OĞLAK BURCUNDA YENİ AY

Yeni Yıla yeni bir ay ile başlıyoruz. 1 Ocak’da saat 13:15’de Oğlak burcunun 10 derecesinde Yeni Ay doğacak. Toprak grubu ve öncü nitelikteki bu yeni ay güçlü enerjisiyle doğacak ve yılın ilk haftalarında önemli gelişmeler meydana getirecek.

Yeni Yıla yeni bir ay ile başlıyoruz. 1 Ocak’da saat 13:15’de Oğlak burcunun 10 derecesinde Yeni Ay doğacak. Toprak grubu ve öncü nitelikteki bu yeni ay güçlü enerjisiyle doğacak ve yılın ilk haftalarında önemli gelişmeler meydana getirecek.


Yeni aylar tohum atılma zamanlarıdır ve başlangıçları sembolize ederler. Bu yüzden yeni ay hangi enerjiler altında doğduysa meydana getireceği gelişmeler de o enerjinin etkisi altında olacaktır. Öncü yeni aylarda olaylar daha hızlı gelişir ve toprak elementi dünyasal, maddi değerlerle bağlantı sağlayarak kalıcı etkiler oluşturur.


Oğlak zodyakta onuncu evi yöneten geleceğimiz, kaderimiz, iş, kariyer, aile büyükleri, otorite kavramları, toplumsal statümüz, maddi değerlerimizi temsil eden bir burçtur. Bunun yanı sıra Oğlak iş hayatını, yöneticileri, hükümeti, şirketleri, devleti, başkanları, liderleri de temsil eder.

Yeni ay sırasında Oğlak burcunda güçlü bir stelyum var. Güneş, Ay, Merkür, Plüton, Venüs Oğlak burcunda. Koç burcundaki Uranüs ve Terazi burcundaki Mars yeni ay noktasına kare açı yaparak sert ve gergin enerjiler ortaya çıkarıyor. Jüpiter Yengeç burcunda karşıt pozisyonda yer alarak gökyüzünde öncü grupda büyük kare açı oluşturuyor. Plüton, Uranüs ve Mars etkileşimleri güçlü değişim, dönüşüm, baskı, güç, mücadele, isyan, yıkım, dağılma, patlama, şiddet, savaş, ölüm vb. gibi kontrol edilmesi zor, kadersel temalara işaret ediyor.


Öncü grup Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak burçları bu enerjileri kendi haritalarındaki potansiyellere bağlı olarak yoğun şekilde hissedebilirler. Böyle zamanlarda bizi zorlayan koşullara direnmek ve değişime karşı koymak çok daha yıkıcı olabilir. Hayatımızdan çıkarmamız gereken durumlar veya değiştirmemiz gereken davranışları hızla fark edip uygulamaya koyabilirsek bu yeni ayın değiştirici ve dönüştürücü enerjisini yararlı hale getirebiliriz.


Yeni Ay haritasında Boğa burcu yükseliyor.Yönetici Venüs Oğlak burcunda retro harekette. Bu durum maddi değerler, kazançlarımız, güvenliğimiz ve eski ile ilgili kavramlara dikkat çekiyor. Yeni ay haritanın dokuzuncu evinde. Yurtdışı, medya, yayıncılık, yüksek öğrenim, seyahatler, ulaşım, havayolları, hukuk, davalar, din, maneviyat, dini liderler, yargıçlar vb bu yeni ay daha fazla gündemde olacak. Retro Venüs Oğlak burcunda şu sıralarda Güneş ile birleşmeye doğru ilerliyor. Yeni ay haritasının tam tepesinde MC noktasında retro Venüsü görüyoruz. Liderler, yöneticiler, devlet, devlete ait değerler, para, toplum önündeki statü, kariyer ile ilgili kavramlarda eski kavramların gözden geçirilmesi, değerlendirilmesi, açığa çıkması beklenebilir.

Ülkemizin haritası ile yeni ay birebir temas ediyor ve yedinci evde yerleşerek natal Plütonun tam karşısında gerçekleşiyor. Diplomasi, dış ilişkiler, muhalefet, hukuk,yargı, açık düşmanlıklar yeni ayın hareketlendirdiği kavramlar. Tabii genel enerjiler huzur ortamını değil, mücadele, çatışma, huzursuzluğu ve zorunlu kaçınılmaz dönüşümleri işaret ediyor. 


Marsın şu sıralarda Venüsün burcu Terazide olması, ilişkiler, diplomasi, yargı, hukuk ile ilgili konulara zarar verirken, Uranüs ve Plüton ile yaptığı sert görünüm, ani, şiddetli, yıkıcı durumları ve düşmanlıkları tetikleyebilir. Merkür Plüton kavuşumu ve Uranüs karesi hukuksal ve devlete ait konularda pek çok gizli haber ve belge ortaya çıkabileceğini işaret ediyor.

