Venüs Boğa Burcunda


Venüs 17 Mart’ta Boğa burcuna geçecek.


Boğa burcunu Venüs yönetir bu nedenle Venüs burada çok güçlücür. 12 Nisan’a kadar Venüs’ün temsil ettiği sevgi, aşk, sanat, güzellik, estetik ve maddi konularda daha şanslı ve verimli bir dönemde olacağız. 


Venüs Boğa burcunda ikili ilişkilerde sevgi ve güveni önemsediği için sadakat bekler. Sevdiklerine karşı çok sahiplenici  ve kıskançtır.


Bu dönemde maddi güvenliğimiz ve parayı çok önemseyebilir, değerli şeylere daha fazla sahip olmak isteyebiliriz. Ayrıca Venüs’ün dünyasal zevklere olan düşkünlüğü de artabilir. Tensel zevkler, cinsellik, yeme, içme gibi kavramlarda aşırılıklar gözlenebilir. Rahata düşkünlük hareketsizlik ve tembellik meydana getirebilir. 


Venüs’ün Jüpiter ile kare açı yapacağı 28-29 Mart günlerinde bu etkiler çok güçlenebilir. Para ve sahip olma hırsımızı, alışveriş dürtülerimizi ve iştahımızı kontrol etmekte zolanabiliriz.


30-31 Mart’ta Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile üçgen açı yapacak. Özellikle para ve maddi kazançlarla ilgili başarı ve güçlü yardımlar almamız mümkün.


Toprak grubu burçlar Boğa, Başak ve Oğlaklar için verimli ve şanslı bir dönem olabilir. Gökyüzünün  Jüpiter’den sonra gelen ikinci benefik şanslı gezegeni Venüs haritamızda temas ettiği yerlere de şans getirebilir.


Yorumları öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuza göre de okuyunuz.


KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

Venüs 12 Nisan’a kadar Boğa burcunda ilerleyecek. Bu dönemde maddi fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Gelir artışına imkan verecek iş fırsatları karşınıza çıkabilir. Yeteneklerinizden para kazanabilirsiniz. Güzellik, estetik, giyim, kuşam gibi harcamalarınız olabilir. 

 

 

BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)

Venüs 12 Nisan’a kadar Boğa burcunda ilerleyecek. Bu dönemde kişisel cazibeniz artabilir ve sosyal ortamlarda daha fazla dikkat çekebilirsiniz. Güzellik, estetik, kişisel bakımınızla daha fazla ilgilenebilirsiniz. Aşk, ilişkiler, iş ve para konularında şanslı bir dönemdesiniz. 


İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 

Venüs 12 Nisan’a kadar Boğa burcunda ilerleyecek. Bu dönemde iş ve genel sağlığınız ile ilgili sorunlarınızı daha rahat çözebilirsiniz. Kişisel zevkler ve arzularınızda fantazi ve hayaller yoğunlaşabilir. Platonik ilişkiler, gizli hayranlar gündeme gelebilir. 


YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)

Venüs 12 Nisan’a kadar Boğa burcunda ilerleyecek. Bu dönemde sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızla ilişkileriniz artabilir; organizasyon ve toplantılara katılabilirsiniz. Gelecekle ilgili projelerinizde sizi destekleyecek kişilerle tanışabilir, özel klüp ve derneklerde yer alabilirsiniz.


ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Venüs 12 Nisan’a kadar Boğa burcunda ilerleyecek. Bu dönemde iş ve kariyer yaşamınızda şartlarınız daha keyifli hale gelebilir ve küçük şanslarla karşılaşabilirsiniz. İş ortamınızda sosyal etkinlikler artarken, bayanlardan daha fazla destek alabilir, sanat, estetik, güzellik alanında çalışmalar yapabilirsiniz. 

 

BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)

Venüs 12 Nisan’a kadar Boğa burcunda ilerleyecek. Bu dönemde yurt dışı bağlantılı işleriniz, eğitim, hukuk ve seyahatler konusunda şanslarınız artabilir. Medya, yayıncılık, bilişim ile ilgili başarılı çalışmalar ortaya çıkabilir. Uzaklardaki arkadaş ve yakınlarınızla görüşebilirsiniz.


TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)

Venüs 12 Nisan’a kadar Boğa burcunda ilerleyecek. Bu dönemde maddi alanlarda başkalarından fayda görebilir, kredi, borç, prim, ikramiye, nafaka vb. ek gelirler elde edebilirsiniz. Maddi sorunlarınızı çözmeniz daha kolay olabilir. 


AKREP (24 Ekim -22 Kasım )

Venüs 12 Nisan’a kadar Boğa burcunda ilerleyecek. Bu dönemde ikili ilişkiler ve işbirlikleri alanında şanslar karşınıza çıkabilir. Nişan, evlilik, iş ortaklığı gibi konular gündeme gelebilir. Eş ve partnerinizden fayda görebilirsiniz; ilişkiniz daha keyifli hale gelebilir. 


YAY (23 Kasım-21Aralık)

Venüs 12 Nisan’a kadar Boğa burcunda ilerleyecek. Bu dönemde günlük yaşamınızı geçirdiğiniz ortamlarınızda konfor ve rahatınız artabilir. Giyim alışverişleri yapabilir, yaşadığınız yerleri güzelleştirebilirsiniz. Yanınızda çalışan kişilerden daha fazla yardım alabilirsiniz. 


OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)

Venüs 12 Nisan’a kadar Boğa burcunda ilerleyecek. Bu dönemde aşk yaşamınız canlanabilir, romantizm artabilir. Sosyal ortamlara ve eğlenceli faaliyetlere katılabilirsiniz. Sanat ve hobilerle ilgilenmek için uygun bir dönemdesiniz. Hamilelik, doğum ve çocuklarla ilgili şanslarınız var. 


KOVA (21 Ocak–18 Şubat)

Venüs 12 Nisan’a kadar Boğa burcunda ilerleyecek. Bu dönemde eviniz, yuvanız, aileniz size daha fazla keyif verebilir. Evde aile toplantıları düzenleyebilir, ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Evi dekore etmek, güzelleştirmek isteyebilir, bazı alışverişler yapabilirsiniz. Emlak, mülk ile ilgili şanslarınız var. 


BALIK (19 Şubat–20 Mart)

Venüs 12 Nisan’a kadar Boğa burcunda ilerleyecek. Bu dönemde yakın çevre ilişkileriniz güçlenebilir. Kızkardeş, bayan akrabalarla iletişimleriniz artabilir. Sanatsal yeteneklerinizi yazılı ve sözlü ifadelerinizde kullanabilirsiniz. Seyahat, eğitim, ticari konularda karşınıza fırsatlar çıkabilir. 


Astrolog Demet BALTACI