ŞUBAT AYI VE BURÇLAR

ŞUBAT AYINA GENEL BAKIŞ

 

Aylık  burç  yorumlarını takip ederken,  öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuzu da okumanızı tavsiye ederim..

 

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

Sevgili Koçlar, Güneş  ve Venüs’ün Kova burcundaki seyri bu ayın ilk günlerinde sosyal hayatınızda hareketlilik yaratıyor. Özellikle iş çevrenizden yeni kişilerle tanışmak  ve geleceğe yönelik yeni projelerde olumlu adımlar atmak mümkün görünüyor. Geçtiğimiz ay sonunda ileri harekete geçen Jüpiter de zihninizi hareketlendirip Uranüs’ün desteğiyle orijinal fikirler getirebilir. Ancak gezegeniniz Mars’ın 2 Şubat’dan itibaren Balık burcuna geçmesi ile birlikte enerjiniz biraz düşebilir ve iç dünyanıza dönmek isteyebilirsiniz. Ay boyunca Balık burcundaki gezegen hareketlerinin yoğunluğu kendinizi dinleyeceğiniz sakin bir ay geçirebileceğinizi işaret ediyor.


10 Şubat’ta Kova burcunda doğacak yeni ay ile birlikte geçtiğimiz Kasım ayında hayatınıza giren bir proje veya kavramla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Spor  ya da sanatsal konularla ilgileniyorsanız sürpriz gelişmeler olabilir hayatınızda. Ancak bazı alt yapısı sağlam olmayan konularda sorunlar, maddi yetersizlikler hissetmeniz de mümkün. Yakın çevrenizden beklemediğiniz gizli düşmanlıklarla da karşılaşabilirsiniz. Sevgili koçlar bu dönemde Mars’ın zayıf etkisi nedeniyle bazı küçük kazalar, sakarlıklar, ilişkilerde tartışmalar ve haksızlıklarla karşılaşmanız ihtimaline karşı temkinli olmanız gerekiyor. Özellikle 23 Şubat sonrasında Merkür’ün de Balık burcunda retro harekete  geçmesi ile birlikte bu etkiler artabilir. Bilinçaltına attığınız bazı eski sorunlar ve kırgınlıklar tekrar ortaya çıkıp sizi depresif hale getirebilir.Bu ay psikolojik destek almak, alternatif tıptan yararlanmak, ruhsal çalışmalar, meditasyon veya yeni bir diyet programına başlamak sizin için çok uygun olabilir. Yakın çevrenizin sorunlarıyla ilgilenmek, yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmek, ebeveynlerinizin sağlıklarıyla ilgilnemek için daha fazla zaman bulabileceksiniz.


25 Şubat’ta Başak burcunda oluşacak dolunay, günlük hayatınızda ve iş hayatınızdaki bazı eski kavramlar ve hatalarınızla sizi yüz yüze getirebilir. İlk başta bir hayal kırıklığı ve karmaşa yaşayabilirsiniz ancak hayatınızla ilgili yeni düzenlemeler yapabilmeniz için bu gerekli bir durum. Bu dolunayı yaşam şeklinizde gereksiz ve zararlı olan her türlü davranış ve alışkanlıktan kurtulmak için yapıcı bir şekilde değerlendirebilirsiniz. 26 Şubat’tan itibaren Venüs’ün Balık burcuna geçmesi gizli aşk ilişkileri getirebilir.Bu önceden tanıdığınız bir kişi olabileceği gibi, size karşı ilgisi olan gizli bir hayranınız da olabilir.

 

BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)

Sevgili Boğalar, ayın ilk haftasında Güneş, Venüs ve Merkür’ün Kova burcundaki seyri kariyer hayatınızı ön planda tutuyor. Ebeveynlerinizle de daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir. Jüpiter’in ileri harekete geçmesi ve Venüs’le yapacağı olumlu açı ayın ilk haftası yeni kazanç imkanları yaratabilir. Ayın ikinci haftasından itibaren  Balık burcundaki Mars’ın para evinizle yapacağı sert açı harcamalarınızı kontrol etmenizi zorlaştırabilir. Çocuklar, sosyal gruplar, eğlence, seyahat vb. ani harcamalarınız olabilir.


10 Şubat’ta Kova burcunda doğacak yeni ay, iş, ortaklık ve evlilik gibi konularda bazı sorumluluklarınızı arttırabilir. İş arkadaşlarınız ve ait olduğunuz gruplarla ilgili fikirsel tartışmalar, huzursuzluklar gündeme gelebilir.Bunun yanı sıra iş toplantıları, organizasyon, eğitim vb. faaliyetlerinizde de bu ay artış olabilir. Kendinizi toplum önünde ifade etmenize fırsat verecek gelişmeler yaşanabilir. 18 Şubat’ta Satürn ilişkiler ve ortaklıklar evinizde retro harekette olacak. Bu alanlardaki sınavlarınızla birlikte kendinizi ve ilişkinizi sorgulamaya başlayacaksınız.

