25 Mayıs Yay Burcunda Ay Tutulması

25 Mayıs…Yay burcunda dolunay evresinde ilerleyen Ay sabah saat 07:25’de Güneş ile karşıt açı yapacak ev gölgeli bir Ay tutulması gerçekleşecek. Kısa süreli olacak tutulma ülkemizden izlenemeyecek; Afrika ve Amerika kıtasından ise izlenebilecek. Yay burcunda gerçekleşecek olan tutulma, yabancı kültürler, yüksek öğrenim, yayıncılık, din, felsefe, hukuk, turizm, medya konularına dikkat çekiyor. Tutulma yöneticisi Jüpiter’in İkizler burcunda olması, hareket ve iletişimin yoğun ve hızlı olacağını gösteriyor. Tutulma saatine göre çıkarılan haritada yükselen burcun Yengeç olması ve Ay’ın altıncı evde yerleşmesi, iş, çalışma, hizmet, sağlık, günlük hayatımızı ilgilendiren temaların daha yoğun olacağını simgeliyor. Tutulma sırasında Neptün, Güneş ve Ay ile kare açı yapacağından etkisini güçlü olarak hissettirebilir. Neptün yöneticisi olduğu Balık burcunda çok güçlü olduğundan enerjisini tam kapasite yansıtacaktır. Maneviyat, sanatsal ilham, hayaller, vizyon, yaratıcılık, özveri, bağımlılık, fedakarlık gibi kavramlar tutulmada karşımıza çıkabilir. Eğer sağlam temeli olmayan projelerimiz varsa, yanılgılar ve hayal kırıklıkları oluşabilir. Ancak Satürn’ün Neptün’e yaptığı destekleyici açı büyük hayallerimizin ve vizyonlarımızın gerçekleşmesine yardım da edebilir. Gökyüzünde değişken enerjinin yoğun olması şartlarında değişken ve esnek olmasını sağlayacaktır. Bazı konularda netleşmekte zorlanabilir, kararsızlık çekebiliriz. Tutulma sonrasında duyacağımız haberler, dedikodular kafamızı daha da karıştırabilir. Ay sonuna doğru bu etkiler dağılacak ve şartları belirgin hale getirecektir. Değişken grup burçlar Yay, İkizler, Balık ve Başak burçlarının ilk dekan doğumluları bu tutulmanın etkilerini yoğun olarak hissedebilirler. Tutulma öncesi ve sonrası birkaç gün yoğun duygular, melankoli, depresyon, alınganlıklar oluşabilir.

Tutulma ülkemizin horoskopunda altıncı evinde gerçekleşecek. Çalışan kesim, işçiler, memurlar, silahlı kuvvetler, kamu sağlığı gibi kavramlar etki alabilir. Balık burcundaki Neptün dokuzuncu evde yasal konular, şirketler, yurtdışı ile ilgili işler, yüksek öğrenim konularında halkı huzusuzlaştıracak kavramlar oluşmasına neden olabilir. Neptün karesi belki bir af gündeme getirebilir. İkizler burcundaki Jüpiter ve diğer gezegenlerin on ikinci evdeki konumu gizli işler, halktan saklanan bilgiler, hapishaneler, hastaneler ile ilgili kavramlarla ilgili gelişmeleri hızlandırabilir.

 

Tutulma yöneticisi Ay halkı temsil ediyor ve altıncı evde Neptünden ser açı alıyor., Neptün etkisi su, hava ve denizlerle ilgili sorunlara neden olabilir. Hava şartlarındaki değişkenlik, fırtına, yağışlar, su basmaları ve günlük hayatı olumsuz etkileyecek bazı kavramlar halkı etkileyebilir. Özellikle deniz ulaşımında sorunlar, halkın genel sağlığını etkileyecek zehirlenme vakaları görülebilir.

 

Demet Baltacı Bilincokulu.com

 

Burç yorumlarınızı takip ederken öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuzu da okumanızı tavsiye ederim.. www.bilincokulu.com

 

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)
Yay burcunda yaşanacak Ay tutulması size yurtdışı, yüksek öğrenim, medya, yayıncılık ve hukuksal konularda önemli haberler getirebilir. Bir süredir uğraştığınız bir kavram hızlı bir şekilde sonuca bağlanabilir. Kuşkusuz bu dönemde duyacağınız güzel ve sürpriz haberler sizi mutlu edecektir. Uzakta olan, bir süredir görmediğiniz arkadaşınız veya yakınınız ile görüşebilir ya da siz seyahate gidebilirsiniz. Hayalgücü ve yaratıcılığınızı gösterebileceğiniz projeleri hayata geçirmek için de bu dönem uygun olabilir. Sosyal hayatınızın canlanacağı ve kalabalıklar içinde olacağınız bu dönemde zaman zaman dikkatinizi toplamakda zorlanabilirsiniz. Romantik duygular, fanteziler, hayaller, abartılı düşünceler zihninizi meşgul edebilir.

