Balık Burcunda Dolunay

29 Ağustos’ta 21:35’de Ay, Güneş ile karşıt açı yapacak ve 6 derece Balık burcunda dolunay meydana gelecek.

29 Ağustos’ta 21:35’de Ay, Güneş ile karşıt açı yapacak ve 6 derece Balık burcunda dolunay meydana gelecek.


Su grubunun değişken nitelikli burcu Balık güçlü duyguları, sezgileri, hayalleri, rüyaları, sanat ve ilhamı, maneviyatı, yardım ve fedakarlığı, vazgeçmeyi bağımlılıkları, kimyasalları, uyuşturucuları, sıvıları, gazları, denizleri, spiritüel konuları, inzivayı anlatır.


Zodyak’ın son burcu olarak bir döngünün sona erdiğini tamamlandığını da sembolize eder. Dolunay günlerinde günlük yaşamdan biraz geri çekilip, yaşamımızı, geçmiş deneyimleri, duygu ve düşüncelerimizi gözden geçirmek isteyebiliriz. Bu süreçte önemli farkındalıklar kazanmamız da mümkün.


Dolunay önemli sabit yıldızlarla tema ediyor. Deneb Adige  ve Sadalachbia Venüs Merkür tabiatında hereket eden olumlu etkiler veren yıldızlardır. Büyük işlerde başarı, sanatsal yetenek ve yaratıcılık, ruhsallık, okültizm, gizli ilimlere ilgi, zenginlik verebilirken, haritadaki yerleşimlerine göre kayıplara da neden olabilirler. Küçük baş hayvan ve köpek ısırmalarına neden oldukları da bilinir.


Güneş ve Ay arasındaki karşıt pozisyon duygu ve düşüncelerimiz arasında gelgitler oluşturabilir, duygusal hassasiyetimiz ve sezgilerimiz çok güçlendirebilir. Balık burcunun yönetici gezegeni Neptün ve Jüpiter dolunay ile birleşerek büyük vizyonlar, hayaller, ideallere dikkat çekiyor. Maneviyat ve ruhsal etkilerin yoğun olduğu dolunay enerjileri ile okült ve mistik çalışmalar yapılabilir. Dua, meditasyon, ibadet ve hayır çalışmalarının geri dönüşleri daha hızlı olabilir. İhtiyaç sahiplerine, sokak hayvanlarına yardım edilebilir. Karşılık beklemeden evrene sunduğumuz her şey auramızı güçlendirecek, negatif enerjilere karşı koruma kalkanı oluşturcakatır.


Dolunay an haritasında Koç burcu yükselerek haritaya ateş enerjisi de katıyor. Mars’ın Aslan burcunda Venüs ile birleşmesi ve Uranüs’ten aldığı üçgen açı istek ve arzularımız için rahatlıkla eyleme geçme enerjisi de verecektir. Aşırı duygusal ve romantik beklentiler bu dönemde hayal kırıklıkları ve yanılgılara da yol açabilir. Balık burcunda yücelen Venüs'ün retro olması ve Mars ile birleşmesi platonik ve gizli yaşanan aşkları ortaya çıkabilir, bazı ilişkiler bu dönemde  yaralayıcı olabilir.

 

Çok hassas ve kırılgan olabileceğimiz için kendimizi rahatlatacak faaliyetlere zaman ayırmalıyız. Meditasyon, dua, sanat, müzik, yüzme, yardım faaliyetleri enerjimizi dengelememize yardım edebilir.


Yaşamımızdan çıkarmak, değiştirmek istediğimiz konular, alışkanlıklar, bağımlılıklardan kurtulmak için uygun bir dönemdeyiz.


Sağlığımız hassas olabileceği için beslenmemize dikkat etmeli, dinlenmeye zaman ayırmalıyız. Sindirim sistemimiz, ayaklarımız, ayak parmakları, ruhsal sağlığımıza özen göstermeliyiz. Su, sıvılar, ilaç, kimyasallar, ve alkol ve uyuşturuculardan gelebilecek zararlara karşı temkinli yaklaşmalıyız. Neptün ile birleşen dolunay havanın nemini ve yağışları arttırabilir, sudan gelebilecek zararlar da artabilir.


