Mars Boğa Burcunda


Mars 31 Mart’ ta Boğa burcuna geçti.


Mars toprak elementi Boğa burcunda çok rahat edemez ve zararlı hale gelebilir. Enerji ve motivasyonlarımız yavaşlayabilir, ağır hareket edebiliriz. 


Maddi konular ve kişisel zevkler konusunda mücadele edebilir, aşırı hırslı ve sabit davranışlar ortaya koyabiliriz. İlişkilerimizde sahiplenme duygusu ve cinsel tutkuları frenlemekte zorlanabiliriz. Bastırdığımız duygular stres ve öfke ortaya çıkarabilir.


Mars 12 Mayıs’a kadar Boğa burcunda ilerleyecek. 


6 Nisan’da Mars Yay burcundaki Satürn ile uyumsuz bir açı yapacak. Kronik hastalık ve kazalara karşı temkinli olmalıyız. Bazı maddi kayıplar da ortaya çıkabilir.


18 Nisan’da Mars, Aslan burcundaki Jüpiter ile kare açı yapacak. Maddi arzularımız ve sahip olma tutkumuz aşırı para harcamamıza neden olabilir. Cinsel isteklerimizi de frenlemekte zorlanabiliriz. Özellikle sabit grup Boğa, Aslan, Akrep ve Kova burçlarının daha dengeli davranması gereken bir dönem.


22 Nisan’da Mars, Oğlak burcundaki Plüton ile üçgen açı yapacak. Toprak elementindeki bu üçgen maddi konular, iş, kariyer alanında sabır ve mücadele gücü verebilir. Çevremizde bize destek olacak güçlü kişiler bulunabilir. Tabii bu gücü iyi veya kötü yönde kullanmak bizim elimizde olacak. Özellikle toprak elementi Boğa, Başak ve Oğlak burçları bu açıyı daha faydalı değerlendirebilirler.


KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

Mars Boğa burcunda ilerlerken para kazanma konularında  duygusal dürtlerimizi ve motivasyonlarımızı arttırabilir. Ancak bu alanda oluşabilecek bazı gecikmeler, aşırı harcamalar stres yaratabilir. Aşırı hırslı ve inatçı davranışlarda bulunabilirsiniz.


BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)

Mars burcunuzda ilerlerken duygusal enerjiniz ve yaratıcılığınız artabilir. Ancak içsel olarak huzursuz, gergin olabileceğiniz için ilişkilerinizde sağduyulu davranmalısınız. Ateşli hastalıklar, enfeksiyonlar, kaza ve sakarlıklara karşı temkinli olmanız gereken bir dönemdesiniz.


İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 

Mars Boğa burcunda ilerlerken enerjiniz biraz geri çekilebilir, mücadele gücünüz ve motivasyonlarınız zayıflayabilir. Gizli düşmanlıklar, kaza ve bedensel hastalıklara karşı daha savunmasız olduğunuz için temkinli olmalısınız. Maneviyat, sanat ve yardım faaliyetleri ruhsal dengenizi korumanıza yardımcı olabilir.


YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)

Mars Boğa burcunda ilerlerken sosyal çevreniz ve arkadaşlarla olan ilişkilerinize dikkat etmelisiniz. Grup ve ekip çalışmalarına daha fazla zaman ayırabilirsiniz ancak bazı huzursuzluk ve streslerle karşılaşmanız mümkün. Erkek arkadaşların üzerinizdeki etkisi artabilir.

 

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Mars Boğa burcunda ilerlerken kariyer alanınızda bazı mücadeleler ve streslerle karşılaşmanız mümkün. Ortaklarınız ve üstlerinizle ilişkilerde meydana gelebilecek çatışmalara karşı temkinli olmalısınız. Para kazanma hırsınız artabilir.

 

BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)

Mars Boğa burcunda ilerlerken yurtdışı bağlantılı işler, seyahatler ve hukuksal konulara harcadığınız enerji artabilir. Bu alanlarda bazı engel ve sıkıntılar karşınıza çıkabilir. Eğitim ve inançlar ile ilgili seyahatler yapabilirsiniz. Bu dönemde vizyonunuz genişleyebileceği gibi olaylara aşırı inatçı ve maddi yaklaşabilirsiniz.

 

TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)

Mars Boğa burcunda ilerlerken içe dönük ve bastırılmış enerji bazı ruhsal sıkıntılar meydana getirebilir. Kaza ve sakarlıklara dikkat etmeli, özellikle maddi konularda gerçekçi olmalısınız. Borç almak ve vermek için uygun bir dönem olmayabilir.  Cinsel yaşamınızın hareketlenmesi mümkün.


AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )

Mars Boğa burcunda ilerlerken ikili ilişkilerinizde daha fazla mücadele etmeniz gerekebilir. Eş, partner ve ortak ile olan ilişkilerde çatışmalar ve stresler oluşabilir. Karşı taraf size duygusal baskı yapabilir. Açık düşmanlar ve rakiplerinizle psikolojik bir savaş içerisine girebilir, gerilebilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeli, hem bedeninizi hem de ruh dengenizi korumaya özen göstermelisiniz.


YAY (23 Kasım-21Aralık)

Mars Boğa burcunda ilerlerken iş ve çalışma hayatınızda mücadeleler artabilir ve sizi yorabilir. Bu nedenle herşeyden önce sağlığınıza özen göstermeniz gereken bir dönemdesiniz. Bağışıklık sisteminiz zayıflayabilir, boğaz bölgesinde oluşabilecek enfeksiyonlara karşı temkinli olun.

 

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)

Mars Boğa burcunda ilerlerken fiziksel enerjiniz azalsa da duygusal ve yaratıcı enerjiniz yükselebilir. Aşk yaşamınızda cinsel dürtüler daha romantik ve fantazi dolu olabilir. Sanat ve hobilerle ilgilenmek için uygun bir dönemdesiniz. Çocuklar ile ilgili kavramlarda daha fazla motive olabilir, enerji harcayabilirsiniz.


KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

Mars Boğa burcunda ilerlerken enerji ve motivasyonlarınız ev, yuva ve aile ile ilgili konulara yönelebilir. İç dünyanız bu dönemde huzursuz ve gergin olabilir. Duygularınızı ve öfkenizi içinizde tutabilir, bastırabilirsiniz. Bu durum psikosomotik kökenli mide ve sindirim sisteminde hassasiyet yaratabilir. Özellikle aile üyeleri, ebeveynlerle ilişkilere temkinli yaklaşmalısınız. Ev içerisinde oluşabilecek kaza ve sakarlıklara dikkat edin.


BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Mars Boğa burcunda ilerlerken zihniniz duygularınızdan ve hayallerinizde daha fazla etkilenebilir, günlük yaşamınız bazı karışıklıklar ve engelerle karşılaşabilirsiniz. Yakın çevreniz, kardeşler, akrabalar, komşularla ilişkilerde oluşabilecek streslere karşı temkinli olmalı, sözlerimize özen göstermeliyiz. Kısa ve uzun seyahatlerde trafikte riskli hareketlerden uzak durmalıyız.


Astrolog

Demet BALTACI