3 Kasım AKREP BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI !

3 Kasım’da 14:50’de Akrep burcunun 11 derecesinde Hibrit bir Güneş Tutulması meydana gelecek. Hibrit tutulmalar parçalı olarak başlayan ve daha sonra tam tutulma haline gelen az rastlanan tutulmalardır.Yılın son tutulması Güney Avrupa, Afrika ve Doğu Amerika’dan izlenebilecek.

                                                            

3 Kasım’da  14:50’de Akrep burcunun 11 derecesinde Hibrit bir Güneş Tutulması meydana gelecek. Hibrit tutulmalar parçalı olarak başlayan ve daha sonra tam tutulma haline gelen az rastlanan tutulmalardır.


http://apps.facebook.com/burcdurumu


Yılın son tutulması Güney Avrupa,  Afrika ve Doğu Amerika’dan izlenebilecek. Akrep burcu ölüm, yeniden doğuş ve dönüşümlerin burcudur.  Sabit nitelikteki Su grubu Akrep burcu gizemli, tutkulu, derin, hırslı, ruhsal, zeki, erotik, tehlikeli enerjiler taşır.


Güneş tutulmaları güçlü yeni aylardır. Etkileri sabit nitelikli bir tutulmada en az 6 ay sürer. Bu tutulma Akrep burcundaki gezegen yoğunluğunun da etkisiyle Akrep temasındaki kavramları hayatımıza sokacaktır. Zodyakta sekizinci evi yöneten Akrep burcu ortak paylaşılan değerleri, cinselliği, ölüm ve yeniden doğuşu temsil eder.


Akrep burcunun enerjisi çok güçlüdür, kararlıdır ve dönüştürücüdür. Tutulma Kuzey düğümde olacak ve Satürn ile kavuşuyor. Akrep burcunda ilerleyen retro Merkür de aynı bölgede. Kadersel olarak ilerlememiz geren yolda Karma gezegeni Satürn tüm ciddiyeti ve sertliğiyle bize eşlik edecek.


Zihinsel olarak bir sorgulama, geçmişi gözden geçirme, hataları bulma ve arınma sürecinde olacağız. Kendi karanlık yanlarımızla yüzleşip, gerçeği görme zamanı.. Gerek fiziksel gerekse zihinsel olarak ruhsal gelişimimiz için bize gerekli olamayan, eskimiş, çürümüş tüm kavramları ve düşünceleri hayatımızdan çıkarma ve yenilenme sürecinde olacağız. Değişimler, dönüşümler ve alıştığımız kavramlardan vazgeçişler tabii ki kolay olmayacaktır, zorlayacak ve acı verecektir. Akrep burçları başta olmak üzere tüm sabit gruplar Boğa, Aslan, Kova burçları bu enerjiyi daha yoğun hissedebilirler. Kişisel doğum haritalarımızda Akrep burcu neredeyse o alanda az veya çok bu güçlü dönüşümü hissedeceğiz. 


Tutulma yöneticisi Mars Başak burcunda seyrediyor ve tutulma noktasına destekleyici bir açı yapıyor. Akrep burcunun diğer yöneticisi Plüton da Mars ve Güneş Ay ikilisiyle uyumlu. Ancak Plüton Uranüs arasındaki kare açı tüm şiddetiyle bu tutulma enerjisiyle birleşiyor. Hayat amacımız ve ruhsal gelişimimiz adına doğru yolda isek önemli destekler alabileceğimizi ve güçlü olacağımızı söyleyebiliriz.


Ancak yanlış olanda ısrar ediyorsak, farkındalığımız düşükse ve hatalarımız varsa bunlardan vazgeçmek adına bu tutulma bizi çok zorlayabilir.

Akrep burcu yeraltı kaynakları, madenler, finans ve ekonomik değerlerle de ilgilidir. Kişisel olarak yatırımlar, ortaklıklar, krediler, miras, sigorta, vergi vb gibi finansal değerlerde önemli girişimler söz konusu olabilir. Mars iş, hizmet, çalışma konularında şirket ve ortaklıkları destekleyebilir. Ancak sorumluluklar ve ihmal edilen kavramlar varsa onlarla da yüzleşmek gerekecektir.