Dolunay Türkiye horoskopunun dokuzuncu evinde meydana gelecek. 

Ülke haritasında mahkemeler, kanunlar, hakimler, avukatlar, şirketler, din ve din adamları, ülkenin din ve inançları, göçler, vizeler, büyükelçilikler, yurtdışı ilişkiler, dış işleri, yayıncılık, basın, medya, yabancılar, üniversiteler, akademik eğitimler, eğitim görevlileri rektörler ve profesörler sömürgeler, hava yolları ve taşımacılığı, uçuş görevlileri, deniz yolları ve taşımacılığı bu evin kapsamında yer alır.


Dolunay Jüpiter Neptün orta noktasını tetikliyor ki bu iki gezegen aynı zamanda Balık burcunun da yöneticisidir. Balık burcu ülkemizin haritasının tepe noktasını yönetir. Burası hükümet, yöneticiler, liderlerle ilgilidir. Dolunay sırasında Ay, Güneş, Jüpiter ve Neptün düğümler düzlemi ile ilişki içerisinde. Geçmişe olan bağlılığımız, inançlarımız, hayal ve ideallerimizin geleceğimizi etkileyecek yeni deneyimlere ve fırsatlara engel olmasını önlememiz gerekebilir. Manevi duyguların, inançların ve toplum vicdanının sınandığı bir dönemdeyiz. Büyük tutkular için neleri feda edebilir, nelerden vazgeçebiliriz. Duygusal içgüdüler, merhamet ve inançlarla mı hareket etmeliyiz, yoksa kuzey düğümde yer alan başak burcu gibi hizmet etme dürtüsüyle çalışmalı, hesaplı ve düzenli mi olmalıyız. 


Dolunay TC haritasının ASC noktası ve Akrep burcundaki Güneş’i ile üçgen açı yapıyor. Ülkemizin koruyucu su üçgenini çalıştıran bu görünüm Hükümet ve yönetim ile ilgili konuda yapıcı gelişmeler ortaya çıkarabilir. Ülke güvenliği için dış ülkelerle ilişkiler ve kontrolsüz göçlerle ilgili düzenlemeler olabilir. Yine mültecilerle ilgili özellikle denizlerimizde yaşanabilecek kazalar, kayıplar olabilir. Neptün bu alanda riskli görünüyor. 


Hükümet çalışmalarında, liderlik mücadelesinde kişisel hırslar ve çıkarlar değil toplum menfaatinin gözönünde bulundurulması gerekiyor. Şu anki yöneticilerimiz Cumhurbaşkanımız ve başbakanımızın da natal Güneş’leri üzerinde oluşacak bu dolunay spot ışıklarını onlara çevirecek ve bazı gizli konular aydınlanacak, sırlar ortaya çıkacak. 5-6 Eylül günleri ülke gündemimiz çok hareketli olabilir.


13 Eylül’de doğacak yeniay ve Güneş tutulması ülke yönetimi, hükümet ve genel olarak ülkenin kimlik ve imajı ile ilgili önemli değişimleri getirebilir.

 

Dolunay genel yorumlarını öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuza göre takip ediniz…

 

 

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan) 

Dolunay ile birlikte duygusal hassasiyetiniz çok artabilir, eviniz ve aile büyükleri ile ilgili bazı belirsizlikler sonuca bağlanabilir.  Sağlık kontrolleri yaptırmak, zararlı alışkanlıkları bırakmak, diyete başlamak için uygun bir dönemdesiniz.


BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs) 

Dolunay sosyal yaşam ve insan ilişkileri konusunda şansınızı arttırabilir. Grup çalışmaları ve kalabalıklara hitap eden işlerde başarılı olabilirsiniz. Daha önceden başladığınız girişimler, başarılı olabilir ve hayallerinize kavuşabilirsiniz. Aşk, romantizm, çocuklar konusunda şanslısınız.


İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 

Dolunay kariyer ve ev yaşamınıza dikkat çekiyor. Aile, ev ve iş yaşamında duygusal olarak biraz zorlanabileceğiniz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ancak karşınıza çıkan fırsatları değerlendirebilmek için olaylara objektif bakmalısınız. Kararsız kalmaz, zamanında hareket ederseniz kariyerinizde ilerlemenizi sağlayacak adımlar atabilirsiniz.


YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz) 

Dolunay sizi için şanslı enerjiler veriyor. Geleceğinizi etkileyecek güzel fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Siz veya çocuğunuzun eğitimi, akademik kariyeri ile ilgili gelişmeler hızlanabilir. Hukuksal bir soruna çözüm bulabilirsiniz. Keyifli bir tatil ve seyahate de çıkabilirsiniz.

 

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos) 

Dolunay ortak kazançlar ve gelir giderler konusunda belirsizlikleri giderip, bazı farkındalıklar kazanmanıza olanak sağlayabilir. Miras, sigorta, vergi, nafaka, kredi gibi konular da bu dolunay ile birlikte daha fazla gündeminizde yer alacaktır.


BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül) 

Dolunay ikili ilişkiler ve işbirlikleri alanında bazı dönüşümler yaşamanızı sağlayabilir. Evlilik ve iş ortaklığı kararı alabilir, gerekli adımları atabilirsiniz. Süregelen ilişkilerde dönüşümler de yaşanabilir. Eş ve partnerinizin yaşamındaki bazı gelişmeler de sizi etkileyebilir.


TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim) 

Dolunay sizin günlük rutinleriniz, iş yaşamınız ve sağlığınızı temsil eden alanda gerçekleşecek. Günlük yaşamınızda ve iş çevrenizde, düzenlemeler yapabilir, sağlığınız için tedavi ve diyete başlayabilirsiniz. Yanınızda çalışan kişiler, akrabalar ve evcil hayvanlarınızla ilgili gelişmeler meydana gelebilir.


AKREP (24 Ekim - 22 Kasım ) 

Dolunay sizin beşinci evinizde gerçekleşiyor. Özel ilişkileriniz, duygusal hayatınız, yaratıcılığınız ve çocuklarınız ile ilgili konularda yeni gelişmeler bekleyebilirsiniz. Yurtdışı ile ilgili işleriniz, eğitim ve hukuksal davalarınızda meydana gelecek gelişmeler genel olarak hayatınıza olumlu yansıyabilir.

 

 

YAY (23 Kasım-21Aralık) 

Dolunay ile birlikte eviniz, aileniz, ebeveynleriniz ile ilgili duygularınızı etkileyecek gelişmeler, bazı kavramlarda sonuçlanmalar yaşayabilirsiniz. Gerekli finansal desteği bularak ev sahibi olabilir ya da bir süredir uğraştığınız bir gayrimenkulun satışını gerçekleştirebilirsiniz.


OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak) 

Dolunay ile birlikte yakın çevreniz, kardeşleriniz ve akrabalarınızla ilgili gelişmeler olabilir. İşiniz ile ilgili eğitim, tanıtım, basın, internet ve yayıncılık gibi faaliyetlerde bazı gelişmeler gündemde olabilir.


KOVA (21 Ocak – 18 Şubat) 

Dolunay sizin para ve kazançlar evinizi aydınlatacak. Maddi durumunuzu etkileyecek önemli değişimler ve dönüşümler meydana gelebilir. Daha önceden başlamış bazı iş ve girişimlerin artık maddi sonuçlarını almaya başlayabilirsiniz.


BALIK (19 Şubat – 20 Mart) 

Burcunuzdaki dolunay ile birlikte daha fazla öne çıkabilir, fark edilebilirsiniz. Dış görünümünüzde imaj değişimleri yapabilir, özel ilişkilerinizde dönüşümler yaşayabilirsiniz. Kariyer alanında bireysel yaratıcı çalışmalarınız daha fazla dikkat çekebilir. Emeklerinizin karşılığını artık alabilirsiniz.


Demet BALTACI

demet@astrofoni.com