Akrep Mevsimi Başladı!


23 Ekim'de Güneş ve Venüs Akrep burcuna geçti.

Akrep su elementinin sabit nitelikli burcudur. Sonbaharın kendisini tam olarak hissettirdiği bu dönemde kışa hazırlanan doğada da önemli değişimler olur. Akrep bir dönüşüm burcudur. Ölüm ve yeniden doğuş ile ilgilidir.


22 Kasım'a kadar Akrep burcunda kalacak Güneş ile birlikte duygu ve düşüncelerimiz derinleşirken, ruhsal deneyimler, gizli kavramlar, kişisel dönüşümler, psikoloji, arınma, şifa, ilaçlar, kimyasallar, tutkular, arzular, cinsellik, maddi paylaşımlar daha fazla gündemimizde olabilir.


Akrep burcu bedenimizde cinsel organlar, boşaltım sistemi, idrar yolları, böbrek, kalın bağırsak, rahim, prostat bölgesiniz yönetir. Bu bölgelerin daha hassas olacağı bir dönemdeyiz.


25 Ekim'de Güneş ve Venüs Akrep burcunda birleşecek. 4 Aralık'a kadar ilişkiler, aşk, cinsellik, tutku, şehvet, maddi paylaşımlar yaşamımızda daha etkili hale gelebilir ve bu alanlarda olumlu gelişmeler olabileceği gibi bazı sınavlarla da karşılaşabiliriz.


24 Ekim'de Akrep burcunda yeniay ve Güneş tutulması meydana geldi. Bu güçlü enerjiler Akrep temalarındaki kavramları ve yeni deneyimleri önümüzdeki dönemde yaşamımıza daha fazla dahil edebilir. Akrep, Boğa, Aslan ve Kova burçlarının ilk günlerinde doğanlar yaşamlarını etkileyecek daha köklü yenilikler bekleyebilirler.


26-31 Ekim aralığında Akrep burcundaki Venüs ve Güneş'in Balık burcundaki Neptün ile yapacağı üçgen açı yüksek sanatsal ilham, ruhsal güç verebileceği gibi önemli bazı hayallerimize de bizi kavuşturabilir. Özellikle su grubu burçlarının bu dönemde aşk, romantizm ve cinsellikte ayakları yerden kesilebilir.


26 Ekim'de Akrep burcunun yöneticisi Mars'ın Oğlak burcuna geçmesi 5 Aralık'a kadar Akrep ve Boğa burçlarının enerji ve motivasyonunu oldukça güçlendirecek. Kararlı, hırslı ve sabırlı bir şekilde amaçladıkları hedefe doğru yürüyebilirler.


7 Kasım'daki Boğa burcu dolunayı yeni girişimlerimiz ile ilgili önemli işaretler ortaya çıkarabileceği gibi,  özellikle maddi konularda pratik sonuçlar elde etmemizi de sağlayabilir.


Astrolog Demet BALTACI

www.Astrofoni.com