MAYIS AYI VE BURÇLAR

Değerli okuyucularımız aylık burç yorumlarınızı takip ederken öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuzu da okumanızı tavsiye ederim.. 

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)


Sevgili Koçlar, Mayıs ayının ilk haftası gündeminizi maddi konular belirleyebilir. Yatırımlarınız, ortak gelirleriniz, kredi, sigorta, vergi, nafaka vb konularda üzerinizde baskı hissedebilirsiniz. Beklemediğiniz bir harcama ve masraf bütçenizi zorlasa da, iş yerinizden, otorite konumundak, kişilerden ve ailenizden destek bulmanız mümkün görünüyor. Yeni bir iş projesi ve ortak girişimler için yatırım yapmanız gerekebilir. Kariyeriniz için uzun vadeli ve büyük düşünüp, bazı dönüşümler yapmaya hazır olduğunuzu hissedebilirsiniz.


10 Mayıs’da Boğa burcunda yaşanacak Güneş tutulması gelirleriniz, yatırımlarınız ve bütçenizde yeni oluşumlar içerisine girmenize imkan verebilir. Sahip olduğunuz bazı değerler ve kişisel yeteneklerinizin farkına varıp, gelir getirecek bir iş projesine başlayabilirsiniz. Hayatınızdaki iletişim trafiği bu ay hızlanabilir. Özellikle ayın ikinci yarısından sonra İkizler burcunda transit edecek olan Venüs, Merkür ve Güneş yakın çevreniz, kardeşleriniz, aileniz ile olan ilişkilerinizi güçlendirebilir. Çevrenizde hareket ve haber trafiği artacağı için günlük hayatınız biraz hızlanabilir. Kısa seyahatler, misafirler, eğitim ve kültürel faaliyetler artabilir. İşiniz ve ticari hayatta da tanıtım, reklam, halkla ilişkiler, medya konularında daha aktif olabilirsiniz. Ancak zaman zaman Neptün’ün sert etkileri nedeniyle ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar, aldanmalar, zihinsel karmaşalar söz konusu olabilir. Unutkanlık ve dalgınlık sonucu bir eşyanızı kaybetmeniz de olası görünüyor. Daha dikkatli ve temkinli olmaya çalışmalısınız. İşinizle ilgili yapabileceğiniz bir hata üstlerinizle aranızda gerginlik oluşturabilir.


25 Mayıs’da Yay burcunda yaşanacak Ay tutulması size yurtdışı, yüksek öğrenim, medya, yayıncılık ve hukuksal konularda önemli haberler getirebilir. Bir süredir uğraştığınız bir kavram hızlı bir şekilde sonuca bağlanabilir. Kuşkusuz bu dönemde duyacağınız güzel ve sürpriz haberler sizi mutlu edecektir. Uzakta olan, bir süredir görmediğiniz arkadaşınız veya yakınınız ile görüşebilir ya da siz seyahate gidebilirsiniz. Hayalgücü ve yaratıcılığınızı gösterebileceğiniz projeleri hayata geçirmek için de bu dönem uygun olabilir. Sosyal hayatınızın canlanacağı ve kalabalıklar içinde olacağınız bu dönemde zaman zaman dikkatinizi toplamakda zorlanabilirsiniz. Romantik duygular, fanteziler, hayaller, abartılı düşünceler zihninizi meşgul edebilir. Çevrenizdeki kişilerin tavsiyelerine biraz daha kulak vermeli ve yardımlarını geri çevirmemelisiniz. Ay sonunda yakınlarınız ve ailenize daha fazla zaman ayırırken eğitiminiz ve geleceğiniz ile ilgili girişimleriniz hızlanabilir.


BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)


Sevgili Boğalar, Mayıs ayına daha güçlü, kararlı ve güvenli girebilirsiniz. Topum hayatında ve özel ilişkilerinizde gözler üzerinizde görünüyor. Güç mücadeleleri, kendinizi doğru ifade etmeye çalışmanız ve artan sorumluluklarınız sizi oldukça yormuş olabilir. Ancak merak etmeyin; inisiyatif sizin elinizde ve amaçlarınıza doğru emin adımlarla yürümeye devam edebilirsiniz. Çevrenizdeki olgun, otorite sahibi kişiler ve büyüklerinizden yardım istemeye çekinmeyin.


