BOĞA BURCUNDA DOLUNAY

17 Kasım’da saat 17:17’de Boğa burcunun 25 derecesinde Dolunay meydana gelecek. Boğa dolunayları sahip olduğumuz değerler, mallar, güvenliğimiz yeteneklerimiz, kazançlarımız, sevgi, duygusal bağlılıklarımız, toprak ve sanat ile ilgili konulara dikkat çeker.

              17 KASIM BOĞA  BURCUNDA  DOLUNAY

                                                           


''Sahip olduklarımla daha değerliyim!..''


17 Kasım’da saat 17:17’de Boğa burcunun 25 derecesinde Dolunay meydana gelecek. Boğa dolunayları sahip olduğumuz değerler, mallar, güvenliğimiz yeteneklerimiz, kazançlarımız, sevgi, duygusal bağlılıklarımız, toprak ve sanat ile ilgili konulara dikkat çeker. http://apps.facebook.com/burcdurumu 


Boğa-Akrep hattında oluşacak Güneş Ay karşıtlığı benim ve bizim kavramlarında çekişmeler yaratabilir. Kendimizi değerli ve güvende hissetmek için neye ihtiyacımız var; bu değerlere sahip miyiz; geleceğim güvencede mi; sana ne kadar güvenebilirim; sahip olduklarımızın kıymetini geçekten biliyor muyuz?.. Dolunay sırasında kuzey düğümle birleşen Merkür bu sorularla zihnimizi daha fazla meşgul edebilir. Gökyüzünde toprak elementindeki yoğunluk ayağımızı yere sağlam basmak istediğimize işaret ediyor.


Dolunay gökyüzünde en güçlü sabit yıldızlardan Algol ile birleşiyor. Satürn ve Jüpiter karakterindeki bu yıldız çok önemli başarılar verebileceği gibi ciddi trajediler de yaratabilir. Özellikle sanat, iş, para konularında çok güçlü enerjiler verebilir. Kadınlar, aşk, tutku gibi kavramlar da çok öne çıkabilir. Algol ayrıca boyun, boğaz bölgesini etkileyecek darbe ve şiddet kavramlarına neden olabilir.


           

Dolunay haritasında İkizler burcu yükseliyor. Yönetici Merkür haritanın altıncı evinde. Dolunay sırasında Ay ve Güneş altıncı ve onikinci evlerde yerleşmiş. Güneş ve Ayın yöneticisi Venüs ve Plüton sekizinci evde kavuşumda ve beşinci evdeki mars ile olumlu görünümde. Akrep burcundaki Satürn, Yengeç burcundaki Jüpiter dolunayı destekleyen bir poziyonda.. Erkek ve Kadın teması, benim ve bizim kavramları  karşı karşıya gelirken, aynı zamanda ortak birliktelikler, ortaklıklar, evlilik, tutkulu bir cinselliği işaret ediyor. Bu dolunay hayaller ve umutlar ile değil, somut değerlerle ilgili olacak. Plüton ile kavuşan Venüs çok tutkulu, hırslı,  sahiplenicidir. Ufak hediyeler ve sevgi sözcükleri ile onu kandıramazsınız.; o size ait tüm değerlere sahip olmak isteyecektir ve azla yetinmeyecektir. Boğa burcu sevgi, aşk, evlilik, duygusal ilişkilerde güven ve sağlamlık arayacaktır.

 


Bu dolunay ile birlikte ortak hareket etmek daha kolay olacak. Geleceğe dönük, uzun vadeli, maddi manevi güven sağlayan evlilikler ve iş ortaklıkları için oldukça olumlu. Jüpiter de ikinci evde gerekli maddi desteği sağlıyor ve kazanç vaad ediyor.  Bu dönemde yapılacak yatırımların uzun vadeli ve verimli olması da mümkün. Özellikle Boğa, Akrep, Oğlak, başak, Yengeç, Balık burçları için çok güzel gelişmeler söz konusu olabilir.

 

Altıncı ve onikinci evler sağlık, hastalıklar, şifa ve tedavi ile ilgili olduğu için özellikle bu alanlarda dikkat çekici gelişmeler olabilir. Boğa- Akrep hattı  boğaz, bademcikler, boyun, cinsel organlar, böbrekler, apandisit gibi bölgelerde sağlık sorunlarında artış yaratabilir. Venüs  ve Plüton’un sekizinci evdeki birleşimi tedavi için bir operasyon gündeme getirebilir. Mars ve Jüpiter’in destekleyici pozisyonu şifa bulmak için çok yardımcı olacaktır.


