Aslan Burcunda Dolunay


15 Şubat'ta 01:52’de Aslan burcunun 26 derecesinde Dolunay meydana gelecek. Güneş ve Ay Aslan-Kova aksında karşı karşıya gelecekler. Ay Güneş’in burcunda yaşam enerjisi ve yaratıcılıkla beslenerek, kişisel egolarımızı öne çıkaracak.


Ateş elementinden sabit nitelikler taşıyan bu dolunay enerji, coşku ve motivasyonumuzu yükseltirken, kişisel isteklerimizde bencil, gururlu ve inatçı davranışlara yol açabilir. Güneş’in burcu Aslan yaratıcılığı anlatır ve  zodyakta beşinci evi yönetir. Burası bizim kendi kişiliğimizi ve yeteneklerimizi sergilediğimiz, hayattan zevk aldığımız, eğlendiğimiz, duygusal ilişkiler, flörtler, cinsellik, sanat ve çocukları temsil eden alandır. Bu ev alanlarında daha fazla heyecanlanır ve bireysel risklere daha fazla gireriz. Yaşamdan zevk aldığımız ve yaşadığımızı hissettiğimiz anlardır bunlar. Aşk da böyle bir şeydir. Zevkli ama riskli…Bu nedenle Aslan flörtleri, Terazi evliliği temsil eder.


AŞK VE İLİŞKİLER ÖN PLANDA

Bu dolunay  güzel bir tesadüf ile sevgililer gününde gerçekleşecek. Duyguların çok yoğunlaşacağı ve kişisel beklentilerin artacağı bir dönemde olacağız. Aslan eğlence, organizasyon ve partileri yönettiğinden bu dolunay sosyal hayatta daha fazla hareketlilik bekleyebiliriz. Aslan kaliteyi ve lüksü sever…Hediye alımında kredi kartlarını sonuna kadar zorlayabilirsiniz…Dikkat! Zira Satürn Akrep burcunda maddi konularda gerçekçi ve disiplinli olmamızı istiyor.


Evet Satürn bu dolunayda Akrep burcunda ve dolunaya kare yapıyor.Aşk konularında daha ciddi ve sorumlu davranmamız gerekebilir  ya da  bu kavramlarda zorlanabiliriz. Sevgilinizden ani bir evlilik teklifi alabilirsiniz…Buna hazır mısınız? Bazı gerçeklerle yüzleşme zamanı.


Mars Terazi burcunda dolunaya üçgen açı yaparak ilişki ve ortaklıklar konusuna dikkat çekiyor. Belki bu dolunayda ilişkimiz hakkında daha cesur kararlar verebiliriz.

Süregelen ilişkiler ve evlilikler de Aslan dolunayı çocuk konusunda çok destekleyici olacaktır. Çocuk sahibi olmak da o ilişkide ciddi bir bağ ve sorumluluk demektir. Henüz hazır değil misiniz? O halde dikkat edin…Akrep burcundaki Satürn ve Terazi burcundaki Mars sizi birdenbire çocuk sorumluluğu ile baş başa bırakabilir…Mars ve Satürn bu dolunay ile ilişki kurarak ortak çalışıyorlar…Gerçeklerle yüzleşme zamanı…Hayat her zaman eğlenmek değildir…


Dolunayda Satürn Ay ve Güneş ile kare açı yapacağı için bazı zorunluluklar ve kısıtlamalarla karşılaşmamız mümkün. Otorite figürleri, aile büyükleri ile bazı çatışmalarla karşılaşabiliriz. Belki ilişkimizi onaylamayan bir baba olabilir bu durum; ya da toplumsal statümüz ve kariyerimiz nedeniyle heyecan duyduğumuz aşkı feda edebiliriz.

Aslan dolunayı sanat, sahne, ünlüler, organizasyonlar, çocuklar, gençler, spekülatif piyasalar vb. kavramlara toplumsal alanlarda da dikkati daha fazla çekecektir. Terazi burcundaki Mars bu kavramlarla ilgili hak, hukuk, adalet mücadelesini arttırabilir.


