Mars Kova BurcundaEnerji gezegenimiz Mars 5 Aralık'ta Kova burcuna geçecek. Mars Kova burcunda özgür, bireysel ve yaratıcı enerjileri arttırabilir. Mars burada bazen tuhaf ve anlaşılmaz olsa da inatçı bir şekilde idealleri peşinden gidebilir. Geleneksel yöntemler ve kısıtlayıcı kuralları görmezden gelip tamamen kendi orjinal fikirlerinizi savunabilir. 


Mars 12 Ocak’a kadar Kova burcunda kalacak. Bu süre içerisinde arkadaşlar, ekip çalışmaları, toplumsal kavramlarda daha fazla mücadele edebilir, aktif çalışmalar yapabiliriz. 


Mars 24 Ekim'de meydana gelen Akrep burcu Güneş tutulmasının yönetici gezegeni olduğu için 5-6-7-8 Aralık'ta tutulma derecesini aktive edecek. Dolayısıyla gerek toplumsal gerekse bireysel yaşamlarımızda tutulma enerjilerini daha fazla deneyimleyebiliriz.


20-21 Aralık'ta Mars, Uranüs ile sextile açı yapacak. Yaratıcı enerjilerimizi çok özgün bir şekilde ifade etmemiz ve hızlı gelişmeler yaşamamız mümkün. Bilim, teknoloji, elektronik,uzay, havayolu, bilişim sektörü ile ilgili olumlu gelişmeler beklenebilir.


1-3 Ocak aralığında Mars, Aslan burcundaki Jüpiter ile karşıt açı yapacak. Ego ve kişisel hırslarımız bizi harekete geçirebilir. Kendi inanç ve değer yargılarımız için fanatik eylemlerde bulunmak mümkün. Objektif ve kontrollü olmakta zorlanabiliriz. Yüksek enerjiyle abartılı tavırlar ortaya çıkabilir.


KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

Enerji gezegeni Mars’ın Kova burcuna geçişi önümüzdeki günlerde sosyal ortamlarda daha aktif, bireysel ve özgür davranma ihtiyacınızı arttırabilir. Toplumsal bazı organizasyonlarda yer almanız liderlik üstlenmeniz de mümkün.


BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)

Mars‘ın Kova burcuna geçişiyle birlikte değişen enerji dinamikleri önümüzdeki günlerde kariyerinize daha fazla odaklanmanıza imkan verebilir. Hırslı ve bireysel davranışlarınız artabileceği için üstlerinizle ilişkilerinizde daha dikkatli olmalısınız.


İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 

Mars’ın Kova burcuna geçmesi ile birlikte değişen enerji dinamikleri ile önümüzdeki süreçte yabancı kültürler, eğitim ve seyahatlere daha fazla motive olabilirsiniz. Çok sayıda kısa ve uzun seyahat yapabilir, akrabalarınızla iletişimi yoğunlaştırabilirsiniz.


YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)

Mars’ın Kova burcuna geçmesi ile değişen enerji dinamikleri sizi maddi konularla mücadele içerisine sokabilir. Bu dönemde maddi hırslarınızı dengelemeli, beklenmedik harcamalara karşı temkinli olmalısınız.


ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Mars’ın Kova burcuna geçmesi ile birlikte değişen enerji dinamikleri önümüzdeki dönemde işbirlikleri ile ilgili motivasyonunuzu arttırabilir. Eş veya partnerinizin bireysel ve özgür tavırlarını dengelemeniz gerekebilir.


BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)

Mars’ın Kova burcuna geçmesi ile birlikte değişen enerji dinamikleri ile iş ve çalışmalarınıza daha fazla konsantre olabilirsiniz. Sağlığınızın hassas olabileceği bu süreçte bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için beslenmenize ve dinlenmenize özen göstermelisiniz.


TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)

Mars’ın Kova burcuna geçmesi ile birlikte değişen dinamikler enerji ve motivasyonunuzu arttırabilir. Girişken ve cesur eylemleriniz dikkat çekebilir, sosyal yaşam ve eğlenceye daha fazla motive olabilir, spor ve sanat gibi hobilerinize zaman ayırabilirsiniz.


AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )

Mars’ın Kova burcuna geçmesi ile birlikte değişen dinamikler önümüzdeki dönemde enerjinizi evinizle ilgili konulara yönlendirebilir. Bu dönemde aile ile ilgili konularda bireysel tavırlar zaman zaman sizi huzursuz etse de, gerçek mutluluğun iç huzurunda olduğunu unutmamalısınız.


YAY (23 Kasım-21Aralık)

Mars’ın Kova burcuna geçmesi ile birlikte değişen dinamikler önümüzdeki dönemde günlük yaşamınızdaki iletişim trafiğini arttırırken, yazılı ve sözlü ifadelerinizde daha girişken davranabilirsiniz. Seyahat ve eğitim ile ilgili konularda hızlı gelişmeler olabilir.


OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)

Mars’ın Kova burcuna geçmesi ile birlikte değişen dinamikler önümüzdeki dönemde maddi konulara daha fazla motive olmanızı sağlayabilir. Gelir ve gider dengenizde oluşabilecek hızlı hareketlere karşı temkinli olmalı, harcamalarınızı kontrol etmelisiniz. 


KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

Mars’ın Kova burcuna geçmesi ile birlikte değişen dinamikler önümüzdeki dönemde enerji ve motivasyonunuzu yükseltirken, iş ve özel yaşamınızda daha girişken ve cesur eylemlerde bulunabilirsiniz. Özgür ve bireysel tavırlarınız toplum içerisinde dikkat çekebilir.


BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Mars’ın Kova burcuna geçmesi ile birlikte değişen dinamikler önümüzdeki dönemde iç dünyanızı hareketlendirebilir. Enerji ve motivasyonunuz dış dünya yerine manevi ve ruhsal konulara yönelebilir. İç huzurunuzu korumaya çalışmalısınız.


Astrolog Demet BALTACI

www.astrofoni.com