Merkür’ün retro olması ve Satürn ile birleşmesi eski yükümlülükler, borçlar vb. gibi kavramlarda yaptırımlarla karşılaştırabilir.Tutulma haritasında Balık burcu yükseliyor. Tutulma haritanın sekizinci evinde gerçekleşiyor ve Akrep temaları daha güçleniyor. Jüpiter de Yengeç burcunda ve duygularımızı etkileyen su elementi çok yoğun. Jüpiter’in yükselen noktasına yaptığı üçgen açı kendimizi akışa bırakmak ve teslimiyet konularında manevi güç veriyor. Tutulmanın sekizinci evde olması, Satürn ile birleşmesi ve Uranüs Plüton arasındaki sert görünüm toprak ile ilgili sert doğal olaylara, kitleleri etkileyen felaketler, savaşlar, patlamalar, ölümlere neden olabilir.


Bu tutulmanın ardından ölüm ve doğum temaları çok daha fazla dikkati çekecektir. Ölüm  fiziksel ve ruhsal dönüşümde çok önemlidir ve doğa bazı dönemlerde daha hızlı ve yoğun olarak bunu gerçekleştirmektedir.

Ölüm, kişisel olarak artık bu dünya hayatındaki deneyimlerinin sonuna gelmiş yaşlı bir aile üyesi ve ebeveynimiz olabileceği gibi, bilinç düzeyimizde dönüşüme zorlayan bir ayrılık, kayıp, hastalık, iflas vb de olabilir.


Tutulma sabit yıldızlarda Acrux ile bileşiyor. Jüpiter karakterindeki bu yıldız, ruhsallık ve metafizik konularında büyük yetenekler din, felsefe, okült konulara ilgi, zeka verir. Özellikle sekizinci ev yerleşimlerinde ani ölümlere ve değişimlere neden olabileceği gibi, sezgileri ve zekayı pratik hayatta kullanma konusunda önemli yardımlar da yapabilir.


Bu tutulma Akrep burcu olan ülkemiz için de kuşkusuz çok önemli olacak. Tutulma natal haritanın beşinci evinde gerçekleşecek.  Bu bölgedeki gezegen yoğunluğu halkı etkileyecek önemli temalara işaret ediyor. Satürn, Uranüs, Plüton arasında güçlü bir üçgen açı var.


Bu ağır gezegenler arasındaki üçgen açı büyük güç ve dayanıklılık verebileceği gibi sarsıcı ve zorlayıcı durumlarla da karşılaştırabilir. Uranüs ve Plüton gibi gezegenlerin üçgen açılarında da zorlanma sözkonusu olabilir. Natal Ay’ın distrübitörü, 12. ve 4. Evin yöneticisi Merkür retro durumda. Gizli ve eski kavramların ortaya çıkması, cinsellik, kadınlar, çocuklar ve gençleri ilgilendiren konular,günlük yaşamı etkileyecek terör, şiddet, kaza, deprem vb. zorluklar, ünlü ölümleri, eğitim kurumları ve yüksek öğrenimdeki olaylar, gençlerin daha etkin ve kararlı olması gündemde olabilir. Ekonomi ve finans piyasalarına çok dikkat etmek gerekiyor. Özellikle borsa, spekülatif piyasalarda risk almak çok doğru olmayacaktır. Tutulma yöneticisi Başak burcundaki Mars ,natal Uranüs’ün karşısında yer alıyor. Üç ve dokuz aksındaki bu karşıtlık eğitim, yüksek öğrenim, hukuk, dış ilişkiler, ulaşım, demiryolu, havayolu konularında ani beklenmeyen durumlar, şiddet olayları ve kazalara ol açabilir.