10 Mayıs’da burcunuzda önemli bir Güneş tutulması gerçekleşecek. Kendi değerinizin daha fazla farkına varabilir ve güven duyabilirsiniz. Özel ilişkileriniz ve ortaklıklarınızda belirleyici rolünüz artabilir ve saygı görebilirsiniz. Bazı Boğar bu dönemde dış görünüşleri ile daha fazla ilgilenebilir, önemli imaj değişimleri de yapabilirler. Kronik bir sağlık probleminizi çözüme kavuşturmak için de yeni imkanlarla karşılaşabilirsiniz. Hayatınızın yönünü belirleyecek önemli değişimler için gerekli cesareti kendinizde bulabileceksiniz. Bu dönemde maddi konularda da güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kendinizi mutlu edecek bazı alışverişler ve harcamalar da gündeminizde olabilir. Ancak fazla iyimser ve hayalci davranarak gereksiz harcama yapmamaya çalışın. Bu dönemde arkadaş çevrenizden gelecek bazı talepler de maddi kayıplara yol açabilir. Duygusal ilişkiler ve çocuklarla ilgili kavramlardan mutluluk alabilirsiniz.


25 Mayıs’da Yay burcunda yaşanacak Ay tutulması, beklediğiniz maddi yatırım, kredi, prim, miras, sigorta vb. konularda hızlı gelişmelere imkan verebilir.Bu dönemde işiniz ve projeleriniz için gerekli maddi desteği bulmanız mümkün olabilir. Bazı boğalar sağlıkları ile ilgili veya estetik amaçlı operasyon ve ameliyat geçirebilirler. Ay sonunda kendinizi daha güçlü, güvenli hissedebilir, maddi konularda çeşitli fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.


İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 


Sevgili İkizler, Mayıs ayının ilk haftasında enerjiniz biraz düşük olabilir. Bazı sağlık problemleri ve iş hayatınızdaki sorumluluklarınız sizi yorgun düşürmüş olabilir. Günlük hayatınızda karşılaştığınız kısıtlamalar ve terslikler ruhsal olarak karamsar ve depresif hissetmenize neden olabilir. Kendinizi dış dünyadan biraz soyutlayarak içe dönmeniz, bilinçaltınızı sorgulamanıza ve hayatınızı gözden geçirmenize imkan verebilir. Önyargısız ve tarafsız olduğunuz takdirde gerek kendiniz gerekse çevrenizle ilgili gizli keşifler yapabilirsiniz. Maddi konularla ilgili önemli bir sorununuzu alacağınız güçlü bir yardımla çözüme kavuşturabilirsiniz. Ayın ikinci haftasından itibaren Venüs burcunuza geçerek kişisel cazibenizi arttıracaktır.


10 Mayıs’da Boğa burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması, hayatınızda sizi zorlayan bağımlılıklardan ve zararlı alışkanlıklardan kurtulmak için gerekli istek ve iradeyi size verebilir. Yeni bir ruhsal şifa, meditasyon, diyet, beslenme ve egzersiz programına başlayabilirsiniz. Jüpiter sizi desteklerken kendiniz için uzun vadede olumlu olacak yatırımlar yapmaya çalışın. Ayın ikinci yarısında Merkür ve Güneş burcunuza geçtiğinde hayatınız hareketlenecek ve tüm gözler üzerinize çevrilecek. Artık inzivadan çıkabilir, sosyal hayata katılabilirsiniz. Zaman zaman iş ve kariyerinizle ilgili belirsizlikler ve kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Üstleriniz ve aile büyükleriniz sizin fazla hayalci ve değişken olduğunuzu düşünebilir. Kariyerinizle ilgili önemli hayallerinizin olduğu doğru ve konsantre olmakta bazen zorlanıyor olabilirsiniz. Bu ay içerisinde kendi istekleriniz ve toplumun sizden bekledikleri arasında çelişkiler yaşamaya devam edebilirsiniz. Güçlenen sezgilerinizi takip ederseniz çok daha doğru kararlar verebilirsiniz.


25 Mayıs’da Yay burcunda oluşacak Ay tutulması ilişkileriniz, ortaklıklarınız, sosyal hayattaki kimliğinizle ilgili bazı gelişmeleri hızlandırabilir. İlişkilerinizde daha uzun vadeli yapıcı kararlar alabilirsiniz. Problemli olan bazı ilişkileriniz bu dönemde sona erebilir. Genel olarak kontrol sizde olacak ve kendinizi güçlü hissedebileceksiniz. Ay sonunda burcunuzda birleşecek Venüs ve Jüpiter, yaşam enerjinizi ve iyimserliğinizi arttırarak, maddi manevi çeşitli fırsatları karşınıza çıkarabilir.


YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)


Sevgili Yengeçler, Mayıs ayının ilk günlerinde işinizden beklediğiniz gelirlerdeki kısıtlanmalar, üzerinde çalıştığını projeler üzerindeki terslikler biraz keyfinizi kaçırabilir. Bazı arkadaşlarınızdan alacağınız keyif kaçırıcı haberlerin yanı sıra anlaşmazlıklar da yaşayabilirsiniz. Güç mücadelelerine girmekten ve inatlaşmaktan kaçınmalısınız. Sosyal hayatınızda sorumluluklarınız çok arttığı için hareketli günler geçiriyorsunuz. Özel hayatınız ve sosyal hayatınız arasındaki dengeyi korumakta zorlanabilirsiniz.


10 Mayıs’da Boğa burcunda yaşanacak Güneş tutulması ile birlikte ait olduğunuz sosyal gruplar, arkadaşlarınız, projeleriniz ve gelecek hedeflerinizle ilgili yeni yapılandırmalar sözkonusu olabilir. İş çevreniz ve sosyla hayatınızda geleceğinizi etkileyebilecek önemli kişilerle tanışabilirsiniz. Günlük hayatınız, çocuklarınız ve duygusal ilişkilerinizle ilgili sorumluluklar zaman zaman sizi sınayacaktır.Onları ihmal etmemeye çalışın.Eşiniz, ortağınız ve farkında olmadığınız bazı gizli dostlar sizi bu dönemde destekleyecekler. Ruhsal olarak güçlendiğiniz, iç huzurunuzun ve yaratıcılığınızın arttığı bir ay geçirebilirsiniz. Özellikle ayın ikinci yarısında yalnız kalmaya daha fazla ihtiyaç duyabilir, maneviyat, din, felsefe, uzak kültürler, seyahatler ile ilgili araştırmalar yapabilir veya hayal kurabilirsiniz.


25 Mayıs’da Yay burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ile birlikte günlük yaşamınızda, çalışma koşullarınızda sizi yoran ve artık ihtiyacınız olmayan kavramları bırakabilirsiniz. Bu giyim stilinizde değişiklik olabileceği gibi, yeni bir diyet, beslenme, spor programı da olabilir. İç dünyanız ve zihniniz çok hareketli olacak; düşüncelerinizi takip etmekte zorlanabilirsiniz. Şanslı olduğunuzu hissedin ve bu dönemi yaza hazırlık olabilecek arınma ve yenilenme fırsatı olarak değerlendirmeye çalışın. Ay sonunda kendinizle daha barışık ve mutlu olacak çevrenizden de hak ettiğiniz ilgiyi görebileceksiniz.


ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)


Sevgili Aslanlar, Mayıs ayının ilk günlerinde tüm enerjinizi ve zamanınızı iş ve kariyerinize harcamanız, artan sorumluluklarınız sizi çok zorlayabilir. İş ortamınızdaki otorite kavramları, aile büyükleriyle bazı çatışmalar sizi yıpratabilir. Çok kararlı, hırslı ve inatçı tutumunuz bazı ilişkilerinizde krizlere neden olabilir. Kariyer hayatınızdaki yoğunluk ve ailenize yeteri kadar zaman ayıramamanız da başka bir gerilim konusu olabilir.


10 Mayıs’da Boğa burcunda oluşacak Güneş tutulması iş, kariyer ve toplum önündeki kimliğinizle ilgili yenilikler getirebilir.Kariyerinizde yeni bir dönem başlayabileceği gibi, iş ortamınızda ve üstlerinizle ilgili değişimler de söz konusu olabilir. Eviniz, aileniz, ebeveynleriniz ile ilgili kavramlar da gündeminizde olabilir. Ayın ortalarında işden gelen gelirlerinizde hissedilecek artış ve sosyal hayatınızdaki hareketlenme sizi rahatlatabilir. Eğlence ve toplantılarda düşüncesizce para harcamamaya çalışmalısınız. Bazı ani ve kısa süreli duygusal ilişkiler bu dönemde yaşayabilirsiniz. Gireceğiniz sosyal ortamlar ve gruplarda ilginç ve entellektüel tartışmalar yapabilirsiniz.Yeni tanıştığınız kişilerden gelebilecek projelere hemen yatırım yapmadan önce detaylı bir araştırma yapmanızı öneririz. Bazı yanılgılar ve hayal kırıklıkları oluşabilir.


