BALIK BURCUNDA DOLUNAY

                                                          

19 Eylül’de  saat 14:13’de Ay Balık burcunun 26 derecesinde Güneş’in karşısına geçecek ve dolunay gerçekleşecek. Dolunaylarda  genel olarak hissedilen  duygusal hassaslık çok yüksek olabilir. Daha alıngan, kırılgan, melankolik hissedebilir,  içe kapanabiliriz. Son burç olan  su elementinden ve değişken  nitelikteki Balık, diğer tüm burçların enerjilerini biraz içinde taşıyan, evrensel sevgiyi arzulayan, sınırları olmayan, hayalci, duyarlı, dağınık, değişken bir yapıya sahiptir. Balık dolunaylarında evrenle bir olmak, kendimizi akışa bırakmak,  bazı kavramları kabullenip hayatımızdan çıkarmak, feda etmek gerekebilir.Dolunay haritasında Yay burcunun yükselmesi değişken koşulları artırabilir. Güneş ve Ay yükselen noktasına kare yapıyorlar. Bunun yanı sıra Merkür ve Jüpiter arasında da kare açı var. Gökyüzündeki enerjilerde değişkenliğin yanısıra bir çatışma, gerilim ve meydan okuma da söz konusu. İletişimin yoğun olacağını ve çok fazla haber, söz duyabileceğimizi söyleyebiliriz. Ancak karışıklık ve yanılgılar da söz konusu olabileceği için, Terazi burcundaki Merkür denge ve uyumu korumakta zorlanabilir. Balık dolunayı su ile ilgili konuları da gündeme getirecektir. Havanın nemli ve çok yağışlı olması, su baskınları ve sellere zemin hazırlayabilir.


Ülkemizin haritasında Dolunay  onuncu evde oluşuyor ve natal Ay’a sert açı yapıyor. Hükümet, muhalefet, halk ve yönetim arasındaki gerginlikler artış gösterebilir. Özellikle kadınları ve aileleri etkileyen bazı kavramlar daha belirgin hale gelebilir. Üretim, tarım, topraklarımızı etkileyen ve ekonomik zarar verebilecek bazı gelişmeler, doğal şartlar oluşabilir.

Dolunaylar dönüşüm, değişim, bitiş zamalarıdır. Hayatımız hakkında kararsız olduğumuz durumlar varsa kendi iç sesimizi dinlemek, sezgilerimizi takip etmek çok yol gösterici olabilir;  rüyalar  da önemli işaretler  taşıyabilir. Farkındalık kazanmak, hayatımızdaki bazı gizli temaların ortaya çıkması , yaratıcılığımızın yükselmesi, sanatsal ilhamlar almak da Balık dolunaylarında daha kolay olacaktır. Ancak duygusal kırgınlıklarımız daha belirgin olacağı için, içe kapanma, melankoli, ruhsal problemler, kaçışlar, bunalımlar, kendini kurban hissetme gibi olumsuz durumlar oluşabilir. Özellikle psikomatik sorunları olanların dikkatli etmeleri, alkol ve ilaç kullanımında da daha kontrollü olunması gerekmektedir. Bu dolunayda sevdiklerimizle birlikte olmak, manevi ve ruhsal çalışmalar yapmak, yardım, bağış faaliyetleri yapmak, sanat ile ilgilenmek enerjimizi dengelememize yardım edebilir. Elimizden hiçbir şey gelmiyorsa müzik dinleyip, ruhumuzu hoş tutmaya çalışalım.

 

Burç yorumlarınızı okurken, öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuzu da takip ediniz.


KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)
Dolunay döneminde kendinizi çok hassas hissedebilir ve kendi kabuğunuza çekilebilirsiniz. Manevi ve ruhsal faaliyetler, ilham gerektiren sanatsal çalışmalar için dolunay çok olumlu olabilir. Sizin için gizli olan bir kavram açığa çıkabilir, bilinçlenme yaşabilirsiniz. Dolunaylar sonlanmaları da temsil ettiği için, sizi rahatsız eden zararlı bir bağımlılığınızdan kurtulmak için karar verebilirsiniz. Bu dönem yardım faaliyetlerinde bulunabilir, hastahane, bakımevi vb. kurumlarda bulunabilirsiniz. Ailenizle, eşinizle ilgili kavramlar  öne çıkabilir ve iletişimleriniz artabilir.


BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)
Balık burcundaki dolunay  ile birlikte daha önceden yapmış olduğunuz bir proje ve girişimden sonuçlar almaya başlayabilirsiniz. Dolunayın gerçekleştiği alan dileklerinizi de yönettiği için daha önceden dilediğiniz bir kavram sonuçlanabilir.  Arkadaş grupları içerisinde ilişkilerinizde duygusal karmaşalar ve iletişim sorunları olabilir, dengede kalmaya çalışmalısınız. Ortak girişimler ve grup çalışmalarında bazı sonuçlanmalar ve dönüşümler sözkonusu olabilir. Bu dönemde masraflarınız biraz artacaktır. Geleceğe dönük ortaklıklar, iş ve yatırımlar için şartlar daha belirgin hale gelebilir. Şans oyunları ve spekülatif yatırımlar için uygun bir zaman olmayabilir. Çocuklarınızla ilgili bazı önemli gelişmeler ve dönüşümler yaşayabilirsiniz.


İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 
Dolunay kariyeriniz ve toplumsal statünüzü etkileyen alanda olacak ve siz kariyerinizi etkileyecek bir gelişme ile karşılaşabilirsiniz. Çalıştığınız alanda bir terfi, tayin, iş yerinde değişim, ofis ortamında yenilikler veya bazı sonlanmalar söz konusu olabilir. Duygusal olarak kendinizi huzursuz, gergin ve kararsız hissetmeniz mümkün. Sosyal yaşam, eğlence, çocuklar için fazla harcama yapmanız gerekebilir. Ev ve ailenize karşı olan sorumluluklarınız ve kariyeriniz arasında kalabilir, yorulabilirsiniz. Çevrenizdeki şartlara daha ılımlı yaklaşmalı, duyacağınız sözlere çok fazla takılmadan duygusal dengenizi korumaya çalışmalısınız.


YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz
Dolunay dokuzuncu evinizi etkilediği için yurtdışı ile ilgili gelişmeler, medya, yayıncılık, eğitim, hukuksal konular ve seyahatler  gündeme getirebilir. Beklediğiniz hukuksal bir gelişme de yeni açılımlar oluşabilir. Jüpiter’in burcunuzdaki seyri kendinizle ilgili keşifler yapabileceğinizi  ve hayat görüşünüzde, felsefenizde dönüşümler olabileceğini de işaret ediyor. Duygusal hayatınızda daha ciddi oluşumlar sözkonusu olabilir. Çocuklarınızla ilgili sorumluluklarınız artacak ve onların eğitimi, geleceği ile ilgili yatırım kararları alabilirsiniz.Genel olarak sizin için olumlu etkiler taşıyan bu dolunayda  gelecekle ilgili yaptığınız projelerde ve hayatınızı etkileyecek girişimlerde yön almanızı kolaylaştıracak  önemli işaretler gelebilir.

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)
Balık dolunayı ortak gelirler alanında etkili olacak ve ekonomik konulara dikkat çekiyor. Bu dolunayda bazı aslanların  estetik , diş veya genel sağlıkla ilgili ameliyat ve operasyon geçirmeleri gündeme gelebilir. Böyle bir uygulama için dolunayın geçmesi ve ayın küçüldüğü zamanlar daha doğru olacaktır. İş dışından gelecek gelirler, kredi, sigorta, miras, nafaka vb. konularda bazı sonuçlanmalar ve dönüşümler yaşayabilirsiniz. Zihinsel olarak karmaşa yaşayabilir ve konsantrasyon sağlamakta zorlanabilirsiniz. Yakın çevrenizde çok fazla hareket ve iletişim olabilir. Başkalarının sözlerine önem vermeden kendi iç sesinizi dinlemeye çalışın; bu şekilde dengede kalmanız daha kolay olacaktır.


BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)
Balık burcundaki dolunay kuşkusuz sizin için de çok önemli olacak sevgili başaklar. İş ve özel ilişkilerde, evlilik ve ortaklıklarda dönüşümler ve bazı sonuçlanmalarla karşılaşabilirsiniz. Var olan ilişkilerinizde ise yeni bir döneme girebilirsiniz. Kariyeriniz ile ilgili bu dönemde yoğun bir iletişim ve hareketlilik olabilir. Sosyal ortamlar ve ortak girişimler için maddi harcamalar artabilir. Dolunay döneminde eşiniz, ortağınız ve aile üyeleri ile bazı çekişmeler ve iletişim problemleri ortaya çıkabilir. Zihinsel olarak kararsız kalabileceğiniz koşullar oluşabilir. Genellikle ayrıntılara dikkat eden detaycı ve gerçekçi yapınız, karışık duygular nedeniyle huzursuz olabilir.


TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)
Balık burcu dolunayı  ile birlikte günlük hayatınızda  ve sağlığınızla ilgili bazı farkındalıklar edinip, yaşam şeklinizde dönüşümler yaşayabilirsiniz. Bir süredir ertelediğiniz yeni bir beslenme, diyet ve spor programına başlayabilirsiniz. İş yerinizde veya evinizdeki yardımcılarla ilgili bazı gelişmeler netleşebilir. Ev içerisinde kullandığınız bazı araç gereçlerde sorunlar oluşabilir ve iletişim sorunları yaşayabilirsiniz.  Bu dönemde evcil hayvanlarınıza biraz daha özen göstermeye çalışın, alerji vb. gibi sağlık sorunları meydana gelebilir. Eviniz ve ailenizle ilgili işlerin ve hareketliliğin yoğunlaşabileceği bu dönemde,  duygusal dengenizi korumaya çalışmalısınız.

 

AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )

Dolunay sizin için de olumlu etkiler taşıyor sevgili Akrepler. Sevdiğiniz bir hobiyle, bu sanat veya spor olabilir; güzel gelişmeler yaşayabilir, sonuçlar alabilirsiniz. Çocuklarla ilgili gelişmeler ve bazı önemli kararlar vermek de bu dolunayda sözkonusu olabilir. Oldukça duygusal, hassas ve yaratıcı olacağınız bu dönemde kuşkusuz duygusal ilişkilerinizde de romantizm doruk noktasına ulaşabilir. Hayatı sorgulamayı bırakıp  keyifli faaliyetlere daha fazla zaman ayırabileceğiniz bir dönemde olacaksınız.


YAY (23 Kasım-21Aralık
Dolunay sizin için de çok özel olabilir. Duygusal olarak çok hassas, kırılgan ve kararsız olabilirsiniz. Yaşadığınız alanlar, evinizle ilgili bir yenilik gündeme getirebilir. Bu bir taşınma, tadilat, yeni eşya alımı veya evde misafir ağırlama da olabilir. Bir mülk alımı için kredi başvurusunun sonuçlanması, ya da miras yolu ile gelebilecek bir gelir de bu dolunay da sonuca bağlanabilir. Zaman zaman oluşabilecek değişken koşullara karşı daha kararlı ve dengeli olmaya çalışmalısınız.


OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)
Balık burcu dolunayı ile birlikte iletişim, eğitim, yakın çevreniz ve kardeşlerinizle ilgili yeni bir dönem hayatınıza girebilir. Seyahate çıkabilir,misafir ağırlayabilir, bir iletişim cihazı alabilirsiniz. Kariyer hayatınızda iletişim ve hareket artarken eşiniz ve ortağınızdan destek görmeye devam edeceksiniz. Dolunayın aydınlatan etkisiyle birlikte gizli olan bazı kavramlarla karşılaşabilir ya da herkesten sakladığınız bazı sırlar ortaya çıkabilir.


KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)
Balık burcundaki dolunay maddi konularda bazı gelişmeleri hızlandırabilir,  bir alacağınızı tahsil etmenize ya da yeni bir gelir elde etmenize imkan verebilir. Ortak çalışmalar, iş projeleri ve arkadaşlarla yapılacak sosyal organizasyonlar için harcamalarınız artabilir. İşinizin tanıtımı, yurt dışı çalışmaları, medya, yayıncılık, eğitim, maneviyat ile ilgili çalışmalarınızda olumlu etkiler devam ediyor. Bu kavramlarla ilgili hayatınızda iletişim artabilir. Arkadaş ilişkileriniz yoğunlaşabilir ve bir arkadaşınızın maddi bir sorunuyla ilgilenmeniz gerekebilir.

 

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)
Burcunuzda oluşacak dolunay sizin için yılın en önemli dönemlerinden birini işaret ediyor. Özellikle  son dekan doğumlu bir balıksanız iş, kariyer ve özel hayatınızda çeşitli kavramlarda sonuçlanmalar, dönüşümler yaşayabilirsiniz. Toplum önündeki kimliğiniz ve imajınızda önemli değişimler olabilir ve kariyerinizi yeniden şekillendirebilirsiniz. Hayallerinizi gerçekleştirmek için iç sesinizi dinlemeli ve evrene güvenmelisiniz. Duygusal hassasiyetinizin artması, geçmiş kırgınlıklar ve hayal kırıklıkları sizi olduğunuzdan daha fazla melankolik yapabilir; duygusal dengenizi korumaya çalışmalısınız. Bu dönemde kendiniz ve yaşamınız ile ilgili önemli farkındalıklar edinebilir, yeni kararlar alabilirsiniz.


Sevgilerimle

Astrolog Demet Baltacı

 

 

BURÇ DURUMU-Facebook uygulaması açıldı 
.
http://apps.facebook.com/burcdurumu
TIKLAYIN ve BAŞLAYIN
Burç Videolarınız Her Sabah Size Gelsin