12 Haziran Gökyüzü

12 Haziran…Merkür Günü…Yengeç burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay sabah 07:57’Aslan burcuna geçti. Aslan burcundaki Ay, canlı, enerjik, güvenli enerjiler verebilir.Sosyal faaliyetler, organizasyonlar, sanatsal çalışmalar için uygun bir gündeyiz. Dün etkinleşen Venüs Plüton arasında karşıt açı bugün de etkisini sürdürecek. İlişkilerde yoğun duygular, takıntılar, kıskançlık vb. zorlayıcı durumların yanı sıra otorite kavramları ile sorunlar, baskı, zorlama, güç çekişmeleri, öfke oluşabilir. Venüs Uranüs kare açısının yaklaşması da ilişkilerde ani değişimler, kopuşlar, beklenmedik durumlar yaratabilir. Bu görünümler özellikle öncü grup Yengeç, Oğlak, Terazi ve Koç burçlarını daha fazla etkileyecektir.

 

Aslan burcunda ilerleyen Ay akşam saatlerinde Akrep burcundaki Satürn ile kare görünüm yapacak. Ruhsal olarak sıkıntı, engel ve kısıtlamalar getirebilir. Otorite kavramları ile oluşan problemler ve anlaşmazlıklar yanı sıra kronik sağlık problemleri etkili olabilir. Gün boyu etkili olacak olan Satürn Neptün üçgeni uzun vadede, manevi birliği korumada, hayal ettiklerimiz, ideallerimiz ve büyük vizyonlarımızı gerçekleştirmede güçlü yardımlar verecektir.

 

Demet Baltacı Bilincokulu.com

 

Burç yorumlarınızı takip ederken öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuzu da okumanızı tavsiye ederim.. www.bilincokulu.com

 

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)
Bugün, iletişim ve haberleşme trafiği azalmaya başlayıp size rahat bir nefes aldırabilir. Ayrıca, evinizle ilgilenmek için de vakit bulabilirsiniz. Aile ilişkilerine yönelmek veya ev yaşantınızla ilgili değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz.

 

BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)
Bugün, doğanızın iletişimci yönü hızla ön plana çıkmaya başlayabilir ve gün içinde insanlarla sürekli iletişim içinde olabilirsiniz. Düşüncelerinizi, fikirlerinizi ve görüşlerinizi paylaşma isteğiniz oldukça güçlenebilir.

 

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran)
Maddi içerikli konularla ilgilenerek geçireceğiniz bir günde olabilirsiniz. Fazladan harcamaları gözden geçirmek, yakın zamanda yapmak zorunda olduğunuz masrafları incelemek, bazı ayarlamalar yapmak isteyebilirsiniz.

 

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)
Duygularınızı zaten çok güçlü olsa da bugün iyice öne çıkmaya başlayabilirler. Çevrenizi duygusal bir perspektiften izlemeniz ve algılamanız mümkündür. Bunu paylaşım için kullanın.

 

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)
Dışarıdan bakıldığında neşeli olsanız da gününüzü derin düşünceler içinde geçirebilirsiniz. Gün boyunca, zihninizi toplamak için sakin bir yer bulmaya çalışabilirsiniz. Kendi başınıza birkaç saat geçirmek size gerçekten iyi gelebilir.

 

BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)
Bugün, sosyal yönünüz güç kazanmaya başlayacaktır. Bu sayede, sosyal ilişkilerinize verdiğiniz önemin artmasını bekleyebilirsiniz. Arkadaşlarınızla vakit geçirmenin yanında, yeni insanlarla tanışmak da ana konular arasına girebilir.

 

TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)
Sorumluluklarınız sizin için büyük önem taşıyacaktır. Sosyal yönünüzü tatmin etmeyi bile ikinci plana atabilirsiniz. Görevlerinizi elbette önemseyin ama aralarda dinlenmeyi de ihmal etmeyin.

 

AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )
Bugün, sizi değişim yapmaya itecek bir dürtü hissedebilirsiniz. Günlük hayatınız sizi sıkabilir ve heyecan aramaya başlayabilirsiniz. Değişik alanlara yönelmek, değişik deneyimler kazanmak istemeniz mümkündür.

 

YAY (23 Kasım-21Aralık
Ev hayatınız veya aile ilişkilerinizle ilgili bazı beklenmedik gelişmeler yaşamanız mümkündür. Günün ana konuları, aile bireyleriyle ilgili bir sorunla ilgilenmek veya evinizde bazı tamirat veya tadilatlar yapmak olabilir.

 

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)
Bugün, tüm konsantrasyonunuzu ikili ilişkilerinize yöneltebilirsiniz. Bunun sebebi, duygusal yönünüzün ağır basmaya başlaması olacaktır. Yumuşak yaklaşımlar benimseyin.

 

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)
Bugün, yaşamdaki rahatlığınıza önem verebilirsiniz. Mekanlarınızda, cihazlarda, hatta görünümünüzde rahatlığa yönelik birçok değişiklik düşünmeniz ana konulardan olabilir.

 

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)
Son derece keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Yaratıcı faaliyetler, hareketli sosyal ortamlar veya kişisel hobiler, günün ana konuları olabilir. Yaşamın canlı ve hoş taraflarına yönelmeniz mümkündür.