KOÇ BURCUNDA AY TUTULMASI

19 Ekim’de 02:39’da 25 derece Koç Burcunda gölgeli Ay Tutulması meydana gelecek. Bu yıl yaşayacağımız üçüncü Ay tutulması olacak ve ülkemizden izlenebilecek. Ay Dolunay fazında Güneş ile karşıt açıda olacak ve Koç-Terazi aksındaki ben ve biz karşıtlığını vurgulayacak.

                                                               

19  Ekim’de 02:39’da  25 derece  Koç Burcunda gölgeli Ay Tutulması meydana gelecek. Bu yıl yaşayacağımız üçüncü Ay tutulması olacak ve ülkemizden izlenebilecek. Ay Dolunay fazında Güneş ile karşıt açıda olacak ve Koç-Terazi aksındaki ben ve biz karşıtlığını vurgulayacak. Ateş grubu ve öncü nitelikteki tutulma etkileri hızlı ve etkili bir biçimde hayatımıza girebilir. Ay tutulmaları duygularımız, iç dünyamız, yakınlarımız, hassas olduğumuz noktalar üzerinde baskı yaratabilir. Bu dönemde enerji ve motivasyonumuz çok yükselebilir; riskli ve dürtüsel davranışlarda  bulunabiliriz. Bunun yanı sıra tutulma cesaret ve atılım gerektiren girişimler için de itici bir güç oluşturabilir. Bu enerjiyi nasıl kullanacağımız şu ana kadar biriktirdiklerimiz ve altyapımızla doğru orantılı olacaktır. Kişisel istekler ve amaçlar öne çıkarken karşımızdaki kişi, birliktelikler, ortağımız, eşimiz de hareket planlarımızda etkili olacaktır.


Tutulma yöneticisi Mars Başak burcunda, Başak burcunun yönetici gezegeni Merkür Akrep burcunda ve iki gezegen arasında karşılıklı etkileşim var. Güçleri birleşmiş durumda ve bu iki gezegen iş, çalışma, finans, ortaklıklar ve maddi konularla yakından ilgili konumda. Merkür Satürn birleşimi Kuzey düğüm yönünde ve Jüpiter’den üçgen açı ile destek alıyor. Ciddi, alt yapısı olan ve geleceğe dönük projeler için  bu durum destekleyici. Ancak gerçekçi olmayan, fazla özgüvenli, abartılı risklere dikkat etmek gerekiyor; zira Mars Neptün ile tam kaşıt açıda. Bu enerji de dağılma, dikkatsizlik, yanılgılar oluşturabilir. Bunun yanı sıra duyguları çok yükselten, sanatsal ilham ve yaratıcılık da veren bir durumdur. Mars ve Merkür etkisi, aşk, tutku, cinsellik vb. konularda takıntılar, tuhaf olaylar ve haberler gündeme getirebilir.


Ülkemiz haritasında natal  5. evdeki Venüs etki aldığı için ünlü ve medyatik kişilerle ilgili sırlar,sansasyonel haberler gündemi meşgul edebilir. Koç tutulması ülkemizin 11. Evinde ve 5. Evdeki natal Satürn Merkür kavuşumu ile de karşıt açı oluşturacak. Medyada sansür zor olabilir ve halktan gizlenen bir çok haber gündemi meşgul edebilir. Bu durum yönetim, hukuk, yasalar, dış politika  gibi ülkeyi yakından ilgilendiren konular olabilir, çünkü  köşe evler etki alıyorlar. Ekonomik alanda, spekülatif piyasalar ve borsadaki riskli hareketlere dikkat etmek gerekiyor, hızlı ve ani durumlar oluşabilir. Beşinci ev etkisi gençleri ve halkı etkilediği için, daha cesur ve dikkat çekici toplu hareketler izlenebilir. Bir diğer etki de Spor alanında olabilir, Mars sporu temsil eder. Ancak biliyoruz ki tutulmalar etkilerini önceden de hissettirebilir. Tutulma  haritasında 29 derece Aslan yükseliyor ve Mars bu noktadan geçerken Neptün ile karşıt açı yapmaya başladı. Ülkemiz Dünya Şampiyonasından elendi ve kuşkusuz spor alanında bir hayal kırıklığı yaşandı.


