ASLAN BURCUNDA YENİ AY

ASLAN BURCUNDA YENİ AY 7 Ağustos’da saat 00:50 de Güneş ve Ay Aslan burcunun 14 derecesinde birleşecek ve Aslan burcunda Yeni Ay doğacak.

                                    

                                 ASLAN BURCUNDA YENİ AY

 

7 Ağustos’da saat 00:50 de Güneş ve Ay Aslan burcunun 14 derecesinde birleşecek ve Aslan burcunda Yeni Ay doğacak. Güneş’in yönettiği bir yeni ay olduğu için yaşam enerjimiz, coşkumuz, öz güvenimiz, yaratıcılığımız artabilir. Yeni ay bizi hangi alanda etkiliyorsa bu enerjileri oraya daha fazla yöneltebiliriz. Yeni aylar yeni başlangıçlar anlamına gelir ve taze enerjisiyle hepimizin hayatını az veya çok bir şekilde etkiler. Yeni ay Aslan’da olunca kendimizi daha fazla öne çıkarmak, dikkat çekmek, kişisel gücümüzü ve yaratıcılığımız göstermek isteyebiliriz. Merkür’ün de Aslan burcuna geçmesi ile birlikte bunları gerçekleştirmek daha kolay olacaktır.

 

Ateş elementinde, sabit grupda Duphe sabit yıldızı ile birleşen bu yeni ay oldukça güçlü enerjiler ortaya çıkaracaktır. Duphe yıldızı güçlü, kibirli, güzel, hırslı, acımasız dişi enerjiyi de temsil eder. Aslan yeni ayları aşk, tutku, sanat, sahne, ünlüler, spor, şans oyunları, tatil, eğlence, organizasyonlar, çocuklar ile ilgili temalar taşır. Önümüzdeki bir ay bu konular gerek kişisel gerekse toplumsal hayatta daha fazla dikkat çekebilir.

Aşağıda yeni ay haritasını görüyorsunuz..Yeni Ay haritasında İkizler burcu yükseliyor ve yöneticisi Merkür haritanın 3. Evinde yerleşmiş.

İletişim ve hareketin yoğun olduğu bir ay olabilir. Seyahatler, yakın çevre ile ilgili gelişmeler, medya ve yayınlık ve eğitimle ilgili gelişmeler hızlanabilir. Bayram tatiline denk gelmesi zaten seyahatlerin, iletişimin, trafiğin yoğunlaşacağına işaret ediyor. Ünlüler, sanatçılar, liderler, çocuklar ile ilgili çok fazla yeni haber duyabiliriz.Yeni Ay’ın Uranüs ile olan üçgen açısı sürpriz, hızlı, ani kavramları hayatımıza taşıyabilir. Günlük hayatımız ve yeni ayın etkilediği alanlarda şaşırtıcı durumlarla karşılaşabiliriz. Düğümlere olan açı bu yeniayda başlayan olayların ve yeni girişimlerin uzun vadede kadersel etkiler yaratabileceğini gösteriyor. Jüpiter Plüton karşıtlığı toplumsal kavramlarda özellikle eğitim, hukuk, yabancılar ile otorite ve yönetim arasındaki kavramlarda güç mücadelelerine, baskı ve dönüşümlere dikkat çekiyor.


Yeni Ay ülkemizin haritasında ikinci evinde doğacak. Maddi konular, ülke ekonomisi, değerler, milli servet ile ilgili konularda yenilikler ortaya çıkarabilir. Yeni Ay beşinci evdeki Venüs ile açı yaptığı için özellikle spekülatif piyasalar, borsa, altın konularında ani iniş çıkışlar, riskler ortaya çıkarabilir. Bunun yanı sıra bu yeni ay harcamaları hareketlendireceği için ekonomide canlılık yaratabilir. Ancak riskli, abartılı, lüks tüketim harcamalarına karşı temkinli olmak gerekiyor. Ünlü kişiler, özellikle bayan sanatçılarla ilgili çok fazla haber duyabiliriz.

 

Yeni ayın etkilerini öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuza göre de takip ediniz...