Akrep burcu tutulmalarını geçtiğimiz yıl Kasım ayında ve Nisan ayında da yaşadık. Aslında bu tutulma 2012 sonlarında başlayan ve 2014 yılı sonlarına kadar bizi etkileyecek ve dönüştürecek orta vadeli gelişmelerin yeni bir dönemeci olacaktır. Son bir yıldır yaşadıklarımızı gözden geçirip, özeleştiriler yapalım ve planlarımızı gözden geçirelim. Amaçlarımız doğrultusunda beraber yol aldığımız kişilerle ilişkilerimiz nasıl? Onlar bizim için doğru kişiler mi? Nerelerde yanlışlar yapıyoruz? Şimdi kendimizle hesaplaşmanın, hatalarımızı düzeltmenin ve bize zararı olan kişi ve kavramları hayatımızdan çıkarma, zihnimizi zararlı düşüncelerden arındırma zamanı…


Lütfen ; Burç yorumlarınızı okurken, öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuzu da takip ediniz.


KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)
Sevgili Koçlar, Güneş tutulması sizin finansal durumunuzda ani durumlara yol açabilir. Kariyerinizde bir zorlanma ve tıkanıklık yaşıyorsanız, iş ve sektör değiştirmek söz konusu olabilir. Ancak Merkür retrosunda önemli kararlar vermemeye çalışın. Özellikle yeni girişimler ve imza atmak için bu ay 12 Kasım ve sonrasını beklemek daha doğru olacaktır. Ortaklık kurmak, yeni girişimleriniz için yeni sermayeler bulmak ve kredi almak da bu ay gündeminizde yer alabilir. İçinizdeki değişim dürtüsü ve artan cesaretiniz sizi riskli kararlar almaya itebilir. Yöneticiniz Mars Başak burcunda iş ve günlük hayatta temponuzu arttırabilir; sağlığınıza özen göstermelisiniz. Soğuk algınlığı,diş, ateş, enfeksiyon, sindirim problemleri, küçük kazalara karşı temkinli olmalısınız. Bazı sağlık problemleri nedeniyle ameliyat ve operasyon da gündeme gelebilir.Tutulma sonrası oluşacak şartlara karşı temkinli olmanız gerekmekte. Eğer borcunuz varsa ödemeler konusunda zorlanmalar söz konusu olabilir. Çevreniz ve aileniz size destek olmaya devam edebilir. http://apps.facebook.com/burcdurumu


BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)
Sevgili Boğalar, güneş tutulması sizin hayatınızda ilişkiler konusunda oldukça önemli açılımlar yapabilir. Özellikle ilişkiler, ortaklıklar, evlilik ve toplum önündeki imajınız ile ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Eğer bir ilişkiniz varsa, beraberliğinizi ciddileştirmek isteyebilir, evlilik kararı alabilirsiniz. İşinizle ilgili yeni girişimler ve ortaklıklar kurmak da söz konusu olabilir. Sağlam temelli ve uzun vadeli oluşumlar için şartlar sizi zorlayabilir. Bu dönemde eski ile ilgili yarım kalan kavramlar, eski ilişkiler, eski sorunlar daha fazla gündeme gelebilir, çözüm yolları arayabilirsiniz. Ancak sorunlu ve sizi mutsuz eden ilişki ve ortaklıklarda da sonlanmalar ve kopuşlar oluşabilir. Çünkü hayatınızda daya iyi ve yeni olana yer açabilmek için, problemli kavramları sona erdirmeniz gerekebilir. Başak burcunda ilerleyen Mars aşk, duygusal ilişkiler, çocuklar konusunda enerjinizi yükseltiyor ve size destek veriyor. Yalnız olan boğaların hayatlarına bu ay sonlarında olgun, tecrübeli bir kişinin girmesi olası görünüyor. Bu kişi özel hayatınızda veya iş yaşamınızda size geleceğe yönelik hedeflerinizde önemli destekler verebilir.

