MART AYI VE BURÇLAR

MART AYI VE BURÇLAR

 

Sevgili okuyucular, aylık burç yorumlarınızı takip ederken, öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuzu da okumanızı tavsiye ederim..

 

 

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)


Sevgili Koçlar, Mart ayına Balık burcundaki yoğun gezegen hareketi ile birlikte giriş yapıyoruz. Bu durum sizi biraz zorlayabilir. Sizin dışa dönük enerjik yapınız bu yoğun duygusal ve içe dönük enerjiler ile birlikte zorlanmış gibi. Ancak kendinizi sorgulamanız ve bir çok ruhsal probleminizle bu dönemde yüzyüze gelme imkanı da bulabilirsiniz. Ayrıca hayalgücünüzün genişlemesi ile birlikte artan yaratıcılığınız, fantezi dünyanızı zenginleştirmiş; bu durum özel ilişkilerinize olumlu yansımış da olabilir. Cinsel hayatınızda ruhsal olarak da doyuma ulaşmanız ve olağanüstü aşklar yaşamanız Mart ayının başlarında olası görünüyor. Bu eski bir aşkın tekrar canlanması olabileceği gibi herkesten gizlediğiniz yasak bir ilişki de olabilir.Müzik, dans, tüm sanatsal çalışmalar, ruhsal faaliyetler bu dönemde size çok iyi gelecektir.

 

11 Mart Balık burcundaki Yeni Ay ile birlikte sizi rahatsız eden zararlı bir bağımlılığınızdan kurtulmak için karar verebilirsiniz. Ancak zihinsel olarak konsantre olmanız biraz zor olabilir. Jüpiterin etkisiyle birlikte hem düşünceleriniz çok yoğun hem de yakın çevrenizdeki hızlı gelişmelerin etkisinde fazla kalıyorsunuz. Bu yeni ayla birlikte size destek olacak bir dost, uzman, şifacı danışman vb. hayatınıza girebilir. 12 Mart’ta yönetici gezegeniniz Mars’ın burcunuza geçmesi ile birlikte enerji ve motivasyonunuz yükselecek. Bir süredir sanki hayatınızın yönetimi sizin elinizde değil gibiydi. Artık insiyatif sizde olacak. Mart’tan itibaren Merkür’ün ileri harekete dönmesi ile birlikte siz de düşüncelerinizi daha rahat toparlayabileceksiniz ve zihinsel karmaşanız yavaş yavaş sona erecek.

 

20 Mart’ta Güneş Koç burcuna geçerek hem Bahar mevsimini hem de Koç mevsimini başlatacak.Güneşin hemen ardından Venüs de Koç’a geçince gerçekten kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedebilirsiniz. Yoğun enerjiniz ve içinizin kıpır kıpır olması, sabırsız veçocuksu doğanızı tam anlamıyla ortaya çıkarabilir. Ancak sevgili Koçlar dürtülerinizi ve enerjinizi kontrol etmeniz gerekiyor. Mart ayının son haftası gökyüzünde zorlayıcı enerjiler var. 22 Mart’ta burcunuzda buluşacak Uranüs ve Mars riskli eylemler ve dikkatsizlik sonucu kazalara ve yaralanmalara yol açabilir. Kendinizi biraz saldırgan, sabırsız ve sinirli hissedebilirsiniz. Bu durum hem sağlığınızı zorlayabilir hem de ikili ilişkilerinizde kırgınlıklar yaratabilir.

 

27 Mart’ta karşıt burcunuz Terazi’de zorlayıcı bir dolunay oluşacak. Bu dolunay burcunuzda bulunan Güneş, Venüs, Mars ve Uranüs ile karşıt açı yapacak. Gökyüzünde Mars ve Plüton arasında da kare bir görünüm var. Eğer 27-31 Mart arası doğumlu bir Koç burcuysanız oldukça zorlanabilirsiniz. İlişkileriniz, ortaklıklarınız ve kariyerinizi etkileyen ani, sürpriz, kontrol dışı durumlar oluşabilir. Bir süredir rahatsızlık veren ancak sonlandırmaya cesaret edemediğiniz kavramlar bu dolunayla birlikte sonlanabilir. Sizin öfkeli, sabırsız ve saldırgan yapınız bazı durumları zorlaştırabilir ve fiziksel riskler alabilirsiniz. Kendinizi kontrol etmeye ve sakin kalmaya çalışmalısınız. Başağrıları, kas, kemik, diş problemleri ve kronik rahatsızlıklar bu dönemde artabilir.Çarpma, vurma, düşme gibi kazalar, patlayıcı ve kesici aletlerden gelebilecek gibi kazalar bu dönemde sizi etkileyebilir. Ayın son günlerinde etkili olacak Uranüs ve Plütonun yaptığı zorlayıcı açılar belki de bu yılın en zor zamanlarını size yaşatabilir. Sevgili Koçlar sabrınızın zorlanabileceği bu dönemi sakin ve olgun davranarak atlatabilir, önünüzdeki günlere daha güçlü ve kendinizden emin bir şekilde devam edebilirsiniz. Yaşadığınız her şeyin uzun vadede sizin hayrınıza olduğunu bilmeli ve hayatınızdaki değiştiremeyeceğiniz kavramları kabullenebilmelisiniz.