Aslan sanat alanındaki ünlüler ile birlikte yöneticileri, ülke yönetimindeki liderleri de temsil eder. Yöneticilerin sorumluluklarının idrakinde olmaları, kişisel hırs ve  gururlarını kontrol etmeleri gerekiyor. Satürn’ün sopası ve adaletin kılıcı enselerinde olacak.


Aslan burcu bedenimizde kalp, omurga ve sırt bölgesini yönetir. Siz veya çevrenizde dolaşım sistemi, kalp ve tansiyon sorunu olanların daha fazla dikkat etmesi gereken bir dönemde olacağız. Satürn kareli bir  dolunay kronik sağlık sorunlarını arttırabilir.


DOLUNAY ÜLKEMİZİ ETKİLER Mİ?

Ülkemizin haritasında dolunay üçüncü ev konularını etkileyebilir. Üçüncü ev iletişim, ulaşım, eğitim, medya, yayıncılık, yakın çevre ilişkilerini, anlaşmaları temsil eder.

Güneş ve retro Merkür Kova burcunda 9. Evde bulunuyor. Satürn Akrep burcunda beşinci evde natal Jüpiter ile temasta.  İlginç olan şu sıralardaTerazi burcundaki Mars natal haritamızdaki Satürn Merkür kavuşumu üzerinde.

Satürn Merkür kavuşumu ülkede doğal bir iletişim kısıtlanması ve sansüre müsait yapımız olduğunu anlatıyor. Buradaki Mars’ın dokuzuncu evdeki Güneş ve retro Merkür ile teması iletişim, internet, medya, yayıncılık, yüksek öğrenim ve hukuksal uygulamaları işaret ediyor. Mars bu bölgede Mart ayında retro harekette olacak.


Bu günlerde yapılan uygulamaların  asıl geri dönüşleri o dönemde ortaya çıkabilir. Üçüncü, Beşinci ve Dokuzuncu ev gençler, çocuklar, öğrenciler, üniversiteler, hukuk, eğitim ve iletişimi daha fazla gündemde tutacak. İletişim ve internet ile ilgili kısıtlamalar, sansür kavramları dolunay döneminde gündemde olmaya devam edebilir.


Aslan burcu sanatçıları ve ünlülerin de göstergesi olduğundan, ülkemizdeki ünlü sanatçılar ve oların özel hayatları ile ilgili hızlı gelişmeler olması ve çok fazla haber duymamız mümkün.


 

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

Sevgili Koçlar, Aslan Burcu Dolunayı beşinci evinizi aydınlatacak. Burası hayattan zevk aldığımız kavramlar, aşk, flörtler, eğlence, hobiler, çocuklar ile ilgili konuları temsil eder. Ateş elementinde oluşacak  bu dolunay ve yakınlarında enerji ve motivasyonunuz çok yükselebilir. Aşk hayatınızda canlanma bekleyebilirsiniz. Beğendiğiniz bir kişi teklifinizi kabul edebilir, ya da bir aşk itirafı ile karşılaşabilirsiniz. Süregelen bir ilişki içerisinde iseniz sevgiliniz veya eşinizle güzel, eğlenceli bir program hazırlayabilir, seyahate çıkabilirsiniz. Eğer ilişkinizde sorunlar varsa ve görmezden geliyorsanız bu dolunayda her şey daha belirgin olabilir. Ayrılık kararı verme konusunda daha cesur davranabilirsiniz.


Merkür retrosu eski bir arkadaş veya flörtle ilgili duyguları tekrar canlandırabilir. Bir süredir görmediğiniz bu kişiden haber alabilir, iletişime geçebilirsiniz. Bebek sahibi olmak isteyenler için de bu dolunay sürprizler ortaya çıkarabilir. Mars Terazi burcunda enerjinizi ilişkiler konusuna yönlendirmeniz gerekiyor. Bu dönemde eşiniz veya iş ortağınız daha fazla inisiyatif alabilir ve ilişkinizde belirleyici olabilir. Özellikle sanat, organizasyon, çocuklar ile ilgili planlarınız varsa bu dolunayda sonuçlandırabilirsiniz.

