Venüs ve Mars Koç Burcunda...

Enerji gezegenimiz Mars ve aşk gezegenimiz Venüs 20 Şubat' ta Koç burcuna geçiyor.


Mars ve Venüs 20 Şubat'ta Koç burcuna geçecek ve 21 Şubat'ta birleşecek.


Aşk, tutku, cinsellikte sabırsız ve dürtüsel hareket edebiliriz. Ateş enerjisiyle arzu ve isteklerimize cesaretle yaklaşıp, mücadele edebileceğimiz, gözü kara bir dönemde olacağız.


Enerji gezegenimiz Mars 20 Şubat’ta günün ilk saatlerinde Koç burcuna geçiyor.


Mars kendi burcu olan Koç’ da güçlüdür; enerji ve motivasyonumuzu yükseltebilir. Önümüzdeki günlerde cesaretimiz ve mücadele gücümüz artarken, yeni girişimlere daha hevesli yaklaşabiliriz. Fiziksel aktiviteler, spor ve rekabet gerektiren oyunlarda başarı verebilir. Ancak sabırsız ve dürtüsel eylemelere karşı dikkatli olmalıyız.


Mars 31 Mart’a kadar Koç burcunda olacak. Bu dönem içerisinde Uranüs ile kavuşup, Oğlak burcundaki Plüton ile kare yapacağı 9-12 Mart günlerinde zarar verici hale gelebilir. Kazalar, kavgalar,  patlamalar, şiddet ve terör olayları özellikle toplumsal alanlarda kitleleri etkileyebilir. Bireysel haritalarımızda da temas ettiği noktalar da zararlı olabilir. Özellikle öncü grup Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak burçlarının daha dikkatli olması gerekebilir.

İlişki dinamiklerimizi yöneten Venüs de 20 Şubat akşam saatlerinde Koç burcuna geçecek.


İlişkilerde yeni deneyimlere açık olacağız. Ancak Venüs Koç burcunda zayıftır ilişkilerimizde denge, uyum ve paylaşımı korumakta zorlanabiliriz. Bu dönemde kişisel arzular öne çıkarken ‘’biz’’ yerine daha fazla ‘’ben’’ diyebiliriz. Dişi enerjinin zayıflaması eril özelliklerin ön plana çıkması mümkün. Özellikle kadınlar daha savşçı ve mücadeleci hale gelebilir.


Venüs 17 Mart’ a kadar Koç burcunda kalacak.

3-5 Mart aralığında Venüs Koç burcunda Uranüs ile kavuşacak ve Aslan burcundaki Jüpiter ile üçgen açı yapacak. İlişkilerde yeni deneyimlere ve heyecanlara daha açık olabilir, risk alabiliriz. Cinsel tutku ağırlıklı kısa süreli ilişkiler gündeme gelebilir.

Ancak Venüs aynı zamanda Oğlak burcundaki Plüton ile kare açı yapacak. İlişkilerde yoğun tutku, şehvet, kıskançlık, şiddet, baskı ve manipülatif durumlar oluşturabilir. Dürtülerimizi kontrol ederek, sağduyulu ve dengeli davranmaya çalışmalıyız.

 

Burç yorumlarınızı öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuza göre de takip ediniz...


KOÇ (21 Mart-20 Nisan)

Bugünden itibaren Koç burcunda ilerleyecek olan Mars ve Venüs enerji ve ilişki dinamiklerini değiştirebilir. Enerji ve motivasyonunuz artarken, kişisel arzu ve isteklerinizde sabırsız ve hevesli olabilirsiniz. Karşınızdaki kişinin beklentilerini de önemsemelisiniz.


BOĞA (21 Nisan-21 Mayıs)

Bugünden itibaren Koç burcunda ilerleyecek olan Mars ve Venüs enerji ve ilişki dinamiklerini değiştirecek. İç dünyanız ve bilinçaltınızın hareketleneceği önümüzdeki günlerde maneviyat, sanat gibi kavramlar ruhsal dengenizi korumanıza yardım edebilir. Gizli, saklı ve perde arkasındaki konularla daha fazla ilgilenebilir, yalnız kalmayı arzulayabilirsiniz.


