Venüs Aslan Burcunda


Venüs 5 Haziran'da Aslan burcuna geçecek.


19 Temmuz’a kadar Aslan burcunda ilerleyecek olan Venüs aşk, romantizm, eğlence, organizasyon, sanat ve çocuklarla ilgili konularda şans ve mutluluk verebilir.


Astrolojide Venüs, sevgiyi, genel değer yargılarını, ve sosyal faaliyetleri temsil eder. Kişinin kendi değerleri hakkındaki fikri, ilişki kurma şekli, uyum anlayışı, sevgi alışverişi ve zevkleri Venüsün bulunduğu burçla kendini gösterir. Yaşamımızda Venüsü ilgilendiren tüm konular bulunduğu burca göre şekillenir. 


Venüsün horoskopumuzda bulunduğu ev ise kişinin başkalarıyla paylaşma, ilişki kurma, sevgi alıp verme ve uyum sağlama özelliklerini ortaya çıkardığı yaşam alanını belirtir. Jüpiterden sonra zodyak’taki ikinci benefik şans dağıtan gezegen kabul edildiği için haritamızda bulunduğu ev alanlarında daha fazla şans ve yardımla da karşılaşabiliriz.


Venüs ASLAN burcunda ise çok canlı, sosyal ve romantik bir yapı verir. Dış dünyada farkedilmek ve ilgi görmek çok önemli bir hale gelir. Yaşam sevgisi ve bunu dışarıya cömertçe verebilmesi çok önemlidir. Aşkta ateşlidir, sosyal ortamlarda başarılıdır. Artistik ve drama yetenekleri vardır. Sevdiği kişiler ve zevkleri konusunda abartıları olabilir. Hem kendisi için hem sevdikleri için cömertçe harcama yapabilir. Eğlenceyi, flörtü, kumarı sevebilir. Zevk peşinde koşabilir. Çocuklarla ilişkileri olumludur.

 

Venüs Aslan burcunda ilerlerken büyük benefik Jüpiter ve Uranüs ile olumlu açılar yapacak. Özellikle 28 Haziran- 3 Temmuz aralığı Venüs ile ilgili konularda sürpriz şanslar karşımıza çıkabilir.


Bu yıl Venüs Aslan burcunda uzun süre kalacak.

19 Temmuz'da Başak burcuna geçecek olan Venüs kısa bir süre sonra retro harekete geçecek. 25 Temmuz'da 0 derece Başak burcunda başlayan retro hareket 6 Eylül'de 14 derece Aslan burcuna kadar devam edecek. 6 Eylül'de ileri harekete dönecek olan Venüs 8 Ekim'e kadar Aslan burcunda ilerleyecek.


Venüs Aslan geçişinin genel etkilerini öz burcunuz ve yükselen burcunuza göre takip edebilirsiniz.


KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

Aslan burcuna geçen Venüs 19 Temmuz’a kadar beşinci evinizde ilerleyecek. Bu dönemde aşk yaşamınız canlanabilir, romantizm artabilir. Sosyal ortamlara ve eğlenceli faaliyetlere katılabilirsiniz. Sanat ve hobilerle ilgilenmek için uygun bir dönemdesiniz. Hamilelik, doğum ve çocuklarla ilgili şanslarınız var. 


BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)

Aslan burcuna geçen Venüs 19 Temmuz’a kadar dördüncü evinizde ilerleyecek. Bu dönemde eviniz, yuvanız, aileniz size daha fazla keyif verebilir. Evde aile toplantıları düzenleyebilir, ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Evi dekore etmek, güzelleştirmek isteyebilir, bazı alışverişler yapabilirsiniz. Emlak, mülk ile ilgili şanslarınız var. 

 

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 

Aslan burcuna geçen Venüs 19 Temmuz’a kadar üçüncü evinizde ilerleyecek. Bu dönemde yakın çevre ilişkileriniz güçlenebilir. Kızkardeş, bayan akrabalarla iletişimleriniz artabilir. Sanatsal yeteneklerinizi yazılı ve sözlü ifadelerinizde kullanabilirsiniz. Seyahat, eğitim, ticari konularda karşınıza fırsatlar çıkabilir. 


YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)

Aslan burcuna geçen Venüs 19 Temmuz’a kadar ikinci evinizde ilerleyecek. Bu dönemde maddi fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Gelir artışına imkan verecek iş fırsatları karşınıza çıkabilir. Yeteneklerinizden para kazanabilirsiniz. Güzellik, estetik, giyim, kuşam gibi harcamalarınız olabilir. 


ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Aslan burcuna geçen Venüs 19 Temmuz’a kadar burcunuzda olacak. Bu dönemde kişisel cazibeniz artabilir ve sosyal ortamlarda daha fazla dikkat çekebilirsiniz. Güzellik, estetik, kişisel bakımınızla daha fazla ilgilenebilirsiniz. Aşk, ilişkiler, evilik, iş ve para konularında şanslı bir dönemdesiniz. 


BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)

Aslan burcuna geçen Venüs 19 Temmuz’a kadar onikinci evinizde ilerleyecek. Bu dönemde iş ve genel sağlığınız ile ilgili sorunlarınızı daha rahat çözebilirsiniz. Kişisel zevkler ve arzularınızda fantazi ve hayaller yoğunlaşabilir. Platonik ilişkiler, gizli hayranlar gündeme gelebilir. 


TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)

Aslan burcuna geçen Venüs 19 Temmuz’a kadar onbirinci evinizde ilerleyecek. Bu dönemde sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızla ilişkileriniz artabilir; organizasyon ve toplantılara katılabilirsiniz. Gelecekle ilgili projelerinizde sizi destekleyecek kişilerle tanışabilir, özel klüp ve derneklerde yer alabilirsiniz.


AKREP (24 Ekim - 22 Kasım)

Aslan burcuna geçen Venüs 19 Temmuz’a kadar onuncu evinizde ilerleyecek. Bu dönemde iş ve kariyer yaşamınızda şartlarınız daha keyifli hale gelebilir ve küçük şanslarla karşılaşabilirsiniz. İş ortamınızda sosyal etkinlikler artarken, bayanlardan daha fazla destek alabilir, sanat, estetik, güzellik alanında çalışmalar yapabilirsiniz. 


YAY (23 Kasım-21Aralık)

Aslan burcuna geçen Venüs 19 Temmuz’a kadar dokuzuncu evinizde ilerleyecek. Bu dönemde yurt dışı bağlantılı işleriniz, eğitim, hukuk ve seyahatler konusunda şanslarınız artabilir. Medya, yayıncılık, bilişim ile ilgili başarılı çalışmalar ortaya çıkabilir. Uzaklardaki arkadaş ve yakınlarınızla görüşebilirsiniz.


OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)

Aslan burcuna geçen Venüs 19 Temmuz’a kadar sekizinci evinizde ilerleyecek. Bu dönemde maddi alanlarda başkalarından fayda görebilir, kredi, borç, prim, ikramiye, nafaka vb. ek gelirler elde edebilirsiniz. Maddi sorunlarınızı çözmeniz daha kolay olabilir. 


KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

Aslan burcuna geçen Venüs 19 Temmuz’a kadar yedinci evinizde ilerleyecek. Bu dönemde ikili ilişkiler ve işbirlikleri alanında şanslar karşınıza çıkabilir. Nişan, evlilik, iş ortaklığı gibi konular gündeme gelebilir. Eş ve partnerinizden fayda görebilirsiniz; ilişkiniz daha keyifli hale gelebilir. 


BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Aslan burcuna geçen Venüs 19 Temmuz’a kadar altıncı evinizde ilerleyecek. Bu dönemde günlük yaşamınızı geçirdiğiniz ortamlarınızda konfor ve rahatınız artabilir. Giyim alışverişleri yapabilir, yaşadığınız yerleri güzelleştirebilirsiniz. Yanınızda çalışan kişilerden daha fazla yardım alabilirsiniz. 


Astrolog Demet BALTACI

demet@astrofoni.com