16 Mayıs Gökyüzü

16 Mayıs…Jüpiter Günü…Aslan burcunda ilerleyen Ay güvenli, canlı, yaratıcı enerjiler veriyor. Sosyal ilişkiler, organizasyonlar, sanatsal çalışmalar için uygun bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde İkizler burcuna geçen Merkür ve Ay arasındaki uyumlu görünüm güne hareketli ve hızlı başlamamıza yardım edebilir.

 

Öğle saatlerinde Ay ve Satürn arasında oluşacak kare açı günlük hayatımızda bazı engeller ve kısıtlamalara neden olabilir.Ruhsal olarak kendimizi karamsar ve yorgun hissedebiliriz. Sorumluluklarımızla ilgili zorlanmalar ve otorite kavramlarıyla bazı çekişmeler söz konusu olabilir. Özellikle Aslan, Akrep, Kova ve Boğa burçları bu etkiyi daha yoğun yaşayabilirler. Öğleden sonra etkiler yavaş yavaş rahatlayacaktır. Akşam saatlerinde Ay Venüs arasında oluşacak sextile açı yumuşak enerjisiyle, hem özel ve sosyal ilişkilerde, yaratıcılık gerektiren sanatsal çalışmalarda çok destekleyici olacaktır. Gece saatlerinde etkili olacak Ay Uranüs üçgen açısı sürpriz, heyecanlı, ilginç kavramları hayatımıza taşıyabilir.

 

Demet Baltacı Bilincokulu.com

 

Burç yorumlarınızı takip ederken öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuzu da okumanızı tavsiye ederim.. www.bilincokulu.com

 

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)
Arkadaş çevreniz ile aile çevreniz arasında kalabilirsiniz. Arabuluculuk yapmanız istenebilir. Kendinizi fazla ön plana atmadan ortamı yumuşatın ve sakin bir hava kazandırın.

 

BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)
Bugün zaman bakımından sıkışık olabilirsiniz. Çevrenize karşı tüm görevlerinizi kendi başınıza yetiştirmeye çalışmak yerine destek isteyin ve kendinizi biraz rahatlatın. İşbirliği, günün anahtar kelimesidir.

 

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran)
Maddi zevkler ön plana çıkabilir ve bu da sizin alışveriş yapma isteğinizi artırabilir. Kendinize hakim olun. Dürtülerinizle değil, mantığınızla harcama yapın. Size işlevsel olarak faydası olacak ürünlere yönelin.

 

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)
Bugün, duygularınız, her şeyin önünde gelebilir ve onları bastırmak veya dışarıya yansıtmamak için hiçbir şey yapmayabilirsiniz. Bu sayede, bir boşalım olması mümkün olacaktır.

 

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)
Bugün bazı düşüncelere dalabilirsiniz. Kafanız oldukça meşgul olabilir ve dış dünyadaki etkileşimleriniz zihninizi dağıttıkları için insanlardan uzak kalmaya çalışabilirsiniz. Ciddi konular üzerine iyi konsantre olmaya çalışın.

 

BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)
Sosyal yönünüzün güçleneceği bir gün geçirebilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte olmak ve gün boyu sosyal faaliyetlerde bulunmak isteyebilirsiniz. Bunu yaparsanız, masraflara dikkat edin.

 

TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)
Kişilerin sırtınıza yüklediği sorumluluklar, gözünüzdeki önemlerini oldukça artıracaklardır. Sorumluluklarınızla uğraşırken yoğun olabilirsiniz. İmkanınız varsa, bunları birisiyle paylaşın ve yükünüzü hafifletin.

 

AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )
İç dünyanızda, nedenini anlayamadığınız bir dalgalanma olabilir. Bu nedenle, olduğunuz yerde oturmayı başaramayabilirsiniz. Dikkatinizi iç dünyanıza değil, bir uğraşa yöneltin.

 

YAY (23 Kasım-21Aralık
Sosyal bir ortamda veya yakın arkadaş grubunuzla bazı fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz. Bu durumda, bir orta yol bulmaya çalışın. Tartışılan konular, bakış açınızın daha da gelişmesini sağlayabilirler..

 

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)
Bugün, bireyselliğinizi biraz köreltip ortak çalışmalara yönelmeniz sizin adınıza daha faydalıdır. Uyum sağlamayı tercih edin. Fırsatların ne kadar doğacağına, ilerlemenin ne kadar hızlı olacağına şaşabilirsiniz.

 

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)
Bugün oldukça yoğun bir gün olabilir. İşlerinizle ilgili yeni gelişmeler, ilgilenmeniz gereken yeni şartları veya olayları yaratabilirler. Esnek olun ve programınızı değiştirmekten çekinmeyin.

 

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)
Gününüz rahat ve eğlenceli geçebilir. Ancak bazı tartışma potansiyellerini de sizin ortadan kaldırmanız gerekebilir. Yüzünüze bir gülümseme yerleştirin ve ne olursa olsun sakince iletişim kurun.