Ayın Burcu İkizler

 

 

                        İkizler Burcu Özellikleri

 


Öz (Güneş) Burcunuz : Güneş İkizlerde
İkizler burçlarına ait kişiler, arkadaş canlısı, zeki, konuşkan, çok yönlü, meraklı, çabuk kavrayan, mantıklı ve sezgi sahibidirler. Fakat bazen oldukça karşıt özellikler de taşıyabilirler; huzursuzluk, aşırı eleştiricilik ve sabırsızlık gibi. İkizler insanları, çeşitlilik taşıyan işlere ihtiyaç duyar ve onlardan zevk alırlar. Aynı anda bir çok şey yapmaktan zevk alırlar, ki bunlar bazen onların randevularına geç kalmalarına neden olur. Can sıkıntısından nefret ederler. İkizler, genellikle bir deneyimden diğerine atlar. Uğraştığı konuda bilgi sahibi olur fakat hiçbir zaman konunun derinliğine inmez. Kararlılık, pek fazla başarılı olduğu bir konu değildir. Asıl yeteneği, bilgi edinmek ve onları yaymaktır. Eğer ki konuların yarısını dinlemek yerine tüm bilgileri öğrenmek için sabrederse çok bir başarılı ticaret adamı ya da öğretmen olabilir. Tüm bilgilere sahip olmasa da, konuşmaya çok hakim olduğu için, tüm bilgilere sahipmişçesine konuya devam edebilir. İkizler için entellektüel tatmin çok önemlidir. Zihinsel durgunluğa tahammülü yoktur, bu zihinsel uyarımı tatmin etmek ihtiyacı yüzünden her konuda okur ve iletişimde bulunur. Bu durum onu çok hırslı bir kişi haline de getirebilir, hiçbir zaman bulamayacağı "en iyi"ye ulaşmak adına sürekli bir konudan diğerine atlamasına neden de olabilir. İkizler, hızlı düşünme, her durumda doğru konuşma yeteneğine, yüksek zeka ve espri yeteneğine sahiptir. Bazı kişiler onun birdenbire değiştirdiği konuları takip etmekte zorlanabilirler. İkizler çok hızlı düşündüğü için, genellikle diğer kişilerin cümlelerini onlardan önce tamamlayabilir. Bu durum, kendi fikirlerini anlatma isteğinde olan bir kişi için oldukça rahatsızlık verici olabilir. Kendini tutabilmeyi ve insanların kendi fikirlerini anlatmalarına imkan tanımayı öğrenmelidir. İkizler, her konunun iki yanını da görme yeteneğine sahip olduğu için, bocalama yaşaması ve iki fikir arasında karasız kalması muhtemeldir. Genellikle o an yanında kim varsa, onun düşüncesini benimseyecektir. Durumlar değiştikçe o da değişecektir. İkizler için kararsızlık çok büyük bir sorundur. İkizler genellikle duygularından bağımsızdır. Olayları aşmak için kalbinden çok aklını kullanmayı tercih eder. Mantık ve nedensellik onun yol göstericileridir. Diğer kişilerin eylemlerinin nedenini anlayabilir, fakat ilgili kişinin duygusal tepkilerini kendisine yansıtmakta zorlanır. İkizlerin sahip olduğu bazı negatif özellikler; konsantrasyon ve odaklanma eksikliği, kararsızlık, yüzeysellik ve hayalciliktir. Çok dırdırcı oldukları da söylenebilir. İkizler, aklını kontrol alma konusunda çaba harcamalıdır. Gergin bir sinir sistemi vardır. Eğer sinirlerini kontrol altına almazsa, hastalanma riski taşır. Bu zorluktan kurtulmanın yolu kendisine verdiği önemi azaltarak, bu önemi diğer kişilerin hizmetine sunmasıdır. Her şeyden önemlisi; İkizler, enerjisini ve aklını kontrol altına almayı öğrenmelidir.
 

