İkizler Burcunda Yeniay

16 Haziran’da Güneş ile Ay birleşecek ve 25 derece İkizler burcunda yeniay doğacak.

İkizler burcu hava elementinin değişken nitelikli bir burcudur. Zihin, öğrenme, eğitim, öğretmenler, bilgi, iletişim, yazma, konuşma, eğitim, seyahatler, nakliye, ticaret, reklam, pazarlama, basın, yayın, gazeteciler, yakın akrabalar, kardeşler, komşular İkizler burcunun temsil ettiği kavramlardır.

Yeni aylar yeni başlangıçlar ve girişimleri temsil ettiği için meraklı ve hareketli İkizler burcu günlük yaşamımıza bir tazelenme ve canlanma getirebilir.


Yeni ay başta İkizler ve Yay olmak üzere Başak ve Balık burçlarının son dekanında doğanlar ve doğum haritalarında 25 derece ve yakınlarında değişken burçlarda gezegenleri olanlar için önemli değişimler, dönüşümler ortaya çıkarabilir. Terazi, Kova, Aslan ve Koç burçları için destekleyici bir yeni ay olabilir.


Yeniay haritasında Akrep burcu yükselirken, Güneş, Ay, Mars ve Merkür de haritanın 8. evinde yerleşerek Akrep burcunun güçlü dönüşüm ve yenilenme enerjilerini arttırıyor. Akrep etkileri taşıyan bir İkizler yeniayı diyebiliriz. Mars da Güneş ve Ay ile kavuşum yaparak bunu destekliyor.


Akrep burcu yaşamdaki gizli, bilinmeyen kavramlar, krizler, finansal kaynaklar, ölüm, yeniden doğum, dönüşüm, ruhsal ve okült konular, şifa, psikoterapi, arınma, ameliyatlarla ilgilidir.


Yeniay yönetici gezegeni Merkür İkizler burcunda çok güçlü bir yerleşimde. Mars da İkizler burcunda yerleşerek hem zihinsel hem fiziksel enerjinin ikizler temalarını arttıracağını işaret ediyor. Her türlü iletişim, haberleşme, bilgi paylaşımı, ulaşım, eğitim, seyahat, ticari konuların hareketlendiği bir dönemdeyiz. Her zamankinden daha meraklı ve öğrenme konusunda istekli olabiliriz. Yakın çevre ilişkileri, kardeşler, akrabalar, komşularla iletişimin yoğunlaştığı bir süreçte olabiliriz.


Venüs ve Jüpiter Aslan burcunda yerleşerek yaşamın daha keyifli ve konforlu alanlarına bizi yönlendirebilir. Bu dönemde zevklerimiz ve lüks için rahatlıkla harcama yapabiliriz. Jüpiter Uranüs arasındaki üçgen açı maddi fırsatlar, sürpriz şanslar karşımıza çıkarabilir. Maddi konularda zor olsa da kendimizi kontrol etmemiz gerekmekte. Akrep burcunda yerleşen Satürn, finansal konularda bazı krizlerin oluşabileceğinin de işaretçisi.


Ağustos böceği gibi davranmamalı, özellikle maddi konularda güvenli hareket etmeliyiz. Bu dönemde yapılan düşüncesizce harcamalar Temmuz sonundan itibaren bütçemizi zorlayabilir.


Aşk, ilişkiler alanında sürpriz ve heyecanlı yaz aşklarının olabileceği bir dönemdeyiz. Yeni aşklar çok romantik ve keyifli olsa da Temmuz sonundan itibaren bazı sınavlarla karşılaşabilir. Romantizm ve cinsel tutkular yoğunlaşabilir ve beklenmeyen gebelikler meydana gelebilir. Çocuk isteyenler için bereketli bir dönem, ancak istemeyenler gerekli önlemleri almalılar.


