17 Nisan Gökyüzü

17 Nisan…Merkür günü..Yengeç Burcunda ilerleyen Ay güne duygusal, hassas, içe dönük enerjiler veriyor. Evimiz, ailemiz, sevdiklerimiz, güvenliğimiz bugün daha fazla gündemimizde olabilir. Günün erken saatlerinde Ay, Oğlak burcundaki Plüton ile karşıt açı yapacak. Duygusal olarak yoğunluk, baskı, karamsarlık yaratabilen bu etki, çevremizdeki kişilerle çekişmelere, zorlanmalara da sebep olabilir.

 

Bu etki gün içerisinde devam edebilir. Güneş ve Mars kavuşumu da etkinleşmeye başladı. Stres, öfke patlamaları, tartışmalar, kazalar ve şiddet içeren durumlara karşı temkinli olmalıyız. İlişkilerimizde bencil tavırlardan kaçınarak, empati yapmaya çalışmalı ve dengeyi korumalıyız. Özellikle öncü grup Koç,Terazi, Yengeç, Oğlak burçları daha fazla etki alabilirler.

 

Demet Baltacı Bilincokulu.com

 

Burç yorumlarınızı takip ederken öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuzu da okumanızı tavsiye ederim.. www.bilincokulu.com

 

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)
Bugün, aileniz önem kazanacaktır. Evde huzurlu saatler geçirebilirsiniz. Aileniz ile kolayca iletişim kurabileceğiniz bir günde olduğunuzdan da, tartışılmayı bekleyen ciddi konuların, özellikle de maddiyat ile ilgili olanların üzerine eğilebilirsiniz.

 

BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)
Yakın çevrenizle olan ilişkileriniz ve iletişimleriniz, günün ana konularını teşkil edebilir. Herhangi diğer bir gün tartışmaktan kaçınacağınız konuları bugün konuşabilirsiniz.

 

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran)
Sahip olduğunuz malvarlıklarıyla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ciddi bir yatırım fırsatı karşınıza çıkabilir ve varlıklarınızı daha iyi değerlendirmenizi sağlayabilir. Buna gereğinden fazla şüpheli yaklaşmayın.

 

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz
Duygularınız son derece güçlenebilir ama bu durum, sizin duygusal yaklaşımlara girmenize neden olmayacaktır. Hislerinizi net biçimde görebilecek ve bunları çevrenize kolaylıkla ifade edebileceksiniz.

 

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)
Her zamanki sosyal ve öne çıkmaya eğilimli doğanız, bugün daha değişik bir yapıya bürünebilir. Yalnız kalmak, hayatınızı gözden geçirmek ve ilişkileriniz üzerinde düşünmek, günün ana konuları arasına kolaylıkla girebilirler.

 

BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)
Ciddi bir burç olsanız da bugün son derece keyifli olabilir ve kendinizi eğlenceye bırakabilirsiniz. Sosyal ortamlar son derece hoş etkiler getireceklerdir. Kendinizi kısıtlamayın ve biraz keyfinize bakın.

 

TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)
Önceliği, görev ve sorumluluklarınıza vereceğiniz bir gün geçirebilirsiniz. Çevrenizin beklentileriyle fazlaca uğraşabilir ve bu yüzden yorulabilirsiniz ama insanlar size minnettar kalacak ve sizi takdir edecektir.

 

AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )
Yabancı ülkelerle ilgili bazı dokümanlar elinize geçebilir. Gördüğünüz ve okuduğunuz şeylerin ilginizi cezp etmesi mümkündür. İlerleyen günlerde bu ülkelerden birine seyahat etmek için program yapmaya başlayabilirsiniz.

 

YAY (23 Kasım-21Aralık
Bugün, duygusal hayatınızdaki ilişkilerin veya durumların sizi engellediği hissine kapılmayın. Kendi iç dünyanıza dönmek istiyor olabilirsiniz ama çevreye karşı sahip olduğunuz sorumlulukları birinci plana almalısınız.

 

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)
Boş vakitlerinizi sevdiğiniz kişiyi memnun etmeye ayırabilirsiniz. Bu kişinin nelerden hoşlandığını zihninizde sıralayın ve bunları, gün için yapacağınız programa mümkün olduğunca çok dahil etmeye çalışın.

 

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)
Özel yaşamınızda size yardımcı olan temizlikçi, şoför veya bakıcı gibi bir kişi bir sorununu size açıp yardımcı olmanızı isteyebilir. Bu sorun sizin halledeceğiniz türden olmayabilir ama siz de bir tanıdığınızdan destek isteyebilirsiniz.

 

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)
Bugün aşk hayatınızla ilgili güzel etkiler alacaksınız. Boş vakitlerinizi kendi köşenize çekilip geçirmeyin ve yaşamın bu güzel armağanının tadını çıkarın. İster sosyalleşin, ister romantik anlar geçirin ama yalnız başınıza oturmayın.