Venüs Başak Burcunda

Venüs 8 Ekim’de Aslan burcundan ayrılıp Başak burcuna geçecek.

Venüs 8 Ekim’de Aslan burcundan ayrılıp Başak burcuna geçecek. 


Venüs geçtiğimiz 19 Temmuz’da Başak burcuna geçmişti. Ancak 25 Temmuz’da retro başladığı için 31 Temmuz’da tekrar Aslan burcuna gerilemişti. Venüs 8 Ekim’de tekrar Başak burcuna geçerek 8 Kasım’a kadar ilerleyecek. 


Venüs’ün horoskopta bulunduğu burç kişinin nasıl ilişki kurduğunu, kendi değeri hakkında ne düşündüğünü, nelere değer verdiğini, neleri arzu ettiğini ve sevdiğini açıklar. 

Venüs Başak burcunda ilerlerken ilişkilerde daha çekimser ve içedönük olabiliriz. Kendimizi duygusal olarak ortaya koymak istemeyebiliriz. 

 

Venüs Başakta düşüktür.  Kişi ilişkilerini, eş ve ortağını seçerken çok seçici ve analititk davranabilir. Çevresindekilerin eksik ve kusurlarını fark edip bunları eleştirmekten çekinmez. Para konularında ise pratik ve tutumludur.  Bu dönemde ilişkilerde duygulardan daha çok mantıklı ve hesapçı davranabiliriz.

 

Venüs Başak burcunda ilerlerken 11-13 Ekim’de Yay burcundaki Satürn ile kare açı yapacak. Bu durum gerek ilişkilerde gerekse maddi konularda engel ve kısıtlama yaratabilir. Melankolik, hesapçı ve kuşkucu tavırlar hoşnut olmamızı zorlaştırabilir.

 

24-25 Ekim’de ise Venüs Başak burcunda Jüpiter ile birleşecek ve Oğlak burcundaki Plüton ile üçgen açı yapacak. Toprak elementindeki bu güzel görünüm daha güvenli ve huzurlu olmamıza hem ilişkilerde hem de iş, para ve kariyer konularında pratik ve somut değerler üretmemize imkan verebilir. Yeni girişimler ve başlangıçlar için bu günleri değerlendirebiliriz.

 

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

Venüs 8 Kasım’a kadar altıncı evinizde ilerleyecek. Bu dönemde günlük yaşamınızı geçirdiğiniz ortamlarınızda konfor ve rahatınız artabilir. Giyim alışverişleri yapabilir, yaşadığınız yerleri güzelleştirebilirsiniz. Yanınızda çalışan kişilerden daha fazla yardım alabilirsiniz. 


BOĞA (21 Nisan-21 Mayıs)

Venüs 8 Kasım’a kadar beşinci evinizde ilerleyecek. Bu dönemde aşk yaşamınız canlanabilir, romantizm artabilir. Sosyal ortamlara ve eğlenceli faaliyetlere katılabilirsiniz. Sanat ve hobilerle ilgilenmek için uygun bir dönemdesiniz. Hamilelik, doğum ve çocuklarla ilgili şanslarınız var. 


İKİZLER (22 Mayıs–21 Haziran) 

Venüs 8 Kasım’a kadar dördüncü evinizde ilerleyecek. Bu dönemde eviniz, yuvanız, aileniz size daha fazla keyif verebilir. Evde aile toplantıları düzenleyebilir, ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Evi dekore etmek, güzelleştirmek isteyebilir, bazı alışverişler yapabilirsiniz. Emlak, mülk ile ilgili şanslarınız var. 


YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)

Venüs 8 Kasım’a kadar üçüncü evinizde ilerleyecek. Bu dönemde yakın çevre ilişkileriniz güçlenebilir. Kızkardeş, bayan akrabalarla iletişimleriniz artabilir. Sanatsal yeteneklerinizi yazılı ve sözlü ifadelerinizde kullanabilirsiniz. Seyahat, eğitim, ticari konularda karşınıza fırsatlar çıkabilir. 


ASLAN (23 Temmuz–23 Ağustos)

Venüs 8 Kasım’a kadar ikinci evinizde ilerleyecek. Bu dönemde maddi fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Gelir artışına imkan verecek iş fırsatları karşınıza çıkabilir. Maddi problemlerinizin çözümü için yardım alabilirsiniz.


BAŞAK (24 Ağustos-22 Eylül)

Venüs 8 Kasım’a kadar burcunuzda olacak. Bu dönemde kişisel cazibeniz artabilir ve sosyal ortamlarda daha fazla dikkat çekebilirsiniz. Güzellik, estetik, kişisel bakımınızla daha fazla ilgilenebilirsiniz. Aşk, ilişkiler, evilik, iş ve para konularında şanslı bir dönemdesiniz. 


TERAZİ (23 Eylül-23 Ekim)

Venüs 8 Kasım’a kadar onikinci evinizde ilerleyecek. Bu dönemde iş ve genel sağlığınız ile ilgili sorunlarınızı daha rahat çözebilirsiniz. Kişisel zevkler ve arzularınızda fantazi ve hayaller yoğunlaşabilir. Platonik ilişkiler, gizli hayranlar gündeme gelebilir. 


AKREP (24 Ekim-22 Kasım )

Venüs 8 Kasım’a kadar onbirinci evinizde ilerleyecek. Bu dönemde sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızla ilişkileriniz artabilir; organizasyon ve toplantılara katılabilirsiniz. Gelecekle ilgili projelerinizde sizi destekleyecek kişilerle tanışabilir, özel klüp ve derneklerde yer alabilirsiniz.


YAY (23 Kasım-21Aralık)

Venüs 8 Kasım’a kadar onuncu evinizde ilerleyecek. Bu dönemde iş ve kariyer yaşamınızda şartlarınız daha keyifli hale gelebilir ve küçük şanslarla karşılaşabilirsiniz. İş ortamınızda sosyal etkinlikler artarken, bayanlardan daha fazla destek alabilir, sanat, estetik, güzellik alanında çalışmalar yapabilirsiniz. 

 

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)

Venüs 8 Kasım’a kadar dokuzuncu evinizde ilerleyecek. Bu dönemde yurt dışı bağlantılı işleriniz, eğitim, hukuk ve seyahatler konusunda şanslarınız artabilir. Medya, yayıncılık, bilişim ile ilgili başarılı çalışmalar ortaya çıkabilir. Uzaklardaki arkadaş ve yakınlarınızla görüşebilirsiniz.


KOVA (21 Ocak –18 Şubat)

Venüs 8 Kasım’a kadar sekizinci evinizde ilerleyecek. Bu dönemde maddi alanlarda başkalarından fayda görebilir, kredi, borç, prim, ikramiye, nafaka vb. ek gelirler elde edebilirsiniz. Maddi sorunlarınızı çözmeniz daha kolay olabilir. 


BALIK (19 Şubat–20 Mart)

Venüs 8 Kasım’a kadar yedinci evinizde ilerleyecek. Bu dönemde ikili ilişkiler ve işbirlikleri alanında şanslar karşınıza çıkabilir. Nişan, evlilik, iş ortaklığı gibi konular gündeme gelebilir. Eş ve partnerinizden fayda görebilirsiniz; ilişkiniz daha keyifli hale gelebilir. 


Astrolog Demet BALTACI

demet@astrofoni.com