Aslan Burcunda Yeniay

14 Ağustos’ ta Ay 17:53’de Güneş ile birleşecek ve Aslan burcunun 21 derecesinde yeniay doğacak.


14 Ağustos’ ta  Ay 17:53’de Güneş ile birleşecek ve Aslan burcunun 21 derecesinde yeniay doğacak.


Ateş elementinin sabit nitelikli burcu Aslan, yöneticisi Güneş sayesinde yüksek yaşam enerjisi, öz güven, yaratıcılık kazanır.


Zodyak’ta beşinci evi yöneten Aslan aşk, çocuklar, sanat, sanatçılar, yetenekler, macera, cesaret, risk, şans, eğlence, keyif, oyun, spor ile ilgili alanları yönetir. Bunun yanı sıra Aslan kralların burcudur. Liderler, yöneticiler, ünlüler, sahnede ve göz önünde olan kişileri de Aslan burcu temsil eder.


Yeniayın enerjileri genel olarak bu kavramları günlük hayatımıza daha fazla sokabilir. Kabuğumuzdan çıkmak, kendimizi daha fazla göstermek, dikkat çekmek isteyebiliriz. Yaşamın keyifli, eğlenceli yanları bizi daha fazla çekebilir.  


Aslan burcu doğum haritamızda hangi evde bulunuyorsa o alanlarda yeni girişimler ve taze enerjiler olması mümkün. 

Aslan burcunda Güneş ve Ay yanısıra Venüs ve Mars da bulunuyor. Astreoid Eros da yeniay noktasında.  Eril ve dişil enerjilerin etkileri özellikle aşk ve ilişkiler konusunda hareketliliği arttırabilir. Retro Venüs eski ilişkileri, yarım kalmış aşkları gündeme getirebileceği gibi, aşk ve cinsellikle ilgili konularda dürtüsel hareketler de bulunabiliriz.

Koç burcundaki Uranüs ani heyecanlara, sürpriz ilişkilere fırsat verebilir. Birlikteliklerde oluşabilecek aşk üçgenleri, ihanetler, istenmeyen gebelikler duygusal dengemizi bozabilir. Özellikle Venüs’ün riskli pozisyonu nedeniyle daha dikkatli ve temkinli olunmalı.


Yeniay haritasında Oğlak burcu yükseliyor. Yöneticisi Satürn Akrep burcunda ve yeniaya kare açı yaparak görev ve sorumluluklarda ciddi olunması, ihmalkar davranışlarda bulunulmaması gerektiğini işaret ediyor. Bunlar iş veya aşk olsun her alanda kısıtlama ve sıkıntı olarak karşımıza gelebilir. Özellikle ego ve kibir ile hareket etmenin, bencil davranmanın, elimizdeki gücü başkalarını ezip kendi çıkarlarımız için kullanmanın geri dönüşü ağır olabilir. Gerek özel yaşamlarımızda gerekse toplumsal konularda bu sınavlarla karşılaşabiliriz. Liderleri temsil eden Aslan, yönetici pozisyonunda olan kişilerin gücü kendi çıkarları için kullanabileceğini ve acımasız davranabileceğini de işaret ediyor.


Aslan burcu bedenimizde dolaşım sistemi, kalp, kan basıncı, sırt ve saçlarla ilgilidir. Kronik kalp ve dolaşım rahatsızlıkları, tansiyon sorunları olanların dikkat etmeleri gereken bir dönemdeyiz. Venüs retrosu nedeniyle saçlar da dahil güzellik ve estetikle ilgili herhangi bir önemli değişimi, girişimi bu dönemde tavsiye etmiyorum. Günlük rutin işlemler yapılabilir.  6 Eylül sonrası bu alanlarda daha rahat hareket edilebilir.


Yeniay Türkiye horoskopunun üçüncü evinde meydana gelecek. Güneş ve Ay burada bulunan natal Neptün ile birleşiyor, beşinci evimizdeki Venüs ve Jüpiter ile kare açı yapıyor. İletişim, haberleşme, komşu ülkeler, ulaşım, eğitim, eğitmenler, medya, gazeteler, gazeteciler, sanatçılar, ünlü kişiler, yeniayda önemli etkiler altında olacak. Ülkedeki film ve dizi sektörü, sanat ve sanatçılarla ilgili konular da bol bol gündemde olabilir. Neptün genel olarak bir dağılma ve karmaşa yaratırken, bunun art niyetli kişiler tarafından kullanılması mümkün görünüyor. Bu durumda genel ekonomi, finans piyasaları da etki alabilir. Para ile ilgili her konuya temkinli yaklaşmak gerekiyor. 


Bir ülke haritasında Venüs ve Jüpiter genel olarak maddi konulara vurgu yapar ve bu alanda kayıplar olabilir. Transit mars natal Güneş’imize kare yapıyor. Halka açık alanlarda oluşabilecek şiddet olayları ve terör, genel olarak ülkedeki huzur ve mutluluğu zedeleyebilir. Ünlü kişiler ve liderlere uygulanabilecek saldırı ve suikast girişimleri ya da ölümler özellikle politik gündemi kaosa sürükleyebilir. 


22-23 Ağustos’ ta etkinleşecek Güneş Satürn karesi  yeniayın stresli enerjilerini daha da yoğunlaştıracaktır. 


29 Ağustos’ta meydana gelecek dolunay ülkemizdeki önemli liderlerin, Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın Güneş’leri ile birleşiyor. Dolunaylar aydınlanma ve farkındalık zamanlarıdır. Söz konusu kişilerin yaşamlarında bazı değişim ve dönüşümleri işaret eder. Bunu hepberaber göreceğiz.