25 Mayıs’da Yay burcunda oluşacak Ay tutulması ile birlikte keyifli ve eğlenceli bir dönem başlayabilir. Duygusal ilişkilerinizde yeni tanışmalar olabileceği gibi, bazı ilişkilerinizde sonlanmalar da söz konusu olacaktır. Bu bir süredir sizi rahatsız eden ve problem yaratan bir ilişki olabilir. Çocuk sahibi Aslanlar bu dönemde çocuklarınız ile ilgili bir isteğiniz, eğitim ve projenizle ilgili hızlı haberler gelebilir. Sanat ve yaratıcılık gerektiren konularla ilgilenen aslanlar , yeteneklerinizi kullanabileceğiniz kavramlar karşınıza çıkabilir. Hayal gücü ve yaratıcılığınız çok yükseldiği için kendinizi iyi ifade edebilirsiniz. Arkadaşlarınız ve gelecek projelerinizle ilgili güzel gelişmeler, mutlu haberler bekleyebilirsiniz. Venüs Jüpiter kavuşumu karşınıza iki ayrı güzel proje çıkarabilir.Maddi olarak da daha rahat bir dönemde olabileceksiniz.


BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)


Sevgili Başaklar, Mayıs ayının ilk günleri günlük hayatınızdaki iletişim, seyahat, yurt dışı, hukuk, eğitim ile ilgili kavramlarda artan sorumluluklar ve çözmek zorunda kaldığınız problemlerle uğraşabilirsiniz. Önceden planladığınız bazı seyahatlerde gecikmeler olabilir. Hukuksal konularda beklemediğiniz tıkanmalar sıkıntı yaratabilir.Bunun yanı sıra özel hayatınızdaki olumlu gelişmeler size moral verirken, eşiniz ve çocuklarınızın desteğini hissedebilirsiniz.


10 Mayıs’da Boğa burcunda yaşanacak Güneş tutulması, eğitim, yurtdışı, seyahatler, medya ile ilgili kavramlarda yeni başlangıçlar getirebilir. Bir süredir tıkanmış konulara çözüm bulabilirsiniz. Zihinsel ve ruhsal olarak olgunlaştığınız, hayat görüşlerinizin ve yaşam felsefenizin değiştiği bir dönemdesiniz. İşinizin medya ile bağlantıları, tanıtımı, yurtdışı ortaklıklar, hukuksal davalar, çocuklarınızın eğitimi gündeminizde olacak. Ayın ikinci yarısından itibaren iş ve kariyerinizde iletişim trafiği ve hareketlilik artabilir. Aynı anda iki işle ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz.Eşinizin ve ortağınızın yaratıcı fikirlerinden ilham alabilirsiniz. İş yerinizdeki çalışanlarda ve sosyal çevrenizde yenilikler sözkonusu olabilir.


25 Mayıs’da Yay burcunda oluşacak Ay tutulması, dikkatinizi eviniz, aileniz ve ebeveynlerinize çekebilir. Ay sonunda ev içerisinde ilgilenmek zorunda olduğunuz kavramlar söz konusu olabilir. Ev içi tadilat, taşınma, kiralama, alma, satma gibi durumlarda hızlı ve güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Evinizde uzaklardan gelen bir misafiri de ağırlayabilirsiniz. Ay sonunda kariyerinizle ilgili karşınıza çok güzel fırsatlar çıkabilir; Hatta iki ayrı yerden teklif gelebilir ve siz iki işle birden ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Aile büyükleri ile ilgili sevindirici gelişmeler yaşayabilirsiniz.


TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)


Sevgili Teraziler, Mayıs ayının ilk günlerinde maddi konularda sıkışıklık ve tıkanma hissedebilirsiniz. Gündeminizde yer alan yatırımlar, sigorta, vergi, kredi, prim, nafaka ve miras gibi gelirler ile işinizden gelen gelirler ve giderler arasında dengeyi bulmakta zorlanabilirsiniz. Ani bir masraf, gecikmiş bir borç ödemesi hafta içinde neşenizi kaçırabilir. Bu dönemde aileniz, ebeveynleriniz ve sahip olduğunuz mülklerden gelen gelirler bazı maddi problemlerinizi çözmek için size kuvvet verebilir. 