Bu sert enerjiler ülke içerisinde terör, çatışma, şiddet, doğal felaket gibi durumları da tetikleyebilir.


Yeni ay enerjileri hızlı bir biçimde olgunlaşarak 16 Ocak Yengeç dolunayında özellikle ülke ekonomisini etkileyecek ciddi kavramları daha görünür hale getirebilir.

 

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)
Aile büyükleri ve eviniz ile ilgili bazı kavramlar öne çıkacaktır. Bazı koçlar bu yeni ayda kariyerleri ile ilgili bazı kavramlarda dönüşümler yaşayabilirler. Beklediğiniz bir terfi, iş değişikliği, atama, taşınma, yer değişikliği günlük yaşamınızı etkileyecektir.

BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)
Yeni ay  ile birlikte yurtdışı, seyahatler, eğitim ile ilgili bir konuda önemli girişimlerde bulunabilirsiniz.. Hukuksal konularda da hızlı gelişmeler olabilir; ertelenmiş sorunları çözüme kavuşturabilirsiniz. Uzaklardan gelecek haberler, akrabalar, misafirler de bu yeniayın konusu olabilir.

 

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 
Yeniay , ortak kazançlar, yatırımlar, kredi, vergi, sigorta, prim gibi kavramlarda önemli başlangıçlar ve dönüşümler meydana getirebilir. Maddi konularda temkinli olmalı, riskli hareketlerde bulunmamalısınız.

 

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)
Yeniay  ikili ilişkileriniz, ortaklıklarınız ve eşiniz ile ilgili bazı kavramlarda önemli değişimler ve dönüşümler meydana getirebilir. İlişkilerinizde yeni bir dönem başlayabilir ve yeni kararlar alabilirsiniz. Toplum önündeki imajınız, rakipleriniz ve hizmet aldığınız kişilerle ilgili yeni gelişmeler de gündemde olacaktır.

 

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)
Oğlak burcu yeniayı ile birlikte kişisel bakım, sağlık kontrolü yaptırabilir, yeni bir diyet, spor, beslenme programına başlayabilirsiniz. Mevsimsel alış verişler, ofisinizde ve evinizde yenilikler, yanınızda çalışan yardımcılarınız ile ilgili kavramlar bu ay sizi meşgul edebilir.

 

BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)
Yeni ay ile birlikte romantizm, sosyal yaşam veya çocuklarla ilgili önemli değişimler içerisine girebilirsiniz. Maddi konularda riskli yatırımlardan uzak durmalısınız.

 

TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)
Oğlak burcundaki yeniay eviniz, aileniz, ebeveynlerinizle ilgili bazı kavramları ortaya çıkarabilir. Ev, mülk, arsa alımı, satımı, kiralama, taşınma gibi kavramlar bu yeni ay ile birlikte hızlanabilir. Özel ilişkilerinizde dikkatli olmalı, riskli hareketlerde bulunmamalısınız.

 

AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )
Oğlak burcu yeni ayı, eğitim, seyahatler, yakın çevreniz, kardeşleriniz ile ilgili bir konuda bazı değişimler ve dönüşümler meydana getirebilir. Seyahatlerde ve yakın çevre ilişkilerinizde dikkatli olmalı, risk almamalısınız.

 

YAY (23 Kasım-21Aralık
Oğlak burcunda oluşacak yeniay maddi gelirleriniz, kazançlarınızla ilgili bir kavramda önemli değişimler ve dönüşümlere neden olabilir. Bu dönemde kendinizi daha güvenli ve güçlü hissedebilirsiniz. Kontrol etmenizin zor olacağı kavramlarla karşılaşabilirsiniz.

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)
Oğlak burcunda oluşacak yeni ay ile birlikte kendiniz ve yaşamınızla ilgili kararlar alabilirsiniz. İşiniz, kariyeriniz veya ilişkilerinizle ilgili yeni bir dönemi başlatabilir veya kişisel görünüşünüzle ve imajınızla ilgili yenilikler yapabilirsiniz.

 

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)
Oğlak burcunda meydana gelecek yeni ay ile birlikte yeni bir beslenme, diyet, spor programına başlayabilir, sağlık kontrolü yaptırabilirsiniz. Bir bağımlılığınız ve zararlı alışkanlığınız varsa bu dolunay zamanını onu bırakmak için değerlendirebilirsiniz. 

 

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)
Oğlak burcunda gerçekleşecek yeniay , ait olduğunuz gruplar, arkadaşlarınız, projeleriniz ,kazançlarınız ile ilgili kavramlarda bazı sonuçlanmalar getirebilir. Sosyal hayatınızda önemli değişimler içerisinde olabilirsiniz.


Yeni yılın mutluluklar getirmesini dilerim..

Sevgilerimle

Astrolog Demet BALTACI


http://www.youtube.com/bilincokulu