Mars Yengeç Burcunda

Mars 24 Haziran'da Yengeç burcuna geçiyor. Mars 9 Ağustos’a kadar Yengeç burcunda ilerleyecek.Mars 24 Haziran'da Yengeç burcuna geçiyor.


Mars Yengeç burcunda düşüktür. Burada zarar verici olabilir. Dış dünyadaki motivasyonlarımız azalırken, enerjimizi özel yaşamımıza yönlendirebiliriz. Duygusal, ailevi ve milli konularda daha hassas olabiliriz.


Mars 9 Ağustos’a kadar Yengeç burcunda ilerleyecek.


Bu dönemde hareket tarzımız direkt değil dolaylı olabilir. Olaylarla doğrudan yüzleşmek istemeyebiliriz. Kendimizi hemen ortaya koymakta zorlanabiliriz. Hareketlerimiz ruh halimizden, duygularımızdan etkilenebilir. 

Bilinçaltına atılan kızgınlıklar, duygusal sömürü, suçluluk hissettirerek, surat asma ve duygusal baskı şeklinde ortaya çıkabilir. Stres ve sinir ülser ve mide problemleri ortaya çıkabilir.

Cinsel dürtüler tutkulu değil duygusal ihtiyaçlarla bağlantılı olabilir.

Yengeç burcundaki Mars,  aile, ebeveynler, ev, yuva, vatan, emlak ile ilgili konularda mücadeleler ve problemler verebilir.


Mars Yengeç burcunda ilerlerken su grubu burçların enerji ve motivasyonu güçlenecektir. Öncü burçların ise Mars'ın yaratabileceği stres, gerginlik ve mücadelelere daha temkinli yaklaşmaları gerekiyor.

 

Mars 15-16 Temmuz'da Plüton, 25-26 Temmuz'da ise uranüs ile sert açılar yapacak. Bu günlerde kaza, hastalık, çatışma, şiddet potansiyeli artacağı için dikkatli olmakta fayda var.


Mars'ın Yengeç burcu transitinin genel etkilerini öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuza göre de takip ediniz. Daha detaylı bir yorum için doğum haritanızın incelenmesi gerekir.


KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

Mars 9 Ağustos’a kadar Yengeç burcunda dördüncü evinizde ilerleyecek. Değişen enerji dinamikleri motivasyonunuzu evinizle ilgili konulara yönlendirebilir. Bu dönemde aile ile ilgili konularda bireysel tavırlar zaman zaman sizi huzursuz etse de, gerçek mutluluğun iç huzurunda olduğunu unutmamalısınız.

 

BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)

Mars 9 Ağustos’a kadar Yengeç burcunda üçüncü evinizde ilerleyecek. Değişen enerji dinamikleri günlük yaşamınızdaki iletişim trafiğini arttırırken, yazılı ve sözlü ifadelerinizde daha girişken davranabilirsiniz. Seyahat ve eğitim ile ilgili konularda hızlı gelişmeler olabilir.

 

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 

Mars 9 Ağustos’a kadar Yengeç burcunda ikinci evinizde ilerleyecek. Değişen enerji dinamikleri maddi konulara daha fazla motive olmanızı sağlayabilir. Gelir ve gider dengenizde oluşabilecek hızlı hareketlere karşı temkinli olmalı, harcamalarınızı kontrol etmelisiniz. 


YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)

Mars 9 Ağustos’a kadar burcunuzda ilerleyecek. Değişen enerji dinamikleri enerji ve motivasyonunuzu yükseltirken, iş ve özel yaşamınızda daha girişken ve cesur eylemlerde bulunabilirsiniz. Özgür ve bireysel tavırlarınız toplum içerisinde dikkat çekebilir.


ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Mars 9 Ağustos’a kadar Yengeç burcunda onikinci evinizde ilerleyecek. Değişen enerji dinamikleri iç dünyanızı hareketlendirebilir. Enerji ve motivasyonunuz dış dünya yerine manevi ve ruhsal konulara yönelebilir. İç huzurunuzu korumaya çalışmalısınız.


BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)

Mars 9 Ağustos’a kadar Yengeç burcunda onbirinci evinizde ilerleyecek. Değişen enerji dinamikleri sosyal ortamlarda daha aktif, bireysel ve özgür davranma ihtiyacınızı arttırabilir. Toplumsal bazı organizasyonlarda yer almanız liderlik üstlenmeniz de mümkün.

 

TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)

Mars 9 Ağustos’a kadar Yengeç burcunda onuncu evinizde ilerleyecek. Değişen enerji dinamikleri kariyerinize daha fazla odaklanmanıza imkan verebilir. Hırslı ve bireysel davranışlarınız artabileceği için üstlerinizle ilişkilerinizde daha dikkatli olmalısınız.

 

AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )

Mars 9 Ağustos’a kadar Yengeç burcunda dokuzuncu evinizde ilerleyecek. Değişen enerji dinamikleri ile yabancı kültürler, eğitim ve seyahatlere daha fazla motive olabilirsiniz. Çok sayıda kısa ve uzun seyahat yapabilir, akrabalarınızla iletişimi yoğunlaştırabilirsiniz.


YAY (23 Kasım-21Aralık)

Mars 9 Ağustos’a kadar Yengeç burcunda sekizinci evinizde ilerleyecek. Değişen enerji dinamikleri sizi maddi konularla mücadele içerisine sokabilir. Bu dönemde maddi hırslarınızı dengelemeli, beklenmedik harcamalara karşı temkinli olmalısınız.

 

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)

Mars 9 Ağustos’a kadar Yengeç burcunda yedinci evinizde ilerleyecek. Değişen enerji dinamikleri işbirlikleri ve ilişkiler alanındaki  motivasyonunuzu arttırabilir. İlişki içerisinde olduğunuz kişiler ve rakiplerle mücadeleler artabilir. Eş veya partnerinizle zaman zaman çatışmanız mümkün.


KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

Mars 9 Ağustos’a kadar Yengeç burcunda altıncı evinizde ilerleyecek. Değişen enerji dinamikleri ile iş ve çalışmalarınıza daha fazla konsantre olabilirsiniz. Sağlığınızın hassas olabileceği bu süreçte bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için beslenmenize ve dinlenmenize özen göstermelisiniz.


BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Mars 9 Ağustos’a kadar Yengeç burcunda beşinci evinizde ilerleyecek. Değişen enerji dinamikleri enerji ve motivasyonunuzu arttırabilir. Girişken ve cesur eylemleriniz dikkat çekebilir, sosyal yaşam ve eğlenceye daha fazla motive olabilir, spor ve sanat gibi hobilerinize zaman ayırabilirsiniz.


Astrolog Demet BALTACI

demet@astrofoni.com