YENGEÇ BURCUNDA YENİAY

 

yengec-yeni-ay.20140625145122.jpg

27 Haziran’da sabah 11:10’ da Güneş ve Ay Yengeç burcunun 5 derecesinde kavuşacak ve Yeni ay doğacak. 


Su elementinin öncü nitelikli burcu Yengeç, duygusal ve duyarlı enerjisiyle güvenliğimiz, yakınlarımız, ailemiz, evimiz, yuvamız, vatanımız ile ilgili konuları temsil eder. Yeni ay yeni ekilen tohum zamanlarıdır. Bu yeni ay Yengeç burcunun temsil ettiği konularda yeni girişimler ve başlangıçlar getirebilir.


Yılın bu zamanı evlilik, düğün ve yuva kurma kavramlarının en fazla ortaya çıktığı dönemdir. 

Dolayısıyla aile toplantılarının da en fazla meydana geldiği bir zamandır. Yaşadığımız ev ile ilgili uğraşlar da öne çıkar. Bazılarımız evimizi boyar, güzelleştirir, bakımı ile uğraşırız. Bazılarımız da yazlık ev ile ilgilenir, mevsimlik olarak mekan değiştiririz. Ev, mülk alımı, satımı, taşınma, kiralama vb. faaliyetler de bu dönemde daha yoğun olur.


Emlakçılar için de yılın verimli bir zamanıdır diyebiliriz. Tatil dönemi olduğu için uzaklarda yaşayan aile büyükleri daha fazla ziyaret edilir, evimizde misafir ağırlanır.


Bu Yeni Ay Balık burcundaki Neptün ile üçgen açı yapıyor olacak. Yeni ay doğduktan kısa bir sonra önce Ay, iki gün sonra da Güneş Neptün ile üçgen açıyı kesinleştirecek. Neptün ruhsal ve manevi kavramları hayatımıza daha fazla çekebilir. Çevremize karşı daha duyarlı davranabilir, empati kurabiliriz.


Güçlenen sezgilerimizle birlikte kendi iç sesimizi dinlemek, en derinlerde yatan hayallerimiz ve arzularımıza odaklanmak daha kolay olabilir. 


Yaratıcı ile kendimizi bir hissedebilir, hatalarımız için af dileyebilir, dua edebilir, yardım isteyebiliriz. Çevremizde ihtiyacı olan kişilerle ilgilenmek, yardım eli uzatmak, merhamet ve şefkat göstermek bu yeni ayın enerjilerini iyi değerlendirmemizi sağlayacaktır. Evrene ne kadar verirsek, bize geri dönüşü de o kadar çok olacaktır.


Yengeç geçmiş konular ve anılarla da ilgilidir. Bu dönem artan duygusal hassasiyetler bizi daha fazla geçmiş götürebilir. Merkür’ün retro olması zihinsel olarak da buna müsait bir durum oluşturuyor. Durum böyle iken eğer bazı kırgınlıklarımız, küskünlüklerimiz varsa onları bağışlamak ve bu zararlı duygulardan kurtulmak için de uygun bir dönemde olacağız.


Gökyüzünde öncü gruplar arasındaki gerginlik devam ediyor

Mars Uranüs karşıtlığı ilişkilerde ani durumlar, çatışmalar, kopuşlar meydana getirebilir. Kaza ve sakarlıklara da açık enerjiler hala etkili. Özellikle 4 ,5, 8, 19 Temmuz ve yakınları bu ayın zorlayıcı günleri olabilir.


Ancak bir sadaka ve bağış ile bir çok kaza ve belayı kendimizden uzaklaştırabileceğimizi de unutmamalıyız. Bu ay bize bu imkanları sunuyor ve sonuna kadar kullanmaya çalışmalıyız.


Sanat ve yaratıcılık gerektiren işlerle ilgilenenler de bu Yeni Ay’dan çok iyi enerjiler alabilir. 

Neptün önemli sanatsal ilham ve vizyonlar verebilir.


Bu dönemde başlayan projeler başarılı olabilir. Bu yani ay Yengeç, Oğlak, Koç ve Terazi burçlarının ilk dekanında doğanları etkileyecektir. Bunun yanı sıra haritalarında yükselen burç ve kişisel gezegenleri öncü burçların 5 derece ve yakınlarında olanlar da etki alabilirler. Yengeç ile birlikte diğer su grubu burçlar Akrep ve Balıklar da bu yeni aydan güzel enerjiler alabilirler.

Yengeç yeni ayı Yaz aylarını başlatan tatil mevsimine denk gelir. Dolayısıyla su ve deniz ile ilişkimiz artar. Bu yeni ay özellikle su, havuz ve denizde biraz daha temkinli olunmalıdır. 


