VENÜS RETROSU BAŞLIYOR!

21 Aralık’da sevgi, güzellik temsilcisi Venüs retro harekete başlayacak. Venüs 6 Kasım’dan bu yana Oğlak burcunda hareket ediyor. İlişkiler, aşk, sevgi, ortaklıklar, sanat, güzellik ve para ile ilgili kavramlarda daha tutucu, ciddi, sorumlu, uzun vadeli ve güvenli hareket etme eğilimi arttı.


21 Aralık’da sevgi, güzellik temsilcisi Venüs retro harekete başlayacak. Venüs 6 Kasım’dan bu yana Oğlak burcunda hareket ediyor. İlişkiler, aşk, sevgi, ortaklıklar, sanat, güzellik ve para ile ilgili kavramlarda daha tutucu, ciddi, sorumlu, uzun vadeli ve güvenli hareket etme eğilimi arttı. Her 1,5 yılda bir Venüs geri harekette bulunur. .  Bu yıl Oğlak burcunda başlayacak retro hareket 31 Ocak 2014 tarihine kadar devam edecek.


Venüs Güneşin batısında kaldığı dönemlerde Afrodit, doğusunda kaldığı dönemlerde ise lucifer olarak adlandırılır. Şu sıralarda Güneşten sonra doğan Afrodit pozisyonundaki Venüs 21 Aralık’da retro harekete başlayacak ve 11 Ocak 2014 ‘de Güneş ile kavuşum yapacak. Bu kavuşumun ardından Güneşten önce doğmaya başlayacak ve Lucifer pozisyonunda olacak. 25 Ekim 2014’de Güneş ile yapacağı kavuşuma kadar lucifer pozisyonunda kalacak.


Astrolojik öngörüler ve yorumlarda çok önemli etkilere sahip olan Venüs, geri gittiği dönemlerde enerjisi içe döner, gücünü tam anlamı ile gösteremez.Aşk, sevgi, ilişkiler, kozmetik, kadın güzelliği ve cinsellik ile alakalı olan Venüs'ün retrograde olduğu dönemlerde estetik bakımlar, estetik amaçlı ameliyatlar ve kozmetiklerden kaynaklanın allerji gibi sorunlarla da karşılaşabiliriz. Venüs Oğlak burcunda özellikle cilt, dişler, dize, eklemler, göz, bel, böbrekler, cinsel bölgeler ile ilgili alanlarda hassasiyeti arttırabilir.

Bireysel horoskoplarda kişinin sevgisini nasıl ifade ettiği, kendini başkaları ile nasıl paylaştığı ile ilgili değerleri etkiler.

 

İlişkiler açısından ise Venüs retrosu dönemlerinde yarıda kalmış ilişki, aşk ile ilgili konuların yeniden gündeme geldiği, beklenmeyen hamileliklerin ve gayrimeşru çocukların en çok doğduğu dönemlerin Venüs Retrosu ile bağlantılı olduğu bilinmektedir. Bu dönem genelde aşk dürtülerimizi, çekicilik, bilinçli duygusal cevaplar, kişisel değerler ve ortaklıklarla ilgili fikirlerimizi değiştirir. Bu aynı zamanda o anki ekonomik şartlar ve kişisel olarak sahip olduğunuz şeylerle ilgili davranışlarınızla ilgili olabilir. Bu dönem evlenmek, boşanma işlemlerini başlatmak, iş ortaklığı kurmak ve diğer profesyonel işler için uygun bir dönem değildir.

 

Venüs retrosunun etkilerini burç ve yükselen burcunuza göre takip edebilirsiniz.

 

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)
Venüs İş ve kariyer alanınızda retro hareket yapacak. Bu süre içerisinde eski yarım kalmış işlerle daha fazla uğraşabilir, eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz. Sanat ve kadınlarla ilgili işlerde bazı aksamalar olabilir, ilişkilerinizde daha dikkatli olmalısınız. Toplum önünde çok dikkat çekebiliceğiniz bir süreçtesiniz. İkili ilişkiler ve ortaklıklar ile ilgili mücadeleleriniz artabilir.

 

BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)
Sizin yönetici gezegeniniz Venüsün retro dönemlerinde en fazla etkiyi de siz alabilirsiniz. Mars Terazi’de şu sıralarda sağlık evinizi de etkilediği için özellikle günlük hayatınız ve beslenmenize dikkat etmeniz gereken bir süreçte olacaksınız. Sağlık ile ilgili sinyalleri ihmal etmeyin ve kontrollerinizi yaptırın. Yurtdışı, eğitim, medya, yayıncılık, hukuk, akrabalar ile ilgili kavramlarda bazı aksamalar sözkonusu olabilir ve eski konular tekrar kaşınıza çıkabilir.

 

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 
Ortaklı gelirler, yatırımlar, kredi, miras, nafaka gibi konularda eski ve yarım kalmış kavramlar karşınıza çıkabilir. Kredi almak ve iş anlaşması yapmak için çok uygun bir zaman değil. Eski ve ertelenmiş alacak, borç, vergi, sigorta gibi konularla uğraşabilirsiniz. Sağlık ile ilgili ameliyat ve operasyon gibi kavramlar çok gerekli değilse uzak durun. Çocuklarınıza ve sosyal hayatınıza daha fazla enerji harcamanız gerekebilir; gerginliklere dikkat edin.