 

BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)
Yay burcunda yaşanacak Ay tutulması, beklediğiniz maddi yatırım, kredi, prim, miras, sigorta vb. konularda hızlı gelişmelere imkan verebilir.Bu dönemde işiniz ve projeleriniz için gerekli maddi desteği bulmanız mümkün olabilir. Bazı boğalar sağlıkları ile ilgili veya estetik amaçlı operasyon ve ameliyat geçirebilirler. Ay sonunda kendinizi daha güçlü, güvenli hissedebilir, maddi konularda çeşitli fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

 

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran)
Yay burcunda oluşacak Ay tutulması ilişkileriniz, ortaklıklarınız, sosyal hayattaki kimliğinizle ilgili bazı gelişmeleri hızlandırabilir. İlişkilerinizde daha uzun vadeli yapıcı kararlar alabilirsiniz. Problemli olan bazı ilişkileriniz bu dönemde sona erebilir. Genel olarak kontrol sizde olacak ve kendinizi güçlü hissedebileceksiniz. Ay sonunda burcunuzda birleşecek Venüs ve Jüpiter, yaşam enerjinizi ve iyimserliğinizi arttırarak, maddi manevi çeşitli fırsatları karşınıza çıkarabilir.

 

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)
Yay burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ile birlikte günlük yaşamınızda, çalışma koşullarınızda sizi yoran ve artık ihtiyacınız olmayan kavramları bırakabilirsiniz. Bu giyim stilinizde değişiklik olabileceği gibi, yeni bir diyet, beslenme, spor programı da olabilir. İç dünyanız ve zihniniz çok hareketli olacak; düşüncelerinizi takip etmekte zorlanabilirsiniz. Şanslı olduğunuzu hissedin ve bu dönemi yaza hazırlık olabilecek arınma ve yenilenme fırsatı olarak değerlendirmeye çalışın. Ay sonunda kendinizle daha barışık ve mutlu olacak çevrenizden de hak ettiğiniz ilgiyi görebileceksiniz.

 

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)
Yay burcunda oluşacak Ay tutulması ile birlikte keyifli ve eğlenceli bir dönem başlayabilir. Duygusal ilişkilerinizde yeni tanışmalar olabileceği gibi, bazı ilişkilerinizde sonlanmalar da söz konusu olacaktır. Bu bir süredir sizi rahatsız eden ve problem yaratan bir ilişki olabilir. Çocuk sahibi Aslanlar bu dönemde çocuklarınız ile ilgili bir isteğiniz, eğitim ve projenizle ilgili hızlı haberler gelebilir. Sanat ve yaratıcılık gerektiren konularla ilgilenen aslanlar , yeteneklerinizi kullanabileceğiniz kavramlar karşınıza çıkabilir. Hayal gücü ve yaratıcılığınız çok yükseldiği için kendinizi iyi ifade edebilirsiniz. Arkadaşlarınız ve gelecek projelerinizle ilgili güzel gelişmeler, mutlu haberler bekleyebilirsiniz. Venüs Jüpiter kavuşumu karşınıza iki ayrı güzel proje çıkarabilir.Maddi olarak da daha rahat bir dönemde olabileceksiniz.

 

BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)
Yay burcunda oluşacak Ay tutulması, dikkatinizi eviniz, aileniz ve ebeveynlerinize çekebilir. Ay sonunda ev içerisinde ilgilenmek zorunda olduğunuz kavramlar söz konusu olabilir. Ev içi tadilat, taşınma, kiralama, alma, satma gibi durumlarda hızlı ve güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Evinizde uzaklardan gelen bir misafiri de ağırlayabilirsiniz. Ay sonunda kariyerinizle ilgili karşınıza çok güzel fırsatlar çıkabilir; Hatta iki ayrı yerden teklif gelebilir ve siz iki işle birden ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Aile büyükleri ile ilgili sevindirici gelişmeler yaşayabilirsiniz.

 

TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)
Yay burcunda yaşanacak Ay tutulması, yakınlarınız, kardeşleriniz, iletişim, eğitim ve ticari faaliyetlerinizi gündeminize taşıyabilir. İletişim araçları, telefon, bilgisayar, otomobil ile ilgili alma ve satma kavramlarıyla uğraşabilirsiniz. Kardeşleriniz ile ilgili bir gelişme dolaylı olarak sizi etkileyebilir.Günlük hayatınız çok hızlanabilir ve bir çok kısa seyahat yapmak zorunda kalabilirsiniz. Ay sonunda özellikle ufkunuzu büyütecek ve gelecek hedeflerinizi şekillendirecek çok güzel gelişmeler yaşayabilir, iş , eğitim ve seyahat fırsatları ile karşılaşabilirsiniz.