Akrep burcundaki Satürn aşk, cinsellik, ilişkiler ve çocuklar konusunda sizden ciddiyet bekliyor. Sorumluluklarınızı ihmal etmemelisiniz.


BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)

Sevgili Boğalar,   Aslan burcunda gerçekleşecek dolunay dördüncü evinizi aydınlatacak. Eviniz, aileniz, ebeveynleriniz ve güvenliğiniz ile ilgili kavramlarda bu dolunay bazı farkındalıklar ve dönüşümler yaşayabilirsiniz. Güneş kariyer evinizde parlıyor. Merkür retrosu eski işleri gözden geçirme ve yenileme imkanı verebilir. Mars Terazi burcunda günlük rutinlerinizi etkileyen alanda çalışma saatlerinizi arttırmış olabilir. Ofis dışında evde de çalışmanız gerekebilir. Bu dolunayda evde çalışma konusunda yeni düzenlemeler yapabilirsiniz.


Ev alımı, satımı, taşınma, kiralama, tadilat, dekorasyon vb gibi kavramlar bu dolunayda bir sonuca bağlanabilir. Evde parti verebilir, misafir ağırlayabilirsiniz. Kuşkusuz Aslan dolunayı, aileniz ve çocuklarınızla evde eğlenceli ortamlar yaratmanıza fırsat verecektir. Zaten bir Boğa olarak siz buna bayılırsınız…Akrep burcundaki Satürn ilişkiler ve ortaklıklar konusunda sorumluluklarınızı arttırırken, aile büyükleri ile ilgili kavramlara da dikkat çekiyor. Bazı yaşlı ve olgun aile bireylerinde sağlık problemleri ortaya çıkabilir.


İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran)

Sevgili İkizler, Aslan burcundaki dolunay üçüncü evinizi aydınlatacak. Bu dolunay ve yakınlarında günlük hayatınız hareketlenebilir ve haberleşme trafiği artabilir. Sevgiliniz veya eşinizle romantik bir gezi ve tatile çıkabilirsiniz. Terazi burcundaki Mars aşk hayatınızı hareketlendiriyor. Dolunayda sürpriz teklifler alabilir, romantik anlar yaşayabilirsiniz. İş ve çalışma hayatınızda sorumluluklar artabilir. Özellikle eğitim, iletişim, medya, raklam, pazarlama, ticari konularda yeni görevler alabilirsiniz.

Hazırladığınız bir projeyi veya tezi yazılı veya sözlü sunabilirsiniz. Bu dolunayda iş gereği zorunlu bir seyahat de gündeme gelebilir. Güneş ve retro Merkür özellikle geçmişten gelen bazı eğitim ile ilgili sınavları ya da hukuki konuları da gündeme taşıyabilir. Bir süredir görmediğiniz akrabalarınızla olan iletişiminiz artabilir ve haberler alabilirsiniz.


YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)

Sevgili Yengeçler, Aslan burcunda meydana gelecek dolunay sizin ikinci evinizi aydınlatacak. Maddi kaynaklarınız, gelir ve giderleriniz, kişisel değerlerinizle ilgili bazı farkındalıklar ve dönüşümler yaşayabilirsiniz. Evde uğraştığınız herhangi bir iş veya hobinizi paraya çevirecek ve size gelir kapısı yaratabilecek bir gelişme gündeme gelebilir. Akrep burcundaki Satürn aşk ve romantik faaliyetler için biraz fazla para harcayabileceğinizi de gösteriyor. Bütçenizi çok fazla aşmamaya çalışınız. Çocuklar için de bazı masraflar gündeme gelebilir.


