Ayın Burcu Akrep

23 EKİM - 21 KASIM İtaatkar bilinen Su grubu burçlarının istisnası olan Akrepler, toplumda genellikle kıskançlık, kincilik, cimrilik, sinsilik, sadistlik, cinsel düşkünlük ve aykırı zevkler gibi olumsuz özellikler ile ilişkilendirilirler.

GENEL AKREP BURCU ÖZELLİKLERİ

23 EKİM - 21 KASIM

                                                                 


İtaatkar bilinen Su grubu burçlarının istisnası olan Akrepler, toplumda genellikle kıskançlık, kincilik, cimrilik, sinsilik, sadistlik, cinsel düşkünlük ve aykırı zevkler gibi olumsuz özellikler ile ilişkilendirilirler. Akrepler'in uçlarda yaşadığı doğrudur ama mutlaka çevrelerine zarar veren, itici özelliklere sahip olmak zorunda da değillerdir.


Akrep burçları, birbirlerine pek tahammül edemeyen Kartallar ve Akrepler olarak iki gruba ayrılırlar. Kartal Akrepler, ahlaki değerleri ve erdemi her şeyin üzerine koyan, fiziksel eylemleri bile birer spiritüel yücelme ve arınma ritüeli olarak görmeye eğimli olan ama saygısızlığa ve özel hayata müdahale edilmesine verdikleri yıkıcı tepkilerini de engelleyemeyen kişilerdir. Bakış açıları karamsar olsa da, çoğu kez kendilerini hayal kırıklarına uğramaktan kurtarır çünkü beklentilerini genellikle en alt seviyede tutarlar. Beklentilerinin yüksek olduğu yakın ilişkilere de uzun analizlerden sonra başlar, emin olamadıkları insanlar ile samimiyet kurmazlar. Saldırılar karşısında yılmaz, mutlaka bir gün karşılığını verirler. Bu, iyi ya da kötü her şeyin adaletli bir karşılığının olması gerektiğine dair katı inançlarından kaynaklanır.


Çoğu insanın hoşlanmadığı konuları araştırırlar. Kafalarında çoğu insandan farklı şeyler tarttıkları ve farklı sonuçlar çıkarttıkları için, herhangi bir hareketi neden yaptıkları, ancak kendilerinin açıklamasından sonra bilinir. İyi sır saklama becerileri, kendilerine açıklanmış sırlara saygı duymalarının yanında, sezgisel ve ruhsal iletişimi her zaman için sözlü iletişime tercih etmelerinden de kaynaklanır. Soğuk ve dünyadan kopmuş görünmelerinin en önemli sebeplerinden biri de bu tercihleridir. Kendilerine sırlarını açmayan insanları ise uzun uzun analiz eder ve hissettirmeden haklarındaki her şeyi öğrenmeye çalışırlar. Diğer taraftan, kendileri hakkında hiçbir şeyin öğrenilmemesini sağlamak için ellerinden geleni yaparlar. Bir konuya müdahil olmak istedikleri zaman, işin içine hangi safhada girdiklerini veya rahatsızlık verip vermediklerini önemsememe gibi kötü bir huyları vardır. Aynı harekete maruz kaldıklarında ise akıl almaz bir öfkeyle, ezip geçen tepkiler verirler.


Kendileriyle ilişki içinde olmak, büyük bir sabır ve hoşgörü gerektirir. Kendilerine yeten insanlardır ama sevdiklerini kaybetmeye dayanamayacak kadar da duygusal ve kırılgan kişilerdir. Öfkeleri gibi kırgınlıklarını da her şeyi yakıp yıkarak gösterebilirler. Herhangi bir sebepten dolayı hor gördükleri insanları ezme dürtüsüne kapılsalar da bunu, istediklerinde rahatlıkla engelleyebilirler. Sevdikleri insanlara bağlanır ve onları mutlu etmek için her şeyi göze alabilirler. Değer verdikleri insanlara gösterdikleri şefkat ve tutku, bazen kaldırılamayacak kadar yoğun olabilir. İkinci tür olan Akrep Akrepler ise çıkarcı, bencil, dejenerasyondan rahatsızlık duymayan, maddi zevklere düşkün, sevdiklerini bile hiç düşünmeden ezip geçebilecek insanlardır. Kendi refahları için hamleler yaparlar; kendilerine hiçbir zararı dokunmamış insanların zarar görmesinden fayda sağlayacaklarsa, bir an bile duraksamadan saldırırlar.


