AKREP BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

Akrep Burcunda Güneş Tutulması...Tutkular Ölmez! 24 Ekim’de 00:56’ da Akrep burcunun 0 derecesinde Parçalı Güneş Tutulması meydana gelecek. Bu etkileri çok güçlü ve uzun vadeli bir yeniay olacak. Ülkemizden görülemeyecek olan tutulma Kuzey Amerika, Kuzeydoğu ve Doğu Asya, Pasifik Okyanusundan izlenebilecek. 153 Saros no’lu bu tutulmanın bir eşini 1995 yılında da yaşamıştık. Saros döngüleri 19 yılda bir aynı bölgede bir tutulma meydana getirirler.

Akrep Burcunda Güneş Tutulması...Tutkular Ölmez!


24 Ekim’de 00:56’ da Akrep burcunun 0 derecesinde Parçalı Güneş Tutulması meydana gelecek.


Bu etkileri çok güçlü ve uzun vadeli bir yeniay olacak. Ülkemizden görülemeyecek olan tutulma Kuzey Amerika, Kuzeydoğu ve Doğu Asya, Pasifik Okyanusundan izlenebilecek. 153 Saros no’lu bu tutulmanın bir eşini 1995 yılında da yaşamıştık. Saros döngüleri 19 yılda bir aynı bölgede bir tutulma meydana getirirler.


Akrep su elemetinin sabit nitelikli burcudur. Sonbahar mevsiminin tüm özellikleri artık bu burç zamanında iyice görünür hale gelir.


Akrep, ölüm, yeniden doğum, dönüşüm, spirütiel, okült konular, psikoloji, gizli, bilinmeyen kavramlar, sırlar, cinsellik, tutkular, hisseli paralar, tıp, şifa, ilaç, kimyasal ürünler, yer altı kaynakları ile ilgili bir burçtur.

Bedenimizde cinsel organlar, böbrekler, kalın bağırsak, anüs, prostat akrep burcu ile bağlantılıdır. Bu bölgelerdeki hassasiyetler ve hastalıklar ortaya çıkabilir.


Yeniay yeni ve taze enerjilerle başlangıçları işaret ettiğine göre bu dönemde Akrep temalarında niyetlerde bulunabilir, girişimler yapabiliriz. Evlilik, aşk, mutlu bir cinsellik, maddi paylaşımlar, nafaka, miras, sigorta, vergi, kredi ile ilgili istekler, borçlardan kurtulma, iş ortaklığı, eş ve ortaktan gelen para, hastalıkların iyileşmesi, şifa, ameliyat, ruhsal gelişim, sırları öğrenme, arınma bu yeniayda dileklerimiz arasında olabilir. 


Güneş tutulmaları çoğu zaman kaderseldir ve doğum haritalarımızla temas ediyorsa bizim için gerekli kavramları yaşamımıza dahil edecektir. Sabit nitelikli bir tutulma olduğu için önümüzdeki altı aylık dönemde tutulma enerjileri altında olacağız. Önümüzdeki yıl Mart sonuna kadar bu tutulmanın etkileri yaşamımıza dahil olmaya devam edebilir.


Tutulma en fazla Akrep-Boğa hattını etkileyecek. Diğer sabit burçlar Aslan veKovaların ilk günlerinde doğanlar da tutulma enerjileri ile önemli değişimler içerisine girebilirler. Özellikle doğum günü  23-26 Ekim Akrepler, 20-24 Nisan Boğalar, 23-26 Temmuz Aslanlar21-24 Ocak Kovalar bu tutulmadan birinci derece etki alabilirler. Önümüzdeki 1 yıllık süreçte yaşamlarında yenilikler ve yön değişimleri olabilir.


Tutulma anı haritasında Aslan burcu yükselirken, Tepe noktada Boğa burcu yer alıyor. Akslardaki sabit burçlar tutulma etkilerinin daha uzun vadeli, kalıcı ve etkili olacağının da göstergesi. Tabii sabit grupların alacağı etki de güçleniyor. Tutulma anında hizalanan Güneş, Ay ve Venüs IC noktasında haritanın akslarını tetikleyerek aslında yaşamımızın temellerini değiştirecek köklü yeniliklerin habercisi. 

akrep-tutulma.jpg

Tutulma sırasında Venüs’ün Akrep burcunda olması ve tam birleşim yapması en dikkat çekici görünüm. Venüs ilişkiler, aşk, cinsellik, tutku,  kadınlar ve para ile ilgili kavramlarla tutulma enerjisini güçlendiriyor.  Dişi enerjiyi temsil eden Venüs, Ay ile birlikte Mitolojik dişi tanrıça Pallas ( Athena) da tutulma noktasında. Dolayısıyla kadınlar ve kadın hakları ile ilgili kavramlar da çok ön planda olabilir. 


