Merkür İkizler Burcunda


İletişim gezegeni Merkür 1 Mayıs’ da İkizler burcuna geçecek. 

Merkür Güneş etrafındaki turunu ortalama  1 Güneş yılında tamamlar . Güneş' e yakınlığından dolayı en fazla Güneş ' ten 28 derece uzaklaşabilir. Bir burçta yaklaşık 2 ila 3 hafta arası kalır. Senede ortalama 3 kere Retrograde hareket yapan Merkür Retro yaptığı zaman  bulunduğu burçta 10 hafta kadar kalabilir. Modern dünyada Merkür bilginin yayılmasına yardımcı olur. 


Merkür İkizler burcu ve Başak burcunun yöneticisidir. Bunun yanında evrensel zodyakta 3. evin ve 6. evin yöneticileri olarak bilinir.  Merkür kişisel horoskoplarda iletişim yeteneklerimizi, seyahatlerimizi kısa gün içinde yaptığımız yolculukları ,  gösterdiği için algı,  konuşma,  hitap ve yazı yeteneklerimizi ve insanlarla ilişki kurma öğrenme kabiliyetlerimizi de gösterir. 

Merkür aynı zamanda yakın akrabaları,kardeşleri, komşuları, mektupları, postayı, seyahati, ilk öğretimi, günlük randevuları, yolcuları, taşıtları, ulaşımı, ticaret, reklamcılık, yayımcılık, satış, halkla ilişkileri ve internet üzerinden yapılan tüm faalietleri yönetir.


Merkür 8 Temmuz’a kadar İkizler burcunda kalacak.

Merkür ikizler burcunda ilerlediği süreç içerisinde tüm temsil ettiği kavramlar daha aktif ve verimli hale gelebilir. Eğitim, iletişim, seyahat ve ticari konularda daha aktif bir dönemde olacağız. 

 

Merkür 19 Mayıs-12 Haziran aralığında RETRO hareket yapacak.

 

Retro döneminde zihinsel enerjimiz içe dönebilir ve geçmişle ilgili konular daha fazla karşımıza çıkabilir. Merkür retro iken zamanın yavaşladığını hissedebiliriz. Günlük yaşamımızdaki iletişim, ulaşım, randevu ve ticari faaliyetlerde bazı gecikmeler ve ertelemelerle karşılaşılabilir. 


Çocukluğumuzun geçtiği yerleri ziyaret edebilir, bir süredir görüşmediğimiz kişilerle karşılaşabilir, eski arkadaşlarımızla görüşebiliriz. Üzerinde çalıştığımız işleri gözden geçirmek, hataları düzeltmek, eksikleri tamamlamak için de  retro dönemini değerlendirebiliriz.

 

 

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

Merkür 1 Mayıs'da İkizler burcuna geçecek. Değişen iletişim dinamikleri 8 Temmuz’a kadar günlük yaşamınızı hareketlendirebilir ve yakınlarınızla iletişimleri güçlendirebilir. Seyahatler, eğitim ve ticari faaliyetleriniz artabilir. 19 Mayıs-12 Haziran arasındaki retro döneminde iletişim ile ilgili konularda bazı gecikme ve karışıklıklarla karşılaşabilirsiniz.


BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)

Merkür 1 Mayıs'da İkizler burcuna geçecek. Değişen iletişim dinamikleri 8 Temmuz’a kadar zihninizi maddi güvenliğinize odaklayabilir. Para ile ilgili iletişim trafiğiniz artabilir ve çeşitli ticari fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. 19 Mayıs-12 Haziran arasındaki Retro döneminde maddi anlaşmalar ve alışverişlerde dikkatli olmalısınız.

 

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 

Merkür 1 Mayıs'da burcunuza geçecek. Değişen iletişim dinamikleri ile 8 Temmuz’a kadar zihinsel enerjiniz ve iletişim gücünüz artarken, eğitim, seyahat, iş ve ticari fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. 19 Mayıs-12 Haziran arasındaki Retro döneminde geçmiş kavramlara yoğunlaşmanız ve bazı düzenlemeler yapmanız mümkün.


YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)

Merkür 1 Mayıs'da ikizler burcuna geçecek. Değişen iletişim dinamikleri ile 8 Temmuz’a kadar zihinsel enerjinizi iç dünyanıza yönlendirebilir. Bilinçaltınızdaki kavramların etkisine girebilirsiniz. Kendi duygu ve düşüncelerinizi irdeleyebilir, şifa ve terapi çalışmaları yapabilirsiniz. 19 Mayıs-12 Haziran arasındaki Retro döneminde eğitim, seyahat ve ticari anlaşmalarda temkinli olmalısınız.


ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Merkür 1 Mayıs'da ikizler burcuna geçecek. Değişen iletişim dinamikleri ile 8 Temmuz’a kadar sosyal yaşamınızdaki iletişimleri güçlendirebilir. Arkadaşlarınızdan daha fazla haber alabilir, ekip çalışmalarına katılabilirsiniz. 19 Mayıs-12 Haziran arasındaki Retro döneminde eski arkadaşlarla daha fazla görüşmeniz mümkün.


BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)

Merkür 1 Mayıs'da ikizler burcuna geçecek. Değişen iletişim dinamikleri ile 8 Temmuz’a kadar zihinsel enerjiniz kariyer ve gelecekle ilgili konulara yönelebilir. İş bağlantıları ve görüşmeler yapabilir, mesleğinizle ilgili eğitimlere katılabilirsiniz. 19 Mayıs-12 Haziran arasındaki Retro döneminde geçmiş konularla ilgilenmeniz ve bazı iletişim sorunları yaşamanız mümkün.


TERAZİ (23 Eylül-23 Ekim)

Merkür 1 Mayıs'da ikizler burcuna geçecek. Değişen iletişim dinamikleri ile 8 Temmuz’a kadar uluslararası konular medya, iletişim, eğitim ile ilgili kavramlar hızlanabilir. Uzaklarda bulunan kişilerle iletişiminiz güçlenebilir ve seyahate çıkabilirsiniz. 19 Mayıs-12 Haziran arasındaki Retro döneminde ertelediğiniz ve yarım kalmış konular tekrar gündeme gelebilir.


AKREP (24 Ekim-22 Kasım)

Merkür 1 Mayıs'da ikizler burcuna geçecek. Değişen iletişim dinamikleri 8 Temmuz’a kadar maddi konular, başkalarıyla paylaştığınız kaynaklar, hisseli paralar, kredi ve borçlarla ilgili haber trafiği artabilir ve bazı sözleşmeler gündeme gelebilir. 19 Mayıs-12 Haziran  arasındaki Retro döneminde maddi konularda yaşanabilecek gecikme ve karışılıklara karşı temkinli olmalısınız.


YAY (23 Kasım-21Aralık)

Merkür 1 Mayıs'da ikizler burcuna geçecek. Değişen iletişim dinamikleri 8 Temmuz’a kadar zihninizi özel ilişkilerinize ve işbirliklerine yöneltebilir. Eş ve ortağınızla iletişiminiz güçlenebilir. Yeni teklifler alabilir, bazı sözleşmeler imzalayabilirsiniz. 19 Mayıs-12 Haziran arasındaki Retro döneminde eski ilişkiler ve bazı yarım kalmış konular gündeme gelebilir.


OĞLAK (21 Aralık–20 Ocak)

Merkür 1 Mayıs'da ikizler burcuna geçecek. Değişen iletişim dinamikleri 8 Temmuz’a kadar günlük yaşamınızı hareketlendirebilir. Bazı iş seyahatleri, eğitimler, ticari fırsatlar karşınıza gelebilir. 19 Mayıs-12 Haziran arasındaki Retro döneminde sağlığınız ve günlük rutinlerinizle ilgili gözden geçirmeler ve düzenlemeler yapabilirsiniz.


KOVA (21 Ocak–18 Şubat)

Merkür 1 Mayıs'da ikizler burcuna geçecek. Değişen iletişim dinamikleri 8 Temmuz’a kadar aşk ve sosyal yaşamınızı hareketlendirebilir. Yeteneklerinizi yazılı ve sözlü daha iyi ifade edebilir, çocuklarla iletişiminizi güçlendirebilirsiniz. 19 Mayıs-12 Haziran  arasındaki Retro döneminde eski aşklar ve yarım kalmış projeler gündeme gelebilir.


BALIK (19 Şubat–20 Mart)

Merkür 1 Mayıs'da ikizler burcuna geçecek. Değişen iletişim dinamikleri 8 Temmuz’a kadar sizi ev ve aile ile ilgili konularla daha fazla meşgul edebilir. Aile üyeleri ile iletişiminiz güçlenebilir. 19 Mayıs-12 Haziran arasındaki Retro döneminde aile ile olan iletişimlerde daha dikkatli olmalısınız. Geçmiş kavramlar ve anılar zihninizi daha fazla meşgul edebilir.


Astrolog Demet BALTACI

demet@astrofoni.com