23 Şubat’ta Merkür retrosu sosyal alanda, arkadaş ve iş çevrenizde eski tanıdıklarla karşılaşmanıza neden olabilir. Önceden başladığınız yarım kalmış projelerle de bu dönemde ilgilenebilir, eksikleri tamamlayabilirsiniz. Otorite konumunda ve önemli kişilerden destek bulmanız da mümkün görünüyor. Ancak sosyal ilişkilerde zaman zaman sizi zorlayabilecek ve strese sokabilecek yanlış anlamalar, karmaşalar da yaşanabilir bu dönemde. Temkinli olmanız gerekmekte.


25 Şubat’ta Başak burcunda oluşacak dolunay sizin beşinci ev konularınızı etkileyecek. Yaratıcı çalışmalarınız, spor, sanatsal faaliyetleriniz, flörtler ve çocuklarınızla ilgili bazı kavramlarda önceden başladığınız girişimlerde sonuçlanmalar olabilir. Bazı konulardaki eksikleri ve yanlışları fark edip yeni düzenlemeler yapabilirsiniz. Spekülatif konuların ve risk taşıyan girişimlerin bu dönemde uygun olmadığını söyleyebiliriz. Duygusal hayatınızda ise eski bir arkadaş ve flörtle karşılaşmanızla birlikte aranızdaki duyguların tekrar canlanması söz konusu olabilir. Aranızdaki fikirsel sorunları çözümlediğiniz takdirde ilişkiniz daha ciddi boyutlara da taşınabilir.

 

 

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 

Sevgili İkizler, burcunuzda ilerleyen Jüpiter’in ileri harekete geçmesi yaz aylarına kadar hayatınızdaki olayları hızlandırabilir. Ayın ilk haftasında Kova burcunda seyreden Güneş, Merkür ve Venüs yurtdışı, medya, eğitim, yayıncılık ve hukuksal konulara dikkat çekiyor. Bazı ikizler burçları bu dönemde uzak akrabaları görüşebilir veya misafir ağırlayabilirler. Mars’ın Balık burcuna geçmesi ve kariyer evinizde Neptün ile olan etkileşimi  toplum önünde ve iş hayatınızda karışıklığa neden olabilir; kendinizi ifade ederken zorlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra iş çevrenizde sürpriz tanışmalar ve aniden ortaya çıkan ek kazanç imkanları motivasyonunuzu arttırabilir.


10 Şubat’ta Kova burcunda doğacak yeni ay ile birlikte  bir seyahat gündeme gelebilir. İşinizin tanıtımı, medya, yayıncılık, eğitim ile ilgili projelerinizi uygulamaya koyabilirsiniz.Kariyer evinizde Balık burcundaki gezegen yoğunluğu, sanatsal işlerde ve yaratıcılık gerektiren çalışmalarda olumlu etkiler verebilir. 12 Şubat ve yakınında işyerinizde istediğiniz özelliklere sahip bir yardımcı bulabilirsiniz. İş ve kariyer çevrenizde sosyal etkinliklerin ve faaliyetlerin hızlı olduğu bir ay geçirebilirsiniz. Kendinizi fazla yormamaya çalışın, bu dönemde kronik bazı sağlık problemleri sizi zorlayabilir.Özellikle gezegeniniz Merkür’ün retro harekete geçeceği 23Şubat ve sonrasında bazı terslikler, yanlış anlaşılmalar, gecikmeler iş ve günlük hayatınızı etkileyebilir. Zihinsel karşıklıklar, dalgınlıklar, hayalkırıklıkları duygusal olarak sizi zorlayabilir.Bu dönemde yeni girişim ve başlangıç yapmadan eldeki yarım kalmış işleri bitirip, eksikleri tamamlayabilirsiniz. Eski iş arkadaşlarınız ve eski projeler bu dönemde daha çok karşınıza çıkabilir.

 

25 Şubat Başak burcunda oluşacak dolunay ev ve aile konularına dikkat çekiyor. Merkür’ün retro olması ve Jüpiter’in etkisiyle aile ve evinizle ilgili bazı eski sorunlar tekrar gündeme gelebilir. İyi niyetli ve pozitif yapınızla birlikte hızlı çözümler bulabilirsiniz.  Geçtiğimiz Eylül ayında başladığınız bazı işlerin sonuçlarını bu ay hızla almaya başlayabilirsiniz. 26 Şubat’tan itibaren Venüs’ün de Balık burcuna geçmesiyle birlikte kariyer alanındaki olumlu etkiler artabilir.

 

 

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)

Sevgili Yengeçler bu ayın ilk günleri maddi konular, ortaklıklarınız ve gelirleriniz daha fazla gündeminizde olabilir. Kova burcunda seyreden Güneş, Merkür ve Venüs’ün Jüpiter’den aldığı destekle birlikte eşiniz ve ortağınızdan maddi destek alabileceğiniz gibi, kredi, prim, ikramiye, sigorta, nafaka vb. yerlerden de gelirleriniz olabilir. Ancak spekülatif piyasalardan uzak durmanız daha doğru olabilir. Uzun vadeli yatırımlar daha doğru olacaktır. Balık burcuna geçen Mars Neptün ile  birleşerek iş ile ilgili bazı projelerinizde karışıklık yaratabilir.


