek. Maddi konularda şan veren bu durum harcamalarınızı arttırabilir. Özellikle güzellik, bakım, estetik ile ilgili lüks harcamalar yapabilirsiniz.

 


ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)
Sevgili Aslanlar, Mars’ın İkizler burcundaki seyri enerjinizi yükseltiyor ve sosyal hayatınızı canlandırıyor. Ay boyu çok değişik sosyal organizasyonlara gerek özel gerekse iş gereği katılabilirsiniz. Venüs ve Merkür Yengeç burcunda seyrettiği için zaman zaman yalnız kalmak, ailenizle ilgilenmek, dinlenmek isteyebilirsiniz. Ancak günlük hayatınızın yoğunluğu buna pek imkan vermeyebilir. Duygusal hayatınızın canlanması, romantizmin artması ve gizli hayranlarınızın ortaya çıkması söz konusu. Zorlandığınız bazı konularda beklemediğiniz yerlerden gizli yardımlar da alabilirsiniz. Korunduğunuzu ve sevildiğinizi hissedeceksiniz.

 

8 Haziran Yeni Ayı iş çevreniz ve sosyal çevrenizde yeni tanışmalar, yeni projeler, maddi gelirlerinizde yeni kaynaklar ortaya çıkarabilir. Bazen iş ortamında ufak tefek anlaşmazlık, tartışmalar yaşayabilirsiniz. Sorumluluklarınız nedeniyle katılmak zorunda olduğunuz ortamlar sizi yorabilir. Ancak uzun vadede bu yeni ay size yeni açılımlar ve getirecek hayallerinize daha da yaklaştıracak. 12 Haziran ve yakınları maddi konularda önemli destekler bulabilirsiniz. Ruhsal gücünüz ve yaratıcılığınız da oldukça yükselmiş durumda. Herhangi bir sanatsal faaliyetle ilgilenebilir, yaratıcılığınızı ortaya çıkarabilirsiniz.

21 Haziran’da Güneş Yengeç burcuna girecek. Biraz dinlenmek ve kendinizle daha fazla ilgilenmek için uygun zamanlarda olacaksınız. 23 Haziran Oğlak burcu dolunayı ile birlikte kişisel bakım, sağlık kontrolü yaptırabilir, yeni bir diyet, spor, beslenme programına başlayabilirsiniz. Mevsimsel alış verişler, ofisinizde ve evinizde yenilikler, yanınızda çalışan yardımcılarınız ile ilgili kavramlar bu ay sonu sizi meşgul edebilir.

 

26 Haziran’da Jüpiter Yengeç burcuna geçecek. Bir yıl boyunca Jüpiter sizi destekleyen bir koruyucu melek gibi çalışacak. İhtiyacınız olduğu zamanlarda onun korumasını ve yardımlarını hissedebilirsiniz. Ruhsal ve manevi gelişim, yaratıcılığınızın artması, sağlığınızın güçlenmesi, zararlı bir alışkanlıktan kurtulmak bu yıl Jüpiter’in size vereceği armağanlardan bazıları..Gizli dostlar ve gizli hayranlar da belirecektir hayatınızda..

 

26 Haziran’da Merkür retrosu Yengeç burcunda başlayacak. 20 Temmuz’a kadar daha duyarlı, alıngan, içe dönük hissedebilirsiniz. Bilinç altınızda kalmış eski kavramlar, ihmal ettiğiniz problemler ortaya çıkabilir. Yakın çevreniz ve kardeşlerinizle ilgili kavramlar tekrar gözden geçirebilir. Şifalanmak, sorunlarınızı çözmek için bu dönemi değerlendirebilirsiniz. Günlük hayatınızı biraz etkileyecek iletişim sorunları, dalgınlık ve unutkanlıklara karşı temkinli olmalısınız.

27 Haziran’dan itibaren Venüs Aslan burcuna geçecek. Venüs’ün enerjisi sizi daha canlı, çekici, sosyal yapacaktır. Dış görünüm, estetik, giyim kuşam ile daha fazla ilgilenebilir, kişisel bakımınız ve eğlence için daha fazla harcama yapabilirsiniz. Yazın geldiğini ve yaşam enejinizin arttığını hissedeceksiniz.