 

 

BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)


Sevgili Boğalar hareketli, sosyal, canlı ve yoğun günler geçirmeye devam ediyorsunuz. Kariyer hayatınız ve iş çevrenizdeki hızlı gelişmeler bu ay da devam edebilir. Yönetici gezegeniniz Venüs’ün de Balık burcuna geçmesi arkadaş çevrenizi daha da keyifli hale getirebilir.Eğlenceli ve sanatsal faaliyetler, duygusal hayattaki hareketlilik hayatınızı renklendirmiş gibi. Bazılarınız arkadaş grubu içerisinde yeni aşklar yaşamaya başladıla; ya da eski bir flört ve arkadaş tekrar karşınıza çıkmış olabilir. Tabii Merkür’ün retro harekette olması zaman zaman iş ve arkadaş çevrenizde yanlış anlamalar, kırgınlıklar, kıskançlıklar da yaratabiliyor. Siz de duygusal yapınız nedeniyle etkilenebiliyor ve melankoli yaşayabiliyorsunuz. Ayın ilk günleri arkadaş çevrenizden tanıştığınız bir kişi ile ilişkiniz daha ciddi boyutlara ulaşabilir. Evli olan Boğalar eşlerinin onları iş ve kariyer hedeflerinde desteklediklerini hissedebilirler.

 

11 Mart’ta Balık burcundaki yeni ay ile birlikte yeni bir projeye başlayabilirsiniz. Bu dönemde masraflarınız biraz artacaktır. Çevrenizde çeşitli yatırım ve iş teklifleri gelebilir. Ancak yeterince inlemeden karar vermemelisiniz. Merkür retrosunun düzelmesini beklemeniz riskli durumları azaltabilir.12 Mart’dan itibaren Mars’ın Koç burcuna geçmesi ile birlikte enerjizi kontrol etmeniz zorlaşabilir. Bu dönemde spor ve sanatsal faaliyetler sizin için çok yararlı olacaktır. Aksi halde tepkilerinizi ve öfkenizi dışarıya yansıtmanız zorlaşabilir. 17 Mart’tan itibaren Merkür retrosu düzelecek ve siz de zaman zaman arkadaş çevrenizde yaşadığınız iletişim problemleri, bilgisayar, internet vb.sorunlardan yavaş yavaş uzaklaşabileceksiniz. İş ve projeleriniz de daha hızlı ilerleyebilir.

20 Mart’ta Güneş ardından Venüs Koç burcuna geçecek. Mars ve Uransü’ün de Koç burcunda birleşmesi Mart ayının son haftalarında sizi içsel olaral zorlayabilir. Kendinizi gergin, huzursuz ve küskün hissedebilirsiniz. Bazı sağlık problemleri ve tedavi süreçleri meydana gelebilir.

 

27 Mart’ta Terazi burcunda oluşacak dolunay da sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğini işaret ediyor. Kronik sağlık problemleri tekrar ortaya çıkabileceği gibi, bazı sakarlık ve kazaların yol açtığı sorunlarla da uğraşabilirsiniz. İş çevreniz ve günlük hayatınızda,yakınlarınız, evcil hayvanlarınız vb. konularda da ani oluşumlar, sonlanmalar, sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Duygusal dengenizi ve huzurunuzu korumakta biraz zorlanabilirsiniz. Bazı yasak ilişkiler, gizli düşmanlıklar, akrabalarınızla ilgili tuhaf durumlar bu dönemde hayatınızı karıştırabilir. Ay sonunda yönetici gezegeniniz Venüs ve Plüto arasında oluşacak kare görünümle birlikte baskı ve manipülatif davranışlarla karşılaşabilir, ilişkilerinizde yoğun duygular, sahiplenme, şehvet hissedebilirsiniz. Sevgili Boğalar bu dönemde duygularınızı ve arzularınızı kontrol etmeniz gerekmekte. Ruhsal çalışmalar, meditasyon, sanatsal faaliyetler, seyahat ve spor kendinizi daha iyi hissetmenize yardım edecek ve hayanızdaki olayları kontrol etmenizi kolaylaştıracaktır.

 

 

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran)


Sevgili İkizler Balık burcundaki gezegen yoğunluğuyla birlikte kariyer hayatınızda son yıllarda yaşadığınız en yoğun zamanlar olabilir. Merkür retrosu bazı eski iş ve kavramları gündeme getirebilir ya da eksik işleri tamamlamak için çok yoğun çalışabilirsiniz. Venüs’ün de bu bölgeye gelmesi yeni fırsatlar ve projeleri karşınıza çıkaracaktır. Sanat ve yaratıcılık ile ilgili işler için Venüs’ün enerjisi çok destekleyici olabilir. Aile üyeleri ve bayanlarla ilgili güzel gelişmeler de bu dönemde mutluluk verebilir.

 

11 Mart Yeni Ayı yeni iş başlangıçları, ev ve ofisteki değişimler için kapılar açabilir. Ancak Merkür’ün retro olması nedeniyle karar vermekte acele etmemenizi öneririz. 12 Mart’dan itibaren Koç burcuna geçecek olan Mars arkadaş gruplarınız ve iş çevrenizde daha aktif olmanızı sağlayacaktır. Bu dönemde gelirlerinizde bir artış olabilir. Ancak arkadaş çevreniz içerisinde yaşanabilecek gerginlik ve stresli durumlar zaman zaman moralinizi bozabilir. 17 Mart’ dan itibaren Merkür retrosu sona erdiğinde kariyer hayatınızdaki gelişmeler hız kazanacaktır. Projelerinizi daha rahat uygulamaya koyabilirsiniz. 20 Mart’tan itibaren Koç burcuna geçecek olan Güneş ve Venüs karşınıza ilginç ve güzel projeler çıkarabilir. Burcunuzda bulunan Jüpiter de sizi her bakımdan destekliyor. Daha cesur ve girişken olabileceğiniz bir dönemdesiniz. 23 Mart ve yakınları bazı arkadaşlarınızla ilgili ani ve sürpriz haberler getirebilir. Uranüs etkisi hayatınızdaki bazı kavramları kontrol etmenizi zorlaştırabilir.

