31 Mayıs Gökyüzü

31 Mayıs…Venüs Günü..Günün ilk saatlerinde Balık burcuna geçiş yapan Ay duygusal, hassas, yaratıcı enerjiler veriyor. Sezgilerimizin ve empati yeteneğimizin güçlendiği, çevremize karşı daha duyarlı olabileceğimiz bir gündeyiz. Ay öğle saatlerinde Neptün ile birleşecek ve Satürn ile üçgen açı yapacak. Hayallerin ve sezgilerin güçlenmesiyle birlikte, onları gerçekleştirmek için gerekli güven ve desteği de bulabiliriz.Manevi ve ruhsal çalışmalar yapmak, yardım faaliyetlerinde bulunmak için iyi bir gündeyiz. Sezgilerimize güvendiğimizde bize yol gösterici olabileceklerdir. Ay gece saatlerinde son dördün fazında olacak ve Güneş ile kare açı yapacak. Özel ve sosyal ilişkilerde bazı çekişmeler oluşabilir, daha anlayışlı ve sakin olmalıyız.

 

Bugün gökyüzünde gezegen değişimleri olacak. Merkür İkizler burcundan ayrılarak Yengeç burcuna geçecek. Merkür önümüzdeki günlerde yapacağı retro hareket ile birlikte uzun bir süre 9 Ağustos’a kadar Yengeç burcunda kalacak. Bu süre içerisinde zihinsel yapımız daha içe dönük, hassas, duygularımızın etkisinde olabilir. Ailemiz, yakınlarımız, evimiz, güvenliğimiz düşünce ve kararlarımızda daha fazla öne çıkabilir. Enerji gezegenimiz Mars ise Boğa burcundan ayrılarak İkizler burcuna geçecek. Mars İkizler burcunda daha hızlı, sabırsız, aceleci, çok yönlü ve aktif olacaktır. İletişimlerde daha mücadeleci, tartışmacı ve saldırgan bir yapı gözlenebilir. Mars 14 Temmuz’a kadar İkizler burcunda kalacak, İkizler, Terazi, Kova burçlarının enerjisini yükselterek günlük hayatını hızlandıracak.

 

Demet Baltacı Bilincokulu.com

 

Burç yorumlarınızı takip ederken öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuzu da okumanızı tavsiye ederim.. www.bilincokulu.com

 

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)
Sosyal yaşamdaki hedefleriniz bugün ön planda olabilirler. Belli bir grup içerisinde kendinizi göstermek, özel bir insanı etkilemek veya bir organizasyona yön vermeye başlamak ana konular olabilirler.

 

BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)
Bugün de çevrenize karşı sahip olduğunuz sorumluluklarınız nedeniyle yoğun geçebilir. Yine de bunları yerine getirmek için istekli olmanız ve çaba sarf etmeniz, çevrenin size bakışını daha da olumlu kılacaktır.

 

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran)
Merakınızı cezbeden konulara yönelip kendi başınıza bazı araştırmalar yapmak isteyebileceğiniz bir gündesiniz. İnternet sitelerini gezebilir, kitap karıştırabilir, bulduklarınızı insanlarla paylaşıp onları şaşırtabilirsiniz.

 

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)
Ev bütçesi ile ilgili bazı düzenlemeler yapmanız gerekebilir. Bazı beklenmedik masraflar, harcama planları ile de ilgili olarak bazı yeni düzenlemeler gerektirebilirler. Kimi harcama kalemlerini bütçeden çıkartabilirsiniz.

 

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)
Özel yaşamınızdaki herhangi bir konuda rekabet ettiğiniz bir kişiye karşı avantaj sağlama şansınız olacaktır. Sevdiğiniz insanların da desteği ile bu avantajı daha da büyütme şansını önünüzde bulmanız ana konu olabilir.

 

BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)
Yaşam kalitenizi artırmak veya sadece daha konforlu bir yaşam sürmek isteğinde olabilirsiniz ve buna yönelik uygulamalar için planlar gündeme gelebilir. Bu uygulamalarla ilgili olarak fikrine güvendiğiniz insanlara danışın.

 

TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)
Bugün yaşamın güzel yanlarının ortaya çıkacağı keyifli bir gün geçirmeye hazırlanın. Özel yaşamdaki sorun ve anlaşmazlıklar üzerinde düşünmek yerine anın tadını çıkarmaya özen gösterin.

 

AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )

Yakın akrabalarınızın ziyaretinize gelebileceği bir gündesiniz. Sizi evden alıp eğlenceli sosyal ortamlara götürmeyi de teklif edebilirler. Bahane üretmeyin ve reddetmeyin.

 

YAY (23 Kasım-21Aralık
İnsanlarla iletişim kurmakta oldukça rahat olacağınız bir gündesiniz. Söylediklerinizi kolay anlayacaklardır. Yanlış anlaşılmaktan korkmayın ve kendinizi özgürce ifade edin.

 

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)
Maddi konularda o kadar olumlu haberler gelebilir ki, ayaklarınız mutluluktan yerden kesilebilir. Sadece haber almakla da kalmayıp, beklemediğiniz bir yerden yüklü bir miktar para da alırsanız fazla şaşırmamalısınız.

 

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)
Bugün çevrenize oldukça çekici görünebilirsiniz. İlginç kişiliğinizle tanımadığınız kişilerin de dikkatini çekeceksiniz. Sosyal ortamlarda insanlar size yakınlaşmak isteyebilirler.

 

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)
Yarın için hareketli bir programınız olabilir ve buna hazırlanabilirsiniz. Yarın gerçekten de insanları etkilemeniz mümkündür, bu nedenle bugün dinlenip etkileyici özelliklerinizi daha güçlü göstermek için enerji toplayın.