 


BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)
Sevgili Başaklar, bu ay Mars ikizler burcunda kariyer evinizde hareket edecek, yoğun ve tempolu bir iş yaşamı sizi bekleyecek. Zamn zaman fazla mücadeleci ve gergin olabilirsiniz. Yengeç burcunda seyreden Merkür ve Venüs sizi sosyal yaşamınızda destekleyecek ve güzel zamanlar geçirebileceksiniz. İş çevrenizde ve özel hayatınızda yeni tanışmalar, keyifli organizasyonlar, sanat ağırlıklı toplantılar sizi bekliyor olacak. İşinizden gelecek maddi gelirlerde sizi mutlu edebilir. Arkadaşlarınız, eşiniz, ortağınız sizi projelerinizde ve hayallerinizde tam güçleri ile destekleyecekler. Kendinizi şanslı hissedeceksiniz.

 

8 Haziran’da İkizler burcunda doğacak Yeni Ay, kariyerinizle ilgili bir başlangıç ve yeni bir dönem açabilir. Bu iş yerinizde bir terfi, yer değişikliği, atama da olabilir. İş nedeniyle yapmak zorunda olduğunuz seyahatler, katılmak zorunda olduğunuz toplantılar nedeniyle yorgun düşebilirsiniz. Beklentilerinizde ufak tefek hayal kırıklıkları oluşabilir. Stres ve gerginlik nedeniyle eşiniz ve ortağınız ile tartışmamaya çalışın. Kısa süreli fikir ayrılıkları oluşsa bile bunlar çözümlenmeyecek problemler olmayacaklar. 12 Haziran ve yakınları daha keyifli ve güçlü hissedebileceksiniz.

21 Haziran’da Güneş Yengeç burcuna geçecek ve moraliniz daha iyi olacak. 23 Haziran Oğlak burcu dolunayı bir isteğiniz ve hayalinize sizi kavuşturabilir. Çocuklarla ilgili güzel bir gelişme, eğitim, seyahatle ilgili haberler günlük hayatınızı renklendirecek. Bebek sahibi olmak isteyen Başaklar uygun bir zamanda olacaklar.

 

26 Haziran’da Jüpiter Yengeç burcuna geçecek. Önümüzdeki bir yıl boyunca sosyal hayatınız canlanacak ve arkadaş çevreniz çok genişleyecek. Gelecekle ilgili projelerinizi ve hayallerinizi gerçekleştirmek için Jüpiter sizi destekleyecek. Arkadaşlarınızdan yardım alabileceksiniz; aşk ve duygusal hayatınız daha tatmin edici olacak. Çocuklarınız ve onların eğitimleri ile ilgili güzel gelişmeler de sizi mutlu edecektir.

 

26 Haziran’da Yengeç burcunda başlayacak Merkür retrosu sizi eski arkadaşlarla karşılaştırabilir. İşleriniz ve projelerinizde eksikleri tamamlamak için de Merkür retrosunu değerlendirebilirsiniz. Tabi Merkür sizin yönetici gezegeniniz olduğu için 20 Temmuz’a kadar günlük hayatınızda bazı iletişim sorunlarına neden olabilir. Gelirlerinizde bazı gecikmeler, alacak, verecek,  muhasebe işlerinde karşıklıklar oluşabilir; temkinli olun. Yeni bir anlaşma, sözleşme yapmak, imza atmak için de Merkür retrosunun bitmesini beklemek daha doğru olacaktır.

27 Haziran’da Venüs Aslan burcuna geçecek. Manevi ve ruhsal olarak güçlenebilir, şifa ve arınma programları, kişisel bakım uygulayabilirsiniz. Gizli hayranlarınızın arttığı bu dönemde, yardım faaliyetleri ve manevi çalışmalarla içsel huzurunuzu arttırabilirsiniz.

 

 

TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)

Sevgili Teraziler, Mars’ın İkizler burcunda seyretmesi sizin enerji ve motivasyonunuzu ay boyunca yüksek tutacak. Seyahatler, yurtdışı, eğitim, yayıncılık, medya  ile ilgili kavramlar sizi daha fazla meşgul edebilir. Yengeç burcunda seyreden Merkür ve Venüs kariyeriniz ve iş hayatınızda güzel gelişmeler ve fırsatlar yaratabilir. Çalıştığınız yerde, ofisinizde yeni elemanlar, sosyal ve sanatsal faaliyetler, dekorasyon çalışmaları olabilir. Günlük hayatınızdaki olumlu etkiler, çalışma şartlarınızın iyileşmesi, konfor keyfinizi de arttıracaktır.