İkizler Burcunu Temsil Eden Taşlar

 

Pırlanta Yeşim Topaz Aquamarin

 

 
İkizler Burcunu Temsil Eden Renkler

 

Beyaz Yeşil Gümüş Rengi Sarı

 

 
İkizler Burcunu Temsil Eden Çiçekler

 

Maydanoz Snapdragons  Süsen

 

 

 

YÜKSELEN İKİZLER

 

Sevgili Yükselen İkizler, dış dünya çok güzel değil mi ? İlgilenilecek, hayret edilecek çok olay ve tüm bunların paylaşılacağı çok fazla insan var. Anlatmak , kendinizden bahsetmek yada en azından ilgi odağı olmak ve tüm olan biteni kendi açınızdan nasıl gördüğünüzü paylaşmak istiyorsunuz. Fakat iki işi ve hatta daha fazlasını aynı anda yapmaya çalışabilir ve bir iş için sizden emek bekleyenleri çılgına çevirebilirsiniz.

 

İkiz bir ruh hali de sizin için bir tehlike oluşturuyor. Bir olayı iki bakış açısından görmek güzeldir, fakat siz durumu bir hileye çeviriyor olabilirsiniz. Farkında olmasanız da yükselen ikizler olarak iki şeyi dengeye koymak konusunda sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz. Bu ikilik sizi her zaman kovalayacaktır. En büyük ikiliğin dışarısı ve içerisi olduğunu kavramaya çalışmalı, eğer şimdiden bu noktada iseniz ısrarcı olmalısınız. Dışarının hareketli cazibesi birden fazla şeye odaklanmanız için sizi çekecektir. Fakat içinizdeki dünyanın ve tüm insanlığın gizlide kalan yönlerinin serüvenin en ince noktaları olduğunu gözden kaçırıyor olabilirsiniz. Başkaları tarafından cazip görülmek, ilgi odağı olmak ve bunu sürekli yaşamak çok çekici gelecektir. Bu yüzden göstermeye çalıştığınız gerçekliğe bağımlı kalabilir ve içsel yolculuk süreci sizi bu ilgiden uzak tutacak bir ara olacağı için size pek cazip gelmeyecektir.

 

Muzip, şaka yapmayı seven ve birazda hayatı ciddiye almayan bir bakış açınız var. Her şeyin ciddiye alınması gerektiğini içsel olarak bilseniz de buna reddeden diğer tarafınız dengeyi kurmaktansa dışarıdaki eğlenceli dünyanın bunu unutturmasına çalışacaktır.

 

Enerjinizi başkalarınınkini uyararak geçirmeyi seviyorsunuz. Kendinize vakit harcamaktansa sizi tanıyanlar için tüketmeyi daha çok tercih ediyorsunuz. Merkür'ün büyük desteği size konuşma gücü veriyor. Tüm anlatmak istediklerinizi bıkıp usanmadan anlatabilirsiniz. Hatta neşeli çok konuşan tavrınız , ciddi bir insan olmadığınız izlenimini zaman zaman uyandırıyordur. H

 

ayatın keyiflerine önem vermeniz sizden iş sorumluluğu bekleyen kişileri biraz ürkütebilir. Monotonluğu sevmediğiniz için sizi kesinlikle masa başı işine yerleştirmemek gereklidir. Eğer böyle bir durum var ise , en azından halkla ilişkiler, reklamcılık gibi bir iş olmalı yada mutlaka telefon ile bir bağlantınız bulunmalıdır. Özel ilişkilerinizde de konuşmayı , iletişim kurmayı seversiniz. İlgi kaynağı olmanız için iyi bir alan sevgili yükselen İkizler.

 

Eğer maddi olarakcda bir sorununuz yok ise mutluluk dağıtmak için hiç bir engeliniz kalmadı. Mizahi ikili ilişkileri sevdiğiniz için komik bir ilişki geliştirebilirsiniz. Partneriniz sohbetinizden ve eğlenceli dünyanızdan çok keyif alacaktır. Ancak bu özelliğiniz partnerinizin sizi kıskanmasına neden olacaktır. Yükselen ikizler olarak partnerinizi ilginizi asla kaybetmeyeceğiniz kişilerden seçmelisiniz .