Dolunay ülkemizin horoskopunda  onbirinci evde olacak. Beşinci evdeki Jüpiter ve Venüs ile karşıt poziyonda. Dolunay noktasının Antiverteks ile birleşiyor olması ayrı bir hassasiyet yaratıyor. Venüs Plüton kavuşumu natal Plütonun karşısında ve Mars topraklarımızı ve huzurumuzu temsil eden dördüncü evde. Toplum olarak hassas olduğumuz konular, özellikle ekonomi, yabancılar, azınlıklar, yasalar, dış politikalar ile ilgili konularda gerilim yaratabilir. Dolunay natal Neptün ile kare açı yapacağı için karışıklıklar, belirsizlikler, aldanışlar milletçe ihtiyacımız olan güven duygumuzu sarsabilir.


Ülkemiz adına topraklarımızla ilgili huzur kaçırıcı bazı durumlar, deprem, sel gibi doğal olaylar, ekonomik çalkantılar meydana gelebilir.


Burç yorumlarınızı okurken, öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuzu da takip ediniz. http://apps.facebook.com/burcdurumu 


KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)
Sevgili Koçlar, dolunay sizin kişisel kazançlarınız ve gelirlerinizde önemli destekler bulmanıza yardım edebilir. İş, kariyer ve para evlerinizdeki toprak elementinde bulunan gezegenler sizi oluşturduğunuz değerler, güvenliğiniz ve kazançlarınızla ilgili konularda destekleyebilir. Eğer bir firmada çalışıyorsanız üstleriniz değerinizi anlayarak size istediğiniz ücret artışını yapabilir. Kendi işinizi yapıyorsanız önemli atılımlar yapabilirsiniz. Kendi işinizi kurmak ve yatırım almak konusunda kararlıysanız hemen uygulamaya geçebilirsiniz. Bu dolunay ile birlikte önünüzü daha net görmeye başlayabilirsiniz.Ancak hedeflerinizi uzun vadeli tutmalı ve sağlam adımlar atmalısınız.

 

BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)
Sevgili Boğalar, burcunuzda yaşanacak dolunay sizi toplum önünde daha fark edilir hale getirebilir. Bu dönemde hayatınızda neyi isteyip neyi istemediğinize karar verebileceksiniz. Toprak grubundaki enerjiler size uzun vadeli hedefleriniz ve projelerinizi uygulamaya koyabilmek için önemli destekler verecek. Yabancı bir ülkeden eğitim ve iş için olumlu haberler gelebilir. Kişisel gelişiminiz ve kendinizi toplum içinde ifade etmenizle  ilgili  güzel gelişmeler yaşayabilir, kendinize daha fazla güvenmeye başlayabilirsiniz. Kişisel becerilerinizi ve yeteneklerinizi kullanarak gelir elde edebileceğiniz bir iş kurabilirsiniz. Duygusal ilişkiler, evlilik, ortaklık gibi kavramlar sizi destekliyor;  sahip olduklarınızla birlikte kendinizi daha değerli hissedebilirsiniz.

 


İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 
Sevgili İkizler, sizin on ikinci evinizde gerçekleşecek. Kendinizi güvende hissetme ihtiyacınız artabilir ve sahip olduğunuz değerleri sorgulamaya başlayabilirsiniz. Bu durum sizi biraz içe dönük yapabilir ve toplumdan uzaklaşarak yalnız kalmak isteyebilirsiniz. Aslında kendinizle ilgili ve yaşadıklarınızla ilgili düşünmek ve bazı kararlar vermek istiyorsunuz. Sağlığınıza özen göstermek, kişisel bakım ve alışkanlıklarınızla ilgili yeni düzenlemeler yapabilirsiniz. Zararlı bir alışkanlık ve bağımlılıktan kurtulmak istiyorsanız, şimdi tam zamanı..Evinizde çalışarak gelirlerinizi arttırma imkanları karşınıza çıkabilir. Çalıştığınız ve yaşadığınız yerdeki şartlarınızı daha güvenli ve konforlu hale getirebilirsiniz.

 http://apps.facebook.com/burcdurumu 

 