10 Şubat’ta Kova burcunda doğacak yeni ay, ortak kazançlarınız ve gelirlerinizle ilgili bazı yeni oluşumlar olabilir. Kasım ayında başlayan bir iş veya yatırımdan sonuç alabilirsiniz. Kredi , sigorta, bankacılık ve yatırım ile ilgili yeni haberler gelebilir. Ancak bu dönemde yurtdışı, eğitim, yayıncılık ve hukuk ile ilgili kavramlarda ani gelişmeler de yaşayabilirsiniz.Fazla aceleci, fevri ve tedbirsiz davranırsanız bazı can sıkıcı durumlar ve kayıplar yaşamanız da olası görünüyor.Daha kontrollü ve planlı olmaya çalışmalısınız. Kariyer hayatınızda son zamanlarda oluşan ani ve sürpriz olaylar zaman zaman sizin hassas dengenizi de bozabiliyor. Ay ortasından itibaren  yakın çevrenizle iletişimleriniz artabilir ve daha fazla seyahat imkanı karşınıza çıkabilir.


Şubat’tan itibaren Merkür retrosu başlayacağı için özellikle seyahat, eğitim, yurtdışı ve yayıncılık gibi konularda oluşabilecek terslikler, karışıklıklar ve gecikmelere karşı daha temkinli olmanız gerekebilir. Bu kavramlarda yeni girişim yapmak için 17 Mart’dan sonrası daha uygun olabilir. Ancak bu günlerde hayal gücünüz, yaratıcılığınız oldukça artabilir. Sanatsal konularda, resim, müzik, dans veya fotoğrafçılık gibi eğitim programlarına katılabilirsiniz.


25 Şubat’ta Başak burcunda oluşacak dolunay sizin yakın çevreniz, kardeşleriniz, eğitim, seyahat , iletişim ve ticari faaliyetleriniz ile ilgili alanlarda sonuçlanmalar getirebilir. Kendinizi daha iyi ifade edebileceğiniz, yaratıcılığınızın  arttığı bu dönemde iletişim, yayıncılık, medya internet ile ilgili hızlı gelişmeler de yaşayabilirsiniz. Daha önceden başvurduğunuz bir eğitim programı ya da seyahat planında yeni düzenlemeler yapmanız da gerekebilir. 26 Şubat’ta Venüs’ün de Balık burcuna geçmesi ile birlikte kendinizi daha uyumlu ve mutlu hissedebilirsiniz.

 

 

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Sevgili Aslanlar geçtiğimiz ay sonunda burcunuzda yaşanan dolunay ile birlikte kendinize olan güveniniz artarken, ikili ilişkilerinizde ve sosyal çevrenizde güzel gelişmeler, yeni oluşumlar da yaşamış olabilirsiniz. Bu ayın ilk haftası bu güzel etkiler devam edebilir. Aile ve ev ile ilgili sorumluluklarınız biraz artarken, çocuklarınız ve eğitim hayatı ile ilgili sevindirici gelişmeler sizi rahatlatabilir. Balık burcuna geçen Mars, harcamalarınızı arttırabilir. Bu dönem borç, alacak, kredi işlemleri için çok uygun biz zaman olmayabilir.


10 Şubat’ta Kova burcunda doğacak yeni ay ile birlikte ikili ilişkileriniz ve ortaklıklarınız ile ilgili yeni bir dönem başlayabilir. Süregelen ilişkilerinizi daha sağlam bir zemine oturtma ve anlaşma yapmak için, özel ilişkinizde de evlilik kararı için bu yeni ayı değerlendirebilirsiniz.Ancak ortak kazançlarınız ve gelecek hedefleriniz konusunda fazla aceleci davranmayın.


18 Şubat’ta retro harekete başlayacak olan Satürn iç dünyanızda bazı hesaplaşmalar yapmanıza sebep olabilir. Ev ve aile ile ile ilgili geçtiğimiz Ekim ayından beri süregelen kavramlarda bazı geri dönüşler ve yeni düzenlemeler yapmanız gerekebilir. Özellikle 23 Şubat sonrası Balık burcunda retro harekete geçecek olan Merkür banka, kredi, alacak verecek, sigorta vb. işlemlerle ilgili bazı gecikme ve terslikler yaratabileceği gibi, geçmişten kalan bazı kavramları da karşınıza çıkarabilir. Sevgili Aslanlar bu dönem yeni başlangıç, sözleşme, imza vb. için çok uygun olmayabileceği gibi, herhangi bir tıbbi operasyon, ameliyat için de risk taşıyabilir.


25 Şubat’ta Başak burcunda oluşacak dolunay para ve kazançlarınızı temsil eden alanda olacak. Merkür’ün retro olması ve Jüpiter’in dolunaya yaptığı kare açı para konularında gerçekçi ve temkinli olmanız gerektiğini işaret ediyor. Sosyal ve iş çevrenizin verdiği cesaretle yeni girişimler gündeme gelebilir ancak acele etmeden bazı kavramların olgunlaşması ve olayların netleşmesi için zaman tanımanız gerekebilir.