Koç burcu 3. Dekandaki  tutulmalar eski astrologlara göre savaşa, kazalara,  ülke liderlerini etkileyen önemli durumlara, aile büyükleri ile ilgili sorunlara, hamilelik ile ilgili problemlere, erken doğumlara yol açabilir. Bu kişisel haritaların durumu ve aldığı etkiye göre değişecektir. Ancak Mars Neptün karşıtlığı özellikle su ve denizlerle ilgili sorunlar, gazlar, kimyasallarla ilgili kazalar ve doğal olaylara gösterge olabilir. Bunun yanı sıra, alkol ve ilaç kullanımında dikkatli olmalı, besin zehirlenmesi gibi durumlara karşı tedbirli davranmalıyız.Burç yorumlarınızı okurken, öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuzu da takip ediniz.


KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)
Sevgili Koçlar, burcunuzda oluşacak ay tutulması sizin için önemli bir döneme işaret ediyor. Ay tutulmaları daha önce başladığımız iş ve girişimlerde sonuçlanmalar ve bazı dönüşümler meydana getirebilir. Genel hayatımızla ilgili yenilikler yapmak ve artık bize yararı dokunmayan kavramları hayatımızdan çıkarmak için de uygun bir dönemde olacağız. Tutulma bizi her zamankinden daha fazla enerjik, sabırsız ve öfkeli yapabilir. Düşünmeden yapılacak riskli eylemlerden uzak durmalı, çevremize karşı daha anlayışlı ve sabırlı olmalıyız. Duygusal olarak etkilenebileceğimiz, yakınlarımız ile ilgili bazı beklenmedik durumlar karşımıza çıkabilir. Bencil yaklaşımlardan uzak durarak denge ve uyumu korumamız gerekiyor. Yıldızınız Mars Neptün ile karşıt açı yaptığı için dikkatsizlik sonucu oluşabilecek kazalar, aldanmalar, su, alkol, ilaç, besinlerle ilgili problemler oluşabilir. Sağlığımıza, beslenmemize ve günlük alışkanlıklarımıza dikkat etmeli, gözden geçirmeler yaparak , zararlı olan alışkanlıkları hayatımızdan çıkarmalıyız. İş ve çalışmalarımızda yaratıcılığımızı ve sanatsal yeteneklerimizi bu dönemde daha rahat kullanabiliriz.

 

BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)
Sevgili Boğalar, Koç burcundaki Ay Tutulması sizi oldukça hassas ve içe dönük hale getirebilir. Dolunaylar ve tutulmalar bulunduğu bölgeyi aydınlatıp, yeni kapılar açtığı için siz de bilincinizde yeni açılımlar yaşayabilir, farkındalıklar kazanabilirsiniz. Bu dönemde kendinize daha fazla zaman ayırmaya çalışın. Kısa bir tatil, şifa ve meditasyon çalışmaları, manevi yerlere ziyaretler ruhsal olarak sizi rahatlatacaktır. Sağlığınızla ilgili ihmal ettiğiniz kavramlarla ilgilenebilir, bakım, kontrol, tedavi gibi nedenlerden ötürü hastaneleri ve şifa merkezlerini ziyaret edebilirsiniz. Yıldızınız Venüs ve Uranüs arasındaki üçgen açı sürpriz fırsatlar ve kısmetler karşınıza çıkarabilir. Bazı arkadaşlarınız ve grup çalışmalarınızda hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz. Sanatsal yaratıcılığınız ve ilham gücünüz oldukça yüksek, günlük işleriniz ve hobilerinize daha fazla zaman ayırmaya çalışın. Birlikte olduğunuz kişiyle iletişiminiz artacak ve ilişkiniz daha verimli hale gelecek.İş ve kariyerinizle ilgili bazı önemli iş ortaklıkları ve anlaşmalar gündeme gelebilir.


İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 
Sevgili İkizler, Koç burcunda yaşanacak Ay tutulması sizi oldukça olumlu etkileyebilir. Hayaller ve dilekler evinizde oluşacak bu ay tutulması, önemli bir dileğinizin hızla gerçekleşmesine imkan verebilir. Kariyeriniz ve çalıştığınız projeler, gelecekle ilgili hedeflerinizde de bazı dönüşümler yaşayabilirsiniz. Bu ay tutulması ait olduğunuz sosyal grupları ve arkadaşlarınızı da etkileyebilir.Çevrenizde oluşabilecek bazı değişimler dolaylı olarak sizi de etkileyebilir. Yıldınızın Merkür ve Jüpiter arasındaki kontrol işiniz, kazançlarınız konusunda önemli destekler yaptığı için, yeni iş imkanları, maddi gelirlerde artışlar söz konusu olabilir. Sorumluluklarınız ve iş temponuz artmış görünüyor; ev ve aile yaşamını ihmal etmemeye çalışın. Ev içerisinde bazı huzursuz durumlar ve stres kökenli sindirim ve mide sorunlarına karşı tedbirli olmalısınız.

 

 

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)
Sevgili Yengeçler, Koç burcunda yaşanacak Ay Tutulması öncü grup olduğunuz için sizi çok etkileyebilir. Güçlü bir dolunay etkisi olan bu tutulmayla birlikte  kariyeriniz ve toplum önündeki kimliğiniz ile ilgili değişim ve dönüşümler meydana gelebilir. Hayatınızın yönünü değiştirecek önemli olumlar içerisine girebilirsiniz. Daha önceden girişimde bulunduğunuz kavramlar bu tutulmayla birlikte hızla sonuçlanabilir. İş değişimi, yer değişikliği, işi bırakma, emeklilik, evlenme, boşanma vb. gibi önemli dönüşümler yaşayabilirsiniz.  Aile büyükleri, otorite kavramları, ebeveynler ile ilgili ani gelişmeler olabilir. Bu durum doğum haritanızdaki kişisel gezegenlerin aldığı etkiye göre değişecektir. Bu dönemde yöneticiniz Ay Koç burcunda olacağı için kendinizi daha sabırsız, dürtüsel, enerjik ve girişken hissedebilirsiniz. Ancak düşünmeden verilecek tepkiler ve riskli hareketlere karşı temkinli olmalısınız. Özel hayatınızda problemler, kaza ve sakarlıklara karşı daha açık bir durumdasınız. Özellikle yakın çevre ilişkilerinizde, seyahatlerde dalgınlık, unutkanlık sonucu küçük kayıplar meydana gelebilir. Günlük hayatınız ve iş yaşamınızda bayanlardan yardım alıp, küçük sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

 

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)
Sevgili Aslanlar, Koç burcunda yaşanacak Ay Tutulması sizin için çok özel açılımlar meydana getirebilir. Ateş grubundaki bu tutulma yaşam enerjinizi ve motivasyonunuzu çok yükseltecektir. Gelecekle ilgili hedeflerinizde ufkunuzu daha uzaklara çevirebilir, hayatın anlamını sorgulayıp, daha derin farkındalıklar kazanabilirsiniz. Yurtdışı, uzaklar, yabancılar, seyahatler, medya, yayıncılık, yüksek öğrenim, hukuksal işlerinizde sonuçlanmalar ve dönüşümler meydana gelebilir. Eşinizin ailesi ve yakınları ve sizin uzak akrabalarınızla ilgili hızlı gelişmeler olabilir ve sizi dolaylı olarak etkileyebilir. Bu dönemde Mars ikinci evinizde maddi konularda harcamaları arttırabilir ya da yanılgı ve kayıplara neden olabilir. Maddi konularda dikkatli olmalı, riskli hareketlerde bulunmamalısınız. Önemli alışverişler için biraz bekleyin, uygun bir dönemde değilsiniz. Sağlık konusunda alerjiler, sindirim sistemi ve ayaklarla ilgili problemler oluşabilir. Bu dönemde beslenmenize daha fazla özen göstermeli, ilaç ve alkol tüketiminde tedbirli olmalısınız.

