Venüs Kova Burcunda!..

Venüs 3 Ocak'ta Oğlak burcundan ayrılıp Kova burcuna geçecek. 27 Ocak’a kadar Kova burcunda ilerleyecek olan Venüs sevgi,aşk ve ilişkilerde arkadaşlık kavramını öne çıkarırken, özgürlük ihtiyacını arttırabilir.


Venüs  3 Ocak'ta Oğlak burcundan ayrılıp Kova burcuna geçecek. 27 Ocak’a kadar Kova burcunda ilerleyecek olan Venüs sevgi,aşk ve ilişkilerde arkadaşlık kavramını öne çıkarırken, özgürlük ihtiyacını arttırabilir. 


Aşk, sevgi, ilişkiler ve sanatı temsil eden Venüs Kova burcunda ilerlerken duygu ve tutkuları değil zihinsel iletişimi ön planda tutar. Duygusal ve cinsel paylaşımlardan daha fazla entellektüel paylaşımları önemseyebilir. 


Sosyal ve toplumsal konular, ortak idealler ilişkilerde belirleyici olabilir. Özgürlük çok önemli olacağı için bağlayıcı ilişkilere ve evliliğe mesafeli yaklaşabilir. Venüs burada eş veya partneriyle arkadaş olmak isteyecektir. Geleneksel kavramlar, romantizm ona uzaktır. Farklı ve orjinal kişiler, bağımsız ilişkiler daha çekici hale gelebilir.


Maddi konuları da etkileyen Venüs Kova burcunda mantıklı ve ölçülü olmasına karşın eli açık olduğu için parayı tutmakta zorlanabilir. Bilim, elektronik, bilişim, internet, sosyal medya, ekip çalışmaları, organizasyonlar, uzay, astronomi astroloji, havayolları, uçaklar ile konular daha şanslı olabilir ve gelir getirebilir.


Kova burcu ile birlikte diğer hava grubu İkizler ve Terazi burçları Venüs’ten bu dönemde yarar görebilirler. Jüpiter’den sonra zodyaktaki en şanslı gezegen olan Venüs ilişkiler, sosyal konular ve maddi kavramlarda fırsatlar verebilir. Ateş grubu Koç, Yay ve Aslan burçları da biraz çaba göstererek fırsatları değerlendirebilirler.


27 Ocak’a kadar olan süreçte Venüs’ün diğer gezegenlerle olumlu açı yapacağı 5, 10, 14, 20 Ocak günlerinde karşımıza çıkacak çeşitli sosyal ve maddi fırsatlar daha rahat değerlendirilebilir.


Burç yorumlarını öz burcunuzla birlikte yükselen burcunuza göre de takip ediniz…


KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

Venüs Kova burcunda ilerlerken sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızla ilişkileriniz artabilir; organizasyon ve toplantılara katılabilirsiniz. Gelecekle ilgili projelerinizde sizi destekleyecek kişilerle tanışabilir, özel klüp ve derneklerde yer alabilirsiniz.


BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)

Venüs Kova burcunda ilerlerken iş ve kariyer yaşamınızda şartlarınız daha keyifli hale gelebilir ve küçük şanslarla karşılaşabilirsiniz. İş ortamınızda sosyal etkinlikler artarken, bayanlardan daha fazla destek alabilir, sanat, estetik, güzellik alanında çalışmalar yapabilirsiniz. 


İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 

Venüs Kova burcunda ilerlerken yurt dışı bağlantılı işleriniz, eğitim, hukuk ve seyahatler konusunda şanslarınız artabilir. Medya, yayıncılık, bilişim ile ilgili başarılı çalışmalar ortaya çıkabilir. Uzaklardaki arkadaş ve yakınlarınızla görüşebilirsiniz.


YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)

Venüs Kova burcunda ilerlerken maddi alanlarda başkalarından fayda görebilir, kredi, borç, prim, ikramiye, nafaka vb. ek gelirler elde edebilirsiniz. Maddi sorunlarınızı çözmeniz daha kolay olabilir. 


ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Venüs Kova burcunda ilerlerken ikili ilişkiler ve işbirlikleri alanında şanslar karşınıza çıkabilir. Nişan, evlilik, iş ortaklığı gibi konular gündeme gelebilir. Eş ve partnerinizden fayda görebilirsiniz; ilişkiniz daha keyifli hale gelebilir. 


BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)

Venüs Kova burcunda ilerlerken günlük yaşamınızı geçirdiğiniz ortamlarınızda konfor ve rahatınız artabilir. Giyim alışverişleri yapabilir, yaşadığınız yerleri güzelleştirebilirsiniz. Yanınızda çalışan kişilerden daha fazla yardım alabilirsiniz. 


TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)

Venüs Kova burcunda ilerlerken aşk yaşamınız canlanabilir, romantizm artabilir. Sosyal ortamlara ve eğlenceli faaliyetlere katılabilirsiniz. Sanat ve hobilerle ilgilenmek için uygun bir dönemdesiniz. Hamilelik, doğum ve çocuklarla ilgili şanslarınız var. 


AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )

Venüs Kova burcunda ilerlerken eviniz, yuvanız, aileniz size daha fazla keyif verebilir. Evde aile toplantıları düzenleyebilir, ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Evi dekore etmek, güzelleştirmek isteyebilir, bazı alışverişler yapabilirsiniz. Emlak, mülk ile ilgili şanslarınız var.


YAY (23 Kasım-21Aralık)

Venüs Kova burcunda ilerlerken yakın çevre ilişkileriniz güçlenebilir. Kızkardeş, bayan akrabalarla iletişimleriniz artabilir. Sanatsal yeteneklerinizi yazılı ve sözlü ifadelerinizde kullanabilirsiniz. Seyahat, eğitim, ticari konularda karşınıza fırsatlar çıkabilir. 


OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)

Venüs Kova burcunda ilerlerken maddi fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Gelir artışına imkan verecek iş fırsatları karşınıza çıkabilir. Yeteneklerinizden para kazanabilirsiniz. Güzellik, estetik, giyim, kuşam gibi harcamalarınız olabilir. 


KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

Venüs Kova burcunda ilerlerken kişisel cazibeniz artabilir ve sosyal ortamlarda daha fazla dikkat çekebilirsiniz. Güzellik, estetik, kişisel bakımınızla daha fazla ilgilenebilirsiniz. Aşk, ilişkiler, iş ve para konularında şanslı bir dönemdesiniz. 


BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Venüs Kova burcunda ilerlerken iş ve genel sağlığınız ile ilgili sorunlarınızı daha rahat çözebilirsiniz. Kişisel zevkler ve arzularınızda fantazi ve hayaller yoğunlaşabilir. Platonik ilişkiler, gizli hayranlar gündeme gelebilir. 


Astrolog Demet BALTACI

Astrofoni.com