Yengeç Burcunda Yeni Ay

YENGEÇ BURCUNDA YENİ AY

 

8 Temmuz’da saat 10:12’de Güneş ve Ay Yengeç burcunun 16 derecesinde kavuşacak ve Yeni Ay doğacak. Her yeni ay bulunduğu burcun temalarını gündeme getirir. Yengeç burcu yeni ayı su grubunda, öncü elementin ve dişi enerjilerin baskın olduğu bir yeni ay olacak. Önümüzdeki günlerde duygularımız, iç dünyamız, ait olduğumuz, sahip olduğumuz değerler, güvenliğimiz, evimiz, vatanımız, ailemiz ile ilgili kavramlar daha fazla öne çıkabilir. Yengeç burcunu Ay temsil ettiği için çok daha duygusal, hassas, korumacı, fedakar olabiliriz. Yeniayın doğduğu sırada gökyüzünde Başak burcu yükseliyor. Yönetici Merkür retro harekette ve Yeni Ay noktasıyla kavuşuyor. Geçmiş ile ilgili kavramlar daha fazla öne çıkabilir; düşüncelerimiz duygularımız, alışkanlıklarımız ve anılarımızın etkisi altında kalabilir. Yeni ay Plüton ve Uranüs’ün sert açılarını tetikliyor ve baskı ve zorlanmalar olabileceğine işaret ediyor. Bunun yanı sıra Yeni Ay Kuzey düğüm ve Şiron ile olumlu görünümde ve geçmiş kırgınlıklarımızı , problemlerimizi çözüme kavuşturup, hayat planımızda ileriye doğru daha sağlam adımlar atabileceğimizi de simgeliyor. Venüs Uranüs arasındaki üçgen açı da, sürpriz bazı fırsatları  karşımıza çıkarabilir.

 

Yeni Ay ülkemizin yükselen burcunda doğacak ve Plüton ile kavuşacak. Halk daha duygusal, hassas, milli değerleri sahiplenici olabileceği gibi, baskı, dönüşüm isteği, güç ve kontrol artabilir. Yeni Ay noktası ülkemizin halkı ve gençleri temsil eden alandaki Venüs’ü ve Tepe noktasındaki Uranüs ve MC ile büyük üçgen oluşturuyor. Yeni ay haritasının yükselen noktası 9 derece Başak, ülkemizin 3. Evdeki kuzey düğümü ile ilginç bir şekilde kavuşuyor. Satürn ülkemizin Güneşi üzerinde ve yeni ay günü retro hareketi bitirerek ileri harekete dönüyor. Bu yeni Ay ülkemizdeki geçmiş sorunları daha fazla gündeme getirebilir. Ancak birlik beraberlik duygusunun yoğunlaşması ve doğru iletişim ile geçmiş sorunları çözmek ve daha ileri doğru adım atabilmek için şanslarımızın olduğu görülüyor.

 

Burç yorumlarınızı okurken, öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuzu da takip ediniz.

 

 

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)
Sevgili Koçlar, Yengeç burcunda yaşanacak Yeni Ay, geçmişe ait kavramlara, bilinçaltı duygularınıza, aileniz, eviniz ve köklerinizle ait kavramlara dikkat çekiyor. Sizi etkileyen hatıralar, geçmişte çözemediğiniz kavramlar ve aile ile ilgili konularda enerjiler yoğunlaşıyor. Sizi geçmişte yaralayan duygusal kavramlarda şifa bulabilirsiniz. Ev alımı, satımı, kiralama, taşınma söz konusu olabileceği gibi, evinizde onarım, tadilat, eski eşyaların değişimi de gündeme gelebilir. Çevrenizden maddi manevi destekler hatta gizli yardımlar da alabileceğinizi unutmayın.

 


BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)
Sevgili Boğalar, Yengeç burcundaki yeni ay iletişim evinizi hareketlendirecek enerjiler veriyor. Düşünceleriniz ve fikirleriniz duygularınızdan ve ailevi konulardan etkilenebilir. Eski tanıdıklar, okul arkadaşları ile görüşebilir, çocukluğunuza ait yerlere ziyaretler yapabilirsiniz. İşinizin tanıtımı ile ilgili ilginç fikirler bulabilirsiniz. Bu fikirleri uygulamak için eş ve ortağınızdan destekler bulmanız da mümkün olacak. Telefon, otomobil, bilgisayar vb. gibi araçlarda değişim, onarım da bu ay sizi meşgul edebilir. Kardeşlerinizin ve akrabalarınızın hayatında oluşacak yeni kavramlar sizi de dolaylı olarak etkileyecek ve aile bağlarınızı güçlendirecek.

 İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 
Sevgili İkizler, Yengeç Burcunda doğacak yeni ay maddi konulara ve kazançlarınızla ilgili alanda yeni enerjiler verecek. Merkür retro olduğu için bu yeni kavramların da bir şekilde geçmişle bağlantılı olabileceğini unutmayın. Eski bir işinizle tekrar ilgilenmeniz, bir aile üyesi ile iş ilişkisi kurmanız ve maddi destek almanız söz konusu olabilir. İş projeleriniz ve girişimlerinizle ilgili sürpriz haberler gelebilir ve seyahate çıkabilirsiniz. Kariyerinizle ilgili hedeflerinizi gerçekleştirebilmeniz için maddi manevi yardımlar gelebilir. Önceden konuşulmuş ücret artışı, birikmiş primler ve ikramiyeler bu yeni ayda tekrar gündeme gelebilir.

 

 

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)
Sevgili Yengeçler, burcunuzda doğacak yeni ayla birlikte sizin için önemli kavramlar gündeme gelebilir. Yen aylar değişim ve başlangıçlara müsait enerjiler verdiği için hayatınızın herhangi bir alanında girişimlerde bulunabilirsiniz. Bu fiziksel görünümüzde ve imajınızda bir değişiklik, yeni bir diyet ve beslenme programı, iş ve özel ilişkilerinizde yeni bir başlangıç olabilir. Merkür retro olduğu için geçmiş ile bağlantılı konularda devrede olacak. Eğitim, seyahat, yurtdışı, hukuksal konularda sürpriz gelişmeler olabilir. Bilinçaltınızda sizi etkileyen ve duygusal baskı yaratan eski  kavramlardan bu yeni ayla birlikte kurtulabilir; geleceğinize doğru daha emin adımlarla ilerleyebilirsiniz.

 

 

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)
Sevgili Aslanlar, bir süredir retro harekette olan Merkür sizi geçmiş konulara,  bilinç altınızın derinliklerine, hayaller dünyasına götürmüş olabilir. Bu yeni ayla birlikte belki de uzun süredir sizi etkileyen bir ailevi ve duygusal soruna çözüm yolları bulabilirsiniz. Sakin kalıp, iç sesinizi dinlediğinizde doğru adımlar atmanız da mümkün görünüyor. Gizli hayranlar, yardımlar, sürpriz teklifler birden bire ortaya çıkabilir. Belki de beklediğiniz kişi o kadar uzağınızda değil. Bu önceden tanıdığınız bir kişi, eski bir sevgili, arkadaş da olabilir.  Kendinizi mutlu, güvende ve huzurlu hissedebilmek için eski kırgınlıklardan kurtulmanız gerekiyor. Bu yeni ay gerekli fırsatları karşınıza çıkarabilir.

 


BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)
Sevgili Başaklar, Yengeç burcu yeni ayı umutlar, projeler, arkadaşlıklar evinizi etkiliyor. Bu yeni ay dilediğiniz bir dilek çok daha hızlı gerçekleşebilir. Yeni ayla birlikte sosyal hayatınız biraz daha hareketlenebilir ve işinizle ilgili bir seyahat gündeme gelebilir. Eski arkadaşlarınızla görüşmek, davetler, organizasyonlar, çocuklarınızla ilgili yeni gelişmeler günlük hayatınızı biraz daha hareketlendirecek. Merkür retro olduğu için geçmiş ile ilgili kavramlar biraz daha yoğun olabilir ve iletişimlerde bazı rötarlar yaşabilirsiniz. Projeleriniz, ortak hedefler ve grup çalışmalarında ortağınız ve eşinizle önceden var olan sorunları çözüme kavuşturmak için yeni yöntemler bulabilirsiniz.

 


TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)
Sevgili Teraziler, Yengeç burcu yeni ayı iş ve kariyerinizi etkileyen alana enerjiler verecek. Kariyerinizle ilgili yeni girişimler, teklifler, terfi vb. kavramlar gündeme gelebilir. Merkür retro olduğu için önceden ilgilendiğiniz bir iş ve eski bir girişimle ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Maddi kaynaklarınızın ve çalışma koşullarınızın iyileştiği bir döneme gireceksiniz. Bu dönemde eski sağlık sorunu olan aile büyüklerinizle ilgili tedavi imkanları da gündeme gelebilir. İş projelerinizle ilgili sürpriz gelişmeler yaşayabilir, yeni işbirliği teklifleri de alabilirsiniz.