Tutulma derecesi 0 belki de ilk kez deneyimleyeceğimiz yeni başlangıçlar, güçlü bir girişim enerjisi de taşıyor. Aşk, tutku ve hırsla yapacağımız bu girişimlerle kendimizi riske atmamız da mümkün. Aslan’da da ve yükselen burçta yerleşen Jüpiter ve tutulma yöneticisi Mars’ın Yay burcundaki yerleşimi özgüvenimizi ve cesaretimizi arttırken, başarı şansımızı da yükseltiyor.


Merkür Terazi burcunda retro harekette ve Kuzey düğümle birleşimde. İlişkiler, evlilik, ortaklık, hak, hukuk, adalet, siyaset, aşk, sevgi gibi kavramlarla zihnimizi meşgul ederken, geçmiş deneyimleri kullanabileceğimizi ve gelecek adında değerlendirebileceğimizi işaret ediyor.

Aslında bazı geçmiş ilişkilerin canlanması ve geçmişden gelen sorunların çözümlenmesi de mümkün. Terazi burcundaki Merkür denge, uyum, uzlaşma ve barıştan yana çalışacak gibi görünüyor.


Tutulma haftası, bir ay sonrası, Boğa Dolunayı 7 Kasım civarı, tutulma yöneticisi Mars’ın tutulma noktasına açı yapacağı 5-6 Aralık, Güneş’in tetikleyici olacağı 20-21 Ocak, Venüs ve Merkür’ün tetikleyeceği 4-5 Ocak tutulma enerjilerini yoğun olarak hissedebileceğimiz dönemler olabilir.


GÜNEŞ TUTULMASI TÜRKİYE’Yİ NASIL ETKİLER?

Ülkemiz Akrep burcu olduğu için bu tutulma Güneş’i ile beş derecelik bir orb aralığı ile temas ediyor.

Tutulma ülkemizin beşinci evinde gerçekleşecek. Güneş ülke yönetimi, liderler ve ünlü kişilerin doğal yöneticisidir. Beşinci ev genel olarak halkın refahı, mutluluğu, zevkleri, gençler, çocuklar, doğumlar, eğitim, turizm, sanat, sanatçılar, ünlü kişiler, sporcular, eğlence yerleri, ekonomi, spekülatif piyasalar, kalp doktorları ile ilgilidir.


Bu alanda Satürn iki yıldır transit yaparak sıkıntı, kısıtlama ve yeni yapılandırmalar yapmaya çalışıyor. Venüs’ün pozisyonu kadın ve kadına yönelik kavramları öne çıkarabilir. Kadın hakları, evlilik ve aile güvenliği, doğum, çocuklar, eğitim ile ilgili kavramlar Merkür’ün de retro olması ile tekrar sorgulanabilir, bazı kanunlarda yenilikler yapılabilir. Yerel yönetimler, partiler içerisindeki kadın liderler dikkat çekebilir, yeni kişiler göz önüne gelebilir.

Sanatçılar, ünlü kişiler arasında dikkat çekici gelişmeler olabilir, önemli sanat eserleri ortaya çıkabilir. Akrep ölüm ve dönüşümle ilgili olduğu için kayıplar da meydana gelebilir. Tutulma enerjileri tutulma öncesinde de etkisini göstermeye başladığı için son günlerde toplumun duygularını ve vicdanını etkileyen kayıplar da yaşandı.


Tutulma yöneticisi Mars haritanın altıncı evinde İkizler burcunda yerleşen natal Ay’ın karşısında yer alıyor. Ay halkı temsil eder. Altıncı ev toplum sağlığı, hastaneler, sağlık çalışanları, hizmetliler, işçiler, asker, ordu, polis, donanma ile ilgili olduğu için bu alanlarda stres meydana gelebilir.

Akrep burcu para ve ekonomi ile bağlantılı ve finansal piyasalarda meydana gelecek huzursuzluk tüm kesimleri zorlayabilir. Ancak tüm bunlara rağmen genel anlamda tutulma iyi enerjileri içinde barındırıyor, sorunlarımızın çözümü adına bazı yeni adımlar atılabilir, kararlar verilebilir. Türkiye için yeni bir dönem başlayabilir. Merkür hukuk ve diplomasideki sorunları çözme adına yararlı çalışabilir. Halkın güvenliğini riske atacak uygulamalar farkedilip herkesin hayrına yeni bir yol izlenebilir.


Burç Yorumlarını Öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuzu okuyarak da takip ediniz...


KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

Yeniay ve Güneş Tutulması maddi durumunuzu etkileyecek önemli değişim ve başlangıçlar meydana getirebilir. İşbirliklerinizden gelir elde edebileceğiniz gibi, emeklilik, sigorta, miras, nafaka vb. hisseli paralarla ilgili uzun vadeli kalıcı yapılandırmalar söz konusu olabilir. Aşk ve cinsel yaşamınızda tutku ve romantizm artabilir.


BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)

Yeniay ve Güneş tutulması ilişkilerinizle ilgili yeni kararlar almanıza ve başlangıçlara imkan verebilir. Yaşamınızdaki aşk, tutku, cinsellik ve romantizm artabilir. Evilik, iş ortaklığı, yakın arkadaşlar ve hizmet aldığınız kişilerle ilgili uzun vadeli kalıcı yapılandırmalar söz konusu olabilir.


İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 

Yeniay ve Güneş Tutulması iş ve çalışma koşullarınızda yenilikler ve kariyerinizi destekleyecek uzun vadeli yapılandırmalar meydana getirebilir. Sağlığınız, günlük rutinleriniz ve diyetinizde olumlu değişimler yaşayabilirsiniz.


YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)

Yeniay ve Güneş Tutulması aşk ve duygusal yaşamınızda tutku ve romantizm arttırabilir. Aşık olabilir, yeni ilişkiler kurabilirsiniz. Sanatsal yaratıcılığınızın artması kişisel başarılarınızı arttırabilir. Hamilelik, doğum ve çocuklarla ilgili konularda arzularınıza kavuşabilirsiniz.


ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Yeniay ve Güneş Tutulması ev, yuva ve ailenizle ilgili kavramlarda yenilikler gündeme getirebilir. Ev, emlak, mülk alımı, satımı, taşınma, evlilik ve yuva kurma, yer değişikliği, emeklilik vb.kavramlarda gelişmeler olabilir. Aile üyeleri ve ebeveynler ile ilgili konular da sizi meşgul edebilir.


BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)

Yeniay ve Güneş Tutulması iş ve ticari girişimlerinizde gelirlerinizi arttıracak yeni bir anlaşma ve sözleşme gündeme getirebilir. Yazılı ve sözlü iletişimleri daha iyi kullanabilir, reklam, halkla ilişkiler, promosyon, sosyal medya vb. çalışmalar yapabilirsiniz. Yakın çevre ve kardeşlerinizle ilgili yeni yapılandırmalar olabilir.


TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)

Yeniay ve Güneş Tutulması para ve maddi kazançlarınızı etkileyecek yeni iş projeleri ve gelir kaynakları ortaya çıkarabilir. Kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacak ve maddi sorunlarınızı çözümleyecek uzun vadeli yapılandırmalar söz konusu olabilir. Değerli bir eşya satın alabilir, yatırım yapabilirsiniz.


AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )

Yeniay ve Güneş tutulması yaşamınızda önemli başlangıçlar ve değişimler meydana getirebilir. Kariyer, iş, günlük rutinleriniz ve ilişkilerinizde değişimler yaşayabilirsiniz. Yaşamınızda aşk, tutku ve cinsellik güçlenirken, kişisel görünümünüz, sağlığınız ve imajınızda estetik değerler ön plana çıkabilir. Maddi hedeflerinize ulaşmanız mümkün.


YAY (23 Kasım-21Aralık)

Yeniay ve Güneş Tutulması manevi ve ruhsal konuları daha fazla yaşamınıza çekebilir. Tedavi, rehabilitasyon, başkalarına yardım amaçlı hastane, klinik vb. yerlerde bulunmanız gerekebilir. Zararlı bir alışkanlık ve bağımlılıktan kurtulmak için daha kararlı davranabilir ve başarılı olabilirsiniz.


OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)

Yeniay ve Güneş Tutulması arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizde yeni başlangıçlar ve değişimler meydana getirebilir. Size iş ve kariyerinizde destek olacak önemli bir kişi ile tanışabilirsiniz. Arkadaşınızın yaşamında evlilik ve iş kurma gibi önemli değişimler olabilir. Dernek, vakıf, clup vb. yerlere üye olabilir, yeni projelere başlayabilirsiniz.


KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

Yeniay ve Güneş Tutulması iş ve kariyer yaşamınızda önemli bir fırsat ve güçlü değişimler meydana getirebilir. İş arıyorsanız bulabilirsiniz, kariyerinizde bir terfi, atama, yer değişikliği yaşayabilirsiniz. Toplum önündeki statünüzü değiştirecek bir evlilik veya iş ortaklığı da gündeme gelebilir.


BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Yeniay ve Güneş Tutulması yüksek öğrenim, yurtdışı bağlantılı konular, medya, yayıncılık ve hukuksal kavramlarda güçlü değişimler ve yeni başlangıçlar meydana getirebilir. Yaşama daha geniş bir açıdan bakarak, hedeflerinizi büyütebilirsiniz. Keyifli ve romantik bir seyahate çıkmanız mümkün.


Astrolog Demet BALTACI