Terazi burcundaki Mars bu dolunayı destekleyen bir pozisyonda. Şu sıralarda sizin dördüncü evinizde bulunduğu için ev ve aileye daha fazla enerji harcıyor olabilirsiniz. Zaman zaman bu alanda gerginlikler meydana gelse de bu dolunay ev ve aile ile keyifli durumları müjdeliyor. Bazı maddi kaynaklar ve kredi ile ev alımı veya kiralama gibi işleriniz de sonuca ulaşabilir. Ay sonuna kadar Merkür retrosu devam edecek. Herhangi bir maddi konuda sözleşme imzalamanız gerekirse her zamankinden daha dikkatli olunuz.


ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Sevgili Aslanlar, sizin burcunuzda oluşacak dolunay yılın önemli bir zamanına işaret ediyor. Hayatınızla ilgili önemli kararlar alabilir, farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Bu dolunayda gezegeniniz Güneş ile Satürn arasında oluşan kare açı aile ve evlilik gibi kavramlarda sorumluluklar ve ihmal ettiğimiz bazı kavramlarla yüzleştirebilir. Kronik bazı sağlık sorunlarına karşı temkinli olmalıyız. Aile büyüklerinizle ilgili bazı sağlık problemleri de dolunayda artış gösterebilir. Güneş ve retro Merkür karşıt burcunuzda bulunuyor. Evlilik, ortaklık ve bunlarla ilgili bazı eski konular gündeme gelebilir.

Terazi burcunda seyreden Mars hukuksal konular ve sözleşmelerle meşgul olabileceğinizi gösteriyor. Bu bir evlilik, boşanma, ortaklık veya maddi konularla ilgili olabilir. Bu dönem sözleşme ve anlaşmalar için çok uygun olmayabilir. Eğer erteleme imkanınız yoksa tüm şartları dikkatlice gözden geçirmeyi unutmayın. Dolunay sonuçlanmaları temsil ettiği için bu dolunayda yaz aylarında başlamış bazı girişimleriniz veya hukuki işleriniz sonuçlanabilir. Tüm bu işlerle ilgili olarak ani bir seyahate de çıkabilirsiniz.


Fiziksel görünümünüz ile ilgili bir yenilik ve imaj değişikliği için bu dolunay size cesaret verebilir. Aslan burcu saçları da temsil eder, saç modelinizde değişimler gündeme gelebilir. Eğer kilo probleminiz varsa dolunayın hemen ardından diyete başlayabilirsiniz. Güneş Satürn karesi size hızlı kilo verdirebilir.


BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)

Sevgili Başaklar, Aslan burcu dolunayı sizin on ikinci evinizde gerçekleşecek. Bu dolunay zamanında sizden gizlenen, bilmediğiniz bazı kavramlarla karşılaşabilir, farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Güneş ve retro Merkür iş ve çalışma evinizde bulunuyor. Terazi burcundaki Mars para evinizden dolunay ile olumlu açı içerisinde olacak. İş ve çalışmalarınızın karşılığı bir para elinize geçebileceği gibi bazı yeni gelir getirebilecek iş fırsatları karşınıza çıkabilir. Bu işler geçmişten gelen bir proje de olabilir.

Akrep  burcundaki Satürn kısa yolculuklar, eğitim ve yakın çevrenizdeki kişilerle ilgili bazı kısıtlamalar meydana getirebilir. Yeni bir proje, anlaşma ve sözleşme söz konusu ise çok dikkatli olmalısınız. Bazı yanlışlıklar, sorunlar ya da art niyetli durumlar karşınıza çıkabilir. On ikinci evde olan dolunaylar gizli düşmanlık ve hırsızlıklara meydan verebilir. Merkür retrosu bitene kadar herkese çok fazla güvenmeyin. Hayatınızdan çıkarmak istediğiniz bazı kavramlar, kişiler veya bağımlılıklar varsa bu dolunay eyleme geçme konusunda sizi cesaretlendirebilir.


TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)

Sevgili Teraziler, Aslan burcu dolunayı on birinci evinizi aydınlatacak. Sizin için keyifli ve eğlenceli birkaç gün geçirebilirsiniz. Dilekler ve hayaller evindeki bu dolunay sizi bir isteğinize kavuşturabilir. Sosyal çevreniz ve arkadaş grubunuz ile birlikte bazı organizasyonlara katılabilir, arkadaşlarınızla ilgili güzel haberler alabilirsiniz. Burcunuzda ilerleyen Mars dolunay ile olumlu açı yapıyor. Enerji ve motivasyonunuz yükseleceği için her zamankinden daha kararlı davranabilirsiniz.


