Başak Burcunda Yeni Ay

                                         

5 Eylül’de öğlen 14:37’de Başak burcunun 13 derecesinde Güneş ile Ay birleşecek ve yeni ay doğacak.Toprak grubu ve değişken enerjiler taşıyan bu yeni ay  özellikle eğitim, hizmet, iş, çalışma, üretim, sağlık, şifa, beslenme gibi kavramları  ve yeni başlangıçları temsil ediyor. Başak ve  Balık burçları için önemli bir dönem. Jüpiterin bulunduğu pozisyon ve yeni ayı destekleyen açısı şanslı ve verimli enerjileri de arttıracaktır. Başak yeni aylarında yeni işlere başlamanın yanı sıra, süregelen işlerimizde de eksikleri tamamlama, düzenleme, detaylarla ilgilenmek zorunda kalabiliriz. Başak analiz eden ve mükemmelleştirmeye çalışan bir burçdur. Dolayısıyla başak burcu haritalarımızda hangi alanı etkiliyorsa o alanda bu ay çok işimiz var demektir.

 

         


Yeniay haritasında Yay burcu yükseliyor. Güneş ve Ay’da haritanın dokuzuncu evinde görülüyor. Hukuk, felsefe , eğitim, yurtdışı, medya, yayıncılık, dış ticaret, seyahatleri temsil eden yay burcu yeniayda uğraşacağımız işlerdeki kavramlara dikkat çekiyor. Hasat zamanını temsil eden bu yeni ay özellikle tahıl ürünleri için olumlu enerjiler veriyor. Genel sağlığımızı da temsil eden Başak burcu yeniayında özellikle sindirim sistemi ve bağırsaklara önem vermemiz gerekli.Venüs’ün Terazi burcundaki güçlü yerleşimi ilişkiler, ortaklıklar, maddi konular ve sanatsal çalışmalarda başarıları destekleyecektir. Aslan burcundaki dışa dönük ve güçlü Mars, amaçlarımızı gerçekleştirmek için gerekli cesaret ve motivasyonu verebilir. Ancak fazla benmerkezci, inatçı ve gururlu tavırlara karşı temkinli olmalıyız. Siriusla birleşen Jüpiter sanki bütün sorunları çözmeye hazır gibi duruyor. Biraz çaba gösterip, kararlı olalım yeter.

Türkiye Cumhuriyeti’nin haritasında yeni ay 3. Evde doğuyor ancak başlangıç çizgisine yakın olduğu için 4. Evi de etkiliyor. Yakın ilişkiler, komşular, köklerimiz, topraklarımız, tarım ürünleri, muhalefet, eğitim, medya, ulaşım ile ilgili konular bu ay gündemde olacaktır. Yeni ay derecesi tepe noktadaki Uranüs ile karşıt açıda. Yönetim ile ilgili beklenmedik durumlar; dış ülkeler, azınlıklar, hava yolları, ulaşım ile ilgili ani, şaşırtıcı olaylar, kazalar gündeme gelebilir.  Mars’ın natal Güneş’e kare açı yapması ekonomiye dikkat çekiyor; halkın harcamaları artabilir. Tatil sezonunun sona ermesi, eğitim döneminin başlaması, ülke içinde trafiğin yoğunlaşması yeni ayın etkileri arasında olacak.

 

Burç yorumlarınızı okurken, öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuzu da takip ediniz.

 

 

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)
Sevgili Koçlar, Başak burcunda oluşacak yeniay, günlük hayatınızda ve iş yaşamınızdaki koşullarda yenilikler meydana getirebilir. Size yardımcı olacak bir eleman, bir evcil hayvan söz konusu olabilir. Beslenme biçiminizi değiştirebilir, sağlık ve bakım için yeni uygulamalara başlayabilirsiniz. Bu bir diyet veya spor programı olabilir. Bu yeniayı yaşam şeklinizde gereksiz ve zararlı olan her türlü davranış ve alışkanlıktan kurtulmak için yapıcı bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

 


BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)
Sevgili Boğalar, Başak burcunda oluşacak yeniay  sizin beşinci ev konularınızı etkileyecek. Yaratıcı çalışmalarınız, spor, sanatsal faaliyetleriniz, flörtler ve çocuklarınızla ilgili bazı kavramlarda  girişimlerde bulunabilir, yeni kavramlarla karşılaşabilirsiniz. Bir çok Boğa yeni bebek sahibi olmaya karar verebilir, çocuk sahibi olabilir ya da çocuklarının eğitimi ve geleceği ile ilgili yeni adımlar atabilirler. Şans gerektiren konularda sizi destekleyen etkiler olsa da fazla spekülatif ve risk taşıyan kavramlara temkinli yaklaşmalısınız.


İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 
Sevgili İkizler, Başak burcunda oluşacak yeniay ev ve aile konularına dikkat çekiyor. Bu ay evinizde daha fazla zaman geçirebilir, evden çalışma imkanı bulabilir, ya da aile üyeleriyle daha fazla zaman geçirebilirsiniz. Yeni ev, mülk, arsa vb alımı, satımı, kiralama, taşınma gibi kavramlar hayatınızda daha fazla yer alabilir. Ev içerisinde, dekorasyon, tadilat vb. uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Misafir ağırlamak, evinizde davetler vermek için de uygun bir dönemdesiniz. Yapacağınız girişimlerde maddi destekler bulabileceksiniz.