 

Çevrenizdekilerin aktivasyonları , kendi dünyalarındaki hareketlilik , peşlerinden gittikleri hayaller size daha çok enerji getirecektir.  Monoton bir partner sizinde hayallerinizi ve neşenizi öldürür. Ev hayatının önemini size hatırlatmalıyım. Çünkü siz evinizde üretmekten , kaynak olarak evinizdeki mutluluğu, sahip olduğunuz tüm bilgi kaynakları ile yaşamaktan mutlu olursunuz. Bu yüzden tüm bunların kıymetini bilen bir partner ile yaşamalısınız. Yalnız, çocuklarınız konusunda bir hatırlatma yapmalıyım. Neşe' nin, mutluluğun etrafınızda daimi olma isteği , kimse sıkılmasın diye pek çok şey feda etmenize de neden olabilir. Bu da çocuklarınızı çok şımartabilirsiniz demektir. Üzülmelerine, ağlamalarına yada herhangi bir sıkıntı çekmelerine dayanamayacağınız için , istediklerinin olmasına boyun eğebilirsiniz. Buna alışan çocuklarınız yüzünden eşiniz ile otorite sorunu yaşayabilirsiniz.

 

Neşeli tavrınız sizi vazgeçilmez yaptığı için , evdeki diğer ebeveynin çocuklarınız ile sizin aranızda kalmasına neden olacaktır. Birde aman sevgili yükselen ikizler, sakın şans oyunları konusunda ısrarcı olmayın. Kumar yada buna benzer şeyler size cazip gelebilir. Bu doğal ilgiyi başka şeyleri kazanmaya yönlendirmelisiniz. Merküryen yetenekleriniz sohbet ile çok şey kazanmanıza neden olacaktır. Aklınız sizin için iyi bir yönetici olsun. Şans oyunlarını boş verin.

 

AY İKİZLER'DE

 

Ana Fikir
Yeni birşeyler arıyorum.

 

Sihirli Kelimeler
Zihinsel, sözel, esprili, zeki, taklitçi, hareketli,

meraklı, ikna edici, flörtçü, geveze.

 

Ay İkizler'de alınması gerekli karmik dersler

 

Her konuda bilginiz var Sevgili Ay İkizlerde..Bunu dışarıda hissettiriyorsunuz. Ve zaten bildiğinizi düşündüğünüz konu ile artık ilgilenmenize gerek yok, yenileri size daha cazip gelecektir. Sizde aramaya devam edeceksiniz. Bu tutumunuz ne yazık ki, zaman zaman sizin hakkınızda yüzeysel yada alaycı yakışımlarla anılmanızı sağlayacak tepkiler geliştirebilir. Entellektüel birisinizdir. Gerçekten araştırmaya meraklı ve bilgi sahibi olursunuz. Ancak bunu alay , aşağılama gibi yaklaşımlarla sergileme riskiniz bulunmaktadır.

 

Olaylar, konular, insanlar ilginizi çeker. Ve onların arasında ilgi merkezi olmakta sizin hoşunuza gidecektir. Fakat sürekli geçmiştense şimdi ile ilgilenmeniz size bazı zorluklar çıkartabilir. Geçmişini ve genelde geçmişi önemseyen tutucu , geleneksel kişilikler ile yaşamak ve birşey paylaşmak zorunda kalırsanız bu bazı sorunlar ortaya koyabilir. Her konu bilgi sahibi olduğunuz yansıtan dış görünüşünüz, karşıdaki kişiye aşağılanma duygusu giydirebilir. Bundan hoşlanacaklarını sanmıyorum. Sezgileriniz olmasına ve bunu da hissetmenize rağmen bir şey yapmazsınız. Size göre onlarda değişmelidir. Değişmemişlerse size göre değildirler. Size karanlık yanınız ile yüzleşmenizi ve gerçekleri görmenizi önermek zorundayım. Zaman zaman çok kırıcı olabilirsiniz.

