Ayın Burcu Boğa

 

Boğa Burcu Özellikleri

 


Öz (Güneş) Burcunuz : Güneş Boğada
Boğalar genellikle güçlü, sakin, temkinli, pratik, sabırlı, kararlı, inatçı, azimli, müşfik ve sadıktırlar. Ellerini çalışmakta, bir şeyler inşa etmekte kullanmaktan hoşlanırlar ve çabalarının pratik ve elle tutulur sonuçlarını görmekten memnuniyet duyarlar. Sonuçları faydalı ve somut amaçlara hizmet ettiği müddetçe sıradan işler onları rahatsız etmez. Mal, mülk ve maddi şeyler, Boğalar için her zaman büyük bir önem arz eder. Bu yüzden sahip oldukları şeylere dokunmadıkça ve onları görmedikçe duygusal anlamda kendilerini güvencede hissetmezler. Bu istek sahiplenme ihtiyacı duyar. Bu bağlamda Boğa burçlarını aşırı üretken ve mal veya mülk meraklısı kılar. Daha az gelişme gösteren veya göstermiş Boğa burçları insanlara bir nesne ya da bir mal gibi muamele ederler ve sonuçta bu durum ilişkilerinde güçlüklere yol açar. Boğa burçları birçoklarına göre daha yavaş çalışırlar fakat her zaman ne planlarlarsa bitirirler. Bu yüzden, dikkatli, güvenilir ve sadıktırlar. Kendi başladıkları işlere nazaran başkalarının başladıkları işleri sürdürmekte daha iyidirler. Boğa burçları önderlik edebilir, fakat asla bir şeye zorlanamazlar. Bir Boğa burcunu kızdırmak zaman alır. Eğer sınıra kadar zorlanırlarsa sonuçları kötü olacaktır. En basiti kızgın bir boğayı hayal edin, bir Boğa burcunun çok fazla zorlandığında neler yapabileceğini anlarsınız. Boğalar için ne denir bilirsiniz değil mi? Kızdırılmış bir boğanın sakinleşmek için biraz zamana ihtiyacı vardır. Yapılabilecek en iyi şey onları kendi hallerine bıkmaktır. İşler yolunda gitmediği zaman anlayacaksınız. Bir işle uğraşırken zamana ihtiyaçları vardır. Onları aceleye getirmeyin ya da zorlamayın. Boğalar zor fikir değiştirirler fakat bir kez değiştirdiler mi fikirlerinden döndürmek zordur. Kriz zamanlarında genellikle sakin, kendilerine hakim, sabırlı ve sorunlara pratik çözümler getirmeye yeteneklidirler. Boğa burçları ağrılardan ve hasta olmaktan nefret ederler. Boğalar ahenge ve güzelliğe düşkündürler ve aşırı derecede şefkatli olabilirler. Fakat kaybetme korkusu yaşarlar. Bu kaybetme korkusu genellikle sahiplenme, kıskançlık, tembellik, inatçılık ve müsriflik gibi özellikleri de beraberinde getirir. Bir şeyi ya da birini sahiplenme arzusu yoksa, kaybetme korkusu da olmaz. Boğa burçları, sadece zihinsel ve ruhsal şeyleri öğrenme arzusu ve insanları duygusal ve fiziksel olarak sahiplenmek için arzularını serbest bırakma ihtiyacı duyarlar. Diğer bir ihtiyaçları da değerlerin gerçek anlamını bulmaktır. Ayrılmasını öğrenmelidirler. İnsanları ve olayları geride bırakmaya hazır olmalıdırlar.
 

Boğa Burcunu Temsil Eden Taşlar

 

Safir Zümrüt Yeşim Opal

 

 
Boğa Burcunu Temsil Eden Renkler

 

Mavi Yeşil

 

 
Boğa Burcunu Temsil Eden Çiçekler

 

Menekşe Yabani Gül Öksürük Otu

 

 

 

 

YÜKSELEN BOĞA

 

Sevgili Yükselen Boğa, yaşam boyu her ne şartta olursa olsun duyduğun güvensizliği gidermek için önce kendine yardımcı olmalısın. Bu duygu seni yaşam boyu gizli gizli üzdü. Çaban her zaman daha güvenli bir yaşam içindi. Belki söze bu şekilde getirmesen bile , kendi içine baktığında hayatın sana korkularını unutturacak , emin ellerde olduğunu yeniden hissettirecektir.  Sizi doğa ile uğraşmanızı tavsiye edebilirim.

 

Toprak sizi rahatlatacak ve hayatın güvenini yeniden hissetmenize yardımcı olacaktır. Emlak , yada bir eve sahip olmak beklentileriniz arasında. Hassas sosyal ilişkileriniz başkalarının beklentilerine olan nazik bakış açınız sizin iyi bir komşu olabilmenizi sağlayacaktır. Erken evlilik yapma potansiyeliniz bulunduğu için ( eğer horoskopunuzda özel bir açı yok ise ) ev kurmak epeyce erken hayalini kurduğunuz bir konudur.