10 Mayıs’da Boğa burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması ortak kazançlar, kredi, sigorta, miras, nafaka vb. konularında yeni başlangıçları hızlandırabilir. İşiniz için yatırım yapabilecek bir ortak ve maddi destek bulmanız da mümkün olabilir.Yurtdışı, medya, yayıncılık, eğitim ile ilgili kavramlardan da destek bulmanız mümkün görünüyor. Günlük hayatınızda yakınlarınız, iş yaşamınızda arkadaşlarınız size ilginç ve yaratıcı fikirler verebilirler. Ayın ikinci yarısında seyahate çıkabilirsiniz veya uzaklardaki bir yakınınız ziyaretinize gelebilir. Eğitim, seyahat ve hukuksal konularda hızlı haberleşme ve hareketin olacağı bir dönem olabilir.Yabancı kültürlerden kişilerle tanışabilir, aynı anda iki projeyle ilgilenebilirsiniz.


25 Mayıs’da Yay burcunda yaşanacak Ay tutulması, yakınlarınız, kardeşleriniz, iletişim, eğitim ve ticari faaliyetlerinizi gündeminize taşıyabilir. İletişim araçları, telefon, bilgisayar, otomobil ile ilgili alma ve satma kavramlarıyla uğraşabilirsiniz. Kardeşleriniz ile ilgili bir gelişme dolaylı olarak sizi etkileyebilir.Günlük hayatınız çok hızlanabilir ve bir çok kısa seyahat yapmak zorunda kalabilirsiniz. Ay sonunda özellikle ufkunuzu büyütecek ve gelecek hedeflerinizi şekillendirecek çok güzel gelişmeler yaşayabilir, iş , eğitim ve seyahat fırsatları ile karşılaşabilirsiniz.


AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )


Sevgili Akrepler, Mayıs ayına burcunuzda ilerleyen Satürn ve karşıt burcunuzda bulunan Mars’ın yarattığı gerginlikle girebilirsiniz. Eşiniz, ortağınız, hizmet aldığınız kişilerle ilgili güç mücadeleleri ve çatışmalar oluşabilir. Son günlerde sorumluluklarınız çok arttı ve neredeyse hayatınızın her alanında sınanıyorsunuz. Geçtiğimiz ay sonunda yaşanan ay tutulması da sizi oldukça zorlamış ve bazı gerçeklerle yüzleştirmiş olabilir. Yakın çevreniz, kardeşlerinizden güçlü destekler bulmanız sizin önemli bir şansınız. Duygusal ilişkiler ve çocuklar da yaşama sevincinizi ve mutluluğunuzu arttırıyor.


10 Mayıs’da Boğa burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması, iş birlikleri, ortaklıklar ve evlilikle ilgili önemli başlangıç ve değişimler getirebilir. Hayatınızın bu alanında sağlam ve uzun vadeli yapılandırmalara başlayabilirsiniz. Maddi alanda size destek olacak bir iş ortağı bulabilir, bir süredir devam eden birlikteliğinizde evlilik kararı alabilirsiniz. Gelişme imkanı olmayan ilişkileriniz de sona erebilir ve siz yeni ufuklara yönelebilirsiniz. Evli olanların eşleri ile ilgili önemli kavramlar oluşabilir. Jüpiterin konumu sizi maddi konularda destekliyor. Ay ortasından itibaren ortak gelirler, kredi, miras, sigorta, yatırım, nafaka vb. konularda hızlı haberler gelebilir. Duygusal ilişkiler, romantizm, cinsellik hayatınızda daha fazla yer alabilir. Duygular çok yoğunlaşacağı için fantezi ve hayallere fazla kapılarak ani ilişkilere girmekten kaçınmalısınız. Bazı hayal kırıklıkları ve yanılgılar oluşabilir.


25 Mayıs’da Yay burcunda oluşacak Ay tutulması dikkatinizi kişisel değerleriniz, kazançlarınız, gelir ve giderlerinize çekebilir. Spekülatif hareketlerden ve şans oyunlarında uzak durmaya çalışmalısınız.Bazı istisnai durumlarda şans oyunlarından kazanç elde etmek de mümkün görünmekte. Çocuklarınız için bazı harcamalar gündeme gelebilir. Gelir elde ettiğiniz kavramlarda değişimler ve yenilikler söz konusu olabilir. Hobileriniz ve sanatsal yeteneklerinizi kullanabileceğiniz yeni kazanç yolları da keşfedebilirsiniz. Ay sonunda beklediğiniz kredi, yatırım, prim vb. maddi kaynaklarla ilgili güzel haberler alabilir, sevindirici fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.