 

 İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 

Sevgili İkizler, Güneş tutulması günlük yaşamınız, rutinleriniz, iş hayatınız ve sağlığınız ile ilgili kavramları etkileyebilir. Tutulma ile birlikte iş ve kariyer hayatınızdaki belirsizlikler netleşmeye başlayabilir. Sizi sıkan, zorlayan, hoşlanmadığınız işlerden tamamıyla kurtulabilirsiniz. Birlikte çalıştığınız kişiler ve ortamlarda değişimler olabilir. Ancak şunu bilin ki günlük hayattaki sorumluluklarınız çok artacak ve her zamankinden fazla çalışmak zorunda kalacaksınız. İşyerinizde veya evinizde çalışan yardımcınız aniden işten ayrılabilir tabii bu durumda sizin sorumluluklarınız da artabilir. Bu dönemde Başak burcunda ilerleyen Mars evde de zaman zaman huzurunuzu kaçırabilir. Evde dinlenmeniz zor görünüyor, bazı işlerinizi eve taşıyabilirsiniz. Bu dönemde sağlığınızı ihmal etmemeniz gerekiyor sevgili ikizler. Bağışıklık sisteminizin zayıflaması nedeniyle sindirim sisteminize özen göstermeli, soğukalgınlığı, grip ve enfeksiyon hastalıklarına karşı tedbirli olmalısınız. Eklem, diz ağrısı, diş problemleri de sizi biraz zorlayabilir.

 

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)
Sevgili Yengeçler, Akrep burcunda yaşanacak güneş tutulması sizin için hayatınızda çok önemli ve olumlu olaylara kapılar açabilir. Beşinci evinizde oluşacak tutulma duygularınızı ve hayatınızı etkileyecek önemli açılımlara imkan verebilir. Yeni bir aşk ilişkisi, bir bebek, gelecek hedefleriniz ile ilgili gelişmeler genel olarak yaşam sevincinizi ve coşkunuzu arttırıcı yönde olabilir. Bebek sahibi olmak ve hamilelik için şartlar olumlu görünüyor. Çocuk sahibi olanlar çocuklarının yaşam seyri ve eğitimleri ile ilgili yeni başlangıçlar ve dönüşümler yaşayabilirler. Akrep burcundaki Satürn ve retro Merkür eski ilişkiler ve hayatınızdaki sorunlar için çözüm imkanı yaratırken, sizin için sorunlu olan ve mutluluk vermeyen kavramları hayatınızdan çıkarabilmeniz için size gerekli gücü verecektir. Başak burcunda ilerleyen Mars eğitim, seyahatler ve yakın çevre ilişkileriniz konusunda önemli destekler verebilir. Burcunuzda ilerleyen Jüpiter tüm şans ve bereketini üzerinize yağdırıyor. Önemli olan sizin karşınıza çıkan fırsatları görerek bu şansı değerlendirebilmeniz. Ebeveynleriniz ile ilgili bazı sağlık problemleri oluşabilir. Ancak bu problemler sizin desteğiniz ile birlikte gerekli önlemler alındığı takdirde büyümeden çözümlenebilecektir.

 http://apps.facebook.com/burcdurumu

 

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Sevgili Aslanlar, Akrep burcundaki Güneş tutulması dördüncü evinizde olacak ve ev, aile, ebeveynler ile ilgili konularda sizi etkileyebilir. Hayatınızda bir süredir sürüncemede kalan konularda hızlı açılımlar ortaya çıkarabilir. Aradığınız ev, işyeri vb. bu tutulmayla birlikte karşınıza çıkabilir veya uzun süredir satamadığınız bir mülkünüze alıcı bulabilirsiniz. Aile ile ilgili eski problemler, sırlar, sorumluluklar daha fazla gündeme gelebilir ve kesin çözüm yolları bulmaya çalışabilirsiniz. Kadersel olarak iradeniz dışında gelişmeler olabilir ve hak edişlerle karşılaşabilirsiniz. Maddi konularda hızlı gelişmeler olabilir; gelir ve giderler artabilir. Aile büyükleri ve ebeveynlerle ilgili sağlık vb. konularda ani durumlar yaşanması da mümkündür. Ev ve aile kavramları söz konusu olduğu için bu tutulma döneminde güvenlik duygunuzda bir sarsılma yaşayabilirsiniz. Sizin bu dönemde duygusal dengenizi korumanız gerekmektedir. Maneviyat, yardımlaşma, ruhsal çalışmalar size gerekli gücü verecektir. http://apps.facebook.com/burcdurumu

