Ayın Burcu İkizler

İkizler, Zodyak’ın üçüncü burcudur. Hava elementinden, değişken nitelikte bir burçtur. 21 Mayıs- 20 Haziran arasında doğan kişiler İkizler burcundan kabul edilir.


İKİZLER BURCU (21 Mayıs-20 Haziran)

İkizler, Zodyak’ın üçüncü burcudur. Hava elementinden, değişken nitelikte bir burçtur. 21 Mayıs- 20 Haziran arasında doğan kişiler İkizler burcundan kabul edilir. İkizler burcunun yönetici gezegeni Merkür’dür. İkizler burcu hareketli, canlı, zeki, iletişim kurma konusunda başarılı bir burçtur. Bu burçta doğan kişiler entelektüel, zeki, hareketli, konuşkan, meraklı, kararsız, değişken ve huzursuz tabiatta olurlar. İkizler’in yönetici gezegeni Merkür, çok hızlı bir gezegendir. Merkür etkisindeki kişiler de her zaman hızlı düşünen, hareketli, yaşam boyu genç kalmayı başarabilen becerikli kişiler olabilirler.


Çok zeki olmalarına rağmen fazla meraklı, değişken ve huzursuz tabiatları nedeniyle İkizler burçları bazen fırsatları kaçırabilirler. Biraz daha sabırlı olmayı ve kararlı davranmayı öğrenmeleri gerekir. İkizler burçları, meraklı doğaları nedeniyle hayatları boyunca öğrenci kalabilirler. Bilgiyi taşımak, iletmek ve bununla ilgili her türlü iletişim konuları İkizler burcunun ilgi alanındadır. Çok iyi yazar, hatip olabilirler. Çift karakterli ve özgür doğaları, sık sık fikir değiştirmelerine ve bağımlı ilişkilerden uzaklaşmalarına neden olabilir. Bu durum, uzun vadeli ilişkilerde sorun yaratabilir. 


İKİZLER BURCU ERKEĞİ

Merkür’ün yönettiği İkizler burcu erkeği neşeli, konuşkan, hareketli, esprili, zeki ve meraklı yapısıyla bulunduğu ortamda hemen dikkat çeker. Çok zeki olduğu kadar bağımsız ve uçarı davranır. Özgür doğası ve değişken tabiatı nedeniyle iş ve özel ilişkilerinde uzun süreli istikrar sağlamakta zorlanabilir.


İkizler burcundan bir erkeğin aşık olması ve uzun süre ilgisini sürdürmesi zordur. Çok sosyal bir erkektir, evcimen bir yapısı yoktur. Meraklı doğası nedeniyle yeni kişilerle tanışmak ona her zaman cazip gelir. Onunla birlikte olan bir kadının her şeyden önce İkizler’in zekasına hitap edebilmesi ve onunla fikirsel paylaşım yapabilmesi gerekmektedir. Çok yönlü olması ve İkizler erkeğini her zaman şaşırtması ve meraklandırması gerekmektedir. Kıskançlık, İkizler erkeği için çok iticidir ve tahammül etmesi zordur. İkizler erkeğinin ne zaman ne yapacağını kestirmek zordur. Çok ani kararlar vererek sürprizler yapabilir. Gençler ve çocuklarla arası her zaman iyidir, onlarla baskı kurmadan rahat bir iletişim kurabilir. 


İKİZLER BURCU KADINI

İkizler burcu kadını çok yönlü, hareketli, zeki ve çekicidir. Akılları çok hızlı çalışır ve hızlı karar verirler. Eğitime çok önem verirler ve bu konuda kendilerini geliştirirler. Bağımsızlığı çok önemli olduğu için bunu sağlayacak iş, kariyer ve maddi güvenceye önem verirler. Onları çok kısıtlamayacak ve hareket etmesini sağlayacak işler, iletişim ve eğitimle ilgili meslekler onlara uygundur. Evde zaman geçirmeyi çok sevmeyebilirler, sosyal hayat onlara daha çekici gelir. Yolculuk ve seyahatler onlar için vazgeçilmezdir.


Aşk hayatlarında kararsız kalabilirler, onlar için zihinsel olarak anlaşabilecekleri ve özgürlüklerini kısıtlamayacak kişiler uygundur. Çok belli etmeseler de kendilerine güvenirler ve hırslıdırlar. Çocuklarla arkadaşça ilişki kurabilirler ama disiplin sağlamakta zorlanabilirler. 