YAY (23 Kasım-21Aralık)


Sevgili Yaylar, Mayıs ayının ilk günleri iş ortamınız ve günlük yaşamınızda artan sorumlulukların etkisiyle kendinizi çok yorgun ve kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Yanınızda çalışan kişiler ve iş arkadaşlarınız ile ilgili bazı sorunlar sizi sıkıntıya sokabilir.İç dünyanız ve bilinçaltınızda saklı olan ve hayatınızda fakında olmadığınız bazı kavramlarla yüzleşebilirsiniz. Stres ve yorgunluk nedeniyle oluşabilecek sağlık problemlerine karşı temkinli olmanız gerekebilir. İş birlikleri ortaklıklar ve eşinizle ilgili şanslar devam ediyor. Uğraştığınız işler ve yakın çevrenizden önemli maddi destekler de bulabilirsiniz. Genel olarak moral ve motivasyonunuzun yükseleceği bir döneme giriyorsunuz.


10 Mayıs’da Boğa burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması, işinizle ilgili önemli atılımlar yapmanıza yardım edebilir. Günlük hayatınız ve yaşam tarzınızı değiştirecek başlangıçlar da yapabilirsiniz. Evinizde veya iş yerinizde güvenebileceğiniz uygun bir yardımcı bulmanız da söz konusu olabilir.Yaşamınızı renklendirecek bir evcil hayvana bu dönemde sahip olabilirsiniz. Ayın ikinci yarısında eşiniz ve iş ortağınız ile iletişimleriniz hızlanabilir. İşbirlikleri, evlilik, hizmet aldığınız kişiler, danışmanlar daha fazla gündeminizde olacak. Ancak eviniz, aileniz ve eşiniz arasında zaman zaman oluşabilecek yanlış anlamalar ve karışıklıklar karşısında temkinli olmalısınız. Evinizdeki araç gereçlerde, iletişim araçlarında, su tesisatı ileilgili bazı ufak problemler de gündeme gelebilir.


25 Mayıs’da sizin burcunuzda oluşacak Ay tutulması kuşkusuz sizin için çok önemli olacaktır. Özellikle ilk dekan doğumlu yaylar için hayatlarında önemli değişimler sözkonusu olabilir. Kendinizle ilgili radikal değişimler yapabilirsiniz. İş ve kariyerde önemli adımlar, ilişkilerle ilgili kararlar hayatınızın yönünü etkileyebilir. Yaşamınızda sizi rahatsız eden ve gelişmesi mümkün görünmeyen kavramlarda sonlanmalar sözkonusu olabilir. Duygusal olarak sizi etkileyebilecek aileniz, yakınlarınız ile ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sizin değişim için cesaret edemediğiniz durumlar dış şartların zorlayıcı etkisiyle birlikte hızla sonuca gidebilir. Ay sonunda eşiniz ve ortağınızdan son derece sevindirici haberler, sürpriz teklifler alabilirsiniz. Yaşam sevincinizin ve enerjinizin yükseldiği bir dönemde olacaksınız.


OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)


Sevgili Oğlaklar, Mayıs ayında kendinizi dış dünyaya ifade etmek ve yaratıcılığınızı kullanmak için önemli fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Yaşam enerjiniz ve gücünüz çok yükseldiği için her konuda riske girmek için büyük bir istek duyuyorsunuz. Aşk, duygusal ilişkiler, sanatsal çalışmalar, çocuklarınız bu ay ilk sırada yer alabilir. Arkadaşlarınızla ilgili bazı gergin ve kısıtlayıcı durumlarla karşılaşmanız ayın ilk günlerinde canınızı sıkabilir. Bir arkadaşınızın problemi ile ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Çocuk sahibi olanlar artan sorumluluklar nedeniyle özel hayatlarında kısıtlanma hissedebilirler. Ancak merak etmeyin şu an tüm problemlerin üstesinden gelebilecek gücünüz var.