 

BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)

Sevgili Başaklar kariyer ve iş hayatınızda oldukça yoğun günler geçiriyor olabilirsiniz. Yeni işlere başlama, personelle ilgilenme, plan ve düzenlemeler bu ayın ilk günleri sizi meşgul edebilir. Bütçenizi oluşturmak ve gelir gider dengenizi ayarlamak bazen zorlaşmış olabilir. Balık burcuna geçecek olan Mars, eşiniz ve ortağınız ile ilgili bazı gerginlikler yaratabilir. İş ve kariyerinizde artan sorumluluklarınız nedeniyle eşinizin alıngan ve kırılgan tavırlarına karşı ay boyunca temkinli olmanız gerekebilir.


10 Şubat’ta Kova burcunda doğacak yeni ay günlük hayatınız ve iş yaşamınızda yeni adımlar atmanıza yardımcı olabilir. Bu dönemde çok aktif, enerjik ve girişken olacağınız için işlere yetişmekte zorlanabilirsiniz. Eğer kendinize bir yardımcı arıyorsanız bulmak için bu yeni ay güzel fırsatlar verebilir. Yeni bir beslenme, diyet, spor programına başlamak, sağlık kontrolleri yaptırmak da bu yeni ayın konuları arasında yer alabilir.


18 Şubat’tan itibaren Satürn retro harekete başlayacak. Düşüncelerinizde daha içe dönük olabilir, kendinizi sorgulayabilirsiniz. Yakın çevre ilişkilerinizde, iletişimlerinizde ve girişimlerinizde bir süredir uğraştığınız konuları tekrar gözden geçirmeniz ve yapılandırmanız bu dönemde daha fazla olacaktır. Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür’ de 23 Şubat’tan itibaren retro harekette olacak. 17 Mart’ta kadar yeni girişim ve başlangıç yapmak yerine  süregelen işlerinizle ilgilenmeniz ve eksikleri tamamlamanız daha doğru olabilir. Eşiniz ve ortağınızla olan iletişimlerinizde bu süre içerisinde bazı yanlış anlaşılmalar, kırgınlıklar, iletişim sorunları olması muhtemel. Aslında bu dönemi aranızdaki sorunları tekrar gözden geçirip,  çözüm yolları aramak için değerlendirebilirsiniz.


25 Şubat’ta Başak burcunda oluşacak dolunay bütün gözleri sizin üzerinize çevirebilir. Jüpiter’in kariyer evinizden desteklediği dolunay ile birlikte iş ve kariyer hayatınızda çok öne çıkabilirsiniz. Ancak çok fazla kendine güvenli ve riskli tavırlar içinde olmamalısınız. Hayatınızdaki bazı konularda gerçeklerle yüzleşmeniz gerekebilir. Kendinizi hassas ve kırılgan hissedebilirsiniz. Şu ana kadar gerektiğinden fazla iyimser ve cömert davranmış olabilirsiniz. Ancak bu dönemde kararsız ve çekimser olmadan sizin için zararlı kavramları hayatınızdan çıkarmanız gerekebilir. 28 Şubat’ta Venüs’ün Balık burcuna geçmesi ile birlikte ikili ilişkilerinizde duygusal paylaşımlar  ve romantizm artabilir.

 


TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)

Sevgili Teraziler, sosyal çevrenizin genişlediği, arkadaşlık ve grup faaliyetlerinizin arttığı bir dönemdesiniz. Jüpiter’in İkizler burcunda ileri harekete geçmesi ile birlikte eğitim, yurtdışı, medya, yayıncılık ve hukuksal konularda  gelişmeler hızlanabilir. Bu ayın ilk haftasında Kova burcunda seyreden Güneş, Merkür ve Venüs’ün etkisiyle sanatsal faaliyetlerde yaratıcılığınız artarken, aşk hayatınız da hareketlenebilir. Çocukları olanlar onlarla ilgili güzel sevindirici gelişmeler yaşayabilirler. İş hayatınızda ve günlük yaşamınızda bazı belirsizlikler ve karışıklıklar yaşabilirsiniz.


10 Şubat’ta Kova burcunda doğacak yeni ay, hayatınıza yeni bir aşk getirebilir. Sanatsal faaliyetleriniz ve hobilerinizle ilgili yeni açılımlar veya çocuklarınızla ilgili güzel girişimler söz konusu olabilir. Bu yeni ay aileye yeni bir bebek de getirebilir. Yurtdışı, eğitim ve hukuksal konularda heyecanlı gelişmeler yaşamanız da olası görünüyor. Kendinizi geliştirecek bir eğitim programı ya da spor aktivitesi için bu yeni ayı değerlendirebilirsiniz. Ayın ikinci haftasında işinizden gelen kazançlarınızda hareketlenme olabilir. 18 Şubat’tan itibaren para evinizde retro harekete geçecek olan Satürn maddi gelirlerinizde bazı kısıtlamalar ve harcamalarınızla ilgili yeni düzenlemelere gidebileceğinizi gösteriyor.