 

 

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)
Sevgili Koçlar, Aslan burcu yeni ayı size oldukça güzel fırsatlar getirebilir. Bu yeni ay duygusal hayatınızı hareketlendirebilir, yeni tanışmalar, flörtler gündeme gelebilir.  Uranüs etkisi heyecanlı, maceralı, sürpriz kavramları ve seyahatleri hayatınıza sokabilir. Yaşam sevginiz ve coşkunuz yükselecektir. Merkür’ün  de Aslan burcuna geçmesi kendinizi daha rahat ifade etmenize yardım edecek. İletişimleriniz güçlenebilir. İlişkinizdeki sorunları çözüp daha güvenli ve sağlam başlangıçlar yapabilirsiniz.  Sanat, spor ve yaratıcılık gerektiren kavramlarla uğraşan Koçlar için oldukça verimli ve şanslı bir ay olabilir. Uğraştıkları bir hobi ve yetenekleri olan bir işle ilgili sürpriz iş ve kazanç teklifleri ile karşılaşabilirsiniz. Çocukları olan veya çocuk sahibi olmak isteyen koçlar, bu yeni ay sizin için de önemli olacaktır. Ailenizle yapacağınız tatil için çok uygun zamandasınız.


BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)
Sevgili Boğalar, Aslan burcundaki Yeniay dördüncü evinizde doğacak. Aileniz, eviniz, güvenliğiniz ve ebeveynleriniz ile ilgili konulara dikkat çekiyor. Bu ay, ev alımı, satımı, kiralama, taşınma söz konusu olabileceği gibi, evinizde onarım, tadilat, eski eşyaların değişimi de gündeme gelebilir. Çevrenizden maddi manevi destekler hatta gizli yardımlar da alabilirsiniz. Uranüs etkisiyle şu ana kadar farkında olmadığınız bazı gerçeklerle yüzleşebilirsiniz ve bu sizi şaşırtabilir. Evinizde misafir ağırlamak, aile üyeleri ile ilgili sürpriz gelişmeler söz konusu olabilir. Merkür’ün de Aslan burcuna geçmesi aile üyeleri ile olan iletişiminizi arttıracak. Beklemediğiniz zamanda gelen bazı işler nedeniyle planladığınız tatili evde çalışarak da geçirebilirsiniz. Yakın çevreniz ve kardeşlerinizin hayatındaki bazı önemli gelişmeler hareket planınızı da etkileyebilir. Gezegeniniz 


İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 
Sevgili İkizler, Aslan burcundaki yeniay hayatınızdaki iletişim ve hareketi arttıracaktır. Güzel, keyifli bir seyahate çıkabilirsiniz. Sosyal hayatınızın canlandığı, grup çalışmaları, organizasyonlar, davetlerin yoğunlaştığı bir dönemdesiniz. Bu toplantılarda sürpriz tanışmalar olabilir; yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Yakın çevreniz ve kardeşleriniz ile ilgili heyecanlı gelişmeler olabilir. Yeni bir iletişim cihazı, telefon, bilgisayar, otomobil almak için uygun bir dönemdesiniz. Karşınıza çeşitli fırsatlar çıkabilir. Sevgili ikizler işinizin tanıtımı, medya, yayıncılık, reklam, pazarlama ile ilgili konularda bu ay hareketlenebilir ve size fayda sağlayabilir. Merkür’ün Aslan burcuna geçmesi kendinizi daha rahat ifade etmenize yardım edecek, daha cesur ve özgüvenli olabileceksiniz.

 

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)
Sevgili Yengeçler, Aslan burcundaki yeniay maddi konularda sizi etkileyebilir. İşiniz, gelirleriniz, yetenekleriniz ve sahip olduğunuz değerlerle ilgili yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Uranüs etkisi özellikle kariyerinizi etkileyecek önemli fırsatlar karşınıza çıkarabilir. Merkür’ün de Aslan burcuna geçmesi günlük gelir ve harcamalarınıza hareket getirecektir. Yakın çevrenizin ve çocuklarınızın desteğini hissedebileceğiniz bir dönemdesiniz. Kısa bir tatil programı hazırlayabilir, ailenizi ziyaret edebilirsiniz. Zaman zaman yakın ilişkileriniz, eşiniz ve ortağınızla aranızda güç çekişmeleri oluşabilir. Duygularınızı kontrol etmeli, günlük hareketlerden kaçınarak uzun vadeli planlar yapmalısınız. 

