27 Ocak Aslan Burcunda Dolunay

27 Ocak…Güneş  Günü…Aslan burcunda ilerleyen Ay, sabah 06:38’de   dolunay fazına ulaştı. Aslan burcunun 7 derecesinde gerçekleşen dolunay Jüpiter ve Uranüs’den aldığı olumlu açılar ile Aslan, Kova, Yay ve Koç burçlarının hayatına sürpriz ve hızlı kavramlar getirebilir. Ancak Akrep burcundaki Satürn 4 derecelik orbla dolunay derecesini kareliyor. Bu  durum yine bazı sorumlulukların olduğunu ve ciddi davranılması gerektiğini hatırlatıyor. Özellikle dolunayı takip eden 30 Ocak tarihinde Güneş ve Satürn arasında oluşacak kare görünüm, bizi iş, kariyer ve aile ile ilgili ihmal edilmiş kavramlar ve problemlerle yüz yüze getirebilir. Bu tarih ve yakınlarında kronik sağlık problemlerindeki artış ve hayatımızdaki aile büyükleri ve otorite kavramları ile ilgili bazı kavramlar neşemizi kaçırabilir. Özellikle Kova, Aslan, Boğa ve Akrep burçlarının ilk dekanında doğanlar bu sert etkiyi birkaç gün daha yoğun hissedebilirler.


Burç yorumlarınızı takip ederken öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuzu da okumanızı tavsiye ederim..  www.bilincokulu.com


KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

Dolunay sizin yaratıcılık,hobiler, aşk, flörtler,eğlence, çocuklar ile ilgili yaşam alanınızda bazı kavramları gündeme getirebilir. Genel olarak Uranüs ve Jüpiter’den olumlu açılar alan bu dolunay neşenizi ve duygusal enerjinizi arttıracak keyifli ve sürpriz gelişmeler yaşatabilir. 


BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)

Aile, ev ve ebeveynleri etkileyen alanda dolunay gerçekleşecek. Kişisel özgürlüğümüz ve değerlerimizle ilgili çatışma yaşadığımız aile üyeleri ile bu dönemde anlaşmaya varabiliriz.


İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 

Yakın çevreniz, kardeşleriniz, eğitiminizle ilgili bazı kavramlar hayatınızda daha net hale gelebilir. İletişim, yayıncılık ve medya sektöründe çalışan İkizler burçlarının uğraştıkları bir projeden güzel sonuçlar gelebilir. Uranüs ve Jüpiter’in olumlu etkisiyle birlikte uzun zamandır hayalini kurduğunuz bir bilgisayar, telefon veya otomobile kavuşabilirsiniz.


YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz

Aslan burcunda gerçekleşecek dolunay size yeni kazanç kapıları açabilir. Kariyer evinizdeki Uranüs ve Jüpiter’in dolunaya yaptığı olumlu görünüm sürpriz bir iş anlamına gelebilir. 


ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Aslan burcundaki dolunay en fazla sizi etkileyecek. Belki de uzun zamandır uğraştığınız bir projeyi Jüpiter’in yardımıyla sonuçlandırabilirsiniz. Vizyonunuzu geniş tutup, cesur davranabilirseniz hayallerinizi gerçekleştirmeniz için karşınıza çıkan fırsatları daha rahat değerlendirebilirsiniz. 


BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)

Onikinci evinizde oluşacak dolunay hem kendiniz hem de yakın çevrenizle ilgili bazı gizli kalmış konuları meydana çıkarabilir. Kısa bir süre ruhsal durumunuzda karmaşa ve melankoli hissedebilirsiniz. Aslında bu dönemi bir arınma, rehabilitasyon, kendi içimize dönme ve şifalanma süreci olarak da değerlendirebiliriz. 


TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)

Aslan burcunda oluşacak olan dolunay belki de sizin bir dileğinizin gerçekleşmesine imkan verebilir. İş çevreniz, kariyeriniz, eğitiminiz ve sosyal hayatınızla ilgili hızlı gelişmeler ve bazı sonuçlanmalar bekleyebilirsiniz bu ay. 


AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )

Toplum önündeki kimliğinizle ilgili bazı dönüşümler yaşayabilirsiniz ve bu sizi biraz zorlayabilir. Ancak Jüpiter’in konumu maddi alanda elinize fırsatların geçebileceğini,eşden, ortaktan veya prim, sigorta, tazminat nafaka gibi alanlardan gelir elde edebileceğinizi de gösteriyor. 


YAY (23 Kasım-21Aralık

Aslan burcunda oluşacak dolunay sizi yurtdışı, eğitim, seyahat, medya, yayıncılık, hukuk alanlarında etkiyecek. Bu kavramlarda sürüncemede kalmış bir işiniz sonuçlanabilir. Bazı girişimleriniz ertelenebilir. Bu durum hemen moralinizi bozmasın, belki de sizin için uygun zaman henüz gelmemiştir. 


OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)

Aslan burcundaki dolunay ortak gelirler alanında sizi etkileyecek. Eğer bir kredi, miras, sigorta, nafaka, tazminat vb. gibi işleriniz varsa bu dönemde bazı sonuçlanmalar ile karşılaşabilirsiniz. Ancak gelişmeler ve aldığınız sonuçlar tamamen hak edişinizle doğru orantılı olacaktır.


KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

Aslan burcunda oluşacak dolunay sizin karşıt burcunuzu ilişkiler alanınızı etkileyecektir. Bir süredir devam eden bir ilişkiniz varsa yeni bir dönüm noktasına gelebilirsiniz. Ortaya çıkan durum kesinlikle ilişkiye verdiğiniz değer ve emekle doğru orantılı olacaktır.


BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Aslan burcundaki dolunay sizin günlük hayatınız, iş yaşamınız ve genel sağlığınızla ile ilgili bazı konuları tekrar gündeme getirebilir. Bir süredir düşündüğünüz konularda artık kesin kararınızı verip uygulamaya koyabilirsiniz. Diyet ve spora başlamak,  işde veya evde size yardımcı olacak bir eleman bulmak, bir evcil hayvan almak  gibi günlük rutinlerinizi etkileyecek değişimler de yaşayabilirsiniz.