23 Şubat’ta Merkür  Balık burcunda retro harekete geçecek. İş, çalışma ve günlük hayatınızı etkileyecek alandaki yoğunluk sizi biraz zorlayabilir. Bu dönemde sağlığınıza biraz daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir. Sindirim sisteminiz ve ayaklarınıza daha fazla özen göstermelisiniz.Çok çalışıyorsunuz ve yaratıcılığınızla birlikte duygusal enerjinizin de yoğunlaşması sizi fiziksel olarak zorlayabilir. İş arkadaşlarınız ve yardımcılarınızla ilişkilerinizde bazı yanlış anlaşılmalar, dalgınlıklar nedeniyle stresli durumlar oluşabilir.


25 Şubat’ta Başak burcunda oluşacak dolunay biraz daha içe dönmenize ve kendi kabuğunuza çekilmenize neden olabilir. Bunu bir fırsat bilip kişisel bakımınızla ilgilenebilir, sağlık kontrolleri yaptırabilir, ruhsal çalışmalara katılabilirsiniz. Fiziksel ve zihinsel olarak dinlenip, arınabilirsiniz. Bu dolunayda çevrenizdeki kişiler hakkında bilmediğiniz bazı gerçekleri öğrenip, gizli düşmanlarınızı da fark edebilirsiniz.

 

 

 AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )

Sevgili Akrepler, enerjinizi ve dikkatinizi evinize , ailenize yönelttiğiniz, sorumluluklarınızın arttığı bir dönemdesiniz. Kariyerinizle ilgili beklediğiniz bir gelişme yeni sonuçlanmış olabilir. Bu durumda günlük yaşamınızda yeni düzenlemeler yapmak zorunda kalabilirsiniz. Ayın ilk haftası Mars ve Merkür’ün Balık burcuna geçmesi ile birlikte sizde kendinize küçük eğlenceli hobiler bulup günlük hayatınızı biraz renklendirebilirsiniz.Bazı riskli girişimler, heyecanlı duygusal ilişkiler karşınıza çıkabilir. Ancak tedbirsiz olduğunuzda zor durumda kalabileceğinizi de unutmayın. Spekülatif piyasalar, şans oyunları da bu dönemde önceden cazip görünseler de daha sonradan hayal kırıklığı yaşatabilirler.


10 Şubat’ta Kova burcunda doğacak yeni ay ev, mülk, aile ve ebeveynler ile ilgili kavramlarda yeni gelişmeler gündeme getirebilir. Ev alımı, satımı, kiralama, taşınma ya da aile büyükleri ile ilgili yeni girişimler bu yeni ayla birlikte hayatınıza girebilir. Ancak Kova burcunda seyreden Venüs Satürn ile sert görünüm yaptığı için bazı kısıtlanmalar ve maddi yetersizlikler hissedebilirsiniz. Çok uzun sürmeyecek bu durum çevrenizdeki kişilerin destekleri veya ufak bir kredi ile çözümlenebilecektir. Ay ortalarında çocuklarınızla ilgili güzel gelişmeler sizi mutlu edebilir. Aşk ve duygusal ilişkilerinizde daha güven verici gelişmeler olabilir.


18 Şubat’tan itibaren burcunuzda bulunan Satürn retro harekete başlayacak. Ekim ayından bu yana hayatınızda gelişen kavramlarda ve yeni yapılandırmalarda bir gözden geçirme ve sınama dönemine girebilirsiniz. İçsel güç ve dayanıklılığınız bu dönemde daha fazla sınanabilir. 23 Şubat’tan itibaren Merkür Balık burcunda retro harekete başlayacak. Sosyal hayatınız, eğlence, yaratıcılık, aşk, flörtler, çocuklarla ilgili konularda bazı terslikler, yanlış anlaşılmalar, geri dönüşler bu dönemde yaşanabilir. Eski bir arkadaş ve flörtünüzle karşılaşabileceğiniz gibi, önceden ilgilendiğiniz bir hobinize tekrar zaman ayırmaya başlayabilirsiniz. Dans, müzik, fotoğraf veya sporla ilgili faaliyetler hayatınızda daha fazla yer alabilir.Harcamalarınızı kontrol etmeniz gerekecektir. Özellikle şans oyunları bu dönemde kayıplar getirebilir.


25 Şubat’ta Başak burcunda yaşanacak dolunay bazı gelecek hedefleriniz, projeleriniz, grup faaliyetleriniz ile ilgili sonuçlanmalar meydana getirebilir. Bazı planlarınızdan gerekli desteği bulamadığınız için vazgeçebilirsiniz. Aynı şekilde bazı gruplardan ayrılma ya da bir arkadaşlığınızı uğradığınız hayal kırıklığı sonucu bitirme kararı da alabilirsiniz.