 

8 Haziran’da İkizler burcunda doğacak Yeni Ay, karşınıza bir seyahat ve tatil fırsatı çıkarabilir. Eğer yurtdışı, eğitim, yayıncılık, hukuksal beklentileriniz varsa bu yeni ayla birlikte gelişmeler hızlanabilir. Uzaklardan yakınlarınız ve arkadaşlarınız  ziyaretinize de gelebilir. Genç Teraziler için bu Yeni ay eğitimleri ile ilgili yeni bir dönemi de başlatacaktır. Yakın çevrenizde, eşiniz ve ortağınızla ilgili bazı iletişim sorunları çıkabilir. Kısa süreli bu karışıklıklar sizi çok fazla etkilemeyecektir.

21 Haziran’da Güneş Yengeç  burcuna geçecek ve kariyer hayatınızda parlamaya başlayacak. 23 Haziran Oğlak burcundaki dolunay eviniz, aileniz, ebeveynlerinizle ilgili bazı kavramları ortaya çıkarabilir. Ev, mülk, arsa  alımı, satımı, kiralama, taşınma gibi kavramlar bu dolunayla birlikte hızlanabilir.

 

26 Haziran’dan itibaren Jüpiter Yengeç burcuna geçecek. Bir yıl boyunca sizi kariyeriniz ile ilgili kavramlarda destekleyecek ve geliştirecek. Eğer karşınıza çıkacak fırsatları iyi değerlendirirseniz, önemli atılımlar yapabilirsiniz.

26 Haziran’da Merkür retro harekete başlayacak. Merkür retrosu günlük hayatınızda bazı karışıklıklar, iletişim sorunları, gecikmeler yaratabilir. Özellikle işinizde eski, yarım kalmış projelerle ilgilenebilir, gecikmiş sorunları çözmeye çalışabilirsiniz. Herhangi bir anlaşma, sözleşme ve imza atmak için 20 Temmuz sonrasını beklemek daha doğru olabilir.

27 Haziran’da Venüs Aslan burcuna geçecek ve siz de hayatın keyifli ve eğlenceli yönleri ile biraz daha fazla ilgilenmeye başlayabileceksiniz. Çocuklarınız ile ilgili güzel gelişmeler, organizasyonlar, tatiller daha fazla gündemde olabilir.

 

 

AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )

Sevgili Akrepler, Venüs ve Merkür Haziran ayında Yengeç burcunda seyredeceği için kendinizi daha uyumlu ve huzurlu hissedebilirsiniz. Mars İkizler burcunda maddi kaynaklar, ortak gelirler, kredi  ve ödemelerle ilgili kavramlarda biraz daha enerji sarfetmenize neden olabilir. Duygusal hayatınızdaki güzel gelişmeler, seyahat ve eğitim fırsatları moralinizi yüksek tutacaktır. Çocuklarınızla ilgili güzel gelişmeler olabilir ve bazı hayallerinize de kavuşabilirsiniz.

 

8 Haziran İkizler burcu yeni ayı maddi kaynaklarla ilgili yeni kavramları karşınıza çıkarabilir. Bir kredi, işinize yatırım yapacak bir ortak, sigorta, prim, vergi, nafaka, miras gibi kavramlar bu yeni ayda sizi meşgul edebilir. Harcamalarınız da biraz yoğunlaşacaktır. Hesap hataları yapmamaya çalışın, eski vergi, kredi borçları gibi konuları ihmal etmeyin. Eğer sorumluluklarınızı yeterince yerine getirmediyseniz biraz can sıkıcı durumlar ortaya çıkabilir. Zorlandığınız takdirde yakın çevreniz, çocuklarınız sizi destekleyebilirler. Bu dönemde şans oyunları ve riskli girişimlerden uzak durmaya çalışın; aksi halde hayal kırıklıkları yaşanabilir.