 

27 Mart Terazi burcu Dolunayı duygusal hayatınız, çocuklarınız ve hayatınızda size mutluluk veren kavramlarda ani gelişmeler ve dönüşümler meydana getirebilir. Bir aşk ilişkisinin sona ermesi, sanat, spor veya risk aldığınız spekülatif konularda beklentileriniz dışında ani gelişmeler söz konusu olabilir.Bazı arkadaşlarınızın yaşayacağı kavramlar dolaylı olarak sizi de etkileyebilir. Ancak burcunuzda ilerleyen Jüpiter koruyucu etkisiyle bu zor dolunayı daha rahat atlatmanıza yardım edecektir.

 

 

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)


Sevgili Yengeçler Balık burcundaki gezegen yoğunluğu hayatınıza hoş, eğlenceli ve geliştirici kavramları taşımaya devam edecek gibi görünüyor. Venüs’ün Balık burcuna geçmesi hoş seyahatler, tanışmalar, yurtdışı ve eğitim ile ilgili fırsatlar oluşturabilir. Bir çoğunuz sevdiğiniz bir hobiniz ile yeniden ilgilenmeye başlamış yeni eğitim programları ve kurslara katılmış olabilirsiniz. Yabancı dil öğrenmek, müzik, dans, fotoğraf, resim vb. ilgili eğitim almak için gerçekten çok uygun bir dönemdesiniz. Bir çoğunuz Merkür retrosunu değerlendirerek yarım kalmış eğitiminizle ilgilenebilir, eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz.

 

11 Mart Yeni ayı güzel bir seyahat gündeme getirebilir. Beklediğiniz hukuksal bir gelişme de yeni açılımlar oluşabilir. Ancak Merkür’ün retro olması bazı gecikmeler yaratabilir, hazırlıklı olmalısınız. Jüpiter’in on ikinci evinizdeki seyri kendi bilinçaltınızla ilgili keşifler yapabileceğiniz ve hayat görüşünüzde, felsefenizde yenilenmeler yapabileceğinizi de işaret ediyor. Satürn ve Neptün’den de aldığınız destekle birlikte gerçekten hayat görüşünüzün geliştiği, olgunlaştığınız bir dönemdesiniz. 17 Mart’dan itibaren Merkür retrosunun sona ermesi hayatınızdaki kavramları daha da hızlandıracaktır.

 

20 Mart’tan itibaren Koç burcuna geçecek olan Güneş ve Venüs ile birlikte artık kariyerinize odaklanmanız daha kolay olacaktır.23 Mart’tan itibaren ani iş teklifleri alabilirsiniz. Ancak Uranüs etkisi hayatınızda kontrol dışı ilginç gelişmeler yaratabilir.Bu ilginç ve sıra dışı bir iş ya da, mevcut işinizde aniden gelişen tuhaflıklar da olabilir. Ya da özgürlük ihtiyacınızın artmasıyla birlikte isyankar tavırlar içine girebilirsiniz. Tabii bu durum üstlerinizin ve aile bireylerinizin pek hoşuna gitmeyebilir.
Sevgili Yengeçler Mart ayının son haftası biraz temkinli olmanız gerekiyor. Özellikle Haziran sonu, Temmuz başı doğan Yengeç burçları daha fazla etki alabilirler.

 

27 Mart’ta yaşanacak Terazi burcu Dolunayı özellikle aile, ev, ebeveynler gibi konularda kontrol dışı yaşanacak, sizi zorlayabilecek bazı kadersel kavramlara işaret ediyor. Aile büyüklerini etkileyen sağlık problemleri olabileceği gibi bazı genç Yengeçler evden ayrılıp ayrı eve çıkmak isteyebilirler. Eviniz, ofisiniz ile ilgili değişimler bu dönemde çok hızlı gerçekleşebilir. Ancak Uranüs ve Plüton etkisi kendinizi baskı altında hissetmenize ve duygusal olarak zorlanmanıza neden olabilir. Kendinizi iyi hissetmenize yardım edecek uğraşlar, hobiler, ruhsal çalışmalar ve yardım faaliyetleri çok yararlı olacaktır.

 

 

 

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)


Sevgili Aslanlar Mart ayı borç alacak ayı olabilir sizin için. Balık burcundaki yoğun gezegen hareketi ortak gelirler, vergi, sigorta, miras, kredi, nafaka vb. konularındaki hareketleri hayatınıza taşıyabilir. Venüs’ün de bu bölgeye gelmesi geçtiğimiz ay sonunda finansal alanda bazı rahatlamalar getirebilir. İş çevreniz ve aile büyüklerinden destek alabiliyorsunuz. İş yerinden gelen gelirlerinizi değerlendirebileceğiniz uygun bir yatırım aracı da bulabilirsiniz. Ancak 17 Mart’a kadar retro harekette olacak olan Merkür sizi eskiden kalan borç, alacak, vergi, kredi, miras konularıyla uğraşmak zorunda bırakabilir. Yarım kalan eksik işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Banka, kredi kartı, vergi gibi işlerde çok dikkatli davranmalısınız; çünkü Merkür retrosu yanlışlık, gecikme ve aldanışlara sebep olabilir.