10 Mayıs’da Boğa burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması çocuklarınız ile ilgili beklediğiniz bir haberi size getirebilir. Onların geleceği ile ilgili önemli yapılandırmalar içerisine girebilirsiniz. Çocuk sahibi olmak isteyenler bu tutulmanın etkisiyle amaçlarına kolaylıkla ulaşabilirler. Tabii bu tutulma Venüs ve Mars etkisiyle size güzel aşklar da vaad ediyor. Süregelen ilişkilerde daha keyifli dönemler başlayabilir. Sanat ile uğraşıyorsanız yarfatcılığınızın çok artacağını ve çalışmalarınızdan önemli sonuçlar alabileceğinizi de söyleyebiliriz. Her durumda sevgili oğlaklar bu tutulma sizi mutlu edecek kavramları hayatınıza hızla sokabilir. Ayın ikinci yarısından itibaren günlük hayatınızdaki ve iş yerinizdeki koşullar biraz daha hareketlenecek. İş arkadaşlarınız ile sosyal ortamlara katılabilir, misafir ağırlayabilirsiniz. Yakın çevreniz, kardeşleriniz ve akrabalarınızla daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir. Arada sırada ilişkilerinizde küçük yanlış anlaşılmalar ve karışıklıklar oluşabilir, fazla üzerinde durmayın. Dalgınlık nedeniyle bir eşyanızı kaybedebilirsiniz; daha dikkatli olmaya çalışın.


25 Mayıs’da Yay burcunda yaşanacak Ay tutulması iç dünyanız, bilinçaltınız ve gizli konulara ışık tutabilir. Hayatınızda farkında olmadığınız bazı kavramlarla karşılaşabilirsiniz. Bu dönemde hayalgücünüz ve manevi duygularınız çok yoğunlaşabilir. Bir süre yalnız kalmak, şifa ve ruhsal çalışmalar yapmak size iyi gelebilir. Aile üyeleri ve yakınlarınızla bağlantılı olarak hastane, bakımevi gibi kurumlarda zaman geçirebilirsiniz. İhmal ettiğiniz bazı sağlık sorunları ile ilgilenmek ,check-up yaptırmak ya da zararlı bir alışkanlığınızdan kurtulmak için de dönemi değerlendirebilirsiniz. Ay sonunda Venüs Jüpiter kavuşumu özellikle günlük hayatınızda size yardımcı ve destek olacak güzel gelişmeler ve sevindirici haberler alabilirsiniz. Günlük işlerinizde size yardımcı olacak iyi bir eleman, bir evcil hayvan, sağlığınız ile ilgili güzel gelişmeler yaşam sevincinizi arttırabilir.


KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)


Sevgili Kovalar, Mayıs ayının ilk günlerinde eviniz ve ailenizle ilgili sorumluluklarınız sizi biraz zorlayabilir. Evinizde yaptığınız bir tadilat, aile üyeleri ve ebeveynlerle ilgili sorunlar üzerinizde baskı yaratabilir ve hareket özgürlüğünüz kısıtlanabilir. İş ve kariyer hayatınızda üstleriniz ve iş arkadaşlarınızla çatışma ve fikir ayrılıklarının da olabileceği bu dönemde daha temkinli olmalısınız. Toplumsal beklentiler ve özel hayatınız arasında gerginlikler oluşabilir.Tüm bu zorluklara rağmen ruhsal olarak olgunlaştığınız, manevi yönünüzün güçlendiği bir dönemdesiniz.


10 Mayıs’da Boğa burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması eviniz, aileniz ve ebeveynleriniz ile ilgili konulara dikkat çekiyor. Bu dönemde ev, mülk, arsa alımı, satımı, kiralama, taşınma gibi kavramlar gündemde olabilir. Aile büyükleri ile ilgili bazı değişim ve başlangıçlar da dolaylı olarak sizi etkileyebilir. 
Ayın ikinci yarısından itibaren ikizler burcundaki gezegen yoğunluğu sosyal hayatınızı canlandırabilir. Arkadaşlarınızla organizasyonlara katılabilir, sanat ve spor çalışmaları yapabilirsiniz. Aşk ve duygusal ilişkilerde güzel fırsatlar karşınıza çıkabilir, beklediğiniz teklifi alabilirsiniz. Çocuklarınız ve onların eğitimleri ile ilgili sevindirici haberler gelebilir.Bu dönemde zevkler, çocuklar ve eğlence için harcamalar artabilir. Bunun yanı sıra şans oyunları ve spekülatif piyasalarda kayıp yaşama olasılığı söz konusu olabilir.