 

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)
Sevgili Aslanlar, burcunuzda doğacak yeniayın enerjisini en yoğun siz hissedebileceksiniz. Yeni aylar yeni enerjiler getirdiği için hayatınızda bir yenilik yapma arzusu hissedebilirsiniz. Uranüs etkisi ile birlikte karşınıza güzel, sürpriz fırsatlar da çıkabilir. Seyahatler, yeni ilişkiler, eğlenceli, keyifli faaliyetler bu ay hayatınızda daha yoğun olabilir. Hayata bakışınızda ve düşüncelerinizde de yenilikler olabilir. Merkür’ün Aslan burcuna geçmesi ile birlikte daha özgüvenli ve cesur davranacak, kendinizi daha iyi ifade edebileceksiniz. Ancak çok gururlu, bencil olmamaya çalışmalısınız. Fiziksel görünümünüzle ilgili yenilikler, yeni bir imaj, saç modeli, giyim stili, ya da günlük hayatınızdaki yenilikler dikkatleri üzerinize çekebilir. Bu yeni ayla birlikte özel ilişkileriniz ve kariyerinizle ilgili yeni başlangıçlar yapmak için karşınıza sürpriz fırsatlar çıkabilir.

 

BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)
Sevgili Başaklar, Aslan burcundaki yeniay hayatınızdaki bazı sıkıntılara ve sorunlara çözüm bulmanıza yardım edebilir. Daha içe dönük olabilir, kendinizi ve yaşamınızı sorgulayabilirsiniz. Uranüs etkisiyle birlikte bazı farkındalıklar elde etmeniz ve yaşamınızdaki tıkanıklıkları açmak için yeni yollar keşfetmeniz de mümkün olabilecektir. Sizin için genel olarak şifa ve arınma yeni ayı olduğunu söyleyebiliriz. Herhangi bir sağlık probleminiz ve psikolojik bir sorununuzla ilgili sürpriz yardımlar alabilir, tedavi imkanı bulabilirsiniz. Gizli dostlarınızın, hayranlarınızın varlığını farkedecek, manevi olarak kendinizi daha güçlü hissedebileceksiniz.


TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)
Sevgili Teraziler, Aslan burcu yeniayı umutlar, projeler, arkadaşlıklar evinizi etkiliyor. Bu yeni ay dilediğiniz bir dilek çok daha hızlı gerçekleşebilir. Yeni ayla birlikte sosyal hayatınız biraz daha hareketlenebilir ve işinizle ilgili bir seyahat gündeme gelebilir. Arkadaş ortamında tanıştığınız kişiler özel hayatınızda önemli değişimler yaratabilirler. Merkür’ün Aslan burcuna geçmesi ile birlikte kendinizi toplum içerisinde daha rahat ifade edebileceksiniz. Çocuklarınız ve duygusal ilişkilerinizde de heyecanlı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu yeni ay ile birlikte işiniz ve işinizden gelen kazançlarınızla ilgili uzun vadeli yeni adımlar atılabilir.  

 

 AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )

Sevgili Akrepler, Aslan burcu yeniayı iş ve kariyerinizle ilgili konularda yenilikler getirebilir. Çalışma ortamınızda meydana gelecek sürpriz bir gelişme kariyerinizde bir yenilik yapmanıza imkan verebilir. Günlük işlerinizde, evinizde ve ofisinizde çalışabilecek bir yardımcı bulabilirsiniz. Merkür’ün de Aslan burcuna geçmesi iş hayatınızdaki iletişim trafiğini de arttıracaktır, seyahatler gündeme gelebilir. İletişim cihazları ve elektronik aletlerde yenilikler yapabilirsiniz. Aile büyükleri ve ebeveynlerinizle ilgili beklemediğiniz bazı gelişmeler de bu yeni ay sizi meşgul edebilir.