Merhamet duyguları gelişmemiş olduğu gibi, dürüstlüğü de sinsiliğe tercih ederler. Yüz yüze karşılaşmalardan ve asil savaşımlardan kaçıp, kuyu kazma yolunu tercih ederler. Maddi kazançları olacaksa her türlü ahlak kuralını çiğneyebilir, varlıklı insanlar olmaları halinde çevrelerindekilerin kendileri hakkında düşündüklerine zerre kadar önem vermeyebilirler. Hiç vermeyen ama hep almak isteyen kişiler olmaya eğilim gösterir, alamadıklarında da haksızca derin bir düşmanlık beslemeye başlarlar. Kin duydukları insandan intikam alacakları zamanı sabırla bekler, fırsatını bulduklarında da ödeşmeye değil, onu tamamen yok etmeye çalışırlar. İçlerinde sürekli olarak Kartal gibi görünme istekleri bulunur.


Bu yüzden, Kartallar'ın yüksek bir amaca yöneldiklerine inandıkları zaman sergiledikleri tutumları taklit eder, bu sayede de insanların kendilerini erdemli bir insan olarak gördüklerine inandırırlar. Yine de bu Kartal tutumlarını asla özümseyemez ve alışmış oldukları yolda ilerlemeye devam ederler.

Akrep Burcu Kadını

Akrep kadınları, çekicilikleri, güçlü sezgileri ve zekalarıyla ön plana çıkarlar. Sevgilerine tutkulu karşılıklar verenlere bağlanır, onları mutlu etmek için kendilerini parçalarlar. Diğer taraftan da onları sahiplenir ve sık sık kıskançlık krizlerine girebilirler. Kendilerine yapılanları unutmadıklarından, gerekli karşılığı bir şekilde verirler. Dışarıdan son derece güçlü görünmelerine rağmen, aslında oldukça kırılgandırlar. Dürüstlük ve saygıyı her şeyin üzerinde tutarlar. Dostluklara önem verir ve sadece dürüst insanlarla yakın ilişkiler kurarlar. Gururları kolayca incinebilir ve onların da aynı şekilde gurur inciten yanıtlar vermesine sebep olabilir.


Cesaretleri hiç eksilmez; istediklerini alıncaya kadar her türlü savaşa girerler. Çocuk büyütmenin çok da sıcak baktıkları bir kavram olduğu söylenemezse de, çocuk sahibi olmaları durumunda sorumluluk duyguları ön plana çıkar ve çocuğunun her ihtiyacını karşılamaya çalışan birer anne haline gelirler.

Akrep Burcu Erkeği

Akrep burcu erkekleri sert dış görünümleri ve kırılgan iç dünyaları ile bilinir. Kimseye kolay kolay güvenmezler. Eleştirmek en çok sevdikleri işlerden biri olsa da, eleştirilmekten de bir o kadar nefret edebilirler. Ya maddiyata, ya da maneviyata önem veren bir yapı sergilerler ama diğer her konuda olduğu gibi orta noktayı bir türlü bulamazlar. Son derece dürüsttürler ama bu konuda da uca kayıp ağızlarına geleni söylemeye başlarlar. İyi analiz ederler ve kişilikleri tanımlama konusunda uzmandırlar.


İnsanların söyledikleri bir kulaklarından girip diğerinden çıkar çünkü sadece kendi gördüklerine ve yorumladıklarına inanırlar. Fedakarlık yapmaya değecek insanlardan hiçbir şey esirgemezler. İçlerindekileri sözlerle anlatmaz, hissettirler. Bu titreşimleri alamayan insanları sığ bulup ilişkiye girmezler. Eşlerini oldukça sahiplenirler. Eşlerinin başarılarıyla da onlardan daha fazla övünürler. Çocuklarının düzgün insanlar olmalarını isterler ve bu yüzden de katı bir disiplin uygulayabilirler. Arkada bırakacakları eserleri olduklarını düşündükleri çocuklarına son derece bağlı ve sevgi dolu olsalar da, bunu pek gösteremeyebilirler.


                              YÜKSELEN AKREP

 Sevgili Yükselen Akrep, öncelikle haklısınız.! Siz karşı konulmazsınız. Tüm tehlikeli yönlerinize rağmen insanlar size çekilmekten kendilerini alamayacaklardır. Karizmatik yapınız , cazibeli bir görünümü size kazandırıyor. Kişilere yardım etmeye çalışırken, bilge ve yardımsever görüntünüz kendinizi saklamaya çalıştığınızı gözlerden kaçırmıyor.