 

BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)
Sevgili Başaklar, Güneş tutulması üçüncü evinizde olacak ve eğitim, seyahatler, iletişim, yakın çevre ile ilişkileriniz konusunda sizi etkileyebilir. Tutulma iletişim evinizde olacağı için, eski bir otomobilinizle vedalaşmanız gerekebilir. Yeninin gelebilmesi için bu gerekli olacaktır. İletişim cihazlarınızdan bilgisayar, telefon vb. sorunlar iletişim problemlerine yol açabilir. Bu dönemde eşiniz ve ortağınız ile fikir ayrılıkları yaşamanız ve ortak projelerde yeni yollar aramanız da söz konusu olabilir. Kardeşleriniz, komşularınız ve yakın çevreniz bazı konularda sizi hayal kırıklığına uğratabilirler. Sevgili başaklar Mars sizin burcunuzda; bu ay biraz huzursuz olabilirsiniz. Hayatınızdaki karışıklıkları düzeltmek için ince hesaplar yapmanız, sorunları analiz etmeniz gerekebilir. Bu durum da sizi biraz kuşkucu ve agresif yapabileceği için çevrenize karşı fazla eleştirel ve kırıcı davranabilirsiniz. Kendinizi kontrol etmeye çalışın; hiç bir şey mükemmel değildir. Enerjiniz oldukça yüksek olduğu için duygusal ilişkiler, girişimler konusunda daha aktif davranabilirsiniz. Geleceğinizle ilgili konularda yeni iş anlaşmaları, sözleşmeleri yapmanız gündeme gelebilir. Gezegeniniz Merkür retro harekette olduğu için 12 Kasım sonrasını beklemeniz daha doğru olabilir. İş veya özel hayat için seyahatler gündeme gelebilir.

 

 TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)

Sevgili Teraziler, Akrep burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması sizin çalışarak gelen kazançlarınız ve maddi kaynaklarınıza dikkat çekiyor. Akrep burcundaki Satürn ile birlikte çalıştığınız ortamda daha fazla sorumluluk almanız ve gelirlerinizde de artış olması mümkündür. Ancak Merkür retrosunun da bu bölgede etkili olması bütçenizle ilgili düzenlemeler ve eski hesaplarla ilgilenmeniz gerektiğini de gösteriyor. Bir süredir ihmal ettiğiniz bir borç ve ödeme varsa bu dönemde artmış bir şekilde karşınıza da çıkabilir. Yakın çevreniz ve çocuklarınız ile ilgili harcamalarda bazı belirsizlikler ve yanılgılar oluşabilir. Bu dönem herhangi bir iletişim cihazı ve otomobil almak için pek uygun olmayabilir. Önümüzdeki ayı beklemek daha doğru olacaktır. Ancak arızalı bir telefon, bilgisayarın onarımı ve otomobilinizin bakımı ile ilgilenebilirsiniz. Bu ay yakın çevreniz, kardeşlerinizle daha fazla ilgilenebilir, çok sayıda kısa seyahat yapabilirsiniz. İşinizin tanıtımı, medya, reklam, basın ile ilgili işlerde faaliyetleriniz artabilir. Başak burcundaki Mars sağlığınıza özen göstermenizi gerekli kılıyor, dinlenmeye zaman ayırmalı ve sağlık kontrollerinizi yaptırmalısınız. Jüpiter sizi iş, kariyer ve toplum önündeki statünüz konusunda desteklemeye devam ediyor.

