Mars İkizler Burcunda

Mars 12 Mayıs'da İkizler burcuna geçecek. 24 Haziran’a kadar Mars İkizler burcunda ilerleyecek.Mars 12 Mayıs'da İkizler burcuna geçecek.


24 Haziran’a kadar Mars İkizler burcunda ilerleyecek. Bu dönemde enerjimizi zihinsel faaliyetlere, iletişim, eğitim ve seyahat ile ilgili konulara daha fazla yönlendirebiliriz.


Mars astrolojide hareket isteği, arzu, inisiyatif, fizikselenerjiyi temsil eder.

Kendimizi nasıl ortaya koyduğumuzu, güdülerimizi, arzularımıza nasıl ulaştığımızı belirtir. Mars bizim cinsel hayatımızı ve enerjimizi nereye harcadığımızı gösterir.


Marsın bulunduğu burçla birlikte nasıl mücadele ettiğimizi, savaşma tarzımızı, kendimizi nasıl

ortaya koyduğumuzu, isteklerimizin peşinden nasıl gittiğimizi anlarız. Marsın bulunduğu elementler fiziksel enerjinin ne tür biçimde aktif olacağını, saldırı, savunma ve mücadele gücünün niteliğini belirtir.


Mars hava elementinden İkizler burcunda iken  enerjimizi zihinsel aktiviteler, zeka ve konuşmayla harekete geçirebiliriz. Çok fazla konuşabiliriz, eğer zararlı açılar var ise burada Mars yalan söylemeye eğilim orataya çıkarabilir. Merak ve öğrenmek için hareket, aynı anda birçok işin peşinden koşmaya neden olabilir.

Mars burada çok gözlemci ve tartışmacıdır. Günlük yaşamında oldukça şakacı, aktif ve huzursuz olabilir.

Macera hevesimiz artabilir. Bir olaya konsantre olmakta zorlanabiliriz. Değişken davranışlar, kararsız hareketler, kolay sinirlenme görülebilir. 


Bu dönemde hava grubu İkizler, Terazi ve Kova burçlarının enerji ve motivasyonu oldukça yükselebilir ve günlük yaşamları hareketlenebilir.


Değişken grup İkizler, Başak, Yay ve Balık burçlarının Mars'ın sert açı yapacağı günlerde temkinli olması gerekiyor.


15 Mayıs'ta Mars Satürn karşıtlığı enerjimizi kullanırken kısıtlama ve engel yaratabilir. Otorite kavramları ile çatışma ve mücadeleler, kaza, hastalık olasılıkları artabilir.


26-29 Mayıs aralığında Mars Balık burcundaki Neptün ile kare açı yapacak; yanılgılar, kayıplar, aldanmalar söz konusu olabilir. Bu dönemde Merkür retrosu da devam ettiği için herhangi bir konuda önemli bir karar almak doğru olmayabilir.


Bağışıklık sistemimiz zayıflayabilir, alerjiler, sinir ve sindirim sistemi ile ilgili problemler artabilir. Su, sıvı, alkol, ilaç, kimyasallardan gelebilecek zararlara karşı temkinli olmalıyız.

 

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

Mars İkizler burcunda üçüncü evinizde ilerleyecek. Değişen enerji dinamikleri 24 Haziran’a kadar günlük yaşamınızdaki iletişim trafiğini arttırırken, yazılı ve sözlü ifadelerinizde daha girişken davranabilirsiniz. Seyahat ve eğitim ile ilgili konularda hızlı gelişmeler olabilir.


BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)

Mars İkizler burcunda ikinci evinizde ilerleyecek. Değişen enerji dinamikleri 24 Haziran’a kadar maddi konulara daha fazla motive olmanızı sağlayabilir. Gelir ve gider dengenizde oluşabilecek hızlı hareketlere karşı temkinli olmalı, harcamalarınızı kontrol etmelisiniz. 


İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 

Mars bugün burcunuza geçiyor. Değişen enerji dinamikleri 24 Haziran’a kadar enerji ve motivasyonunuzu yükseltirken, iş ve özel yaşamınızda daha girişken ve cesur eylemlerde bulunabilirsiniz. Özgür ve bireysel tavırlarınız toplum içerisinde dikkat çekebilir.


YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)

Mars İkizler burcunda onikinci evinizde ilerleyecek. Değişen enerji dinamikleri 24 Haziran’a kadar iç dünyanızı hareketlendirebilir. Enerji ve motivasyonunuz dış dünya yerine manevi ve ruhsal konulara yönelebilir. İç huzurunuzu korumaya çalışmalısınız.


ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Mars İkizler burcunda onbirinci evinizde ilerleyecek. Değişen enerji dinamikleri 24 Haziran’a kadar sosyal ortamlarda daha aktif, bireysel ve özgür davranma ihtiyacınızı arttırabilir. Toplumsal bazı organizasyonlarda yer almanız liderlik üstlenmeniz de mümkün.


BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)

Mars İkizler burcunda onuncu evinizde ilerleyecek. Değişen enerji dinamikleri 24 Haziran’a kadar kariyerinize daha fazla odaklanmanıza imkan verebilir. Hırslı ve bireysel davranışlarınız artabileceği için üstlerinizle ilişkilerinizde daha dikkatli olmalısınız.


TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)

Mars İkizler burcunda dokuzuncu evinizde ilerleyecek. Değişen enerji dinamikleri 24 Haziran’a kadar yabancı kültürler, eğitim ve seyahatlere daha fazla motive olabilirsiniz. Çok sayıda kısa ve uzun seyahat yapabilir, akrabalarınızla iletişimi yoğunlaştırabilirsiniz.


AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )

Mars İkizler burcunda sekizinci evinizde ilerleyecek. Değişen enerji dinamikleri 24 Haziran’a kadar sizi maddi konularla mücadele içerisine sokabilir. Bu dönemde maddi hırslarınızı dengelemeli, beklenmedik harcamalara karşı temkinli olmalısınız.


YAY (23 Kasım-21Aralık)

Mars İkizler burcunda yedinci evinizde ilerleyecek. Değişen enerji dinamikleri 24 Haziran’a kadar işbirlikleri ve ilişkiler alanındaki  motivasyonunuzu arttırabilir. İlişki içerisinde olduğunuz kişiler ve rakiplerle mücadeleler artabilir. Eş veya partnerinizle zaman zaman çatışmanız mümkün.


OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)

Mars İkizler burcunda altıncı evinizde ilerleyecek. Değişen enerji dinamikleri ile 24 Haziran’a kadar iş ve çalışmalarınıza daha fazla konsantre olabilirsiniz. Sağlığınızın hassas olabileceği bu süreçte bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için beslenmenize ve dinlenmenize özen göstermelisiniz.


KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

Mars İkizler burcunda beşinci evinizde ilerleyecek.Değişen enerji dinamikleri 24 Haziran’a kadar enerji ve motivasyonunuzu arttırabilir. Girişken ve cesur eylemleriniz dikkat çekebilir, sosyal yaşam ve eğlenceye daha fazla motive olabilir, spor ve sanat gibi hobilerinize zaman ayırabilirsiniz.


BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Mars İkizler burcunda dördüncü evinizde ilerleyecek. Değişen enerji dinamikleri 24 Haziran’a kadar enerjinizi evinizle ilgili konulara yönlendirebilir. Bu dönemde aile ile ilgili konularda bireysel tavırlar zaman zaman sizi huzursuz etse de, gerçek mutluluğun iç huzurunda olduğunu unutmamalısınız.


Demet BALTACI

demet@astrofoni.com