 

AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )
Yay burcunda oluşacak Ay tutulması dikkatinizi kişisel değerleriniz, kazançlarınız, gelir ve giderlerinize çekebilir. Spekülatif hareketlerden ve şans oyunlarında uzak durmaya çalışmalısınız.Bazı istisnai durumlarda şans oyunlarından kazanç elde etmek de mümkün görünmekte. Çocuklarınız için bazı harcamalar gündeme gelebilir. Gelir elde ettiğiniz kavramlarda değişimler ve yenilikler söz konusu olabilir. Hobileriniz ve sanatsal yeteneklerinizi kullanabileceğiniz yeni kazanç yolları da keşfedebilirsiniz. Ay sonunda beklediğiniz kredi, yatırım, prim vb. maddi kaynaklarla ilgili güzel haberler alabilir, sevindirici fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

 

YAY (23 Kasım-21Aralık
Ay tutulması kuşkusuz sizin için çok önemli olacaktır. Özellikle ilk dekan doğumlu yaylar için hayatlarında önemli değişimler sözkonusu olabilir. Kendinizle ilgili radikal değişimler yapabilirsiniz. İş ve kariyerde önemli adımlar, ilişkilerle ilgili kararlar hayatınızın yönünü etkileyebilir. Yaşamınızda sizi rahatsız eden ve gelişmesi mümkün görünmeyen kavramlarda sonlanmalar sözkonusu olabilir. Duygusal olarak sizi etkileyebilecek aileniz, yakınlarınız ile ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sizin değişim için cesaret edemediğiniz durumlar dış şartların zorlayıcı etkisiyle birlikte hızla sonuca gidebilir. Ay sonunda eşiniz ve ortağınızdan son derece sevindirici haberler, sürpriz teklifler alabilirsiniz. Yaşam sevincinizin ve enerjinizin yükseldiği bir dönemde olacaksınız.

 

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)
Yay burcunda yaşanacak Ay tutulması iç dünyanız, bilinçaltınız ve gizli konulara ışık tutabilir. Hayatınızda farkında olmadığınız bazı kavramlarla karşılaşabilirsiniz. Bu dönemde hayalgücünüz ve manevi duygularınız çok yoğunlaşabilir. Bir süre yalnız kalmak, şifa ve ruhsal çalışmalar yapmak size iyi gelebilir. Aile üyeleri ve yakınlarınızla bağlantılı olarak hastane, bakımevi gibi kurumlarda zaman geçirebilirsiniz. İhmal ettiğiniz bazı sağlık sorunları ile ilgilenmek ,check-up yaptırmak ya da zararlı bir alışkanlığınızdan kurtulmak için de dönemi değerlendirebilirsiniz.

 

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)
Yay burcunda oluşacak Ay tutulması, iş projeleriniz, gelecek planlarınız, sosyal, çevreniz, arkadaşlarınız ile ilgili bazı değişimler getirebilir. Bazı konularda karar vermekte zorlansanız da gelişmesi mümkün olmayan kavramları sonlandırabilirsiniz. Bu bir proje olabileceği gibi, bir arkadaşlık ilişkisi veya ait olduğunuz bir dernek, grup olabilir. Gelmesiniz beklediğiniz bir maddi kaynak ile ilgili hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Ancak ay sonunda Venüs Jüpiter kavuşu sizi neşelendirecek ve enerjinizi arttıracaktır. Aşk, flörtler, çocuklar ve yaratıcılık gerektiren faaliyetlerle ilgili şansınız artabilir ve güzel fırsatlar karşınıza çıkabilir. Fırsatlar birden fazla olabilir ve kararsızlık yaşayabilirsiniz. Sezgileriniz size doğru yolu gösterecektir.

 

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)
Yay burcunda oluşacak Ay tutulması iş ve kariyer hayatınızda bazı dönüşümlere neden olabilir.İş yerinizde değişim, görev ve sorumluluklarınızdaki dönüşümler, bazı kavramların sona ermesi sizi önemli ölçüde etkileyebilir. Hayatınızdaki otorite kavramları, üstleriniz, aile büyükleri ile ilgili bazı gelişmeler yaşamınızda yeni bir dönem açabilir.Genel olarak değişken ve belirsiz enerjilerin etkili olacağı bu tutulmada duygusal olarak kendinizi çok hassas ve kırılgan hissedebilirsiniz. Sezgilerinizi dinlediğiniz takdirde size doğru yolu göstereceklerine inanmalı ve kendinizi akışa bırakmalısınız.