İkizler demek eğitim demek ve bu dönem eğitim yaşamımızı ve geleceğimizi şekillendirecek yeni girişimler, başlangıçlar gündemde. Öğrenciler ve veliler için, sınavlar, okul değişimleri, yeni kayıtlar ve bunlarla bağlantılı yapılacak görüşmeler, yazışmalar, seyahatler yoğun olarak yaşanabilir. Yaz tatilinin gelmesi ile yapılacak tatil programları, geziler, seyahatler, aile, ve akrabalarla görüşmeler de hızlanacak.


Toplu taşıma araçları, otobüsler ile ilgili kaza haberleri artabilir. Mars da İkizler de yerleşerek trafik ve ulaşımda, özellikle toplu taşımada kaza riskini arttırıyor.


İkizler burcu bedenimizde solunum yolları, akciğerler, bronşlar, omuzlar, kollar, eller, parmaklar, sinir sistemi ile ilgilidir. Haritamızın potansiyellerine göre bu beden bölgelerimizi etkileyecek rahatsızlıklar, kaza ve sakarlıklar gündeme gelebilir. Ellerle yapılacak şifa çalışmaları bu dönemde etkili olabilir. Bu tarz şifa ve arınma çalışmaları yapabilir, bu konularda eğitim alabilirsiniz.


d7db4732d3d08c082fd6916f87ab0616.jpg


İkizler burcu Yeni ayı Türkiye horoskopunun on ikinci evinde doğacak. Burası ülke haritasında gizli düşmanlar, casuslar, gizli örgütler, komplo ve kumpaslar, suikastlar, hapishaneler, tutuklular, bakım evleri, hastaneler, yardım faaliyetleri, sendikalar, grevler, petrokimya tesisleri, büyük baş hayvanlarla ilgilidir.


Ülkemizin gündemi malum siyaset. Bu dönemde ikizler burcundaki yoğunluk özellikle kapalı kapılar ardında gizli görüşmeler, hesaplar, planlar yapılacağını, koalisyon ile ilgili alternatifler ve bunlarla ilgili çıkacak haberlere, halkın ilgi ve merakı, hareketli bir basın ve medyayı işaret ediyor.


Yeniayı takip eden günlerde 23-25 Haziran aralığında koalisyon ile ilgili önemli işaretler gelebilir. Bu günler İkizler burcundaki Güneş ve Mars ülkemizin Ay’ı ile temas edeceği için gergin ve spekülatif zamanlar olacaktır. Ekonomik piyasalardaki dalgalanmalar artabilir. Yeniay derecesi ülkemizin beşinci evinde Terazi burcundaki Satürn ve Merkür ile üçgen açı yapıyor. Halkın, gençlerin yazılı ve sözlü sesinin fazla çıkabileceği, grup faaliyetlerinin, organizasyonların artabileceği bir dönem. Basın, medya, yargı organları ile ilgili hak, hukuk arayışı artabilir ve girişimler olabilir.


2 Temmuz haftası yeni hükümet ile ilgili olasılıklar netleşebilir ve belirsizlik ortadan kalkabilir. Ortak çıkarlar uğruna yapılacak gizli hesaplar, planlarla pek ihtimal verilmeyen sürpriz bir koalisyon ortaya çıkarabilir. Bu ülke yararına mı olacak onu zaman gösterir. Ancak huzur ve istikrarın kolay sağlanabileceğini sanmıyorum. Sonbahar ile birlikte her şeyin tekrar sorgulanacağı huzursuz bir dönem bizi bekliyor gibi…


Yeniayın genel yorumlarını burcunuz ve yükselen burcunuza göre takip ediniz... Doğum haritanız yeniaydan etki alıyorsa detaylı incelenmesi gerekir.


KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

İkizler burcunda doğacak yeniay ile birlikte eğitim, seyahatler, yakın çevreniz, kardeşleriniz ile ilgili bir konuda bazı değişimler ve dönüşümler meydana getirebilir. Seyahatlerde ve yakın çevre ilişkilerinizde dikkatli olmalı, risk almamalısınız.


BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)

İkizler burcunda doğacak yeniay ile birlikte maddi gelirleriniz, kazançlarınızla ilgili yeni gelişmeler ve önemli değişimler meydana gelebilir. Kontrol dışı bazı ani harcamalar ortaya çıkabilir; maddi konularda temkinli hareket etmelisiniz.


İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran)

İkizler doğacak yeniay ile birlikte kendiniz ve yaşamınızla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. İşiniz, kariyeriniz veya ilişkilerinizle ilgili girişimler veya kişisel görünüşünüz ve imajınızla ilgili yenilikler yapabilirsiniz. Bu dönem sağlığınıza özen göstermelisiniz. Seyahate çıkabilirsiniz.


YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)

İkizler burcunda doğacak yeniay ile birlikte bilinçaltınız, ruhsal ve manevi konularda yeni farkındalıklar kazanabilirsiniz. Bir bağımlılığınız ve zararlı alışkanlığınız varsa bu yeniayda onu sonlandırmak için girişimlerde bulunabilirsiniz.


ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

İkizler burcunda doğacak yeniay ile birlikte ait olduğunuz gruplar, arkadaşlarınız, projeleriniz, gelecek hedefleriniz ile ilgili yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Kariyerinizle ilgili ekip çalışmaları ve organizasyonlar içerisinde yer alabilirsiniz.


BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)

İkizler burcunda doğacak yeniay ile birlikte kariyer yaşamınızda, toplum önündeki statünüzü etkileyecek yeni gelişmeler meydana gelebilir. Yaşamınızdaki otorite kavramları ve aile büyükleri ile ilgili sorumluluklar daha fazla gündeminizde olabilir.


TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)

İkizler burcunda doğacak yeniay ile birlikte yurtdışı, seyahatler, eğitim ile ilgili bir konuda önemli girişimlerde bulunabilirsiniz.. Hukuksal konularda da hızlı gelişmeler olabilir; ertelenmiş sorunları çözüme kavuşturabilirsiniz.


AKREP (24 Ekim - 22 Kasım)

İkizler burcunda doğacak yeniay ile birlikte ortak kazançlar, yatırımlar, kredi, vergi, sigorta, prim gibi kavramlarda önemli başlangıçlar ve dönüşümler meydana gelebilir. Maddi konularda temkinli olmalı, riskli hareketlerde bulunmamalısınız.


YAY (23 Kasım-21Aralık)

İkizler burcunda doğacak yeniay ile birlikte ikili ilişkileriniz, ortaklıklarınız ve eşiniz ile ilgili bazı kavramlarda önemli değişimler ve dönüşümler meydana gelebilir. Toplum önündeki imajınız, rakipleriniz ve hizmet aldığınız kişilerle ilgili yeni gelişmeler bekleyebilirsiniz.


OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)

İkizler burcunda doğacak yeniay iş, hizmet ve çalışma hayatınızda yeni imkanlar karşınıza çıkarabilir. Günlük rutinleriniz ve alışkanlıklarınızı düzenleyebilir, aileniz ve çevrenizden önemli yardımlar alabilirsiniz.


KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

İkizler burcunda doğacak yeniay ile birlikte aşk, romantizm, sosyal yaşam, hobiler, spor veya çocuklarla ilgili yeni gelişmeler meydana gelebilir. Yeteneklerinizi gösterebileceğiniz iş imkanları karşınıza çıkabilir. Maddi konularda riskten uzak durup, temkinli hareket etmelisiniz.


BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

İkizler burcunda doğacak yeniay ile birlikte eviniz, aileniz, ebeveynlerinizle ilgili yeni girişim ve gelişmeler olabilir. Ev, mülk, alımı, satımı, kiralama, taşınma, dekorasyon, tadilat gibi kavramlar bu yeni ay ile birlikte hızlanabilir. Evde çalışabileceğiniz iş imkanlarıyla karşılaşabilirsiniz.


Demet BALTACI

demet@astrofoni.com