YÜKSELEN İKİZLER BURCU

Yükselen İkizler burcu uzun boylu, zayıf, kol, bacak ve parmakları uzun ve ince olan kişilerdir. Çok hareketli, değişken, huzursuz, meraklı, neşeli ve zekidirler. Okuma, yazma, öğrenim, eğitim konuları her zaman ilgilerini çeker. Sosyal hayatta başarılıdırlar ve bulundukları toplum içerisinde aranan kişilerdir. İkizler yükselen, her zaman değişiklik ister ve monoton olan her şey ona sıkıcı gelir. Sürekli hareket halinde olmak istemeleri nedeniyle seyahatler, geziler ve iletişimle ilgili her konu onları ilgilendirir. Bu durum onları her zaman genç yapar. Kolay kolay yaşlanmazlar.

 Aynı anda birçok işle ilgilenip birçok kişiyle ilişki kurabilirler. Özel hayatlarında da özgürlüklerine çok düşkün oldukları için tek bir kişiye bağlanmakta zorlanabilirler. Huzursuz, değişken ve kararsız yapıları nedeniyle yakın çevresi tarafından maymun iştahlı ve ikiyüzlü olarak tanımlanabilirler.

 En çok önem verdikleri konu arkadaşlıktır. Birçok arkadaşı vardır, çabuk samimi olabilir. Konuşmayı çok severler, çoğu zaman karşılarındaki kişiye söz hakkı vermeyecek kadar konuşabilirler. Ancak zihinleri çok hareketli ve değişen olduğu için söyledikleri sözleri unutabilirler. Bu da güvenilmez bir kişilik ortaya çıkarabilir.


İKİZLER BURCU VE SAĞLIK

İkizler burcu, hem fiziksel hem zihinsel olarak güçlü olmalarına rağmen huzursuz ve kuruntucu yapıları sinirsel enerjilerinde dengesizlik yaratabilir. Çok yönlü, hareketli, gergin yapıları nedeniyle en fazla uyku sorunları ve sinir problemleriyle karşılaşılabilir. İkizler burcu, bedenimizde akciğer, kollar, omuzlar ve köprücük kemiğini yönetir. Soğuk algınlığı gibi durumlarda zatürre, bronşit ve ciğer hastalıkları ortaya çıkabilir. İkizler burçları kolay kolay şişmanlamazlar. Fiziksel olarak uzun boylu, uzun kol ve bacakları olan genellikle zayıf kişilerdir. Sabırsız ve hareketli yapılarından dolayı sakarlıklarla ve küçük kazalarla da çok fazla karşılaşabilirler.


İKİZLER VE DİĞER BURÇLAR

İkizler Hava grubu Terazi ve Kova ile doğal bir uyum gösterir. Düşünce yapısı, entelektüel paylaşım ve ortak amaçlar doğrultusunda anlaşırlar. Ateş grubu Koç, Aslan, Yay burçları ile ilişkileri de oldukça kuvvetlidir.  Hem arkadaşa olarak hem sevgili olarak uyumludurlar.


Ateş grubu burçlar girişken ve ateşli doğarı ile onu cezbeder.Hayata bakış tarzları ve enerjileri büyük benzerlik gösterir. Olumlu bir ilişkileri olur. Onların dinamik, enerji dolu tavırlarını ve hayata pozitif yaklaşımlarını severler.


Su grupları ile ilişkileri ise duygusal karmaşalara neden olur. İkizler burcu bu grubun duygu ve düşüncelerini anlamakta güçlük çeker. Onların çok duyarlı ve hassas yapısı onu zorlayabilir. İkizler burcu, yaratıcı ve ilginç fikirlere önem verir. Bunlar mantık ve gerçekçi fikirlere önem veren Toprak grubu uyumu zorlaştırır.

Toprak grubundaki kişiler ona sıkıcı ve itici gelebilir. Merkür’ün yönettiği diğer burç Başak düzenli ve analitik yapısıyla İkizler burcunun özgürlüğünü kısıtlayabilir. Boğa burcu fazla sadakat ev güven beklediği için İkizler bunu ona veremez.


Demet Baltacı

demet@astrofoni.com