 


YAY (23 Kasım-21Aralık)

Sevgili Yaylar hayatınızda iletişimi çok yoğun yaşadığınız bir dönemdesiniz. İşiniz eğitim, iletişim,seyahat, yayıncılık, medya, reklam, halkla ilişkiler ile ilgili  ise önemli gelişmeler bekleyebilirsiniz. Jüpiter’in karşıt burcunuzda ileri harekete geçmesi iş ortaklıklarınız ve ikili ilişkilerinizde şansınızı daha da arttıracaktır. Şubat ayının ilk haftası Mars ve Merkür’ün Balık burcuna geçmesi tüm enerjinizi ve dikkatinizi ailenize ve evinize yöneltebilir.Ebeveynler, kardeşler, kuzenler ve misafirler daha fazla gündeminizde yer alabilir. İçsel huzurunuza, sağlığınıza da daha fazla özen göstermeniz gerekebilir. Özellikle mide ve sindirim sistemi bu dönemde daha hassas olabilir.


10 Şubat’ta Kova burcunda doğacak yeni ay ile birlikte bir seyahate çıkabilirsiniz. Yeni bir iletişim cihazı, telefon, bilgisayar vb. alabilirsiniz. Ancak özel bir eşyanızı kaybetme riskine karşı da temkinli olmanız gerekmekte. Evinizde veya ofisinizde su sistemi ile ilgili bazı sorunlar da oluşabilir.Bu durum sizi maddi olarak biraz zorlayabilir. 18 Şubat’tan itibaren Satürn retro harekete başlayacak; bilinçaltı ve içsel yapınızda kendinizi daha kısıtlanmış hissedebilir, sorgulamalar yapabilirsiniz.

 

23 Şubat’tan itibaren retro harekete başlayacak Merkür ile birlikte bu sorgulama süreci hızlanabilir. Zaman zaman melankolik ve depresif bir ruh hali içerisinde olabilirsiniz. Merkür retrosu eviniz ve ailenizle ilgili eski yarım kalmış konuları da gündeme getirebilir. Bazı karışıklık, yanlış anlamalar ve kırgınlıkların da olabileceği bu dönemde içsel huzurunuz bir miktar bozulabilir. Ancak sürüncemede kalmış bir çok sorunu da bu dönemde çözebilirsiniz. Evinizdeki bazı eşyalarda, televizyon, kamera, fotoğraf makinası gibi cihazlarda arızalar da bu retro döneminde oluşabilir. Duygusal hayatınızda ve sanatsal çalışmalarınızda ise heyecan verici hızlı gelişmeler yaşayabilirsiniz.


25 Şubat’ta Başak burcunda oluşacak dolunay sizin kariyer evinizde bir süredir ilgilendiğiniz bir konuda sonuçlanmalar getirebilir. Ancak Merkür’ün retro olması ve Jüpiter etkisi çok fazla iyimser olmamanız konusuna işaret ediyor. Önceden fark etmediğiniz bazı kavramlarla daha sonra karşılaşıp hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Beklediğiniz gelişmeler hayal ettiğinizden çok farklı olabilir.Bu dolunay işyerinizde eskide kalmış konuları tekrar karşınıza çıkarabilir.Daha önceden başlamış olduğunuz fakat tamamlamadığınız konularla tekrar ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. 28 Şubat’tan itibaren Venüs’ün Balık  burcuna geçmesi ile birlikte şartlar biraz yumuşayabilir ve içsel huzurunuza kavuşabilirsiniz.

 

 

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)

Sevgili Oğlaklar , geçtiğimiz ay burcunuzda doğan yeni ay ile birlikte sizin de hayatınızda yeni girişimler başlamış olabilir.Özellikle iş çevrenizin desteği ile yeni gelir imkanları yaratabilirsiniz. Bu ayın ilk haftası gelirleriniz Jüpiter’in desteği ile birlikte artış gösterebilir. İletişim, medya, yayıncılık, eğitim ve seyahat ile ilgili konular da hayatınızda daha fazla yer tutmaya başlayabilir. Herhangi bir yatırım, kredi, prim, sigorta, ikramiye vb. kavramlarda ay başında çeşitli sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Merkür ve Mars’ın Balık burcuna geçmesi yakın çevreniz, kardeşleriniz ile ilişkilerinizi arttırırken, zaman zaman gereksiz sözler ve tartışmalar nedeniyle zihninizi de bir süre için daha fazla meşgul edebilir.


10 Şubat’ta Kova burcunda doğacak yeni ay bazı yeni harcamalar gündeme getirebilir. Ev veya ofisiniz için bir elektronik eşya, bilgisayar, telefon vb. alabilirsiniz. Bu dönemde bir iş projesi karşınıza çıkabilir ancak çok uzun vadeli olmayabilir. Uğraştığınız bir hobiniz veya arkadaş gruplarındaki ortak faaliyetlerle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Bir süredir planladığınız seyahate 12-16 Şubat arasında çıkmanız mümkün görünüyor.

18 Şubat’tan itibaren sizin gezegeniniz Satürn retro harekete geçecek. Bir süredir iş çevreniz, arkadaşlarınız, grup çalışmalarınız ve gelecek hedeflerinizle ilgili alanda sizi daha sorumlu davranmaya zorlamıştı. Ekim ayından bu yana bazı yeni yapılandırmalar içine girmiş olabilirsiniz. Şimdi Satürn size bunları yeniden gözden geçirmeniz ve kontrol etmeniz konusunda zorlayabilir. İş planlarınızda ve sosyal ilişkilerinizde geri dönüşler, düzenlemeler ve bazı ayıklamalar yapmanız gerekebilir.