Yeniay etkilerini öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuza göre takip ediniz. Burada yapılan yorumlar çok geneldir, daha detaylı bir yorum için doğum haritanızın incelenmesi gerekir.


KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

Yeniay sizin yaratıcılık, hobiler, aşk, flörtler, eğlence, çocuklar ile ilgili yaşam alanlarınızda yeni gelişmeler ve başlangıçlar meydana getirebilir. Cinsel enerjiniz artabilir, tutkulu aşklar ve maceralara yönelebilirsiniz. Hamilelik, doğum, çocuklar ile ilgili kavramlar da bu yeniayda gündeminizde yer alabilir. 

 

BOĞA (21 Nisan-21 Mayıs)

Yeniay ev, yuva, aile ve ebeveynlerle ilgili konuları öne çıkarabilir. Aile ilişkileriniz güçlenebilir. Evde toplantılar olabilir, misafir ağırlayabilirsiniz. Ebeveynler ile ilgili konular sizi bu ay daha fazla meşgul edebilir. Kalabalık aile organizasyonları, partiler düzenleyebilirsiniz. Ev, emlak, mülk, alım, satım, kiralama, taşınma gibi konularda yeni girişimler söz konusu olabilir.

 

İKİZLER (22 Mayıs–21 Haziran) 

Yeniay eğitim, iletişim ile ilgili fırsatlar, seyahat, tatil ve geziler gündeme gelebilir. Yabancı kültürler ve ülkeler ile bağlantılar artabilir. İşinizin tanıtımı, iletişim, reklam, halkla ilişkiler, promosyon, internet çalışmalarına başlayabilirsiniz. Basın, yayın ve medya ile ilgili konularda da girişimlerde bulunabilirsiniz.


YENGEÇ (22 Haziran-22 Temmuz)

Yeniay maddi kaynaklarınızla ilgili konuları öne çıkarıyor. Bu dönemde maddi manevi güven duygunuz yükselebilir. Ailenizden maddi destekler alabileceğiniz bir dönemdesiniz. Bu dönemde lüks ve pahalı ürünler her zamankinden daha fazla dikkatinizi çekebilir. Kişisel bakım, eğlence, konfor için fazla harcama yapabilirsiniz.


ASLAN (23 Temmuz–23 Ağustos)

Burcunuzdaki yeniay yaşamınızı etkileyecek yeni girişimler ve başlagıçlar meydana getirebilir. Özel hayatınız ve kariyerinizi etkileyecek fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kişisel imajınızda değişimler olabilir. Yaşamın tadını çıkarmak, keyif, aşk, eğlence öncelikleriniz olabilir. İlişkilerde ve maddi konularda dengeli olmaya çalışın.


BAŞAK (24 Ağustos-22 Eylül)

Yeniay biraz içe dönmeniz yaşamınızı gözden geçirmeniz için uygun bir zamanı işaret ediyor. Bu dönem manevi ve ruhsal gelişim, şifa, terapi, arınma fırsatları karşınıza çıkabilir. Zararlı alışkanlıklar ve bağımlılıklardan kurtulmak için yeni kararlar verebilirsiniz.


TERAZİ (23 Eylül-23 Ekim)

Yeniay sosyal çevreniz, arkadaşlarınız ve gelecekle ilgili planlarınızda yenilikler getirebilir. Kalabalıklar arasında dikkat çekebilir, bazı grup çalışmalarına katılabilirsiniz. Sürpriz karşılaşmalar eski ilişkilerinizi canlandırabilir, heyecanlı teklifler alabilirsiniz.


AKREP (24 Ekim-22 Kasım )

Yeniay iş ve kariyer yaşamınızda yenilikler ve değişimler meydana getirebilir. İş değişimi, terfi, atama gibi statünüzü etkileyebilecek durumlarla karşılaşabilirsiniz. Daha önceden başlamış bazı girişimlerinizle ilgili sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz.


YAY (23 Kasım-21Aralık)

Yeniay uzak hedefleriniz, yurt dışı, eğitim, sehayat ve hukuksal alanlarda yenilikler getirebilir. Uzun süredir görüşmediğiniz eski arkadaş ve tanıdıklarınızla görüşebilir, seyahate çıkabilirsiniz. Çocuklar ve aşk yaşamınızda sürpriz gelişmeler olabilir.


OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)

Yeniay hisseli paralar, finansal kaynaklarınızla ilgili konularda gelişmeleri hızlandırabilir. Beklediğiniz bir para elinize geçebilir. Ailenizle bağlantılı, emlak, mülk, miras vb. konularda sürpriz gelişmeler söz konusu olabilir.


KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

Yeniay ilişkiler ve işbirlikleri alanında yeni başlangıçlar yapmanıza imkan verebilir. Eski bir ilişkinizle ilgili değişimler de yaşayabilirsiniz. Evilik ve ortaklık gibi konularda geçmişten gelen bazı konuları yeni bir bakış açısıyla değerlendirebilirsiniz. Heyecanlı ve tutkulu ilişkiler gündeme gelebilir.


BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Yeniay iş ve çalışma koşullarınız, günlük rutinleriniz ile ilgili yenilikler meydana getirebilir. Sağlığınızla ilgili konularda daha hassas olabilir, diyet ve beslenme düzeninizi değiştirebilirsiniz. Günlük yaşam alanlarınız ve konforunuzla ilgili düzenlemeler yapabilirsiniz.


Astrolog Demet BALTACI

demet@astrofoni.com