21 Haziran’da Güneş Yengeç burcuna geçecek sizin de yaşam enerjiniz artacak. 23 Haziran Oğlak burcu dolunayı, eğitim, seyahatler, yakın çevreniz, kardeşleriniz ile ilgili bir konuda bazı sonuçlanmalar getirebilir. Biraz dinlenmek ve tatile çıkmak için uygun bir dönemde olacaksınız. Genç Akreplerin eğitim hayatları ile ilgili bir kavram bu dönemde sonuca bağlanabilir.

 

26 Haziran’da Jüpiter Yengeç  burcuna geçecek. Bir yıl boyunca Jüpiter’in desteği ve korumasını en fazla hissedecek burçlardan biri de sizsiniz. Hayatınızın bir çok alanında önemli atılımlar ve gelişimler olabilir. Hayat görüşünüz, felsefi yönünüz, maneviyatınız güçlenebileceği gibi, arzu ettiğiniz bir çok hayale de kavuşabilirsiniz. Eğitim, yurtdışı, hukuk, medya, yayıncılık ile ilgili önemli girişimler yapabilirsiniz. Bunun için Satürn sizi disiplin edecek, sorumluluklarınızı hatırlatacak ve Jüpiter’in verdiği şans ve fırsatlarla da önemli adımlar atabileceksiniz. Gerçekten çok iyi bir döneme giriyorsunuz sevgili akrepler; sevinin…

 

26 Haziran’da Yengeç burcunda retro harekete başlayacak olan Merkür günlük hayatınızda bazı hınzırlıklar yapabilir. İletişimde sıkıntılar, seyahatlerde karışıklar, yanlış anlaşılmalar, randevularda gecikmeler sizi biraz yorabilir. Bunun yanı sıra eskiden kalmış eğitim ile ilgili konular, hukuksal kavramlar daha fazla karşınıza çıkabilir. Eski okul arkadaşlarınızla karşılaşabilir, önceden seyahat ettiğiniz yerlere tekrar gidebilirsiniz. Yeni anlaşma, sözleşme ve imza atmak için 20 Temmuz sonrasını beklemek daha doğru olacaktır. Eğer bekleyemiyorsanız detayları kontrol etmeyi unutmayın.

27 Haziran’dan itibaren Venüs Aslan burcunda olacak. İş ve kariyer hayatınızda keyifli, uyumlu şartlar, sanatsal ve sosyal faaliyetler yoğunlaşabilir. Bu etkileri önümüzdeki ay daha yoğun hissedebileceksiniz sevgili Akrepler…

 

 

YAY (23 Kasım-21Aralık)

Sevgili Yaylar, Venüs ve Merkür’ün Yengeç burcunda seyretmesi ortak kazançlarınızla ilgili şans ve fırsatlara imkan verebilir. Marsın İkizler burcundaki seyri enerjinizi ikili ilişkiler ve ortaklıklar alanına yöneltiyor. Zaman zaman eşiniz ve ortağınızın sinirli ve tartışmacı tavırlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Daha anlayışlı ve olgun davrandığınız takdirde önemli bir sorun çıkmayacaktır. Toplumsal hayatta rakiplerinize , hizmet aldığınız kişilere karşı da biraz daha temkinli olmalısınız.

 

8 Haziran’da doğacak İkizler burcu yeniayı ikili ilişkilerinizde ve ortaklıklarınızda yeni bir dönemi başlatabilir. Bir süredir beklediğiniz iş ortaklığında maddi desteklere de kavuşabilirsiniz. Bu dönemde yatırım yapacaksanız daha dikkatli olmalısınız. Riskli yatırımlar bazı problemlere yol açabilir. Özellikle maddi konularda bütçenizi oluştururken eşinizin ve ortağınızın onayını almayı unutmayın.

21 Haziran’da Güneş Yengeç burcuna geçecek ve siz de biraz daha içe dönüp hayatı sorgulamaya başlayacaksınız. 23 Haziran’da Oğlak burcunda oluşacak dolunay maddi gelirleriniz, kazançlarınızla ilgili bir kavramda sonuçlanmalara neden olabilir. Bu dönemde kendinizi daha güvenli ve güçlü hissedebilirsiniz.