 

Fiziksel temas, dokunmak , hissetmek sizin için önemlidir. İlişkilerde bunu ararken, yemekte de lezzet sizin için önemlidir. Doymuş olmak için değil, yemeğin kendisini çok sevdiğiniz için hayat boyu kilo alma riski taşırsınız. Evlenmeden önce incecik sürdüğünüz yaşam, evliliğin getirdiği mutluluk ve huzur duygusu ile sizi şişirebilir. Mutlu ve huzurlu olduğunuzu hissettikçe kendinizi ödüllendirmek için daha çok yiyebilirsiniz.

 

Genç yaştan beri kurduğunuz pek çok hayal, tembelliğe meyil riskiniz olduğu için güvensizlik hissi kendini güven hissine bıraktığında sizde gevşeyip yaşam amaçlarınızı unutabilirsiniz. Heykeltıraşlık, el emeği göz nuru işler, toprak ile ilgili tüm çalışmalar hatta seramik üretimi bile sizin için çok iyi seçimler olabilir. Konuşma yetenekleriniz, dinleme kabiliyetiniz sizi aynı zamanda iyi bir politikacı yada buna benzer nitelikli ilişkiler ile dolu bir işin görev insanı yapabilir. Çok iyi sonuçlar alabilirsiniz.

 

Arada bir saklamakta güçlük çekeceğiniz hiddet dolu anlar yaşasanız da yine tüm karışık ve koşuşturmalı işinize rağmen size toprak ile de uğraşmanızı tekrar öneririm. Birden fazla işle uğraşabileceğiniz için para kazancınız daha kolay, çabuk ve doyurucu olacaktır. Vermeyi de almayı da seversiniz. Temel aile hayatınızda sevgi almış olmak sizin için çok önemlidir. Aile yaşamının önemi ve güvenlik hissinin gerekliliği sizi çok küçük yaşta yakalar. Ve hatta bunu bir takıntı haline getirebilirsiniz. Fakat mücadeleyi de tembelliğiniz yüzünden kaybedebilirsiniz. Sizin yaşamınızda itici bir güç gereklidir. Üzerinize çok gelinmemesi kaydı ile ilgi hoşunuza gidecektir. Fakat yapılması gerekenleri başkası yapsa daha iyi olur.

 

Dünyasal zevkler, yemek , dokunmak yada sahip olmak ile ilgili sınavlar yaşarsınız. Çok iyi bir hitabet yeteneğiniz vardır. Sahip olmak istediğiniz şey konusunda iyi bir hatip olabilir ve istediğinizi kolaylıkla alabilirsiniz. Ancak onları asla bırakmak istemeyebilirsiniz. Dolayısı ile yükselen Boğa olarak bu hayatta edindikleriniz ve onları vakti gelince bırakmak ile ilgili problemler yaşayabilirsiniz. Zor kazandınız, onları bırakmak istemeyeceksiniz.

 

Bu arada sesiniz doğal olarak çok güzeldir sevgili Boğa, özel bir açınız yok ise rahatlıkla bir ses sanatçısı olabilirsiniz. Söylemeseniz bile, size yazmanızı yada çizmenizi önereceğim. İçinizde çocukluğunuzdan beri saklı kalmış nefretleri, birikmiş kinleri, içerlediğiniz tüm duyguları ve kaçırdığınız sevgileri bir şekilde sanat ile akıtmalısınız. Bu sizin için iyi bir yöntem olacaktır. Her şeyin mutlu ve hiç değişmeden kalmasına olan inanç ve arzunuz eğer tembel olmazsanız, mücadeleci ve insanlara huzur getiren sistemler kurmak için süper bir itici güç olacaktır. Tüm yaşamınızın karmik amacı kişisel beklentilerinizi evrensel beklentiye çevirmek olmalı. Gizi orada bulacak ve size tüm sevgiyi coşku ile veren evrene güvene geri döneceksiniz.

 

 

 


 

AY BOĞA'DA

 

Ana Fikir 
Tüm kazandıklarım ve sahip olduklarım bana yeter.

 

Sihirli Kelimeleri 
Pratik, dirençli, geleneksel yada tutucu, geliştiren , zemin hazırlayan, üretici, iyi tabiatlı .

 

Ay Boğa' da alınması gerekli karmik dersler


Hayata bakışınızdaki maddi yada elle tutulur birikimler tüm bakışı karartabilir. Yüzleşmekten yada tartışmaktan, kavga etmekten ve sizi zorlayıcı mücadelelere girmekten kaçabilirsiniz. Geçmişten kopamadığınız ve ailesel değerler konusunda güven verici bir çocukluk geçirdiğiniz için , ileri adım atmak sizin güven dolu toprağınızı terk etmeniz demek olur. Bunun sizin üzerinizde yaratacağı gerginlik ve güven korkusu nedeni ile kıpırdamaz ve son dakikaya kadar adım atmaktan çekinebilirsiniz. Bu durum işlerinizi son dakikaya bırakma eğilimi yaratabilir. Korkunuz büyüdükçe ertelemeler daha fazla ortaya çıkacaktır.