 

Eğer öğretmeye çalıştığınız konuların tüm anlatımına izin verilirse, çok şeyleri paylaşır ve bunu güzel de aktarırsınız. Ancak kendiniz asla uygulamazsınız. Teoride yarattığınız mükemmel dünyanızı gerçekleştirmek için yalnızca başkalarının değişmesi yeterli olacaktır. Böylece konuşarak pek çok şeyi kendi lehinize çevirebilirsiniz. Gizemli cazibeniz buna destek olacaktır. Ancak bu değiştirme sürecini mutlaka geçekleştirmek istiyorsanız, bu konudaki inatçı rolünüz kişileri biraz üzebilir.

 Başarılı bir görev adamı olmak tam size göre.


Siyah ve beyazın arasında gri olmayan hayata bakış açınız, emir komuta zinciri olaylar içinde sizi önemli bir göreve taşıyacaktır. Fakat ya hep, ya hiç' çi tutumunuz bir şirkette çalışıyorsanız, pek çok kişiyi zorlayacaktır. Bir ürünün piyasaya çıkma sürecinde amacınız için pek çok çalışan iş değiştirmek zorunda kalabilir.  Size bir iş , bir proje paylaşımcısı iseniz, enerjinizi akıtacak başka şeyler ile de zamanınızı doldurmanızı öneririm. Fiziksel enerji kaybınız, baskın patron karakterinizi biraz hafifletecek ve hayatın yükünün sizi zorlayan yapısının gerginliğini üzerinizden alacaktır.

 

Kendinizi üzseniz de, üzmeseniz de , hayatın size pek çok şanslar tanıdığını göreceksiniz.

 

Gerginliğin, etrafınızdakilere bir kalp ameliyatının üzüntü ve stresini yaşatmanızın, sorunu yalnızca çözüme uzak kıldığını bir koşu bandında koşarken düşünebilirsiniz.

 

Kırılmayın sevgili Yükselen Akrep her şeyi gerçekten iyi olması için istiyorsunuz. Fakat biraz daha yumuşamalısınız. Tabii önce kendinize. Doğal hayatınızda size verilmiş olan kıskaçlarınız yüzünden hem başkalarına hem kendinize zarar verebilirsiniz.

 

Bir sorunumuz daha var sevgili yükselen Akrep, size değişmeniz gerektiğini önermek bile çok zor. Biz değişsek daha iyi olur diye düşünebilirsiniz. Biz birlikte değişmeyi öneriyoruz. Bize tanıdığınız şansları kendinize de tanıyın ve karşı burcunuz yükselen Boğa ' lar gibi sabırlı sakin bir hayatta akışa güvenmeniz gerektiği bilinci ile yaşayın. Dönüştürme hızınız yaşam ile aynı hızla gitmiyor. Grileri hayatınıza sokmalısınız. Başka bakış açıları yemeğinize lezzet katan baharatlar gibi olacaktır.

 

 
                              

                                      AY AKREP' TE

 

Ana Fikir 
Elde etmem lazım, haklıyım ve kararlıyım.

 

Sihirli Kelimeler 
Güç ve kontrol arzusu, analizcilik, sivri ve yıkıcı tutumlar, şifacılık , denge zaafiyeti


Ay Akrep' te alınması gerekli karmik dersler

 

Hayatın her yanını kontrol etme isteğiniz var. Görmediğiniz ve bilmediğiniz şey kalmamalı. Bu nedenle yakınlarınızda size haber vermeden yada sormadan birşeyler yapmamalı. Mümkünse en iyi bilen sizsiniz. Yakın çevrede buna bağlı olan arzularınız gerçekleşmedikçe kolayca sinirlenebilirsiniz. Aslında gizemli olan herşeye meraklısınız, fakat yetiştirilme tarzınız pek çok şeyin yönünü değiştirmiştir. Sahip olmanız mecbur kılınmış inançlarınız ile yeni geliştirdikleriniz arasında bocalayabilirsiniz.