 

26 Haziran’da Yengeç burcuna geçecek Jüpiter maddi konularda sizi bir yıl boyunca destekleyecek. Bu yıl ortak gelirler, krediler, vergi, miras, nafaka, sigorta ve prim gibi konularda sizi destekleyecek gelişmeler yaşayabilirsiniz. Aileye ait bir mülkün satışından elde edilecek gelir, uygun şartlarda alınacak krediyle sahip olunacak bir ev, bu yıl hayallerinizi gerçekleştirebilir.

 

26 Haziran’da Merkür Yengeç burcunda retro harekete başlayacak. Bu dönemde günlük hayatınızda maddi kavramlarda, muhasebe, banka işlemlerinizde ufak tefek aksilikler, yanlış anlaşılmalar oluşabilir. Eski vergi, sigorta gibi borç ve alacaklar karşınıza çıkabilir. Kontrollerinizi daha iyi yapmalı, ihmalkar davranmamalısınız.

27 Haziran’da Venüs Aslan burcunda geçerek sizi olumlu etkilemeye başlayacak. Seyahat, tatil, duygusal ilişkiler bakımından daha şanslı ve keyifli olabileceksiniz.

 

 

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)

Sevgili Oğlaklar , Mars’ın İkizler burundaki seyri günlük hayatınızı biraz hızlandırmış ve çalışma saatlerinizi arttırmış olabilir. Zaman zaman kendinizi daha gergin ve stresli hissedebilirsiniz. Venüs ve Merkür’ün Yengeç burcundaki seyri ikili ilişkileriniz ve ortaklıklarınızda küçük şanslar verebilir. Bu dönemde eşiniz daha çekici, hoş ve sevimli görünebilir.

 

8 Haziran’da İkizler burcunda doğacak yeniay, günlük yaşamınız, iş ve çalışma koşullarınızda yenilikler getirebilir. Sağlığınızla ilgili bir konuyla ilgilenmek, yeni bir diyet beslenme, spor programına başlamak, mevsimsel alışverişler yapmak, giyim stilinizi yenilemek ana konulardan olabilir. Yeni bir evcil hayvan almaya da karar verebilirsiniz. Bu dönemde ev içerisinde sakarlık ve küçük kazlara karşı biraz temkinli olmanızı öneririz. Ufak tefek sağlık problemleri, baş ağrıları, dişle ilgili sorunlar günlük hayatınızı biraz etkileyebilir. Aile üyelerinin, eşimizin, desteklerini hissedip manevi yönden güçlü olduğumuz bir süreçte olacağız.

21 Haziran’da Güneş Yengeç burcuna geçecek; ve ilişkileriniz daha ön plana çıkacak. 23 Haziranda Oğlak burcunda oluşacak dolunayla birlikte kendiniz ve yaşamınızla ilgili kararlar alabilirsiniz. İşiniz, kariyeriniz veya ilişkilerinizle ilgili yeni bir dönemi başlatabilir veya kişisel görünüşünüzle ve imajınızla ilgili yenilikler yapabilirsiniz. Duygusal olarak bu dönemde biraz hassas ve gergin olmanız mümkündür.

 

26 Haziran’da Jüpiter Yengeç burcuna geçecek ve siz de kendinizi daha güçlü ve güvenli hissedeceksiniz. Bu yıl ikili ilişkiler, evlilik ve ortaklıklarda şanslı ve gelişime açık bir dönemde olacaksınız. Verimli ortaklıklar yapabilir, evlenebilir, kendinizi sosyal hayatta daha iyi ifade edebilirsiniz. Satürn ve Neptününde sizi destekleyen pozisyonda olması Jüpiterin imkanlarını daha da arttıracaktır.

 

26 Haziran’da Merkür Yengeç burcunda retro harekete başlayacak. Merkür retrosu günlük hayatınızda bazı terslikler ve gelişmeler yaratabileceği için bu dönemde temkinli olmalısınız. Herhangi bir anlaşma, sözleşme, imza atmak gibi durumunuz varsa 20 Temmuz sonrasında yapmanız daha uygun olabilir. Eğer bekleyemiyorsanız tüm şartları gözden geçirmeli, detayları atlamamalısınız. Bu dönemde eski ortaklar , geçmiş ilişkiler, eski eşle ilgili bazı kavramlarla da karşı karşıya kalabilirsiniz.