 

11 Mart’da bu bölgede doğacak Balık Yeni ay’ı ile birlikte bazı yeni gelişmeler ve

başlangıçlar hayatınıza girebilir. Bazı Aslan burçlarının estetik , diş veya genel sağlıkla ilgili ameliyat ve operasyon geçirmeleri gündeme gelebilir. 12 Mart’tan itibaren Koç burcuna geçecek olan Mars bir ateş burcu olarak sizin de enerjinizi yükseltecektir. Hoşlandığınız ve zevk aldığınız kavramlar, seyahatler, duygusal ilişkiler, cinsellik hayatınızda daha canlı ve renkli olabilir. Çocukları olan Aslanlar onlarla ilgili sevindirici ve heyecan verici gelişmeler yaşayabilirler.
20 Mart’tan itibaren Koç burcuna geçecek olan Güneş ve ardından Venüs hayatınıza ani seyahatler, sürpriz tanışmalar getirebilir. Yurtdışı ile ilgili gelişmeler hızlanabilir ve uzaklardan misafirleriniz gelebilir. İşyerinizde yurtdışı, medya ve hukuksal kavramlar hızlanabilir.Ancak Uranüs’ün etkisini unutmayın ve sürprizlere hazır olun, şaşırtıcı durumlar yaşayabilirsiniz.

 

27 Mart Terazi burcunda oluşacak dolunay sizin yakın çevreniz, kardeşleriniz, akrabalarınız, komşularınız, günlük iletişimlerinizi etkileyen alanları etkiliyor.Bazı kontrol dışı gelişen ani kavramlar nedeniyle yakın çevrenizle daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir. Seyahatler, eğitim ve hukuksal konularda zorlayıcı durumlar ve sonlanmalar yaşanabilir. Kendinizi gergin, sinirli ve huzursuz hissedebilirsiniz. Otomobiliniz, bilgisayarınız sorun çıkarabilir. Trafikte ve seyahatlerde daha dikkatli olmanız gerekecektir.Uzak bir akrabanızdan alacağınız haberler sizi dolaylı olarak etkileyebilir. Ancak gerekli desteği ve yardımı arkadaşlarınızdan ve ailenizden bulabileceksiniz sevgili Aslanlar. Doğum haritanızdaki yerleşimler uygunsa bu güçlü dolunayla birlikte geleceğinizi şekillendirecek önemli adımlar atmanız da kolay olacaktır.

 

 

BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)


Sevgili Başaklar son günlerde hayatınızda ilişkiler, ortaklıklar, iş ve kariyer hayatınızdaki yoğun günler ve heyecanlı gelişmeler yaşıyor olabilirsiniz. Venüs’ün ilişkiler evinizdeki seyri aşk ve sevgi ilişkilerinde güzel fırsatlar karşınıza çıkarabilir. Süregelen ilişkilerinizde ise romantik ve özel anlar Mart ayı boyunca bol bol yaşıyabilirsiniz. İş ilişkileriniz ve ortaklıklarınızda da yumuşak ve uyumlu etkiler devrede olacaktır. Merkür retrosu eski ilişkiler ve ortakları karşınıza çıkarabilir. Eğer geçmişte ilişkilerinizde çözümlenmemiş problemler varsa bu retro döneminde çözüm yolları bulmaya çalışabilirsiniz.

 

11 Mart’ta Balık burcunda doğacak yeni ay size iş ve özel ilişkilerde yeni bir ortaklık veya evlilik vaad edebilir. Var olan ilişkilerinizde ise yeni bir döneme girebilirsiniz. Kariyeriniz ile ilgili bu dönemde yoğun bir iletişim ve hareketlilik olabilir.12 Mart’dan itibaren koç burcuna geçecek olan Mars ortak kazançlar, borçlar, alacaklar, vergi, prim, sigorta, miras vb. kavramlarla daha fazla uğraşmanızı gerektirebilir. 20 Mart’dan itibaren Güneş ve ardından Venüs’ün Koç burcuna geçmesi bu konulardaki gelişmeleri hızlandırabilir. Bazı Başaklar bu dönemde estetik, sağlık ile ilgili bir operasyon ve tedavi ile ilgilenebilirler.

17 Mart’tan itibaren Merkür retrosunun bitmesi sizi oldukça rahatlatacak. Merkür sizin gezegeniniz olduğu için retro olduğu dönemde bir sürü ıvır zıvır birikmiş işle ilgilenmeniz gerekmişti. 23 Mart’dan itibaren Uranüs Güneş kavuşumu hayatınıza ani ve heyecanlı ilişkiler getirebilir. Cinsel enerjiniz ve çekiciliğiniz oldukça yükselebilir. Uranüs etkisiyle başlayan ilişkiler çok heyecanlı olabileceği gibi aniden de bitebilir. Bu dönemde spekülatif piyasalar ve şans oyunları çok riskli olabilir.

 

Özellikle 27 Mart Terazi Burcundaki dolunay kişisel kazançlarınız ve değerlerinizi riske atmamanız gerektiği konusunda işaretler taşıyor. Bu dolunayda kontrol dışı harcamalarınız olabilir. Yakın çevreniz, çocuklarınız, ortaklı işleriniz nedeniyle ani para çıkışları söz konusu olabilir. Aynı zamanda sürpriz bir şekilde yatırımlarınızdan gelir elde etme ve yakın çevrenizden finansal destek bulma imkanı da bu dolunayda söz konusu olabilir. Jüpiterin kariyer evinizdeki seyri sizi korumaya ve çeşitli fırsatlar sunmaya devam edecektir.