 

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)
İkili ilişkiler, ortaklıklar ile ilgili konularda eski kavramlar ve yarım kalmış ilişkiler, sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumu ilişkilerinizdeki ertelenmiş sorunları çözmek için de kullanabilirsiniz. Ancak yeni ilişkiler ve ortaklıklar için şartlar çok uygun değil. Aile ilişkilerinizde gerginlikler oluşabilir ve evinizde huzursuzluk artabilir.

 

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Günlük hayatınız ve çalışma koşullarınızda bazı engeller ile karşılaşabilirsiniz. Yanınızda çalışan kişiler, yardımcılar ve özellikle bayanlar ile ilişkilere dikkat etmelisiniz. İş yeriniz veya evinizde kullandığınız araç gereçlerde problemler oluşabilir. Sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Cilt, kemik, dizler, diş, bel, böbrek, cinsel bölgeler ile ilgili bazı sağlık sorunları oluşabilir.

 

BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)
Duygusal hayatınız, romantiz, çocuklar, yaratıcı çalışmalarınız ile ilgili konuları gözen geçirmeniz ve değerlendirmeniz gerekebilir. Eski arkadaşlar, flörtler ile iletişim kurabilir bazı ilişkilerin tekrar canlandığınız görebilirsiniz. Çocuklar ile ilgili masraflar artabilir. Spekülatif piyasalardan uzak durmalısınız.

 

TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)
Aile, ebeveynler ve evinizle ilgili konularda eski kavramlar tekrar karşınıza çıkabilir. Yarım kalmış ertelediğiniz sorunları çözmek için bu zamanı değerlendirebilirsiniz. Ev dekorasyonu ve güzelleştirme çalışmalarında temkinli olmalısınız, daha sonra beğenileriniz değişebilir. Mars sizin burcunuzda olduğu için daha sabırsız ve kavgacı olmanız mümkün. Aile üyeleri ve bayanlarla olan ilişkilere dikkat etmelisiniz. Sağlığınıza özen göstermeli, kaza ve sakarlıklara karşı önlem almalısınız.

 

AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )
Yakın çevre, kardeşler, akrabalar, komşular ile olan ilişkilerde bazı aksamalar yaşayabilirsiniz. Gizli düşmanlıklara dikkat etmeli, güvenmediğiniz kişilere sır vermemelisiniz. Bu dönemde eğitim, seyahatler, iletişim ile ilgili eski ve yarım kalmış konularla ilgilenebilirsiniz. İletişim cihazları ve otomobilinizde bazı sorunlar oluşabilir.

 

YAY (23 Kasım-21Aralık)
Maddi gelirler, giderler  ve bütçeniz ile ilgili gözden geçirmeler yapabilir, ihmal ettiğiniz eski konularla ilgilenebilirsiniz. Lüks tüketim ve alışverişler için uygun bir dönemde değilsiniz. İşinizden gelen gelirler, prim, sigorta, vergi gibi konular karşınıza çıkabilir. Mars arkadaşlık evinizde olduğu için sosyal ilişkilerde bazı mücadeleler ve gerginlikler oluşabilir. Grup çalışmaları ve ortak girişimler için biraz beklemelisiniz.

 

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)
Venüs sizin burcunuzda retro harekette olacağı için, kişisel görünümünüz ve ilişkiler konusunda daha aktif olabilirsiniz. İmajınızda eskiye dönüşler olabilir. İlişkilerinizde gözden geçirmeler yapabilir, geçmiş kavramlarla uğraşabilirsiniz. Ancak bu dönemde yapılacak yenilikler daha sonra oluşacak fikir değişikliği nedeniyle kalıcı olamayabilir. Kariyer hayatınızda mücadeleler olabilir ve enerjinizin çoğunu harcamanız gerekebilir. Sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Cilt, eklemler, diz, dişler, bel, böbrekler ve cinsel bölgelerdeki sağlık sorunları artış gösterebilir.

 

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)
Enerjinizi yurtdışı, medya, yayıncılık, eğitim, iletişim, hukuk ile ilgili kavramlara yönlendirebilir, bu alanlarda daha fazla mücadele edebilirsiniz. Biraz içe çekildiğiniz ve gizli çalışmalar yapabileceğiniz bir süreçte olacaksınız. Daha önceden başladığını işleri gözden geçirebilir, sorunları fark edebilirsiniz. Gizli ilişkilerde dikkat etmelisiniz; bir bayandan düşmanlık görebilirsiniz.

 

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)
Sosyal yaşam, grup çalışmaları ve arkadaşlık ilişkilerinizi gözden geçirebilir, bayanlarla olan ilişkilerde bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu dönemde eski arkadaşlar ve flörtlerle karşılaşabilir, daha önceden gittiğiniz yerlere seyahatler yapabilirsiniz. Maddi konularda temkinli olmalısınız. Vergi, sigorta, kredi, borç, nafaka vb. kavramlarda mücadeleler olabilir.

 

Sevgilerimle

Demet BALTACI