27 Haziran’da Venüs Aslan burcuna geçecek, maddi kazançlarınız ve ortak gelirler konusunda küçük şanslar karşınıza çıkarabilir. Bu etkileri önümüzdeki ay daha yoğun hissedebileceksiniz.

 

 

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

Sevgili Kovalar, Mars’ın İkizler burcundaki seyri kuşkusuz bu ay enerji ve motivasyonunuzu çok yüksek tutacak.Sosyal etkinlikler, organizasyonlar, sanatsal çalışmalar, çocuklarla ilgili gelişmeler sizi oldukça meşgul edebilir. Yaşam enerjiniz ve coşkunuz artacak. Yengeç burcunda seyredecek Venüs ve Merkür günlük hayatınız ve iş yaşamınızda hoş ve yumuşak enerjiler verecek. İşinizde ve evinizde yeni yardımcılar, aileden gelecek destekler, günlük rutinlerinizde yapacağınız değişiklikler yaşamınızı kolaylaştırabilir.

 

8 Haziran’da İkizler burcunda doğacak Yeni Ay, yeni bir aşk ilişkisi ve yaratıcılık gerektiren konularda başlangıçlar getirebilir. Sanatsal bir faaliyete, hobilerinizle ilgili bir kursa başlayabilirsiniz. Çocukları olanlar onların eğitimleri ile ilgili yeni başlangıçlar yapabilirler. Maddi harcamalarınız artabilir, kontrollü olmalısınız. Bu dönem şans oyunları ve riskli yatırımlar için de çok uygun olmayacaktır. Ay ortasında gizli ilişkilerde de sorunlar çıkabilir; bu nedenle daha sağduyulu ve kararlı olmanız gerekmekte.

21 Haziran’da Güneş Yengeç burcuna geçecek. Kendinizle daha fazla ilgilenmeye başlayabilirsiniz. 23 Haziran’da Oğlak burcunda meydana gelecek dolunay ile birlikte yeni bir beslenme, diyet, spor programına başlayabilir, sağlık kontrolü yaptırabilirsiniz.Bir bağımlılığınız ve zararlı alışkanlığınız varsa  bu dolunay zamanını onu bırakmak için değerlendirebilirsiniz. Şifa, meditasyon, arınma, yardım faaliyetleri için de bu dolunay zamanı uygun olacaktır.

 

26 Haziran’da Jüpiter Yengeç burcuna geçecek. Önümüzdeki bir yıl boyunca iş hayatınız ve günlük yaşam şartlarınızda iyileşme ve gelişme bekleyebilirsiniz. Jüpiter buradan ikinci ve onuncu evinizle de olumlu görünüm yapacağından kariyerinizde ilerleme ve parasal kazançlarınızda da artış mümkün olacaktır. Sağlık sorunlarınızda çözümler bulabilir ve kendinizi bu dönemde daha iyi hissedebilirsiniz. İşinizde ve evinizde size destek olacak yardımcılar, şirin evcil hayvanlar da Jüpiter’in size armağanları olabilir.

 

26 Haziran’da Merkür Yengeç burcunda retro harekete başlayacak. Hınzır Merkür 20 Temmuz’a kadar günlük hayatınızda bazı iletişim sorunları, terslikler, gecikmeler yaratabilir. Kullandığınız elektronik aletlerde bozulmalar, trafikte sorunlar, aile ilişkilerinde ufak pürüzler oluşabilir. Bu dönem gecikmiş, yarım kalmış işleri tamamlamak, gözden geçirmeler yapmak, hataları düzeltmek, bozuk eşyaları onarmak için değerlendirilebilir. Bu işlemleri yaparken karşınıza çocukluğunuzdan kalmış oyuncaklar, eski fotoğraf albümleri, hatıralar çıkabilir ve size duygusal anlar yaşatabilir.Gecikmiş rutin sağlık kontrollerinizi de bu dönemde yapabilirsiniz.

27 Haziran’da Venüs Aslan burcuna geçecek ve ikili ilişkiler evinize güzel enerjiler verecek. Eşiniz ve ortağınızla ilişkileriniz daha yumuşak ve olumlu olacaktır. Evlilik, ortaklık için uygun olan bu dönemde , eşiniz gözünüze daha hoş ve çekici görünebilir.