 

 BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)

Sevgili Başaklar, Koç Burcundaki Ay tutulması ortak kazançlar, iş dışında gelen gelirler ile ilgili alanda önemli enerjiler veriyor. Yatırım, kredi, miras, nafaka, sigorta, prim, vergi vb. gibi uğraştığınız kavramlarda sonuçlanmalar olabilir. Mars sizin burcunuzda olduğu için enerji ve motivasyonunuz yüksek görünüyor. Sağlığınıza dikkat etmeli, sindirim sorunları, küçük kazalar ve sakarlıklara karşı temkinli olmalısınız. Ortaklı işlerinizde ve eşinizle ilgili bazı yanılgılar olabilir; bu dönemde yeni karar vermeden önce çok daha detaylı düşünmelisiniz. Gelecek ile ilgili işleriniz, projelerinizle ilgili yeni anlaşmalar ve sözleşmeler gündeme gelebilir. Uzun süredir hayal ettiğiniz bazı işleriniz Jüpiter’in desteğiyle daha ciddi yapılandırmalar içerisine girebilir. Para evinizin yöneticisi Venüs Uranüs ile üçgen açı yapıyor ve size sürpriz maddi destekler getirebilir.Bu dönemde tüm eksikleri gözden geçirmeli, detaylar üzerinde daha titiz çalışıp, planlamalar yapmalısınız. Yaratıcılık gerektiren, sosyal ve sanatsal faaliyetler alanında şans ve desteğiniz daha fazla görünüyor. Otorite konumundaki kişilerden önemli destekler alabilir, yeni maddi yapılandırmalar içerisinde olabilirsiniz.

 

 TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)

Sevgili Teraziler, Koç burcundaki Ay Tutulmasından en fazla etki alacak burçlardan biri de sizsiniz. Ay başından doğan yeni ayın ardından bu dolunay ve tutulma ile birlikte özellikle ilişkileriniz, yakın arkadaşlarınız, ve ortaklarınız ile ilgili bazı sonuçlanmalar ve dönüşümler yaşayabilirsiniz. Süregelen bir ilişkinizde daha ciddi oluşumlar içerisinde olabileceğiniz gibi, sizi mutsuz eden ilişkilerinizde daha cesur bir şekilde ayrılık kararı alabilirsiniz. Yıldızınız Venüs Yay burcunda düşüncelerinizi ve iletişimlerinizi rahatlatıyor ve yakın çevrenizden destekler bulabiliyorsunuz. Başak burcundaki Mars zaman zaman kendinizi huzursuz ve güvensiz hissetmenize  neden olabilir ve beklemediğiniz düşmanlıklarla karşılaşabilirsiniz. Bunlar tamamen sizin kuruntularınız da olabilir, biraz dinlenmeye çalışın. Sağlığınızla ilgili stres ve yorgunluk kaynaklı ufak problemler oluşabilir. Beslenme ve diyetinizi kontrol etmeli, sindirim sistemi ve alerjilerle ilgili konularda daha temkinli olmalısınız.

Bu dönemde iş ve kariyerinize daha fazla konsantre olmalı, maddi konularda kendinizi garantiye almaya çalışmalısınız. Maddi gelirler ve yeni kaynaklar açısından şanslısınız; Jüpiter kariyeriniz ve kazançlarınızla ilgili size destek olmaya devam ediyor.