 

Bu da sizin güzel yanlarınız ile iletişim kurmaya çalışan kişilere büyük bir darbe olacaktır. Eğer bir şüpheniz var ise bu bir gerçeğe dönüşebilir. Ciddi olmayan bir konu , konuşulacak uzun bir sohbete gidebilir, size anlatılmaya çalışılan bir konuyu siz canınız istediği gibi algılayabilirsiniz. Müthiş bir hayal gücünüz ve konuşma yeteneğiniz olabilir. Buda haksız bile olsalar karşıdakilerin yenik düşmesine neden olacaktır. Sizi dinleyen Dünyanın aksi istikamete dönmeye başladığına bile inanabilir. İkna kabiliyetinizi bu derece geliştirmiş iken, duygusal ilişkilerinizdeki gerçekleri görmemek konusunda da kendinizi aynı başarı ile kandırabilirsiniz. Bu oyundan vazgeçmelisiniz. Aslında yetenekli ve kolay ifade edebilme kabiliyetiniz nedeni ile çok güzel yerlere gelebilir, çok iyi kabuller görebilirsiniz. Fakat ilişkilerdeki alaycılıktan hemen vazgeçmelisiniz. Kendiniz ile yüzleşin ve bunu zaman zamanda olsa yaptığınızı kabul edin. Ve şundanda kaçının; bazen ilişki kurduğunuz kişilerde gördüğünüz ışık nedeni ile olmadığınız biri gibi davranabilir ve olmadık tepkiler gösterebilirsiniz.

 

Bu konuda önce geçmişe biraz gidelim. Aileniz ile kurduğunuz ilişkide, özellikle anneniz çocukluk ve gençlik dönemlerinde sizin duygularınızı ifade etmenize yeterince izin vermedi. Erginlik ile kontrolü ve hayatın gerekliliklerini üzerinize alma rolü ile karşılaşınca , istediğinizi seçme lüksünüz oldu. Duyguların zaman zaman geçiştirilebileceğini, anneniz gibi zaman zaman soğuk davranılabileceğini ve ilgisiz kalınabileceğini öğrendiniz. Bunun için karşınızdakini dinlemenize gerek yok. Siz nasıl olsa herşeyi biliyorsunuz. Sevgili Ay ikizlerde, artık büyümeli ve duygusal sorumlukları almalısınız. Duygularınızı bastırabilir , şeklini değiştirebilir, farklı yansıtabilirsiniz. Fakat bunu yaptığınızı saklayamazsınız. Özellikle duygusal bağımlılık ve zaafiyet gösterdiğiniz kişilerden. Bu yüzden onları kaybetmemek, yeni karmalar yaratmamak ve doğru ilişkiler kurabilmek için onları gerçekten dinlemeli, sizin zannettiğiniz gibi düşünüp düşünmediklerini öğrenmeye açık olmalısınız.

 

Dinlemeniz, gereksiz endişeleri ve yanlış yönlenmiş hayal gücünü törpüleyecektir. Hareketli ve keyifli karakteriniz, ilgiyi size zaten yönlendiriyor. Çok çaba harcamak zorunda değilsiniz. İlgi çekmeyi zaten başarıyorsunuz. Fakat onları gerçek dostluklara dönüştürmeniz iyi olacaktır. Yoksa yaşlılık dönemleri, ve olgunluk dönemlerinde ektiklerinizi yanlış dostluklar ile biçebilirsiniz. Duygular konusunda ısrar etmek zorundayım. Duygusal olmaya, duygusal risk almaya ve karşıdakinin gerçekten hissettiği, sizin zannetiğiniz duygulara değil, gerçeklere kalbinizi açmalısınız. Duygusal destek sizi daha iyi yerlere götürecektir. Kesinlikle kararlarınıza sadık olmalısınız. Sabırlı olmalı ve fethetmeye çalıştığınız, öğrenmeye, aşmaya gayret gösterdiğiniz her konuda sabır, sizi doğru yere ulaştıracaktır. Fakat bunu böyle gerçekleştirmediğinizi ve sabırsız davranıp bilgilerin yüzeysel öğrenmeye neden olacak şekilde yaşadığınızı hatırlatır ve bunlar için sebat göstermenizi tavsiye ederim. Çok güzel yetenekler ile donatıldığınıza ve konuşma kabiliyetiniz ile yılanı deliğinden çıkartırcasına saptamalar yapıp, doğru şekilde konuşabileceğinize eminim. Neden bunu tüm ilişkileri dönüştürmek ve sağlıklı hale getirmek, ve bir konunu uzmanı olmak için kullanmayalım ki ?

 Oğuzhan Ceyhan