YAY (23 Kasım-21Aralık)
Sevgili Yaylar, Aslan burcu yeniayından en fazla etki alan burçlardan biri de sizsiniz. Bu yeni ayla birlikte bir seyahate, tatile çıkabilirsiniz. Eğitim, yurtdışı, medya, yayıncılık ve hukuksal konularda  bu ay yeni kapılar açabilir. Hayalini kurduğunuz yurtdışı seyahatine bu ay çıkabilirsiniz. İşinizle ilgili sürüncemede kalan bir konuda sürpriz, hızlı gelişmeler yaşanabilir. Uzak akrabalarınızla olan ilişkilerinizin yoğunlaşacağı bir dönemde olacaksınız. Merkür’ün Aslan burcuna geçmesi ile birlikte siz onları ziyarete gidebilirsiniz ya da onlar sizin yanınıza gelebilir. Yurtdışı ile ilgili işlerinizde haberleşme trafiği de çok yoğunlaşabilir. Herhangi bir kişisel gelişim, eğitim, master vb. programa başlamak için de uygun dönemdesiniz.


OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)
Sevgili Oğlaklar , Aslan yeniayı ortaklaşa kazançlar, yatırımlar, paylaşımlar ve maddi konulara dikkat çekiyor. Kredi, prim, miras, nafaka, sigorta gibi gelir ve giderlerinizde bazı yeni kavramlar ortaya çıkabilir. Aileye ait bir arsa, mülkden elde edilecek gelir ya da uygun bir kredi ile ev alımı ve yatırım yapma imkanı yeni ay enerjileri ile gündeme gelebilir. Ev değişimi, evden ayrılma veya aile üyelerinin birinin evden ayrılması da gündeme gelebilir. Zaman zaman ortağınız veya eşinizle güç mücadeleleri ve çatışmalar yaşayabilirsiniz; olgun davranmaya çalışın. Maddi konularda ve ortak paylaşımlarda hızlı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bunlar Uranüs etkisiyle daha önceden planlamadığınız sürpriz kavramlar da olabilir. Aile hayatınızın ve ev yaşamınızın çok fazla etkilenmemesine dikkat etmelisiniz.

 

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)
Sevgili Kovalar, Aslan burcu yeniayı karşıt burcunuzda olacağı için en fazla etki alan burçlardan olacaksınız. İkili ilişkilerinizde, ortaklık, işbirliği, evlilik gibi kavramlarda yeni kararlar alabilirsiniz. Bu yeni ay eşiniz, sevgiliniz veya ortağınızla ilgili bazı sorunlarınızı çözmenize ve ilişkinizi yeniden gözden geçirmenize de olanak sağlayabilir. Sürpriz haberlerin geldiği ve hızlı gelişmelerin yaşandığı bir ay olabilir sizin için. Koç burcundaki Uranüs ve Merkür’ün Aslan burcuna geçmesi kendinizi daha rahat ifade etmenize ve güveninizin artmasına imkan verecek. Eşiniz ve birlikte olduğunuz kişi ile keyifli bir seyahate çıkabilirsiniz. Bu yeni ayda atacağınız adımlar uzun vadede kariyerinizi ve toplum önündeki imajınızı da etkileyebilir.

 

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Sevgili Balıklar, Aslan burcu yeniayı günlük hayatınız, iş ve çalışma koşullarınızla ilgili yeni kavramları hayatınıza sokabilir. Uranüs etkisiyle bazı sürpriz, ani iş ve gelir imkanları ile karşılaşabilirsiniz. Sağlığınız ve günlük yaşamınızla ilgili konularda yeni kararlar alabilir, diyet, beslenme ve spor programına başlayabilirsiniz. Merkür’ün Aslan burcuna geçmesi ile birlikte iletişim, haberleşme ve yakın çevrenizle ilişkilerinizin artacağı bir döneme gireceksiniz. Sizden saklanan bazı sırları öğrenebilir, farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Özellikle arkadaşlarınız, ait olduğunuz gruplar ve duygusal ilişkilerinizle ilgili bazı mücadeleler içinde olmanız sizi duygusal olarak zorlayabilir. Bu yeni ayla birlikte kendinize daha fazla zaman ayırıp moral toplayabilirsiniz.

 

Sevgilerimle

 

Astrolog Demet Baltacı