Venüs İkizler Burcundaİlişki ve aşk gezegeni Venüs 11 Nisan'da İkizler burcuna geçecek.


Gökyüzünde Jüpiter'den sonra ikinci iyicil (benefik) gezegen olarak kabul edilen Venüs bulunduğu burca ve haritalarımızda temas ettiği noktalara önemli yararlar sağlayabilir.


Venüs hava elementi İkizler burcunda ilişkilerde zihinsel iletişimi, entellektüel paylaşımları ön plana çıkarabilir. Venüs İkizler burcunda iken uzun süreli bağlılık, sadakat, sorumluluk gerektiren ilişkilere çekimser yaklaşabiliriz. Genellikle daha yüzeysel gelip geçici ilişkileri tercih edebiliriz.


Venüs burada sosyal konularda hareketli ve eğlencelidir. Değişik sınıf ve gruptan kişilerle birlikte olmak, bilgi alışverişinde bulunmak keyifli hale gelebilir.

Eğitim, seyahat ve iletişim ile ilgili konularda çeşitli şanslar karşımıza çıkabilir ve bu alanlarda maddi gelir elde edebiliriz.

 

Venüs 8 Mayıs’a kadar İkizler burcunda ilerleyecek. Bu süre içerisinde İkizler, Yay, Terazi, Kova, Koç ve Aslan burçlarını daha fazla destekleyecek.


Venüs İkizler burcunda ilerlerken 15 Nisan'da Yay burcundaki Satürn ile karşıt açı yapacak. Arzu ve isteklerimizi gerçekleştirmek konusunda bazı engel ve sıkıntılarla karşılaşabiliriz. İlişkilerimizde ihmal ettiğimiz sorumluluklarla yüzleşebiliriz ve daha ciddi tavırlar takınabiliriz.


Venüs 19 Nisan'da Balık burcundaki Neptün ile kare açı yapacak. İlişkilerimizi aşırı idealize edebilir, hayalci davranabiliriz. Bu durum yanılgılara ve hayal kırıklıklarına yol açabilir. Sanatsal yaratıcılığın yükseldiği bu dönemde yüksek ilhamla verimli sanatsal çalışmalar yapılabilir.


22-28 Nisan haftası Venüs Jüpiter ve Uranüs ile uyumlu görünüm yapacak. Sosyal yaşamımızın hareketlenmesi değişik kişileri yaşamımıza sokabilir. Eğitim, yabancı kültürler, seyahatler ve iletişim konularında çeşitli fırsatlarla karşılaşmamız mümkün.


Yorumları öz burcunuz ile birlikte yükselen burcnuza göre de takip ediniz...


KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

Venüs 8 Mayıs’a kadar İkizler burcunda ilerleyecek. Bu dönemde yakın çevre ilişkileriniz güçlenebilir. Kızkardeş, bayan akrabalarla iletişimleriniz artabilir. Sanatsal yeteneklerinizi yazılı ve sözlü ifadelerinizde kullanabilirsiniz. Seyahat, eğitim, ticari konularda karşınıza fırsatlar çıkabilir. 


BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)

Venüs 8 Mayıs’a kadar İkizler burcunda ilerleyecek. Bu dönemde maddi fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Gelir artışına imkan verecek iş fırsatları karşınıza çıkabilir. Yeteneklerinizden para kazanabilirsiniz. Güzellik, estetik, giyim, kuşam gibi harcamalarınız olabilir. 


İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 

Venüs 8 Mayıs’a kadar İkizler burcunda ilerleyecek. Bu dönemde kişisel cazibeniz artabilir ve sosyal ortamlarda daha fazla dikkat çekebilirsiniz. Güzellik, estetik, kişisel bakımınızla daha fazla ilgilenebilirsiniz. Aşk, ilişkiler, iş ve para konularında şanslı bir dönemdesiniz. 


YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)

Venüs 8 Mayıs’a kadar İkizler burcunda ilerleyecek. Bu dönemde iş ve genel sağlığınız ile ilgili sorunlarınızı daha rahat çözebilirsiniz. Kişisel zevkler ve arzularınızda fantazi ve hayaller yoğunlaşabilir. Platonik ilişkiler, gizli hayranlar gündeme gelebilir. 


ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Venüs 8 Mayıs’a kadar İkizler burcunda ilerleyecek. Bu dönemde sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızla ilişkileriniz artabilir; organizasyon ve toplantılara katılabilirsiniz. Gelecekle ilgili projelerinizde sizi destekleyecek kişilerle tanışabilir, özel klüp ve derneklerde yer alabilirsiniz.


BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)

Venüs 8 Mayıs’a kadar İkizler burcunda ilerleyecek. Bu dönemde iş ve kariyer yaşamınızda şartlarınız daha keyifli hale gelebilir ve küçük şanslarla karşılaşabilirsiniz. İş ortamınızda sosyal etkinlikler artarken, bayanlardan daha fazla destek alabilir, sanat, estetik, güzellik alanında çalışmalar yapabilirsiniz. 


TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)

Venüs 8 Mayıs’a kadar İkizler burcunda ilerleyecek. Bu dönemde yurt dışı bağlantılı işleriniz, eğitim, hukuk ve seyahatler konusunda şanslarınız artabilir. Medya, yayıncılık, bilişim ile ilgili başarılı çalışmalar ortaya çıkabilir. Uzaklardaki arkadaş ve yakınlarınızla görüşebilirsiniz.


AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )

Venüs 8 Mayıs’a kadar İkizler burcunda ilerleyecek. Bu dönemde maddi alanlarda başkalarından fayda görebilir, kredi, borç, prim, ikramiye, nafaka vb. ek gelirler elde edebilirsiniz. Maddi sorunlarınızı çözmeniz daha kolay olabilir. 


YAY (23 Kasım-21Aralık)

Venüs 8 Mayıs’a kadar İkizler burcunda ilerleyecek. Bu dönemde ikili ilişkiler ve işbirlikleri alanında şanslar karşınıza çıkabilir. Nişan, evlilik, iş ortaklığı gibi konular gündeme gelebilir. Eş ve partnerinizden fayda görebilirsiniz; ilişkiniz daha keyifli hale gelebilir. 


OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)

Venüs 8 Mayıs’a kadar İkizler burcunda ilerleyecek. Bu dönemde günlük yaşamınızı geçirdiğiniz ortamlarınızda konfor ve rahatınız artabilir. Giyim alışverişleri yapabilir, yaşadığınız yerleri güzelleştirebilirsiniz. Yanınızda çalışan kişilerden daha fazla yardım alabilirsiniz. 


KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

Venüs 8 Mayıs’a kadar İkizler burcunda ilerleyecek. Bu dönemde aşk yaşamınız canlanabilir, romantizm artabilir. Sosyal ortamlara ve eğlenceli faaliyetlere katılabilirsiniz. Sanat ve hobilerle ilgilenmek için uygun bir dönemdesiniz. Hamilelik, doğum ve çocuklarla ilgili şanslarınız var. 


BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Venüs 8 Mayıs’a kadar İkizler burcunda ilerleyecek. Bu dönemde eviniz, yuvanız, aileniz size daha fazla keyif verebilir. Evde aile toplantıları düzenleyebilir, ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Evi dekore etmek, güzelleştirmek isteyebilir, bazı alışverişler yapabilirsiniz. Emlak, mülk ile ilgili şanslarınız var. 


Astrolog Demet BALTACI