5 Mayıs Gökyüzü

5 Mayıs…Güneş Günü…Balık burcunda ilerleyen Ay, güne hassas, duygusal, sezgisel enerjiler veriyor. Sabah erken saatlerde etki olacak Ay Jüpiter kare açısı duygularımızı ve sezgilerimizi güçlendirebilir. Öğleden sonraki saatlerde Ay ve Venüs arasında oluşacak sextile açı ilham ve duyarlılığı arttıracağından sanat ve yaratıcı çalışmalar için değerlendirilebilir. Sosyal faaliyetler, özel ilişkiler açısından da mutlu paylaşımlar yapılabilecek bir gündeyiz.

Gün boyu iletişim gezegeni Merkür ile Satürn arasında karşı açı etkili olacak. Özellikle sabit grup Kova, Aslan, Akrep, Boğa burçları iletişim sorunları yaşayabilirler. İlişkilerde kendimizi ifade ederken tıkanma, inat, sabit düşünceler oluşabilir. Daha anlayışlı ve esnek olmaya çalışmalıyız.

Demet Baltacı Bilincokulu.com

 

Burç yorumlarınızı takip ederken öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuzu da okumanızı tavsiye ederim.. www.bilincokulu.com

 

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)
Düşünceleriniz arasında kısa bir gezi yapacağınız bir gün geçirebilirsiniz. Zihninizi düzenleyip ileriki günlerde yapmak istediklerinizi bir plana oturtmanız günün ana konusu haline gelebilir.

 

BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)
Hayatınızın sosyal alanlarının ön plana çıkacağı bir gündesiniz. Karakterinizin sosyal yönü güçlenecek ve sizi sürekli evden uzakta olmaya zorlayacaktır. Eğlence faaliyetleri beklediğinizden keyifli ve renkli geçebilir.

 

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran)
Aile büyüklerinin isteklerini yerine getirmek için kendinize ayırdığınız zamandan yine fedakarlık edebilirsiniz. Bazı aile üyelerini karşınıza alıp konuşmanız veya bir problemleriyle ilgilenmeniz gerekiyor olabilir.

 

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)
Bugün bazı ilginç kavramlardan haberdar olabilir ve insanlardan bunlarla ilgili bilgiler almaya çalışabilirsiniz. Öğrendikleriniz, önümüzdeki uzun bir dönem boyunca sizi etkileyebilirler.

 

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)
Sosyal çevrenizdeki insanlar ve aile büyükleriniz, konsantrasyonunuzu vermiş olduğunuz ev hayatı ve ev bütçesi ile ilgili her konuda size destek olabilirler. Doğru hareketlerde bulunmanızı sağlayacak öneriler gelecektir.

 

BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)
Herhangi bir yaşam alanında ortaklık kurduğunuz veya işbirliği yaptığınız kişilerle ilişkilerinizde bazı gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Olaylara sadece sakin kalarak müdahale edebileceğinizi unutmayın.

 

TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)
Sağlıkla ilgili uygulamalara yönelebileceğiniz bir gündesiniz. Küçük bir diş bakımı yaptırmak veya doktorla görüşerek yeni bir diyet programına başlamak günün ana konuları olabilir.

 

AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )
Aşk hayatınızla ilgili güzel gelişmelerin gündeme gelebileceği bir gündesiniz. Sevdiğiniz kişinin size son derece özel sürprizleri olabilir. Romantik bir akşam geçirebilirsiniz.

 

YAY (23 Kasım-21Aralık
Aile içi ilişkilerinin yoğunlaşacağı bir döneme girdiniz. Aile ziyaretleri ve uzaktaki akrabalarla uzun telefon görüşmeleri ana konular olabilirler. Akrabaların birbirlerine daha çok yaklaşmaları mümkündür.

 

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)
Duygularınızda bazı dalgalanmalar olabilir. Siz zaten duygularla nasıl baş edileceğini bilen burçlardan birisiniz. Davranışlarınızda dengeli olmalı, duyguları hayatınıza fazla yansıtmamalısınız.

 

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)
Parasal konuların günün ana temalarının temelini teşkil edeceği bir gündesiniz. Eviniz için yapılması gereken bir veya birkaç masrafla ilgili gelişmeler veya ev bütçesinin yeniden düzenlenmesi günün konuları olabilir.

 

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)
Bugün ön planda olacak ve beğeni toplayacaksınız. Yaşamınızın her alanında gelişme sağlayacak güce ve motivasyona sahipsiniz. Bunların sağladığı avantajı bugün sonuna kadar kullanmanız gerekiyor.