 

 

TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)


Sevgili Teraziler, Mart ayına girdiğiniz şu günlerde günlük hayatınızda koşuşturma işyerinizdeki ve ofisinizdeki düzenlemeler, eksikleri tamamlama gibi uğraşlarla birlikte çok yorulmuş olabilirsiniz. Merkür retrosu günlük hayatınızda bir çok karışıklık yaratabilir. İletişim cihazlarınızdaki, elektronik aletlerdeki arızalar, yazılı ve sözlü iletişimlerinizdeki karışıklıklar, iş arkadaşlarınızla aranızda oluşabilecek gerginlikler huzurunuzu bir miktar bozabilir. Tabii yorgunluk ve stres bağışıklık sisteminizi zayıflattığı için bazı kronik sağlık problemleri ortaya çıkabilir. Venüs’ün de bu bölgeye gelmesi yakınlarınız ve yardımcılarınızdan destek almanızı kolaylaştıracaktır.

 

11 Mart Balık burcu yeni ayı ile birlikte günlük hayatınızda yeni bir beslenme, diyet ve spor programına başlayabilirsiniz. İş yerinizde aradığınız yardımcı ve elemanı bulmanız, evinize bir evcil hayvan almanız ve sağlığınızla ilgili bir tedavi programı, chek-up bu yeni ayın konuları arasında yer alabilir. Ancak yurtdışı, eğitim,yayıncılık, medya ve hukuksal konularla ilgili kavramlarda sonuç elde etmek için biraz beklemeniz gerekebilir.

 

12 Mart’tan itibaren karşıt burcunuzda hareket edecek olan Mars, ikili ilişkilerinizde enerji ve tansiyonu biraz yükseltebilir. 17 Mart’dan itibaren Merkür’ün düzelmesiyle birlikte çalışmalarınızın karşılığını daha rahat alabilirsiniz. Satürn gelirleriniz alanında sizi sınarken, kalıcı gelir kaynakları oluşturabilmeniz için de desteklemeye devam edecektir. 20 Mart’dan itibaren Güneş ve Venüs’ün de ilişkiler evinize geçmesi iş ve özel ilişkilerinizde sürüncemede bıraktığınız konuları hızlandıracaktır. Yalnız Teraziler bu dönemde uzun vadeli ve ciddi ilişkiler gündeme gelebilir. Ancak Uranüs etkisi altındaki ilişkilerde ani başlangıç ve bitişler de söz konusu olabilir. Bu dönemde dengenizi korumakta zorlanabilirsiniz.

 

27 Mart’da burcunuzda oluşacak Dolunay hayatınızda ve ilişkilerinizde daha net tavırlar almanıza yardım edebilir. Bunu kendi insiyatifinizle yapmasanız bile dış şartlar sizi buna zorlayabilir. Artık Terazi kararsızlığını bırakıp kesin tavrınızı ortaya koyabilirsiniz. Hayatınızdaki sürpriz ve hızlı gelişmeler hem sizi hem yakınlarınızı zorlayabilir. Fiziksel sağlığınıza ve ruhsal dengenize özellikle dikkat etmeniz gerekiyor bu dönemde. Aile üyeleri ile ilgili sağlık problemleri veya evinizle ilgili bazı sorumluluklar artabilir. Dolunayın hemen ardından sizin gezegeniniz Venüs ile Plüton arasında oluşacak kare görünüm yoğun duygular, derin arzular nedeniyle üzerinizde baskı yaratabilir. Cinsel çekiciliğiniz ve cazibeniz ile toplumda çok dikkat çekebilirsiniz. Sanatsal yaratıcılığınız, karizmanız ve üretkenliğinizin artması güç ve cesaretle birleştiğinzde gerek özel gerekse kariyer hayatınızda önemli atılımlar yapabilirsiniz.

 

 

AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )


Sevgili Akrepler, burcunuzda ilerleyen Satürn geçtiğimiz ay retro harekete başladı ve sizi hayatınızı daha fazla sorgulamanız ve eksiklerinizi tamamlamanız için zorluyor. Kendi kimliğiniz, ilişkileriniz, kariyeriniz, eviniz hepsi sizin için son günlerde daha fazla şey ifade etmeye başlamış olabilir. Yakın çevreniz, kardeşleriniz sizi destekliyor ve olağanüstü güçlenen sezgileriniz ve sorgulayıcı zihniniz problemlerin üstesinden çok kolay gelmenize yardım ediyor. Merkür retrosu bile sizi diğer burçlar kadar fazla etkilemeyebilir. Bu dönemde eski hobileriniz, anılarınız, arkadaşlar, flörtler, çocuklarla ilgili paylaşımlar hayatınızı daha da renklendirebilir.

 

11 Mart Yeni ayı ile birlikte sevdiğiniz bir hobiyle, bu sanat veya spor olabilir; ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Çocuğunuzla ilgili yeni girişim olabileceği gibi, bazı akrepler bebek haberi de alabilirler. Tabii yeni aşk ve duygusal ilişki de bu ay kapınızı çalabilir. Hayatın tadını çıkarmaya çalışın.Tabii zaman zaman küçük karışıklıklar, dalgınlıklar, aksilikler yaşayabilirsiniz. Bunlara gülüp geçin lütfen üzerinde fazla durmanıza gerek yok. Siz büyük resme odaklanın. Bu Ay yönetici gezegeniniz Mars ve ardından 20 Mart’tan itibaren Güneş ile Venüs’ün de Koç burcuna geçecek olması günlük hayatınızdaki ve iş yaşamınızdaki tempoyu hızlandırabilir. Uranüs’ün bu bölgede olması sürpriz ve ani gelişmeleri hayatınıza sokabilir. Kendi günlük yaşamınızda, beslenme, diyet, giyim kuşam vb. yenilikler yapma dürtüsünü yoğun olarak hissedebilirsiniz. Alış veriş yaparken Merkür’ün retro olduğunu aklınızdan çıkarmayın lütfen. Evcil hayvanlarınıza dikkat edin, bu ay enteresan gelişmeler yaşayabilirsiniz. Küçük kazalar, sakarlıklar, kronik rahatsızlıklar günlük yaşamınızda zaman zaman keyfinizi kaçırabilir.