Güneş ve retro Merkür aşk, yaratıcılık ve çocuklar ile ilgili evinizde seyrediyor. Romantik ve eğlenceli bir sevgililer günü geçirebilirsiniz. Aklınızdan çıkaramadığınız eski sevgilinizden de haberler gelebilir ve buluşabilirsiniz. Merkür bu dolunayda size bazı sürprizler yapabilir. Evli Teraziler için çocuk ile ilgili konular daha fazla gündemde olabilir. Satürn sizi maddi konularda biraz kısıtlıyor. Harcamalarınızı kontrol etmeniz gerekiyor, çünkü dolunay harcamaları arttırabilir.


AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )

Sevgili Akrepler,  Aslan burcunda gerçekleşecek dolunay sizin kariyer evinizi aydınlatacak. Yılın bu önemli zamanında burcunuzdaki Satürn’ün de etkisiyle iş ve sorumluluklarınız çok ağırlaşabilir. Terfi edebilir, değişimler yaşayabilirsiniz. Eğer bulunduğunuz ortamda mutlu değilseniz bu dolunay bitişler ve ayrılıklar için cesaret verebilir.

Terazi burcunda ilerleyen Mars genel olarak motivasyonunuzu düşürse de bu dolunay döneminde canlandığınızı hissedebilirsiniz. Gizli bir dost veya aileden beklemediğiniz destekler gelebilir.


Bazı Akrep burçları iş ve kariyerlerindeki bir yenilik nedeniyle ev değişimi de yaşayabilirler. Ya da ev içerisinde çalışmak zorunda kalabilirler. Güneş ve retro Merkür evde daha fazla zaman geçirebileceğinizi ve aile üyeleri ile iletişimin artabileceğini işaret ediyor. Bir süredir görmediğiniz, kardeşler, kuzenler, yeğenler ziyarete gelebilirler.  Ev ve ofiste elektronik araçlar ve iletişim cihazlarında sorunlar oluşabilir. Bu durum günlük hayatınızı aksatabilir. Ancak eski aletleri onarmak ve değiştirmek için de fırsat olacaktır.


YAY (23 Kasım-21Aralık)

Sevgili Yaylar,  Aslan burcu dolunayı ateş elementinden olduğu için sizin için canlandırıcı ve destekleyici enerjiler taşıyor. Dolunay ve yakınlarında günlük yaşamınızdaki iletişim artabilir. Kısa veya uzun seyahatler yapabilir;  akrabalar ve kardeşlerle daha fazla görüşebilirsiniz. Belki uzak bir akraba ile ilgili ani bir durum günlük rutinlerinizi etkileyebilir.


Dolunaylar sonuçlanma ve dönüşüm zamanlarıdır. Sizin için de özellikle bir süredir uğraştığınız hukuksal bir davada bu dolunay sonuç getirebilir. Bu yurtdışı, yüksek öğrenim ile bağlantılı bir konu da olabilir. Terazi burcundaki Mars sosyal çevrenizden destek alabileceğinizi işaret ediyor. Sanat, medya, yayıncılık, organizasyon ile ilgili işlerde yeni projeler gündeme gelebilir. Bir süredir uğraştığınız bir proje ile ilgili önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Akrep burcundaki Satürn bazı beklenmedik gecikme ve engeller çıkarabilir.


OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)

Sevgili Oğlaklar , Aslan burcu dolunayı sekizinci evinizi aydınlatıyor. Ortaklı işleriniz, hisseli paralarınız ile ilgili bazı farkındalıklar yaşayabilir, kararlar alabilirsiniz. Kariyer evinizdeki Mars haklı mücadelelerinizde size yardım ediyor. Bir süredir almayı beklediğiniz bir prim, ikramiye veya alacağı tahsil edebilirsiniz. Para evinizde ilerleyen Güneş ve Retro Merkür geçmişle alakalı maddi konuları gündeme getirebilir.