 

 

 AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )

Sevgili Akrepler, Yengeç burcu yeni ayından güzel etkiler alan burçlardan biri de sizsiniz. Bu yeni ayla birlikte bir seyahate, tatile çıkabilirsiniz. Önceden gitmiş olduğunuz, çocukluk anılarınızda yer alan bir yere seyahat etmeniz, eski akrabalarınızla görüşmeniz söz konusu olabilir. Eğitim, yutdışı, medya, yayıncılık ve hukuksal konularda  bu eni ay yeni kapılar açabilir. Ancak Merkür retro olduğu için karşınıza çıkan kavramların eski ile bağlantılı olabileceğini unutmayın. Eski bir hukuksal sorununuza çözüm yolları bulabilirsiniz. İşinizle ilgili sürüncemede kalan bir konuda sürpriz, hızlı gelişmeler yaşanabilir.

 


YAY (23 Kasım-21Aralık)
Sevgili Yaylar, Yengeç yeni ayı ortaklaşa kazançlar ve maddi konulara dikkat çekiyor. Kredi, prim, miras, nafaka, sigorta gibi gelir ve giderlerinizde bazı yeni kavramlar ortaya çıkabilir. Merkür retro olduğu için bu kavramlar geçmişden de gelebilir. Aileye ait bir mülkden elde edilecek gelir ya da uygun bir kredi ile ev alımı ve yatırım yapma imkanı yeni ay enerjileri ile gündeme gelebilir. Bilinçaltınızı etkileyen bazı eski ailevi meseleler yaşayacağınız bir olayla tekrar gündeme gelse de artık kesin çözüm yolu bulup rahatlayabilirsiniz. Sürpriz seyahetler ve kuracağınız yeni ilişkiler de hayatınızı renklendirebilir.

 

 

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)
Sevgili Oğlaklar , Yengeç burcu yeni ayı karşıt burcunuzda olacak ve sizin için oldukça önemli. İkili ilişkilerinizde, ortaklık, işbirliği, evlilik gibi kavramlarda yeni kararlar alabilirsiniz. Bu yeni ay eski eşiniz, sevgiliniz veya ortağınızla ilgili bazı sorunlarınızı çözmenize ve ilişkinizi yeniden gözden geçirmenize de olanak sağlayabilir. Uğraştığınız iş ve projelerinizde ortağınız ve eşinizden güzel fikirler ve destekler gelebilir. Ev, emlak, arsa vb. ailenizi de etkileyen maddi konularda sürpriz gelişmeler yaşayabilir, yardım alabilirsiniz.

 

 

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)
Sevgili Kovalar, Yengeç burcu yeni ayı günlük yaşamınız, iş ve çalışma koşullarınızda yenlikler getirebilir. Eski bir sağlık sorunu ile ilgili tedavi imkanı veya eskiden birikmiş ve tıkanıklık yaşadığınız işlerinizle ilgili yeni çözümler bulabilirsiniz. İş ve kariyerinizle ilgili sorumluluklar artsa da daha hızlı ve verimli günler sizi bekliyor. Maddi konularda da sorunlar yavaş yavaş çözülecek. İş ortağınız veya eşinizden sürpriz fikirler ve teklifler gelebilir; onları göz ardı etmeyin.


BALIK (19 Şubat – 20 Mart)
Sevgili Balıklar, Yengeç burcu yeni ayı sizin oldukça güzel fırsatlar getirebilir. Bu yeni ay duygusal hayatınızı hareketlendirebilir, yeni tanışmalar, flörtler gündeme gelebilir. Merkür’ün retro olması eski aşklar ve arkadaşları tekrar hayatınıza sokabilir. İlişkinizdeki sorunları çözüp daha güvenli ve sağlam başlangıçlar yapabilirsiniz. Sanatla uğraşan Balıklar için oldukça verimli ve şanslı bir ay olabilir. Uğraştıkları bir hobi ve yetenekleri olan bir işle ilgili sürpriz iş ve kazanç teklifleri ile karşılaşabilirsiniz. Çocukları olan veya çocuk sahibi olmak isteyen balıklar, bu yeni ay sizin için de önemli olacaktır.

 

 

Sevgilerimle

 

Astrolog Demet BALTACI