 

27 Mart’da Terazi burcunda yaşanacak Dolunay biraz gergin temalar taşıyor. Bu dönemde gerek sizin gerekse yakınlarınızın sağlıkları ile ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Daha önceden fark etmediğiniz gizli bir düşmanlık, hırsızlık, bir eşyanızın kaybolması, bazı sırların ortaya çıkması vb. gibi durumlar sizi ruhsal olarak zorlayabilir. Bu durum doğrudan sizinle ilgili olmayabilir. Yakınlarınız, kardeşleriniz, komşularınız, arkadaşlarınız ile ilgili kavramlar dolaylı olarak size yansıyabilir. Sakin ve olgun davranmaya çalışmalısınız. Günlük seyahatlerinizde daha dikkatli olmalı, arabanızın bakımını ihmal etmemelisiniz. Sevgili Akrepler, bu dolunayı olumlu bir şekilde değerlendirmek için güçlü iradenizden yararlanabilir zararlı bir alışkanlığınız ve sizi zorlayan bir duygusal bağımlılığınızdan da kurtulabilirsiniz.

 

 

YAY (23 Kasım-21Aralık)


Sevgili Yaylar, son günlerde Balık burcundaki gezegen yoğunluğu ile birlikte hayatınızda bir karışıklık ve dağılma hissetmeye başlamış olabilirsiniz. Gerçekten de gerek özel ilişkilerinizde gerekse ev ve aile hayatında her şey sanki üst üste gelerek sizi sınava sokmuş gibi görünüyor. Jüpiter size genel anlamda şans verse de bu dönemde hayatınızdaki kavramları büyütüp abartarak işleri daha da karıştırabilir. Merkür retrosunun da başlaması özellikle ev,aile ve ebeveynlerle ilişkilerde yanlış anlamalar, karışıklıklar, kırgınlıklar yaratabilir. Evinizdeki eşyalar ve aletlerdeki bozulmalar, su tesisatı ile ilgili terslikler, aile üyeleri veya yardımcılardaki sağlık problemleri ve bununla birlikte kendinizi daha melankolik ve karamsar hissetmeniz söz konusu olabilir.

 

11 Mart yeni ayı evinizle ilgili bir yenilik gündeme getirebilir. Bu bir taşınma, tadilat, yeni eşya alımı veya evde misafir ağırlama da olabilir. Ancak lütfen abartılı masraflardan kaçınmaya çalışın. Bu dönemde yaptığınız alışverişlerden daha sonra memnun kalmama ihtimali olduğunu aklınızdan çıkarmayın. 12 Mart’dan itibaren Koç burcuna geçecek olan Mars enerjinizi biraz daha dışa yöneltmenize yardım edecektir. Artık biraz evden çıkın ve kendinize zaman ayırmaya çalışın. 20 Mart’dan itibaren Güneş ve ardından Venüs de Koç burcuna geçince siz de üzerinizdeki ağırlık ve karamsarlıktan kurtulabilirsiniz. Keyifli organizasyonlar, tanışmalar, flörtler,eğlence hayatınızda biraz daha fazla yer tutabilir. Çocukları olanların onlarla ilgili meşguliyetleri artacaktır. Bu dönemde siz veya yakınlarınızdan sürpriz bebek haberleri de duyabilirsiniz. Ancak harcamalarınızın artması sizi maddi bakımdan biraz zorlayabilir. Kontrollü olmaya çalışmalısınız.

 

27 Mart’da Terazi burcunda yaşanacak dolunay iş çevreniz, gelirleriniz, arkadaşlarınız ve grup projeleri ile ilgili kavramlarda bazı ani durumlar, zorlanmalar yaratabilir. Çocuklarınız, arkadaşlarınız, duygusal ilişkileriniz ve gelecek ile ilgili yatırım ve projelerinizde Uranüs etkisi nedeniyle beklenmeyen, kontrol dışı gelişmeler ve bazı kavramlarda sonlanmalar, dönüşümler yaşanabilir. Doğrudan siz etkilenmeseniz bile arkadaşlarınız ve ait olduğunuz grup içerisindeki ani durumlar dolaylı olarak sizi etkileyebilir. Bir iş arkadaşınızın size olan Platonik aşkını öğrenebilir, duygusal baskı altında ve zor durumda kalabilirsiniz. Ancak merak etmeyin Uranüs ve Jüpiter arasındaki uyumlu görünüm hayatınızda taze rüzgarlar estirerek gergin etkileri dağıtacaktır. Sizin biraz daha sabırlı, sakin, sağduyulu davranmanız bu dönemi çok olumlu olarak atlatmanızı da sağlayabilir.