 

AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )
Sevgili Akrepler, Güneş tutulmasının başrolünde siz varsınız ve en fazla etkiyi de doğal olarak siz alacaksınız. Doğum gününüz 2-6 Kasım aralığında ise bu yıl hayatınızdaki en önemli yıllardan bir olabilir. Tutulmanın güçlü enerjisi ile birlikte hayatınızda önemli dönüşümler için açılımlar olabilir. Kuzey düğüm ve Satürn'ün de Akrep'de olması hayatınızda ilerleme olabilmesi için bu dönüşümlerin gerekli olduğunu gösteriyor. Özellikle kişiliğinizde ve toplum önündeki kimliğinizde önemli değişimler olabilir. Yaşadığınız yerde değişiklik, iş ve kariyerde yenilikler olabilir. Yeni ilişki ve ortaklıklar başlayabileceği gibi, eskileri sona da erebilir. Bazı akrepler bu dönemde hayatlarının en önemli gelişim fırsatları ile karşılaşabilirler. Jüpiter Yengeç burcunda sizi desteklemeye devam ediyor, hayatınızın anlamını ve amacını artık bulabilirsiniz. Bilinç seviyenizde ve düşüncelerinizde önemli değişimler ve dönüşümler yaşıyor olabilirsiniz. Artık siz eski siz değilsiniz. Bu tutulmanın ardından önümüzdeki günlerde gerek siz gerekse çevreniz bunu daha iyi idrak edebilecektir. Sevgili akrepler bu dönemde sağlığınıza ve bedeninize daha fazla özen göstermeniz gerekebilir. Beslenmenize dikkat etmeli, Satürn etkisi nedeniyle vitamin ve kalsiyum alımını arttırmalısınız..

 

YAY (23 Kasım-21Aralık)
Sevgili Yaylar,  Akrep burcundaki Güneş tutulması on ikinci evinizde olacak ve sizin için kontrol dışı gizemli kavramları gündeme getirebilir. Tutulma ile birlikte kendinizle ilgili önemli keşifler yapabilirsiniz. Bu sağlığınız ile ilgili bir durumun ortaya çıkması olabileceği gibi, ruhsal olarak hayattan ne beklediğiniz ile ilgili sorgulamalar ve farkedişler de olabilir. Bazı Yaylar bu dönemde çevrelerindeki bir kişinin gerçek yüzüyle karşılaşıp hayalkırıklığı da yaşayabilirler. Bu dönemde bir gizli düşmanlık, hırsızlık vb. durumlarla karşılaşma riski de söz konusu. Özellikle iş ve para durumunuzla ilgili zihinsel olarak sorgulamalar yapabilir, hak edişleriniz, hatalarınız ve ihmal ettiğiniz kavramlarla ilgili farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Size yarar sağlamayan davranış modellerinden kurtulmak, hayat standardınıza zarar veren bir bağımlılıktan kurtulmak için bu tutulmanın güçlü enerjilerini kullanabilirsiniz. Sağlığınız için bakım, kontrol, tedavi, şifa çalışmaları, Jüpiter’in de desteğiyle hızla fayda sağlayabilir. Bu tutulma her durumda kişisel gelişiminiz ve farkındalığınız adına önemli adımlar attırabilir.

 

 OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)

Sevgili Oğlaklar , Güneş tutulması on birinci evinizde olacak ve gelecek hedefleriniz, sosyal projeleriniz ve grup çalışmalarınızda bazı yeni oluşumlara yol açabilir. Her durumda sizin kişisel imajınız ve çabalarınızla birlikte uzun vadeli başlangıçlar yapabilirsiniz. İş ilişkilerinin yanı sıra özel ilişkiler ve flörtler de yaşamdan daha fazla zevk almanızı sağlayabilir. Sosyal çevreniz ve arkadaş ortamınızda kontrolünüz dışı bazı kadersel gelişmeler meydana gelebilir ve bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Eski arkdaşlar ve bazı eski konular tekrar gündeme gelebilir ve ertelenmiş sorunları çözmek için fırsatlar karşınıza çıkabilir. Sosyal çevreniz içerisinde kıskançlık, kin, entrika, düşmanlıklarla karşılaşabilir, kırıcı sözler duyabilirsiniz. Yakınlarınız, eşiniz ve gerçek dostlarınızın desteğini hissedebilecek, dost ve düşmanı ayırma fırsatı bulabileceksiniz. Güçlü olan ve yönlendirici olan tarafın siz olacağını unutmamalısınız. Bu dönemde çeşitli organizasyonlar, medya bağlantıları, reklam ve halkla ilişkiler çalışmaları hayatınızda daha fazla yer alabilir. Gelecekle ilgili iş ve projelerde sorumlu davranmalı, anlaşma ve sözleşmelerde dikkatli olmalısınız. http://apps.facebook.com/burcdurumu