23 Şubat’tan itibaren retro harekete başlayacak olan Merkür özellikle sizin iletişimleriniz ve ilişkilerinizde bazı terslikler ve kısıtlamalara yol açabilir.Telefon, mail, fatura ödeme trafiğinde gecikmeler, elektronik aletlerde bozulmalar,seyahatlerde terslikler, yakın çevremizdeki ilişkilerde yanlış anlaşılmalar bu dönemde stres yaratabilir. Dalgınlık nedeniyle bazı eşyalarınızı bir yerlerde unutabilir, kaybedebilirsiniz. Özellikle sözleşme, imza gerektiren anlaşmaları 17 Mart sonrasına ertelemek daha doğru olabilir.


25 Şubat’ta Başak burcunda oluşacak dolunay, yurtdışı, medya, yayıncılık, yüksek öğrenim veya hukuk ile ilgili kavramlarda bazı sonuçlanmalar getirebilir. Ancak Merkür’ün retro olması eskiden kalan yarım bırakılmış bazı konuları tekrar gündeminize taşıyabileceği gibi, süregelen işlerde gecikmeler ve karışılıklar da yaratabilir.Jüpiter’in etkisi çevrenizden gerekli destek ve yardımları alabilmenizi kolaylaştıracaktır. Ancak fazla iyimser ve cesur tavırlarla gereksiz risklere de girmemelisiniz.

 

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

Sevgili Kovalar burcunuzda bulunan Güneş, Merkür ve Venüs’ün enerjisi ile birlikte ayın ilk günleri tüm dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz.Kendinize olan güveniniz ve artan motivasyonunuz zaman zaman aile büyükleri ve otorite konumundaki kişilerle çekişmelere neden olabilir. Ancak avantajın sizde olduğunu bilin ve amaçlarınızdan taviz vermeyin. Kararlı ve azimli olduğunuz takdirde kariyer hayatınızda çok önemli adımlar atabileceksiniz. Jüpiter’in ileri harekete geçmesi Haziran sonuna kadar sizi tüm hızıyla destekleyecektir. Yakınlarınızdan, iş ve arkadaş çevrenizden yardımlar almanız artık daha kolay olabilir. Merkür ve Marsın Balık burcuna geçmesi ile birlikte harcamalarınız biraz artabilir ve kontrol etmeniz zorlaşabilir. Bazı kovalar bu dönemde gerek hobileri için gerekse işleri için fotoğraf makinası, kamera, ses kayıt cihazı vb. aletler satın alabilirler. Çocuklar için yapılan harcamalar da artabilir.


10 Şubat’da burcunuzda doğacak yeni ay, her yıl bir kez olabilecek fırsatları karşınıza çıkarabilir. Burcunuzda bulunan Venüs’ün  de verdiği destekle dış görünüşünüz ve imajınızla ilgili yenilikler yapabilir, yeni bir beslenme ve diyet programına başlayabilirsiniz. Hobilerinizi kullanarak yeni kazanç yolları bulmanız da mümkün olabilir. Ancak Jüpiter’in  etkisiyle fazla iyimserlik ve abartı ihtimaline karşı da temkinli olmalısınız. Maddi konularda riskli girişimler için uygun bir dönem olmayabilir. 18 Şubat’ta Satürn kariyer evinizde retro harekete başlayacak. İş ve kariyerinizde geçtiğimiz Ekim ayından bu yana uğraştığınız bazı kavramlarda geri dönüşler ve kontroller yapmanız gerekebilir. Üstleriniz ve ebeveynleriniz ile ilgili bazı sorunlar oluşabilir ve kendinizi kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Aslında dış etkilerin azaldığı, iç görünün ise arttığı bu dönemi uzun zamandır kronikleşmiş problemleri çözmek için bir fırsat olarak da değerlendirebilirsiniz.


23 Şubat’tan itibaren Merkür Balık burcunda retro harekete başlayacak.Para ve kazançlar evinizde olacak bu retro hareket gelir ve giderlerinizde dengesizlik yaratabilir. Nakit para, kredi kartı, fatura vb.gibi kavramlarda karışıklık, dalgınlık, unutkanlık vb. zorlayıcı durumlar oluşabilir. Sahip olduğunuz müzik , spor aleti, fotoğraf makinası, kamera vb. de bozulma, kaybolma gibi durumlar günlük hayatınızı etkileyebilir. Siz veya çocuğunuz müzik, dans, spor, resim vb. hobilerle ilgilenirken ufak tefek aksaklıklar oluşabilir.17 Mart’a kadar devam edecek Merkür retrosu süresince eski hesaplarınızı inceleyip gözden geçirip, borç ve alacakları kontrol edebilirsiniz.

Ay sonunda 25 Şubat’ta Başak burcunda oluşacak dolunay ortak kazançlar, krediler, sigorta, vergi, miras, nafaka vb. konularda eskiden kalan kavramların sonuçlanmasını sağlayabilir. Eski bir borcun ödenmesi, beklenen kredinin gelmesi, eski vergilerin, sigortaların yeniden yapılandırılması bu dönemde uğraştığınız konular arasında yer alabilir. 26 Şubat’ta Venüs’ün Balık burcuna geçmesi maddi alanda rahatlamınızı sağlayabilir.


BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

 

Sevgili Balıklar geçtiğimiz ay sonunda Kova burcundaki gezegen birikimi ile birlikte Jüpiter’in de ileri harekete geçmesi sizi oldukça rahatlatmış ve ruhsal olarak dinlendirmiş olabilir. Daha içe dönük, kendinizi dinlediğiniz ve güç topladığınız bir dönem geçirdiniz. Bu dönemde kişisel bakım, sağlık kontrolleri, ruhsal şifa, meditasyon çalışmaları için uygun zamanlar bulabildiniz. Bazılarınız ise aileleri ile ve ebeveynlerinin sağlığı ile ilgilenip, çevrelerinde yardıma ihtiyacı olanlara zaman ayırmış olabilir. Her yönden sizi ruhsal olarak geliştiren ve yaratıcılığınızı da arttıran etkiler altındaydınız. 2 Şubat’tan itibaren Mars ve ardından Merkür’ün Balık burcuna geçmesi sizi zihinsel ve fiziksel olarak hareketlendirebilir. Aslında bu ay burcunuzdaki yoğun gezegen hareketleri en dikkat çekici burç olarak sizi öne çıkaraktır.

 

10 Şubat’ta Kova burcunda doğacak yeni ay hayatınızda bazı gizli kalmış konuları açığa çıkarabilir. Bu belki de kendi bilinçaltınızdaki bir durum, fark etmediğiniz duygularınız da olabilir. Venüs’ün de Kova burcunda olması çevrenizdeki gizli bir hayranı, size aşık bir kişiyi de temsil edebilir. Bu yeni ay ile birlikte duygularınız zirve yapacak gibi görünüyor. Jüpiter Mars arasındaki kare duygularınızı kontrol etmekte zorlanabileceğinize işaret ediyor. Aileniz ve çevrenizdeki tecrübeli kişiler size destek olmaya çalışacaklardır ancak sizin onlara kulak verme ihtimaliniz az görünüyor. Bu dönemi yeni bir beslenme, diyet , spor veya sanatsal bir hobiye başlamak için de değerlendirebilirsiniz. Resim, dans, fotoğraf vb. kurslar sizin için hem yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz hem de ruhsal olarak şifa bulabileceğiniz çok faydalı uğraşlar olacaktır.

 

18 Şubat’ta Güneş sizin burcunuza geçerek enerjinizi ve motivasyonunuzu daha da arttırabilir. Akrep burcundaki Satürn de aynı gün retro harekete başlayacak. Yurtdışı, eğitim, yayıncılık, hukuk ile ilgili işlerinizde Ekim ayından bu yana süregelen konuları tekrar ele almanız ve gözden geçirmeniz gerekebilir. 23 Şubat’tan itibaren burcunuzdaki Merkür retro harekete başlayacak. 17 Mart tarihine kadar bu Merkür retrosu sizi biraz zorlayabilir. Hayatınızda eskiden yarım kalmış konular bir bir karşınıza çıkabilir. Zihinsel ve duygusal geri dönüşler yaşayabilirsiniz. Eski tanıdıklar, arkadaşlar, flörtler ile tekrar iletişime geçebilirsiniz. Bilinçaltına attığınız istekleriniz, hayalleriniz, üzüntüleriniz, kırgınlıklarınız eşzamanlı yaşadığınız olaylar ile ile tekrar gündeme gelebilir. Aslında bu retroyu bilinçaltınızı temizleme, arınma  dönemi olarak değerlendirebilirsiniz. Meditasyon yapmak, manevi ve ruhsal çalışmalar, sanatsal faaliyetler sizin için çok verimli olabilir. Zihinsel dalgınlıklar ve iletişim problemleri yoğun olarak yaşanabileceği için bu dönemde yeni işe başlamak, anlaşma, sözleşme yapmak doğru olmayabilir. Bunları 17 Mart sonrasına erteleyebilirsiniz. Sağlığınıza da daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir.

 

25 Şubat’ta Başak burcunda dolunay olacak. Sizin ikili ilişkileriniz ve ortaklıklarınızı temsil eden alanda olacak dolunay özel bir ilişkinizle ilgili yeni kararlar vermenize neden olabilir. Balık burcundaki yoğun etki kararlarınızın duygusal olacağını ve fazla coşkulu, iyimser davranabileceğinizi gösteriyor. Merkür’ün retro olması bu dolunayın eski bir ilişki veya iş anlaşması ile ilgili sonuçlanmalar olabileceğine işaret ediyor. 26 Şubat’tan itibaren burcunuza geçecek olan Venüs ile birlikte çok daha uyumlu, huzurlu, sevgi dolu ve çekici olabilirsiniz.

 

 

 

Mutlu, huzurlu ve başarılı bir ay geçirmenizi dilerim.

Sevgilerimle,

 

Astrolog Demet Baltacı