İKİZLER (22 Mayıs–21 Haziran) 

Bugünden itibaren Koç burcunda ilerleyecek olan Mars ve Venüs enerji ve ilişki dinamiklerini değiştirecek. Sosyal çevreniz daha fazla hareketlenirken, enerjinizi ve ilginizi arkadaşlarınıza ve ekip çalışmalarına yönlendirebilirsiniz. Aşk ve duygusal yaşamınızda da fırsatlar karşınıza çıkabilir.


YENGEÇ (22 Haziran-22 Temmuz)

Bugünden itibaren Koç burcunda ilerleyecek olan Mars ve Venüs enerji ve ilişki dinamiklerini değiştirecek. Önümüzdeki dönemde tüm ilgi ve enerjiniz kariyer alanınıza yönlenebilir. Görev ve sorumluluklarınızla ilgili mücadeleler yoğunlaşırken, değişik fırsatlarla da karşılaşabilirsiniz.


ASLAN (23 Temmuz–23 Ağustos)

Bugünden itibaren Koç burcunda ilerleyecek olan Mars ve Venüs enerji ve ilişki dinamiklerini değiştirecek. Önümüzdeki dönemde yeni deneyimlere ve girişimlere daha hevesli ve cesur yaklaşabilirsiniz. Yurtdışı, yabancı kültürler, seyahatler, eğitim, medya ve hukuksal konularda fırsatlar karşınıza çıkabilir.


BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)

Bugünden itibaren Koç burcunda ilerleyecek olan Mars ve Venüs enerji ve ilişki dinamiklerini değiştirecek. Önümüzdeki günlerde enerjinizi maddi konulara yönlendirebilirsiniz. Hisseli paralar, borç, alacak, kredi, miras gibi konularda bazı mücadeleleriniz ve şanslarınız olabilir.


TERAZİ (23 Eylül-23 Ekim)

Bugünden itibaren Koç burcunda ilerleyecek olan Mars ve Venüs enerji ve ilişki dinamiklerini değiştirecek. Önümüzdeki günlerde tüm ilgi ve enerjinizi ilişkilerinize yönlendirebilirsiniz. Özel ilişkileriniz ve ortaklıklarınızda bazı mücadeleler olabileceği gibi, güzel fırsatlar da karşınıza çıkabilir.


AKREP (24 Ekim-22 Kasım)

Bugünden itibaren Koç burcunda ilerleyecek olan Mars ve Venüs enerji ve ilişki dinamiklerini değiştirecek. Önümüzdeki günlerde tüm enerjinizi günlük işlerinize ve çalışmalarınıza yönlendirebilirsiniz. Yoğun iş temposuna rağmen yükselen motivasyonunuz başarınızı arttırabilir.


YAY (23 Kasım-21 Aralık)

Bugünden itibaren Koç burcunda ilerleyecek olan Mars ve Venüs enerji ve ilişki dinamiklerini değiştirecek. Motivasyonunuz, yaratıcılığınız ve cesaretiniz artarken kendinizi dış dünyada daha rahat ifade edebilirsiniz. Aşk, romantizm ve çocuklarla ilgili fırsatlar karşınıza çıkabilir.


OĞLAK (21 Aralık–20 Ocak)

Bugünden itibaren Koç burcunda ilerleyecek olan Mars ve Venüs enerji ve ilişki dinamiklerini değiştirecek. Önümüzdeki günlerde tüm ilginizi ve enerjinizi eviniz ve ailenizle ilgili konulara yönlendirebilirsiniz. Ev içerisinde kalabalıklar artarken, aile ilişkileriniz de güçlenebilir.


KOVA (21 Ocak–18 Şubat)

Bugünden itibaren Koç burcunda ilerleyecek olan Mars ve Venüs enerji ve ilişki dinamiklerini değiştirecek. Önümüzdeki günlerde yakın çevreniz, akrabalar, kardeşler ile ilişkileriniz artarken, bazı seyahat, eğitim ve ticari fırsatlarla da karşılaşabilirsiniz. Yazılı ve sözlü iletişim gücünüz yükselebilir.


BALIK (19 Şubat–20 Mart)

Bugünden itibaren Koç burcunda ilerleyecek olan Mars ve Venüs enerji ve ilişki dinamiklerini değiştirecek. Önümüzdeki günlerde tüm ilgi ve enerjinizi maddi konulara yönlendirebilirsiniz. Para kazanma konusunda mücadeleler yanısıra, sahip olmak istediğiniz ürünler için fazla para harcamanız da mümkün.


Astrolog Demet BALTACI