 

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)
Sevgili Kovalar, Güneş Tutulması sizin iş, kariyer ve genel statünüzle ilgili alanları etkileyecek kavramları hayatınıza taşıyabilir. Kariyerinizde daha ciddi sorumluluklar alabilirsiniz. Yeni başlangıçlar yaşayabileceğiniz gibi, eski ve sorunlu kavramlarda hayatınızdan çıkabilir. Merkür, sizi bazı sorumluluklarınız ile yüz yüze getirebilir. İş ve özel ilişkilerinizde yüzeysel ve sorumsuz tavırlarınız nedeniyle oluşmuş iletişim problemlerinizi çözmek zorunda kalabilirsiniz. Kariyeriniz ile ilgili yeni sorumluluklar almanız gerekebilir. Herhangi yasal bir sözleşme ve imza için 12 Kasım sonrasını beklemeniz daha doğru olabilir. Bu süre içerisinde gerekli planlamaları yapmak ve eksikleri tamamlamak ile meşgul olabilirsiniz. Tutulma sırasındaki diğer etkiler, Başak burcundaki Mars kariyeriniz ile ilgili maddi konularda, finans ve yatırım alanlarında destek bulabileceğinizi ve bazı maddi sorunlarınızı çözüme kavuşturabileceğinizi işaret ediyor. Sorumluluklarınızı ihmal etmeden, disiplinli olmalı ve hak edişler elde etmelisiniz.

 

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)
Sevgili Balıklar, Güneş tutulmasının en olumlu etkiler verdiği burçlardan biri de siz olabilirsiniz. Dokuzuncu evinizi etkileyen tutulma ile birlikte hem soyut hem de somut kavramlarda hayatınızda önemli açılımlar meydana gelebilir.Manevi duygularınızın yoğunlaştığı, hayattan beklentilerinizin farklılaştığı, ruhsal gelişiminizle daha fazla ilgileneceğiniz bir döneme girebilirsiniz. Bazı balıklar bu dönemde yaşadıkları yer ve ülkede değişiklikler yapabilirler. Uzun yıllardır çalıştığınız mesleğinizi bırakıp, tamamen farklı bir alanda çalışmaya da karar verebilirsiniz. Genç balıklar, yüksek öğrenim, yurt dışı eğitimi alanlarında önemli değişimler yaşayabilirler.Hukuksal davalar, mahkeme, miras, nafaka vb. konularda hızlı gelişmeler yaşanabilir. Başak burcunda ilerleyen Mars bu dönemde enerjinizi eşiniz, ortağınız ve karşınızdaki kişiye yönelttiğinizi gösteriyor. Bu bir rakip yada düşman da olabilir. Kadersel bazı kavramlarla karşılaşabilir, eski sorunlar gündeme gelebilir, hak edişlerinizle doğru orantılı olarak gelişmeler yaşayabilirsiniz. Akrep tutulması size yararı olmayan eski ve zararlı alışkanlıklar, takıntılar, kin ve kırgınlıklardan kurtulmanız ve düşüncelerinizi arındırmanız için fırsatlar verebilir. Manevi ve duygusal yönden Yengeç burcundaki Jüpiter tüm gücü ile sizi destekliyor. Hayattan zevk aldığınız, aşk, flörtler, yaratıcılık, çocuklar konusunda şanslı olduğunuz bir dönemdesiniz.

 

Sevgilerimle

 Astrolog Demet Baltacı

 

 

Facebook APP Uygulamamıza Katıldınız mı? http://apps.facebook.com/burcdurumu

 

Tıklayın, Burç videolarınız size gelsin :)