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)
Sevgili Yengeçler, dolunay sizi sosyal anlamda oldukça destekliyor. Bağlı olduğunuz bir sosyal kuruluş, dernek veya grup varsa önemli pozisyonlara gelebilirsiniz. Arkadaş çevrenizden biri ile tanışarak özel bir ilişki kurabilir veya var olan bir ilişkiyi derinleştirebilirsiniz. Bir arkadaşınızla ortak bir iş projesi yapmaya karar vermeniz de olası görünüyor. Daha önceden planladığınız ve üzerinde çalıştığınız projelerden olumlu geri dönüşler alabilirsiniz. Çalıştığınız işden gelen gelirlerinizde tatmin edici gelişmeler olabilir. Boğa burcu maddi kaynaklar ve güvenliği temsil eder. Bu dolunaybu kavramlara ulaşmak için sizi gerçekten çok destekliyor. Geleceğiniz için kurduğunuz hayallere ve dileklere kavuşabilirsiniz. Sosyal hayatınız hareketlenebilir; arkadaş toplantıları, düğünler, yemek davetleri, geziler ile yoğun ve eğlenceli günler geçirebilirsiniz. 

 http://apps.facebook.com/burcdurumu 

 

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)
Sevgili Aslanlar,  dolunay onuncu evinizde gerçekleşecek. Bu dönemde iş ve kariyerinizle ilgili kararlarınızı uygulamaya koyabilirsiniz. Beklediğiniz bir terfi, tayin, yer ve pozisyon değişimi bu dolunay ile birlikte daha belirgin hale gelebilir. Kendi işinizi kurmak ve girişim yapmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan şartlar oluşabilir ve gerekli maddi destekleri bulabilirsiniz. Hem kariyer hem de aile ile ilgili sorumluluklar artacağından, zaman zaman üzerinizde fazla yük hissedebilirsiniz. Yılın önemli bir zamanında bulunuyorsunuz. Siz ne kadar ciddi ve kararlı olursanız, geleceğiniz adına o kadar sağlam ve güvenli temeller oluşturabilirsiniz.

 


BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)
Sevgili Başaklar, dolunay dokuzuncu evinizde gerçekleşecek. Gökyüzündeki toprak elementindeki yoğunluk, burcunuzdaki Mars sizi harekete geçmeye zorluyor. Yeni bir eğitim programına ve hobileriniz ile ilgili bir kursa başlayabilir, üzerinde çalıştığınız bir projede anlaşmaya varabilir, imza atabilirsiniz. Medya, yayıncılık ve hukuk ile ilgili işlerinizde güzel gelişmeler olabilir. Çocuklarınız, yurtdışı eğitim, seyahat ile ilgili beklentilerinizden güzel sonuçlar gelebilir. Arzu ettiğiniz otomobile uygun bir kredi veya birikimlerinizle kavuşabilirsiniz. Seyahate çıkmak ve yakın çevrenizle birlikte olmak bu dönem daha fazla gündemde olabilir.

 

 

TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)
Sevgili Teraziler, dolunay ortak kazançlar, maddi kaynaklar alanında sizi etkileyecek. Ortağınız ve eşinizin maddi imkanlarından yararlanabilirsiniz. Bir süredir beklediğiniz kredi, sigorta, prim, nafaka, miras, ikramiye, emekli maaşı, vb. gelirler elinize geçebilir. Geçmiş borçlar, vergi, kredi vb. konusunda sonuçlanmalar yaşayabilirsiniz. Kendinizi daha güvenli ve huzurlu hissedeceksiniz. Evinizle ilgili yatırımlar için gerekli maddi destekleri bulmanız da kolay olacaktır. Evinizde çalışabileceğiniz bir iş için girişimlerinizi tamamlayabilir, somut adımlar atabilirsiniz. Başak burcundaki Mars enerjinizi ve cesaretinizi biraz düşürüyor ancak 7 Aralık’tan  itibaren kendinizi daha girişken hissedebileceksiniz. Bu dönemde sağlığınızla ilgili bir probleminizden kurtulabilir, uygun tedavi imkanları bulabilirsiniz.

 

 

AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )
Sevgili Akrepler, dolunay sizin yedinci evinizde gerçekleşecek. İkili ilişkiler ve ortaklıklar ile ilgili bir süredir sürüncemede kalan durumlar bir sonuca ulaşabilir. Evleneceğiniz kişiyle tanışabilir veya bir ilişkinizde evlilik kararı alabilirsiniz. Yakın çevreniz ve aile büyükleriniz sizi bu konuda destekleyebilirler. Eşinizle birlikte seyahate çıkabilirsiniz. Bu dönemde yatırımlarınızla ilgili kazançlı geri dönüşler olabilir. Başak burcunda Mars sosyal alanda sizi destekliyor; bir çok grup faaliyetine ve organizasyona katılabilirsiniz. İşiniz ve gelecekle ilgili projeleriniz Jüpiterin de desteğiyle hızlı ilerleyebilir. Yurtdışı, yabancılar, yüksek öğrenim, hukuk, medya, yayıcılık ile ilgili konularda şanslarınız devam ediyor ve bu dolunay ile birlikte bu kavramlar daha belirgin hale gelebilir.