 

 

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)
Sevgili Balıklar, Merkür ve Venüs’ün Yengeç bucunda seyretmesi, aşk ve sosyal yaşamınız, çocuklarınızla ilgili kavramlarda güzel ve hoş etkiler vermeye başladı. Kendinizi daha romantik, hassas ve sevecen hissedebilirsiniz. Mars bu ay İkizler burcunda olacak; eviniz ve ailenizle ilgili konular daha fazla enerjinizi alabilir. Evinizde çalışmaya başlayabilirsiniz.

 

8 Haziran’da İkizler burcunda doğacak Yeni ay, aile üyeleri ve evinizle ilgili kavramlarda yenilikler getirebilir. Evde yapılacak bir tadilat, taşınma, ev alımı, satımı, kiralama vb. daha fazla gündeminizde olacak. Aile üyeleri ile olan ilişkileriniz zaman zaman gerginleşebilir, temkinli olun. Ani tepkiler, sinirlenmeler, fikirsel ayrılıklar bazen sizi yorabilir.Evinizde su ile ilgili problemler, eşyaların arızalanması, gerektiğinden fazla harcama yapmanız, mideniz ile ilgili sağlık problemleri sizi etkileyebilir. Özellikle Şubat sonu doğumlu bir Balıksanız alkol, ilaç, besin ile ilgili alerji, zehirlenme gibi kavramlar sizi etkileyebilir; lütfen temkinli olunuz.

Ay ortasında işiniz ve sosyal çevrenizdeki sorumluluklar gereği katılmak zorunda olduğunuz davetler, organizasyonlar artabilir. Bazen istemeden katılmak zorunda olduğunuz bu faaliyetler üzerinizde bir baskı ve gerilim yaratabilir.

21 Haziran’da Güneş Yengeç burcuna geçecek ve sizin de yaşam enerjiniz yükselecek. 23 Haziran’da Oğlak burcunda gerçekleşecek dolunay , ait olduğunuz gruplar, arkadaşlarınız, projeleriniz ,kazançlarınız ile ilgili kavramlarda bazı sonuçlanmalar getirebilir. Hayalini kurduğunuz bir dileğiniz de bu dönemde gerçekleşebilir. Çocuklarla ilgili yeni gelişmeler, tatil ve seyahatler de gündeminizde olacaktır.

 

26 Haziran’da Jüpiter Yengeç burcuna geçecek. Jüpiter’den bir yıl boyunca en fazla desteği alacak burçlardan biri de sizsiniz. Aşk ve duygusal yaşamınızda şanslar, artan yaratıcılığınızla birlikte sanatsal çalışmalar, çocuklarınızın gelişimi ile ilgili güzel fırsatlar sizinle olacak. Çocuk sahibi olmak isteyenler hayallerine kavuşabilirler. Jüpiter ile birlikte Neptün ve Satürn’ün de sizi desteklemesi hayatınızın en özel yılını size yaşatabilir. Manevi ve ruhsal yönünüzün de kuvvetlenmesi yaşamdan aldığınız zevk ve mutluluğu da oldukça yükseltecek.

 

26 Haziran’da Merkür Yengeç burcunda retro harekete başlayacak. Merkür retrolarında günlük hayatımızda iletişim problemleri çıkabilir. 20 Temmuz tarihine kadar elektronik araçlarda arızalar, gecikmeler, ertelemeler söz konusu olabilir, temkinli olmalıyız. Bu retro döneminde eski arkadaşlar, flörtler, ailemiz ve çocukluğumuzla ilgili eski kavramlar, hatıralar da gündeme gelebilir ve bize duygusal anlar yaşatabilir. Daha önceden gittiğimiz veya çocukluğumuzda kaldığımız bir mekana, yöreye gitmemiz, antika eşyalar almamız, eski fotoğraf albümlerini düzenlememiz Merkür retrosunun hoş yanları olabilir.

27 Haziran’da Venüs Aslan burcuna geçecek. Günlük hayatınız, rutinleriniz, işinizde yumuşak ve sanatsal etkile verecektir. Mevsimsel alışverişler yapmak, giyim kuşamla ilgilenmek için uygun bir döneme gireceksiniz.

 

Mutlu, huzurlu ve başarılı bir ay geçirmenizi dilerim.

 

Sevgilerimle,

 

Astrolog Demet Baltacı