Sevgili Oğlaklar Ay yedinci evinizi yönetiyor. Akrep burcundaki Satürn uzun vadeli geleceğinizi etkileyecek ciddi yapılandırmalar içerisinde olduğunuzu gösteriyor. Sizin gezegeniniz Satürn’ün bu dolunaya kare açı yapması sizin için ciddi dönüşümler meydana getirebilir. Bu bir evlilik, ortaklık veya eşiniz ve ortağınızla alacağınız yeni kararlar olabilir.


KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

Sevgili Kovalar,  Aslan burcu dolunayı sizin için de yılın önemli bir zamanına işaret ediyor. Karşıt burcunuzda oluşacak bur dolunay ilişkiler, ortaklıklar evinizi aydınlatacak. Bu durum süregelen ilişkilerde yeni bir dönem başlatabilir. Bir evlilik veya iş ortaklığı kararı alabilirsiniz. Kuşkusuz romantik bir zamana denk gelen bu dolunay birçok kova burcunun evlilik teklifi almasına neden olacaktır. Akrep burcunda bulunan Satürn ve dolunaya olan kare açısı sorumluluklarımızı bize hatırlatacak ve ciddi olmamızı bekleyecek. Eğer bir ilişkiniz varsa artık bu ilişkinin sorumluluğunu tam anlamıyla alma zamanı geldi sevgili Kovalar. Eğer evliyseniz bu sorumluluk bir bebek de olabilir. Aslan dolunayı ile birlikte çocuk konusunda hızlı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Madalyonun diğer yüzü sorunlu ilişki ve evliliğiniz varsa bu dolunay ayrılma konusunda sizi cesaretlendirecek ve gelişmeleri hızlandıracak. Mars Terazi burcunda sizi destekliyor ve yeni ufuklara yelken açmanıza yardımcı olacak.


Sevgili Kovalar bu dolunay iş, kariyer ve toplum önündeki statünüzde ciddi, kalıcı dönüşümler için sizi destekliyor. Kariyerinizde yeni bir dönem başlayabilir. Hayatınızda neyin gerekli, neyin gerekli olmadığına karar vermeniz daha kolay olacaktır. Yurt dışı, eğitim, medya, yayıncılık, organizasyon vb. işlerle ilgili kariyerinizi destekleyici girişimler ve ortaklıklar gündeme gelebilir.


BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Sevgili Balıklar, Aslan burcu dolunayı altıncı evinizi aydınlatacak. Bu dolunay günlük rutinleriniz, iş ve çalışma koşullarınızda bazı değişimler yaratabilir. Merkür retrosu devam ediyor. Bu durum ev ve ofiste kullandığınız araç gereçlerde bozulmalar, randevu ve toplantılarda gecikmeler, ertelemeler yaratabilir.

Sevgili Balıklar sağlık evinizde meydana gelen dolunayda gecikmiş sağlık kontrollerinizi yaptırabilir, bazı sorunlarınız için tedavi olabilirsiniz.  Kova burcunda bulunan Güneş ve retro Merkür hastane, klinik vb. ortamlarda bulunabileceğinize de işaret ediyor. Akrep burcundaki Satürn dolunaya sert açı yapıyor. Bazı uzak akrabalar ile ilgili ani sağlık sorunları oluşabilir. Ya da yurtdışı ile ilgili işler veya hukuksal bazı konularda sonuçlar alabilirsiniz. Bunlar geçmişle ilgili bazı kavramlar da olabilir. Terazi burcunda bulunan Mars para ile ilgili gelişmeler de yaratabilir. Yanınızda çalışan bir kişinin işten ayrılması, işe başlaması ile ortaya çıkabilecek, maaş, tazminat, sigorta vb. konular dolunay yakınlarında sizi meşgul edebilir.


Sevgilerimle

Astrolog Demet BALTACI