25 Mayıs’da Yay burcunda oluşacak Ay tutulması, iş projeleriniz, gelecek planlarınız, sosyal, çevreniz, arkadaşlarınız ile ilgili bazı değişimler getirebilir. Bazı konularda karar vermekte zorlansanız da gelişmesi mümkün olmayan kavramları sonlandırabilirsiniz. Bu bir proje olabileceği gibi, bir arkadaşlık ilişkisi veya ait olduğunuz bir dernek, grup olabilir. Gelmesiniz beklediğiniz bir maddi kaynak ile ilgili hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Ancak ay sonunda Venüs Jüpiter kavuşu sizi neşelendirecek ve enerjinizi arttıracaktır. Aşk, flörtler, çocuklar ve yaratıcılık gerektiren faaliyetlerle ilgili şansınız artabilir ve güzel fırsatlar karşınıza çıkabilir. Fırsatlar birden fazla olabilir ve kararsızlık yaşayabilirsiniz. Sezgileriniz size doğru yolu gösterecektir. Bebek bekleyen Kovalar için de bu dönemde müjdeli haberler gelebilir. Çevrenizde bebek haberleri hatta ikiz bebek haberleri bu dönemde duyabilirsiniz.


BALIK (19 Şubat – 20 Mart)


Sevgili Balıklar, Mayıs ayının ilk günleri yakın çevre, kardeşleriniz, iletişim, seyahat ve eğitim ile ilgili konularda bazı tıkanmalar ve terslikler yaşayabilirsiniz. Yurtdışı ile bağlantılar, uzak akrabalar, hukuksal konularda karşınıza bazı sorumluluklar ve engeller çıkabilir.Düşünceleriniz biraz karamsar olabilir ve kendinizi ifade ederken zorlanabilirsiniz. İletişim araçlarında, telefon, bilgisayar, otomobilde oluşabilecek arızalar günlük hayatınızı olumsuz etkileyebilir. Bu dönemde arkadaşlarınızdan güçlü destekler almanız mümkün. Sizin için önemli olan bir projede sosyal çevrenizin desteği ile önemli adımlar atabilirsiniz.


10 Mayıs’da Boğa burcunda yaşanacak Güneş tutulması, sizin için bir seyahat, eğitim veya medya ile ilgili önemli bir fırsat karşınıza çıkarabilir. Yeni bir otomobil, telekomünükasyon, reklam, pazarlama, yayıncılık daha fazla gündeminizde olabilir. Bazı Balıklar kardeşleri ile ilgili yaşayacakları gelişmelerden dolaylı olarak etkilenebilirler. Her durumda hayatınızda iletişimin, hareketin çok arttığı, yeni fikirler ve haberlerin günlük yaşamınızı etkilediği bir dönemde olabilirsiniz. Ayın ikinci yarısında eviniz, aileniz ve ebeveynlerinizle ilgili hareketlilik artacak. Evinizde ve ailenizle daha fazla zaman geçirebilir, misafir ağırlayabilir, dekorasyon ve tadilat gibi konularla ilgilenebilirsiniz. Duygusal olarak hassas olduğunuz için, zaman zaman ebeveynleriniz ve aile üyeleri ile ilişkilerinizde bazı karışıklıklar ve yanılgılar oluşabilir.


25 Mayıs’da Yay burcunda oluşacak Ay tutulması iş ve kariyer hayatınızda bazı dönüşümlere neden olabilir.İş yerinizde değişim, görev ve sorumluluklarınızdaki dönüşümler, bazı kavramların sona ermesi sizi önemli ölçüde etkileyebilir. Hayatınızdaki otorite kavramları, üstleriniz, aile büyükleri ile ilgili bazı gelişmeler yaşamınızda yeni bir dönem açabilir.Genel olarak değişken ve belirsiz enerjilerin etkili olacağı bu tutulmada duygusal olarak kendinizi çok hassas ve kırılgan hissedebilirsiniz. Sezgilerinizi dinlediğiniz takdirde size doğru yolu göstereceklerine inanmalı ve kendinizi akışa bırakmalısınız. Ay sonunda Venüs Jüpiter kavuşumu eviniz ve ailenizi etkileyecek güzel gelişmeler ve önemli fırsatlar karşınıza çıkarabilir. Ev,mülk alımı, satımı, kiralama gibi kavramlarda birden fazla şansla karşılaşabilirsiniz. Aile üyeleri ve ebeveynler ile ilgili keyifli gelişmeler kişisel mutluluğunuzu arttırabilir.

Mutlu, huzurlu ve başarılı bir ay geçirmenizi dilerim.
Sevgilerimle,

Astrolog Demet Baltacı