 

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)
Sevgili Yengeçler, Başak burcunda oluşacak yeniay sizin yakın çevreniz, kardeşleriniz, eğitim, seyahat , iletişim ve ticari faaliyetleriniz ile ilgili alanlarda yenilikler getirebilir. Kendinizi daha iyi ifade edebileceğiniz, yaratıcılığınızın arttığı bu dönemde iletişim, yayıncılık, medya internet ile ilgili hızlı gelişmeler de yaşayabilirsiniz. Jüpiter’in desteği ile girişimleriniz daha hızlı ve verimli olabilir.

 

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)
Sevgili Aslanlar, Başak burcunda oluşacak yeniay para ve kazançlarınızı temsil eden alanda olacak.Kazançlarınızı arttıracak yeni düşünceler zihninizde belirebilir. İş yaşamınızda yeteneklerinizi daha iyi ifade edip kendinizi değerli hissedebilirsiniz. Sosyal ve iş çevrenizin verdiği cesaretle yeni girişimler gündeme gelebilir.

BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)
Sevgili Başaklar, Başak burcunda oluşacak yeniay sizin için yılın en önemli zamanını işaret ediyor. Jüpiter’in sosyal hayatınızdan desteklediği yeniay  ile birlikte iş ve özel hayatınızda yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Kendinize güvenebileceğiniz ve bazı risklere girebileceğiniz bir dönemdesiniz. Fiziksel görünümünüz, imajınız ve genel sağlığınızla ilgili yeni uygulamalar için de verimli bir dönemde olacaksınız.

 

TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)
Sevgili Teraziler, Başak burcunda oluşacak yeniay biraz daha içe dönmenize ve kendi kabuğunuza çekilmenize neden olabilir. Bunu bir fırsat bilip kişisel bakımınızla ilgilenebilir, sağlık kontrolleri yaptırabilir, ruhsal çalışmalara katılabilirsiniz. Fiziksel ve zihinsel olarak dinlenip, arınabilirsiniz. Bağımlılıklardan kurtulmak, şifa bulmak, bazı farkındalıklar yaşamak için uygun bir dönemde olacaksınız. Bu yeni ay günlük hayatınız ve iş yaşamınızda da etkisini gösterecektir.

 

AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )
Sevgili Akrepler, Başak burcunda yaşanacak yeniay bazı gelecek hedefleriniz, projeleriniz, grup faaliyetleriniz ile ilgili yeni girişimler meydana getirebilir. Yeni arkadaşlar edinmek, sosyal ortamlara ve davetlere katılmak, seyahatler yapmak, işinizin  tanıtımı için yapılacak çalışmalar bu yeni ayın konusu olabilir. Kariyerinizde daha aktif ve girişken olabileceğiniz bir dönemdesiniz. İş arkadaşlarınız ve üstlerinizle olan ilişkilerinizde gerginliklere karşı dikkatli olmalısınız.

 

YAY (23 Kasım-21Aralık)
Sevgili Yaylar, Başak burcunda oluşacak yeniay sizin kariyerinizde ve toplumsal imajınızda yenilikler ortaya çıkarabilir.Yeniay ile birlikte hayatınızda ufak tefek gerginlikler ve karışıklıklar yaşayabilirsiniz. Değişken niteliğiniz kısa sürede şartlara uyum sağlamanıza yardım edecektir. Eşinizin ve ortağınızın maddi manevi desteğini hissedebileceğiniz ve toplum önünde daha güçlü olabileceğiniz bir döneme giriş yapacaksınız.


OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)
Sevgili Oğlaklar , Başak burcunda oluşacak yeniay, yurtdışı, medya, yayıncılık, yüksek öğrenim veya hukuk ile ilgili kavramlarda yeni başlangıçlar getirebilir. Hukuksal konularda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.Eş ve ortağınızdan destek alıp, geleceğe yönelik yeni projeler üretebilirsiniz. Güzel bir seyahat ve tatil fırsatı da karşınıza çıkabilir.

 

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)
Sevgili Kovalar, Başak burcunda oluşacak  yeniay  ortak kazançlar, krediler, sigorta, vergi, miras, nafaka vb. konularda yenlikler ve gelişmeler sağlayabilir. Eski bir borcun ödenmesi, beklenen kredinin gelmesi, vergilerin, sigortaların düzenlenmesi  bu dönemde uğraştığınız konular arasında yer alabilir. Sağlığınız ile ilgili şifa bulmanıza yardım edecek bir operasyon veya tedavi imkanı doğabilir.


BALIK (19 Şubat – 20 Mart)
Sevgili Balıklar, Başak burcundaki yeniay sizin ikili ilişkileriniz ve ortaklıklarınızı temsil eden alanda doğacak. Bu ay özel bir ilişkinizle ilgili yeni kararlar vermenize neden olabilir. Jüpiter’in destekleyici etkisi duygusal hayatınızı ve sosyal hayatınızı canlandıracaktır. Kendinizi daha yaratıcı, coşkulu ve iyimser hissedebilirsiniz.


Sevgilerimle

Astrolog Demet Baltacı