 

YAY (23 Kasım-21Aralık)
Sevgili Yaylar,  dolunay altıncı evinizde gerçekleşecek. İş, kariyer ve para evlerinizde yoğunlaşan toprak elementindeki gezegenler sizi maddi güvenliğiniz ile ilgili konularda destekliyor. Bir süredir uğraştığınız bir projeyi sonuçlandırarak karşılığını alabilirsiniz. Size işlerinizde yardımcı olacak uygun bir eleman bulmanız ve çalışma koşullarınızın rahatlaması da mümkün görünüyor.  Başak burcundaki Mars enerjinizi kariyerinize yöneltirken, Jüpiter ihtiyacınız olan maddi yardımları ve yatırımları verebilir. Günlük rutinleriniz, diyetiniz ve genel sağlığınızı etkileyecek alanlarda uzun vadeli kalıcı değişimler yapabilirsiniz.

 

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)
Sevgili Oğlaklar , dolunay sizin beşinci evinizde gerçekleşecek. Eğlenceli, keyifli, heyecanlı günler sizi bekliyor.Bu dönemde sosyal hayatınızda canlanma, flörtler, eğlenceli faaliyetler gündeminizde daha fazla olabilir. İlgilendiğiniz bir hobinizle ilgili eğitim almaya da karar verebilirsiniz. Toprak elementindeki gezegenler, karşıt burcunuzdaki Jüpiter evlilik, aşk, romantizm konularında sizi hedeflerinize ulaştırabilir. Çocuğu olanlar çocukları ile ilgili güzel gelişmeler yaşarken, olmayanlar bebek sahibi olmaya karar verebilir, ya da bir hamilelik haberi alabilirler.Sosyal çevrenizin ve arkadaşlarınızın sizi desteklediğini hissedeceksiniz. Hayatınızdaki güzel bir gelişmeyi kutlamak için parti yapabilir, davet verebilirsiniz.Çevrenizin ilgi odağı olurken , mutlu olacak ve geleceğe güvenle bakabileceksiniz..

 

 

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)
Sevgili Kovalar, dolunay dördüncü evinizde gerçekleşecek. Aile ve ev temalarına dikkat çeken bu dolunayda, bir süredir yoğun olan sosyal hayatınız ve işleriniz nedeniyle ihmal ettiğiniz ailenizle daha fazla zaman geçirebilirsiniz. Bu durum içsel huzurunuz ve mutluluğunuzda eviniz ve ailenizin ne kadar önemli olduğunu size hatırlatacaktır. Toprak elementindeki gezegenler içsel güvenliğinizi sağlamlaştırmak için sahip olduğunuz değerlerle ilgili somut gelişmeler gündeme getirebilir. Başak burcundaki Mars ev, mülk alımı, satımı, kiralama, taşınma gibi konularda beklediğiniz maddi yardımı ve krediyi hızlandırabilir. Yaşadığınız yer veya ofisde yapacağınız değişimler, çalışma şartlarınız ve konforunuzu da yükseltebilir.

 

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)
Sevgili Balıklar, dolunay üçüncü evinizde gerçekleşecek. Bu dönemde uzaklardaki kişiler ve akrabalarınızla görüşmelerde artış olabilir. Sonuçlanmasını beklediğiniz bir eğitim, burs, mahkeme vb. kavramlarda sizin lehinize güzel gelişmeler olabilir.Yaşamınızdaki bazı kavramlar hakkında daha geniş düşünmeye başlayabilirsiniz. Size engel olan bazı durumları hayatınızdan çıkarabilir, alışkanlıklarınızda ve tavırlarınızda değişiklikler yapabilirsiniz. Mars Başak burcunda  olduğu için eşiniz ve yakın arkadaşınız ile birlikte güzel bir seyahate çıkabilir, ilişkinizi güçlendirebilirsiniz.

 

Sevgilerimle

 

Astrolog Demet BALTACI

 

 

( Burç Durumu Facebook Uygulamamızı Gördünüz mü ? http://apps.facebook.com/burcdurumu )