Eğer bunu kırar ve gizemli görünen şeylere doğru yola çıkarsanız, kontrol gücünüzü evde bırakmalısınız. Ruhani olaylar, dinsel yaklaşımlar, felsefik yeni görüşler arasında yine de kendinizi bunları bile kontrol etmek isteyen bir kişi olarak bulabilirsiniz. Hayatın size verdiği potansiyel şifa gücünü hastalıkları iyileştirmekte ve esasen onları kontrol etmekte kullanabilirsiniz. Evren paylaşıma ve izin verilen ölçüde katılıma açıktır. Şifa gücünüzü, egoya çevirmeden kullanırsanız, hayatın bir hediyesini tüm yaşam boyu kullanma şansınız olacaktır. Fakat hiç bir şeye güvenmeyen aşırı şüpheci bir tavrınız var. Yalnız olaylara güvenmek ile kalmayıp , çevrenin de son derece güvensiz olduğuna dair paranoyalar geliştirebilirsiniz. Sevgi konusunda gerekeni alamadığınızı düşündüğünüz için çevrenize de hırçın davranabilirsiniz.


İnsanlara gücünüz yettiğince ceza verme hakkınız olduğunu düşünür ve bunu çekinmeden uygularsınız. Bir baba , anne yada öğretmen olarak çocuklarınızın ve öğrencilerinizin bu konuda sıkıntı çekeceğini söylemeliyim.

 

Ay Akrepte, bir konuda daha aşırılığa kaçabilir ki, istediğinizi elde etme güdünüz ve alana kadarki ısrarınız, pek çok gönül ilişkisini, cinsel olarak aşırıya kaçan tutumları, çoklu ilişkileri ve maddi bağımlılıkları getirir. Hatta kumar yada alkole olan eğilimleriniz bağımlılıklara dönebilir. Hayatın size sağladığı fırsatların altında güç ve şifa yatıyor. Tüm öğrenmeniz gereken bu gücü ve dönüştürme kabiliyetini hayırlı yollardan kullanmaktır. Hayatın size veriği hazineleri bilinçsizce benimsemiş ve dışarıdaki herşeyi rakip yada tehlike olarak görebilirsiniz. Sizden sürekli birşeyler almak isteniyormuş kaygıları ile korunma ve tepkiler konusunda son derece aşırıya kaçabilirsiniz. Hele hele ailenizi riske atan bir olay olduğunda aslan kesilirsiniz. Zaman zaman çok sivri bir diliniz olabilir. İncittiğinizden dolayı üzülmektense üzerine gidebilirsiniz. Bu sizin için hayata karşı kazanılmış bir tane daha zaferdir. Tutku ve inançlarınız da aşırı uçlarda gezebilirsiniz. Bunun dışında ruhsal anlamda çok derin fark edişler yakalayabilirsiniz. Ulaşılmayacak derinlikte gerçeklere ulaşabilir, fakat bunları egonuz ve isminizi yücelten , varlığınızı alkışlayan bir onaya çevirebilir ve bu yetenek ile fazlası ile ego yapabilirsiniz. Ölüm, yeniden doğuş , evren, ruhsal dünya sizin çok çeker. Neler olup bittiğine dair büyük bir merak duyarsınız.

 

Öğrenmek adına karşınıza engel çıkar ise, arzularınızın gerçekleşmesi engelleniyor diye , pek çok şeyi, olayı ve kişiyi kolayca harcayabilirsiniz. Kök aile yaşamınızda anneniz sizi gösterdiği kadar sevmemiş olabilir. Bunu fark ettirdiği ve kendince yöntemler ile sizinle ilgileniyormuş gibi gösterdiği için yaşam boyu kuşku duyan bir yapı geliştirirsiniz.


Bu sizin doğal işiniz olur. Her söylenenin ardında mutlaka bir başka anlam ararsınız. Çevrenizdekileri de aşırı kuşkucu bir hale getirebilirsiniz. İstenmediğinize dair derinlerde yatan duygu çevrenizdeki herkesi kontrol etmeye ve herkese kuşkucu bakmaya sürükler. İnsanlar karşı duyduğunuz öfkeden vazgeçmelisiniz. Ve herşeyi kontrol edemeyeceğinizi çok iyi bilmelisiniz.

 

Hayatta zaten size çocuk yaştan itibaren kontrol gücünün kendisinde olduğunu anlatan pek çok olay yaşatmıştır. Size hayat boyu sizin egonuzun üzerinde bir gerçekliği göstermeye çalışacaktır. Öğrenmeniz gereken şeyi özetleyen en önemli cümle; Yapıcı bir şekilde değişim yöntemlerini tercih etmek ve affetmeyi öğrenmektir. Güç iyi niyetle ve sabırla kullanılmalıdır. Yıkmak yöntemi ile değil.

 

 
 
Facebook APP Uygulamamıza Katıldınız mı? http://apps.facebook.com/burcdurumu

 

Tıklayın, Burç videolarınız size gelsin :)