Neptün’ün çok kuvvetli ve kritik bir derece de olması nedeniyle ay içerisinde bazı zorlayıcı durumlar oluşabilir. Sudan gelebilecek zararlar, boğulma vakaları artabilir. Güvenliğimizi riske atmamalıyız.


Yengeç burcu vücudumuzda mide ve göğüs bölgesini yönetir. Bu bölgelerin daha hassas olması beklenebilir. Beslenme düzenimize dikkat etmeli, ağır gıdalardan uzak durmalıyız. Diyet ve detoks çalışmaları için 12 Temmuz sonrasını değerlendirebiliriz.


yengec-yeni-ay.jpg

 

YENİ AY TÜRKİYE’Yİ NASIL ETKİLER?


Yeni Ay ülkemizin yükselen burcu üzerinde doğacak. Ülkenin genel imajı, halkı, halkın sağlığı, refahı, tepkileri ile ilgili yeni oluşumlar, başlangıçlar söz konusu olabilir. 


Yeni ay natal haritanın Güneş’i ile üçgen açı yapıyor. Ay düğümleri ile bağlantısı olumlu. Neptün haritanın dokuzuncu evinde güney düğüm ile birleşmiş. Halkın biraz daha ruhsal ve manevi konulara yönelebileceği, iç sesinizi dinleyebileceği ve geçmiş ile ilgili sorgulamalar da yapabileceği bir dönemde olacağız.


Kutsal bir ayda olmamız nedeniyle de din ve maneviyatla ilgili organizasyonların, sosyal etkinliklerin çoğalmasına neden olacaktır. Bu alanlarda halkı memnun edecek, keyiflendirecek gelişmeler de olabilir. 

Sanat, sanatçılar, çocuklar, gençler, hamilelik, doğum, eğitim, turizm, eğlence yerleri, parklar, bahçeler ile ilgili sevindirici ve iyimser gelişmeler olabilir.


Geçtiğimiz dönemlerde ülke gündemini çok meşgul eden kadına ve çocuklara yönelik şiddet ve taciz içerikli suçlara yeni yasal düzenlemeler gelmesi mümkün. Bu durum halk üzerinde olumlu bir etki yaratabilir.


Temmuz ayı içerisinde Güneş’in ilerlemesi ile birlikte Mars, Plüton, Uranüs arasında gergin açılar tetiklenecektir. Bu durum halkın güvenliği, huzurunu zorlayıcı durumlara yol açabilir. 


Yurtdışı ilişkilerdeki belirsizlikler, sınırlarımızdaki problemler, rehineler, din ve maneviyatla ilgili fanatik hareketler, hukuksal konulardaki karmaşalar devam edebilir. Özellikle 3-5 Temmuz aralığında ülke içerisinde gerginlikler artabilir. 


Burç yorumlarınızı okurken, öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuzu da takip ediniz.


KOÇ (21 Mart - 20 Nisan) 

Sevgili Koçlar, Yengeç burcunda yaşanacak Yeni Ay, geçmişe ait kavramlara, bilinçaltı duygularınıza, aileniz, eviniz ve köklerinizle ait kavramlara dikkat çekiyor. Sizi etkileyen hatıralar, geçmişte çözemediğiniz kavramlar ve aile ile ilgili konularda enerjiler yoğunlaşıyor. Ev alımı, satımı, kiralama, taşınma söz konusu olabileceği gibi, evinizde onarım, tadilat gündeme gelebilir.


BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs) 

Sevgili Boğalar, Yengeç yeni ayı burcundaki iletişim, eğitim, yakın çevre, seyahatler,ticari konularda yenilikler getirebilir. Düşünceleriniz ve fikirleriniz duygularınızdan ve ailevi konulardan etkilenebilir. Ruhsal ve sanatsal çalışmalara katılabilirsiniz. İşinizin tanıtımı ile ilgili yaratıcı fikirler bulabilirsiniz. Bu fikirleri uygulamak için arkadaşlarınız destek olabilir. 


İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 

Sevgili İkizler, Yengeç Burcunda doğacak yeni ay maddi konulara ve kazançlarınızla ilgili alanda yeni enerjiler verecek. Merkür retro olduğu için bu yeni kavramların da bir şekilde geçmişle bağlantılı olabileceğini unutmayın. Eski bir işinizle tekrar ilgilenmeniz, bir aile üyesi ile iş ilişkisi kurmanız ve maddi destek almanız söz konusu olabilir. 


YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz) 

Sevgili Yengeçler, burcunuzda doğacak yeni ayla birlikte sizin için önemli kavramlar gündeme gelebilir. Yeni aylar değişim ve başlangıçlara müsait enerjiler verdiği için hayatınızın herhangi bir alanında girişimlerde bulunabilirsiniz. Bu fiziksel görünümünüzde ve imajınızda bir değişiklik, yeni bir diyet ve beslenme programı, iş ve özel ilişkilerinizde yeni bir başlangıç olabilir.


ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos) 

Sevgili Aslanlar, yeni ayla birlikte ruhsal yönünüz biraz daha güçlenebilir ve farkındalıklar kazanabilirsiniz. Bir süredir sizi etkileyen bir ailevi ve duygusal soruna çözüm yolları bulabilirsiniz. Sağlık sorunlarınızı şifalandırmak için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Sakin kalıp, iç sesinizi dinlediğinizde doğru adımlar atmanız da mümkün görünüyor. Gizli hayranlar, yardımlar ortaya çıkabilir. 


BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül) 

Sevgili Başaklar, Yengeç burcu yeni ayı umutlar, projeler, arkadaşlıklar evinizi etkiliyor. Bu yeni ay dilediğiniz bir dilek çok daha hızlı gerçekleşebilir. Yeni ayla birlikte sosyal hayatınız biraz daha hareketlenebilir ve işinizle ilgili bir seyahat gündeme gelebilir. Davetler, organizasyonlar, çocuklarınızla ilgili yeni gelişmeler günlük hayatınızı biraz daha hareketlendirebilir.


TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim) 

Sevgili Teraziler, Yengeç burcu yeni ayı iş ve kariyerinizi etkileyen alana enerjiler verecek. Kariyerinizle ilgili yeni girişimler, teklifler, terfi vb. kavramlar gündeme gelebilir. Maddi kaynaklarınızın ve çalışma koşullarınızın iyileştiği bir döneme gireceksiniz. Bu dönemde sağlık sorunu olan aile büyüklerinizle ilgili tedavi imkanları da gündeme gelebilir. 


AKREP (24 Ekim - 22 Kasım ) 

Sevgili Akrepler, Yengeç burcu yeni ayından güzel etkiler alan burçlardan biri de sizsiniz. Bu yeni ayla birlikte bir seyahate, tatile çıkabilirsiniz. Eğitim, yurtdışı, medya, yayıncılık ve hukuksal konularda bu yeni ay yeni kapılar açabilir. Çocuklarınızın eğitimi ile ilgili şanslı bir dönemdesiniz. Eski bir hukuksal sorununuza çözüm yolları bulabilirsiniz.


YAY (23 Kasım-21Aralık) 

Sevgili Yaylar, Yengeç yeni ayı ortaklaşa kazançlar ve maddi konulara dikkat çekiyor. Kredi, prim, miras, nafaka, sigorta gibi gelir ve giderlerinizde bazı yeni kavramlar ortaya çıkabilir. Aileye ait bir mülkten elde edilecek gelir ya da uygun bir kredi ile ev alımı ve yatırım yapma imkanı yeni ay enerjileri ile gündeme gelebilir.


OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak) 

Sevgili Oğlaklar, Yengeç burcu yeni ayı karşıt burcunuzda olacak ve sizin için oldukça önemli. İkili ilişkilerinizde, ortaklık, işbirliği, evlilik gibi kavramlarda yeni kararlar alabilirsiniz. Bu yeni ay eşiniz, sevgiliniz veya ortağınızla ilgili bazı sorunlarınızı çözmenize olanak sağlayabilir. Uğraştığınız iş ve projelerinizde ortağınız ve eşinizden güzel fikirler ve destekler gelebilir. 


KOVA (21 Ocak – 18 Şubat) 

Sevgili Kovalar, Yengeç burcu yeni ayı günlük yaşamınız, iş ve çalışma koşullarınızda yenlikler getirebilir. Bir sağlık sorunu ile ilgili tedavi imkanı veya eskiden birikmiş ve tıkanıklık yaşadığınız işlerinizle ilgili yeni çözümler bulabilirsiniz. İş ve kariyerinizle ilgili sorumluluklar artsa da daha hızlı ve verimli günler sizi bekliyor. Maddi konularda da sorunlar yavaş yavaş çözülecek ve yardımlar gelecek.


BALIK (19 Şubat – 20 Mart) 

Sevgili Balıklar, Yengeç burcu yeni ayı size oldukça güzel fırsatlar getirebilir. Bu yeni ay duygusal hayatınızı hareketlendirebilir, yeni tanışmalar, flörtler gündeme gelebilir. İlişkinizdeki sorunları çözüp daha güvenli ve sağlam başlangıçlar yapabilirsiniz. Sanatsal çalışmalar için oldukça verimli ve şanslı bir aydasınız. Çocuklar, hamilelik, doğum vb. konularda başlangıçlar yapabilir, yardım alabilirsiniz. 


Sevgilerimle

Astrolog Demet BALTACI