MERKÜR BİZE NELER YAPTI?

Merhabalar Sevgili Bilinç Okulu, Merkür retrosu nedeni ile oldukça ilginç deneyimler yaşamaktayız. Bizlerle deneyimlerinizi paylaşmanızı isteriz. Hep birlikte bir Merkür Retrosu havuzu oluşturalım istiyoruz.  Size yardımcı olmak için, bu ay Oğuzhan Ceyhan ve Benim başımıza gelenleri yazmak istedim. Sizlerde bizlere neler olduğunu yazarsanız çok seviniriz. 

 

Merkür Retrosunun bize yaptıkları, 

 

1. İnternette görülmedik değişim ile, upload hızımız Türkiye çapında standartlara fırlayıp, download hızımız upload hızına düştü. 

 

2. 15 Senelik koltuğumun demir ! aksamı kırıldı. Tamire gitmek zorunda kaldı ve yenilenip geri geldi. 

 

3. İnternet sitem çöktü. Şu anda karşımda sadece beyaz bir sayfa var.

 

4. Ev adresime 2 adet adsl ve vdsl faturası geldi. Birisi eskiden kalma ve iptal edilmemiş diye iptal ettirdim. Sonra 2. gün içime sinmedi. Birşey dürttü ve gidip kontrol etmek istedim. Ve İzmirdeki adsl faturasını ev adresime gönderdiklerini fark ettiler. Böylece 2 yıllık İzmir Adslimi iptal ettirmiş oldum ( boşu boşuna ) . Neyse iptal dilekçesini geri çekip, eski haline getirdiler. Yeniden kontrole gitmeseydim. İzmir internetimi kapatmış olacaktım. 

 

5. Cep telefonumda her zaman çalışan programlar, mesajların hepsini yarım saat sonra gönderiyorlar. Gelen mesajların zamanı yazıyor ve tam yarım saat önce. Tabii ki, mesajı gönderen kişiler ile ciddi sıkıntılar yaşıyorum.

 

6. OĞuzhanın İngilterede geçirdiği dönemde BBC 2 izlediği zamanlar bir anda geri geldi. Evde bu kanal kesinlikle yoktu. Bir teknik arkadaş gelip, internet üzerinden özel bir ayar ile televizyona BBC 2 'yi ve Oğuzhanın İngilterede izlediği kanalların diğerlerini getirdi.

 

7. Şu anda Cep telefonumda her zaman 1 adet olan tel numaraları, herkes için üçer adet haline geldi. 

 

8. Okuduğum okul ve büyüdüğüm sokakların orada Feng Shui danışmanlıkları aldım. Eski büyüdüğüm yerlere gitmek zorunda kaldım.

 

9. On yıl önce okuduğum seri bir kitabın 4. çıkmış. Eskilerden bugüne eski esintiler geldi. Şimdi o kitabı okuyorum. 

 

10. Evde tadilat yapmak zorunda kalacağım bir sürü teknik aksaklık oldu. Elime çekiç aldım. Çivi çaktım, kablo kanalı söktüm, vdsl kablolarını değiştirdim. Yeni adsl ve vdsl kurdum. 

 

 

İşte böyle arkadaşlar.. Sizlerin de ilginç deneyimleri olabilir. Bizlerle paylaşmanızı rica ediyoruz.

Sizden gelecek güzel bilgiler ile Merkürde neler olabileceğini hep birlikte daha fazla öğreneceğiz.

 

Sevgilerimle,

Funda Ceyhan