 

AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )

Sevgili Akrepler, Koç Burcundaki Ay tutulması günlük hayatınız, rutinleriniz, çalışma koşullarınız ile ilgili bazı dönüşümler getirebilir. Alışkanlıklarınızla ilgili bazı değişimler yaşayabilir, bazılarını hayatınızdan tamamen çıkarabilirsiniz. Sağlığınızla ilgilenmek, var olan kronik sağlık sorunlarınızla ilgili tedavi programları uygulamak için de uygun bir dönemdesiniz. Beslenme ve diyetinize dikkat etmeniz gerekiyor. Tutulma sırasında yıldızınız Mars Neptün ile karşıt açıda olacağı için, ilaç ve alkol kullanımında ölçülü olmalı, alerji ve sindirim sorunlarına karşı dikkat etmelisiniz.Yaşamınız ve günlük düzenlerinizle ilgili yeni kararlar alıp daha disiplinli davranabileceğiniz bir süreçtesiniz. Sıkı bir diyet ve spor programına rahatlıkla başlayabilirsiniz. Yay burcundaki Venüs’ün ikinci evinizdeki seyri ile birlikte ve sizi rahatlatacak seyahatler ve geziler için harcamalar ve keyifli alışverişler yapabilirsiniz.

 

 YAY (23 Kasım-21Aralık)

Sevgili Yaylar,  Koç burcundaki Ay Tutulması, ateş grubu olan siz yayları olumlu etkileyebilir ve hayatınızı hareketlendirebilir. Özellikle duygusal hayatınız ve yaratıcılığınız ile ilgili alanlarda güçlü enerjiler hissedebilir bazı dönüşümler yaşayabilirsiniz. Bu tutulma aşk hayatınızda önemli değişimler meydana getirebilir. Çoçuklarla ilgili konularda da yeni kararlar alabilir, bazı farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Hamilelik ve doğum ile ilgili konularda bazı etkilenmeler söz konusu olabilir.Kişisel haritalardaki detaylar daha belirleyici olacaktır. Mars kariyer evinizde olduğu için iş ortamınız, üstleriniz, aile büyükleri ile olan ilişkilerinize dikkat etmelisiniz. Bazı beklentilerinizde yanılgılar ve hayal kırıklıkları oluşabilir. Bu arada yaşadığınız mekanlarda ofis, ev gibi su, gaz ve su sistemi ile ilgili problemler oluşabilir. Kontrol ve bakımları ihmal etmemelisiniz. Venüs burcunuzda seyrediyor ve cazibeniz arttığı için bulunduğunuz ortamlarda daha fazla dikkat çekiyorsunuz. Romantik yeni teklifler alabilir, ilişki fırsatları ile karşılaşabilirsiniz. Eğlenceli sosyal faaliyetler, tatil ve seyahatler için de uygun bir dönemdesiniz. Kişisel bakımızla daha fazla ilgilenebilir, güzellik, bakım çalışmaları, fiziksel görünümünüzde ve imajınızda sürpriz yenilikler yapabilirsiniz. Jüpiter sizi maddi kaynaklar ve başkalarından gelecek gelirler konusunda destekliyor; gelecek hedefleriniz ve yatırımlarınız konusunda detaylı planlar yapabilirsiniz.

 

 OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)

Sevgili Oğlaklar , Koç Burcundaki Ay Tutulması dördüncü evinizde meydana gelecek ve yaşadığınız mekan, eviniz, aileniz , ebeveynleriniz ile ilgili kavramları etkileyecek. Bu konularda uğraştığınız kavramlarda sonuçlanmalar elde edebilir, dönüşümler yaşayabilirsiniz. Yer, mekan  değişimi, ev, emlak,mülk  alımı, satımı, kiralama, taşınma gibi durumlar bu tutulma döngüsünde hızlanabilir. Ev ve ofiste önemli bir tadilat ve dekorasyon değişimi de söz konusu olabilir. Aile büyükleri, ebeveynler, yaşlı aile üyeleri ile ilgili oluşabilecek bazı durumlar duygusal olarak bizi etkileyebilir. Jüpiter ikili ilişkiler, evlilik, ortaklık konularında sizi destekliyor. Geleceğinizle ilgili yeni projeler yapabilir, uzun vadeli hedeflerinizde ortağınız ve eşinizin desteğini alabilirsiniz.Yakın çevre ilişkileriniz, uzak akrabalar, seyahatler ve eğitimle ilgili işlerinizde bazı yanılgılar ve karışıklıklarla karşılaşabilirsiniz. Günlük hayatınızı planlarken daha dikkatli ve titiz olmalı, unutkanlıklara karşı temkinli olmalısınız.Yay burcundaki Venüs sizi koruyor ve hayatınıza keyifli küçük sürprizler taşıyor.