 

 

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)


Sevgili Oğlaklar , Balık burcundaki yoğun gezegen hareketleri ve Merkür retrosu sizin düşüncelerinizi de çok karıştırmış gibi görünüyor. Bu dönemde okulda,işinizde ve günlük hayatınızda bazı konsantrasyon ve iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Yazılı ve sözlü iletişimlerde karışıklık, yanlış anlaşılmalar, internet, telefon, bilgisayarlarda yaşadığınız sorunlar yaşam kalitenizi etkilemiş olabilir. Yakın çevreniz, kardeşleriniz, komşularınızla ilişkilerde belki de son yıllarda yaşadığınız en yoğun dönemi yaşıyor gibisiniz. Ancak zihninizin duygularınızdan çok fazla etkilenmesi, huzursuzluk ve melankoli de yaratıyor. Ticaret ile uğraşan Oğlak burçlarının bu dönemde daha fazla dikkatli olması gerekiyor. 17 Mart’dan sonra bu etkiler yavaş yavaş azalacaktır.

 

11 Mart Balık burcu yeni ayı ile birlikte iletişim, eğitim, yakın çevreniz ve kardeşlerinizle ilgili yeni bir dönem hayatınıza girebilir. Seyahate çıkabilir,misafir ağırlayabilir, bir iletişim cihazı alabilirsiniz. Ancak Merkür retrosunu göz önüne alarak temkinli olmanız gerekmekte. Bazı konularda bu yeni ayla birlikte düşünce şeklinizi değiştirip, yeni kararlar da alabilirsiniz. Balık yeni ayı kırgın olduğunuz bir yakınınız ve akrabanızla barışma da getirebilir. Yönetici gezegeniniz Satürn’ün retro hareketi iş gelirlerinizde, grup çalışmaları ve projelerinizde bazı kısıtlamalar getirebilir. Burcunuzda ilerleyen Plüton ile Satürn arasındaki ahenkli görünüm gerekli eksikleri tamamlamanız ve gözden geçirmeleri yaptığınız takdirde projelerinizin daha sağlam ve uzun vadeli olabileceğini ve sizin hayatınızda önemli dönüşümler yaratabileceğini gösteriyor.

 

12 Mart’da Koç burcuna geçecek olan Mars eviniz, aileniz ve iç huzurunuza dikkat çekiyor. 20 Mart’dan sonra önce Güneş ardından Venüs bu bölgeye gelerek ev, aile ve ebeveynler ile ilgili kavramları ön plana taşıyacak. Aile büyükleri ile ilgili ani durumlar oluşabilir. Eğer ev alma, satma ,kiralama durumları varsa sürpriz ve hızlı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Uranüs’ün çok etkili olduğu bu dönemde içsel huzursuzluk, bağımsızlık isteği, isyankar tavırlar hem siz hem de diğer aile bireylerini etkileyebilir. Evdeki elektrik sistemi, elektronik araç gereçlerdeki ani bozulmalara, ateş ve elektrikten gelebilecek kazalara karşı temkinli olmaya çalışmalısınız.

 

27 Mart’da Terazi burcunda yaşanacak dolunay iş, kariyer, aile hayatı arasında bazı gergin durumlar oluşturabilir. Ebeveynlerinizin üzerinizdeki baskısı artabilir ve manipülatif davranışları olabilir. Aile ve özel ilişkilerinizde ani kopuşlar, hastalık,kaza vb. kavramlar sizi oldukça zorlayabilir.Kontrol dışı gelişen olayları sakin karşılamalı ve dengede kalmaya çalışmalısınız.

 

 

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)


Sevgili Kovalar, Mart ayı dert ayı demiş eskiler; bu Mart ayı sizin için para ayı olabilir. Balık burcundaki gezegen birikimi sizin kişisel değerleriniz ve kazançlarınızı temsil eden alanda bulunuyor. Tabii ay boyunca para konularının gündemde olacağını ve güzel fırsatların çıkacağını söyleyebiliriz. 17 Mart’a kadar Merkür’ün bu bölgede retro olması bazı pürüzler çıkarabilir. Alacağınız paralarda gecikmeler, hesap işlerinde karışıklıklar, hatalar, dalgınlıklar zaman zaman stres yaratabilir. Bunun yanı sıra eskiden kalmış, ertelenmiş alacak verecekler de bu ay sizi meşgul edecektir.

 

11 Mart’da Balık burcunda doğacak Yeni ay bir alacağınızı tahsil etmenize ya da yeni bir gelir elde etmenize imkan verebilir. Ancak Jüpiter etkisi, günlük masraflarınızı da oldukça arttırıyor. Yatırımlarınız, çocuklarınız , arabanız veya tamamen zevk aldığınız hobileriniz için harcamalar da artabilir. Sanat, medya, yayıncılık, eğitim, maneviyat ile ilgili çalışmalarınız artabilir. Eşinizin ve ortağınızın da maddi desteklerini hissedebilirsiniz.
12 Mart’ta Koç burcuna geçecek olan Mars, günlük hayatınızı ve iletişimlerinizi biraz daha hızlandırabilir. Daha fazla kısa seyahat yapabilirsiniz. Ancak hızlı ve riskli araba kullanmaktan ve yakınlarınızla tartışmaktan kaçının lütfen. Mars bu bölgede biraz agresyon yaratabilir. Satürn kariyer evinizde retro harekette ve kariyeriniz ile ilgili bazı düzenlemeler ve gözden geçirmeler yapmanızı istiyor. Projelerinizde bu dönemde bazı yavaşlamalar ve geri dönüşler olabilir. Plüton’un Satürn’e olan destekleyici görünümü size güç veriyor ve uzun vadede kariyerinizi sağlamlaştıracak çalışmaları rahatlıkla yapabileceksiniz.