 

Aslında ayaklarınız yere basan bir insansınızdır. Gerçekçi yaklaşımlar Ay Boğa'da sergilenir. Duygularınızı doğal olarak yaşamaktansa, ne kadar işe yaradığı ile ilgili sorgulayıcı yaklaşımlarda bulunabilir. Bazı şeyleri , hisleri gereksiz bile bulabilirsiniz. Bu size soğukluk değil, temkinli olma hali getirecektir. Davranışlarınıza yansıyacak bu tutum sabırlı bir görüntü çizmenizi sağlar, tehtid olarak görmediğiniz bir ortam yada yaşam olduğunu hissettiğiniz her an neşeli ve şefkatli bir yapı sergilemenize neden olur. Siz problemleri biraz geciktirme eğiliminde olsanızda aslında , tüm bunların neden gerçekleştiğini bulmaya çalıştığınız bir dönem geçiriyorsunuzdur. Sizin sorunlara çözüm bulma döneminizde herşey daha riskli bir duruma gelmesin diye kontrolcü bir yapı sergileyebilirsiniz. Bu da ilişkilerde ayrı bir sorun oluşturabilir.

 

Tüm bunlar , sizi daha iyi anlayan ve yıllardır anlamış olan anneniz ile bağınızı uzun süre koparmamanıza neden olabilir. Kendinizi güven içinde hissetmek için bolca yatırım yapıp, banka hesaplarında sizi mutlu edecek miktara ulaşma çabası içinde olursunuz . Bunu başardıkça daha güvenli hissetmeye başlarsınız, bu güvende ilişkilerinizi düzgün bir platforma oturtursunuz. Dikkat diyorum!. Çünkü sahip olduklarınızın size getirdiği değere bağımlılık geliştirebilirsiniz. Bu daha maddi kaynakların tam olarak kendisine bir bağımlılığa dönebilir. Size yarar sağlamayacak, gereksiz , yük olmuş bazı bilgi ve alışkanlıklarınızdan kurtulmanız gereklidir. Buna edindiklerinize olan bağlılığınız da gelince, sahip olduklarınız ile ilgili bir karma geliştirirsiniz.

 

Size bir başka uyarı daha yapmalıyım ki, herkesin sıkıntılarına karşı bir korunma yöntemi vardır. Siz bunlardan yemek yemeye eğilim geliştirebilirsiniz. Konforunuzu değiştirmeye eğilimli olmadığınız için, açlık sizin çekebileceğiniz birşey değildir. Öfkeli olmaya eğiliminiz pek yoktur. Hatta geç kızarsınız. Ondan da emin olmak istersiniz. Kızgınlıkta güvenliğinizi sarsacaktır. Fakat sinirlendiğiniz zaman ,gerçekten bir boğa gibi olabilirsiniz. Sizin önünüzde olmak istemeyiz. Size değişmeye açık olmayı önerebilirim. Etrafınızı saran şartları koruma çabanız, pek çok şeye adım atmanızı da engelleyebilir. Konfora olan yaklaşımınız, güvenliğınızi sürekli sağlama arzunuz değişime sizi kapatır. Buda yeni bir aile kurarken çok fazla düşünmenize neden olacaktır. Sizin için her zaman alıştığınız yollar en iyisidir. Fakat bu en kolayı ve doğrusu olmayabilir.

 

Tutucu olan yaklaşımlarınız sevgi ilişkilerini kurarken zorlanmanıza ve şartları kendi lehinize değiştirme eğilimini ortaya çıkartır. Çevredekileri incitmemek için bir orta yola doğru harekete geçmeli ve buna üşenmemelisiniz. Rahatlık sizi tembelliğe sürekleyebilir. Artık annenizin kollarının size sağlağı yumuşak, güvenli, sağlıklı ve tehlikesiz bölgeden çıkmak ve sizin güvenli kolarınızda olmak isteyenlere fırsat tanımalısınız. İyi bir anne, baba yada eş olabilmek için yalnızca size ait , ve risk almaya açık bir insana dönüşmeniz gerekli. Yoksa hayatınız yalnızca kendinizi korumak ile geçecektir. Ve ne yazık ki, bunu bilmeden dahi yapmaya devam edersiniz. Bunları ilişkilerinizin en güzel olması gereken zamanlarda duymak istemiyorsanız, şartlara bakış açılarınızı, sizin şartlara ne kadar gittiğinizi sorgulamalısınız. Hayatmı size geliyor, siz mi ona doğru gidiyor sunuz ?.