 

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

Sevgili Kovalar, Koç burcunda oluşacak Ay Tutulması üçüncü evinizi etkileyeceği için günlük hayatınız hareketlenebilir ve iletişim trafiği artabilir. Yakın çevreniz, kardeşleriniz, komşularınız, akrabalarınız ile ilgili bazı gelişmeler sizi dolaylı olarak etkileyebilir ve bir seyahate çıkmak zorunda kalabilirsiniz. İşinizin tanıtımı, reklam, ticaret, medya, yayıncılık, eğitim ile ilgili iş ve projelerinizde sonuçlar alabilir ve bazı dönüşümler yaşabilirsiniz. İş ve kariyer hayatınızda uzun vadeli yeni yapılandırmalar içindesiniz ve Jüpiter sizi kuşkusuz destekleyecektir. Bu dönemde Mars Başak burcunda maddi konular, ortak çalışmalar ve yatırımlar ile ilgili konularda enerjinizi daha fazla harcamanıza imkan verebilir. Gerçekler ve hayaller arasındaki dengeyi iyi korumalı, tüm detaylara özellikle maddi konularda dikkat etmelisiniz. Ortak projeler konusunda sosyal çevrenizin ve arkadaşlarınızın desteğini alabilirsiniz. Özellikle yaratıcılık gerektiren sosyal işler, sanat, medya , yayıncılık ile ilgili işlerde sürpriz fırsatlar karşınıza çıkabilir ve size yardım edecek kişilerle tanışabilirsiniz.

 

 BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Sevgili Balıklar, Koç Burcundaki Ay Tutulması ikinci evinizde gerçekleşeceği için maddi konularda sizi etkileyebilir. Beklediğiniz gelirler veya ödemeniz gereken maddi yükümlülüklerde bazı sonuçlanmalar ve dönüşümler içerisinde olabilirsiniz. Bu dönemde gelecek hedeflerinizde, eğitim, yurtdışı ile işler ve hayata bakışınızda önemli değişimler olabilir, uzun vadeli yeni yapılandırmalar içerisinde olabilirsiniz. Çocuklarınızın ve duygusal yakınlık hissettiğiniz kişilerin bu planlarda etkisi ve desteği olabilir. Yaratıcılığınız ve duygusal enerjiniz çok güçlenmiş durumda..Hayatın keyifli ve manevi yönleri daha fazla ilginizi çekebilir.Kariyer evinizdeki Venüs çalışma koşullarınızı iyileştirebileceği gibi özellikle bayanlardan bazı destekler alabilirsiniz. Bu dönemde özellikle sanat, medya, yayıncılık, yurtdışı bağlantılı işlerde daha fazla gelişme yaşayabilirsiniz. Başak burcunda ilerleyen Mars karşınızdaki kişi, eşiniz ve ortağınız ile ilişkilerinizde biraz temkinli olmanızı gerektirmekte. İnisiyatifi bir süre karşınızdaki kişiye bırakıp, tartışma ortamlarından kaçınmalısınız. Yüksek sezgi gücünüz ve empati yeteneğinizle çok daha uzlaşmacı ve yapıcı davranabilirsiniz.

 

Sevgilerimle

 

Astrolog Demet Baltacı

 

 

Face APP Uygulamamıza Katıldınız mı ?
TIKLA VE HEMEN  KATIL; GÜNLÜK, HAFTALIK, AYLIK YORUMLAR DUVARINA GELSİN... 

http://apps.facebook.com/burcdurumu