 

20 Mart’ta Güneş ve ardından 22 Mart’ta Venüs’ün de Koç burcuna geçmesi hayatınızda yakın çevre ilişkileri, kardeşler, eğitim, yayıncılık ve seyahat kavramlarını daha fazla öne çıkaracak. Ancak Uranüs etkisi nedeniyle her an sürpriz bir seyahate çıkabilir, ilginç kişilerle tanışabilir, özellikle medya ve internette hızlı gelişmeler yaşabilirsiniz. Uranüs sizin gezegeniniz ve onun enerjisine alışıksınız. Dolayısıyla kendinizi daha enerjik, özgür ve orijinal hissedebilirsiniz. Tabii ay sonuna doğru Uranüs’ün Mars ile birleşmesi ani gerginlikler, zorluklar yaratabilir.

 

27 Mart Terazi burcu dolunayı yılın en güçlü ve zorlayıcı dolunaylarından biri olabilir. Yurtdışı, eğitim, medya, yayıncılık,hukuk, uzak akrabalar ve yabancılarla ilgili kavramlarda ani ve sarsıcı gelişmeler yaşanabilir. Ancak hemen endişelenmeyin bu gelişmeler olumsuz olmak zorunda değil. Sadece hızlı ve beklenmedik olması biraz zorlayabilir. Yasal konularda ihmal ettiğiniz kavramlar varsa onlarla yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Haksızsanız bir bedel ödemeniz gerekebilir. Eğer haklıysanız gereksiz yere endişe ve kuruntu yapmamaya çalışın. Şans ve bereket gezegeni Jüpiter sizi desteklemeye devam ediyor. Uzun vadede bu yaşadığınız gelişmeler düşünce yapınızda ve gelecek projelerinizde önemli açılımlara da imkan verebilir.

 

 

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)


Sevgili Balıklar, son yılların en özel ayını yaşıyorsunuz. Burcunuzda yoğunlaşan gezegen hareketleri ile birlikte oldukça hareketli, renkli , önemli olaylar yaşayabilirsiniz. Duygusal ilişkiler, romantizm, yaratıcılık, ruhsal ve sanatsal faaliyetler daha da yoğunlaşacaktır.Merkür’ün burcunuzdaki retro hareketi zaman zaman karışıklığa neden olsa bile hayatınıza eski kavramları ve kişileri de taşıyabilir. Anılarınız, hayalleriniz, rüyalarınız bu ay birbirine karışabilir; derinleşen duygularla birlikte sezgileriniz de oldukça güçlenebilir. İlişkilerinizde konuşmadan anlaşmanız, düşünceleri okumanız mümkün olabilir.

 

11 Mart’da burcunuzda doğacak Yeni Ay, sizin için bu yılın en önemli zamanı olabilir. Özellikle 9-12 Mart doğumlu Balıklar iş, kariyer ve özel hayatınızda yeni başlangıçlar yaşayabilirsiniz. Merkür retrosu nedeniyle geçmişteki bir kavram ya da yarım kalmış bir iş bu yeni ayla tekrar gündeme gelebilir. Bu önemli yeniayda dilek dilemeyi unutmayın lütfen..

 

12 Mart’dan itibaren Koç burcuna geçecek olan Mars para evinizi hareketlendirebilir. Alış veriş ve harcama isteğiniz artabileceği gibi, beklenmedik bazı masraflar da çıkabilir. Uranüs’ün bu bölgedeki seyri kazançlarınızla ilgili ani gelişmeler yaratabilir. Özellikle 20 Mart’dan itibaren Güneş ve ardından Venüs’ün de para evinize gelmesi işlerinizden gelen geliri arttırabileceği gibi yeni gelir kaynakları da yaratabilir. Bu aile desteği veya bir mülkden elde edilecek para da olabilir. Kazançlarınızla bir yatırım da yapabilirsiniz. Satürn ve Plüton kariyer ve iş çevreniz, yurtdışı, yayıncılık, hukuksal konularda sizi desteklemeye devam ediyor. Önemli, nüfuslu, otorite sahibi kişilerden projeleriniz için destek ve kaynak bulabilmeniz mümkün. Sevgili Balıklar bu ayki gezegen hareketleri her zaman bir araya gelmeyebilir. Balık burcunda yoğunlaşan bu enerjiyi lütfen en iyi şekilde değerlendirmeye çalışın.

 

27 Mart’da Terazi burcunda oluşacak dolunay ortak kazançlar, kredi, prim, sigorta, miras,nafaka vb. kazanç dışındaki gelirler alanında önemli bir gelişme yaratabilir. Beklemediğiniz yüksek oranda bir para sürpriz bir şekilde elinize geçebilir. Ancak bunun tersi eğer ihmal ettiğiniz kavramlar varsa, borç, kredi, nafaka, vergi vb.gibi; bu dolunayda zorlayıcı durumlar da oluşabilir. Bazı Balıkların hayatında bu dönemde sağlık veya estetik gibi nedenlerden ötürü bir operasyon da gündeme gelebilir. Sevgili Balıklar bu Mart ayının ruhsal ve manevi yönden de önemli gelişmeler, dönüşümler yaşayabileceğiniz, gelecek hayatınızı etkileyecek yeni başlangıçlar yapabileceğiniz,bazı hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz hayatınızdaki en önemli aylardan biri olabileceğini söyleyebiliriz...

 

Mutlu, huzurlu ve başarılı bir ay geçirmenizi dilerim.

Sevgilerimle,

 

Astrolog Demet Baltacı