Ayın Burcu Yengeç


YENGEÇ BURCU (21 Haziran-20 Temmuz)


Gruplar: Su, Öncü, Negatif

Yönetici Planet: Ay

Pozitif Özellikleriniz: Nezaketlilik, Duygusallık, Sempatiklik, Beceriklilik, Affedicilik, İdarecilik, İhtiyatlılık, Anne sevgisi,

Negatif Özellikleriniz: Aşırı hassaslık, Dağınıklık, Düzensizlik, Züppelik, Toleranssızlık, Duyguların kolaylıkla değişmesi, Kendi kendine acıma, Zayıf karakterlilik.

İdeal Meslekleriniz: Ev işleri ve bu konudaki  tüm uzmanlık faaliyetleri, Denizcilik, Barcılık,  Antikacılık, Lokantacılık.

Renginiz: Beyaz, Gümüş rengi ve tonları, Violet, İyimser kimseler için açık Mavi

Madeniniz: Ay Taşı ve Gümüş

Uğurlu Taşlarınız: Gümüş ve Gümüşle ilgili tüm takılar

Uğurlu Gününüz: Pazartesi

Uğursuz Gününüz: Cumartesi

Uğurlu Sayılarınız: 2, 12, 72

Çiçekleriniz: Leylak, Helyotrop, Menekşe,

Bitkileriniz: Hindi bağ ve Tere otu

Sağlığınıza yararlı besinleriniz: Kıvırcık salata, Kabak, Patlıcan, Üzüm, Limon, Lahana

Yönettiği Organlarınız: Mideniz, Göğsünüz, Rahminiz ve solunum yollarınız

Notanız:  Mi bemol

Yönettiği Ülkeler: Çin, K. ve B. Amerika, Hollanda, İskoçya,Tunus

Yönettiği Şehirler: İstanbul, Amsterdam, Bern, Milano, New York, Algien.


Yengeç, Zodyak’ın dördüncü burcudur. Yengeç, su elementinin öncü nitelikli burcudur. 21 Haziran- 20 Temmuz aralığında doğanlar Yengeç burcundan kabul edilir. Yönetici gezegenleri Ay’dır. Yengeç burçları duygusallıkları ve hassas doğalarıyla dikkat çekerler. Merhametli, şefkatli, iyi niyetli, evine, ailesine bağlı kişilerdir. Ay etkisinde olan Yengeç’ler bazen karamsar, bazen iyimser değişken bir ruh hali gösterirler. Hayatlarında en fazla sevgi ve güvene değer verirler. Bu nedenle evini, ebeveynlerini, ailesini, eşini her şeyden üstün tutar. Yakınlarını koruma içgüdüsü nedeniyle fedakarlıkta bulunabilirler. Yengeç’ler genellikle karmaşık bir ruh hali içerisinde olurlar. Kendilerini ve sevdiklerini tehlikede hissettikleri zaman çok güçlü, bazen de bir çocuk gibi savunmasız olabilirler. Kafalarına herhangi bir konu takılırsa melankolik, içedönük olup hemen küsebilirler. 


Alıngan ve hassas yapıları nedeniyle yakınları bazen zor durumda kalabilir. Çok kuruntucu, şüpheci, kıskanç olabilirler. Geçmişe bağlıdırlar ve anıları onlar için çok önemlidir. Yengeç burçları geleneklerine bağlı, muhafazakar kişiler olabilirler. Yeni olan şeyleri kabul etmekte zorlanabilirler. Yengeç burçları kendilerine yapılan iyilik veya kötülüğü hiçbir zaman unutmaz. Zamanı geldiğinde bu iyiliğin karşılığını verebileceği gibi, kin tuttuğu bir konuda intikam alma içgüdüsü de kuvvetlidir. Güvenceye çok önem veren Yengeç burcu bu nedenle gerekli olan paranın önemini de erken yaşta kavrar, maddi konularda tutumlu davranır.


YENGEÇ BURCU ERKEĞİ

Yengeç burcu erkekleri çok duygusaldır. Hayatlarını sevgi üzerine kurarlar. Madde ikinci plandadır ve bu konuda tutumlu davranırlar. Saygılı, sevgi dolu ve kibardır. İlgi ve sevgisini belirtmekte çekingen davranabilir. Ancak bir kez aşık oldu mu çok sahiplenici davranır. Sevdiği kişiyi annesiyle kıyaslama eğilimi vardır. Evi ve ailesi onun için çok önemli olduğu için ilişkilerinde de alıştığı değerleri arayabilir. Yengeç burcuyla birlikte olan kişinin onun annesiyle iyi geçinmesi çok önemlidir. Yengeç erkekleri duyarlı, iyimser ve güçlü kadınlara ihtiyaç duyarlar.


Genellikle ilişkilerine yüzeysel bakmaz, derin bir bağlılık ararlar. Yengeç erkekleri aileye önem verdikleri için çocukları severler ve onlara iyi bir baba olabilirler. Ailelerini korumak ve onları güven içerisinde yaşatmak için iş hayatına önem verirler ve çalışkandırlar. Evde de eşine yardım etmeyi seven, mutfağa girmeye de çekinmeyen erkeklerdir. 


YENGEÇ BURCU KADINI

Yengeç kadınları, Zodyak’taki en anaç kadınlardır diyebiliriz. Çok iyi bir anne olurlar. Yöneticileri Ay nedeniyle çekingen, iyi niyetli, hassas ve romantik kişilerdir. Duygusal durumları sık sık değişebilir ve melankolik olabilirler. Çok kolay gözyaşı dökebilirler. Sevdiklerine ve ailesine değer veren, korumacı ve sabırlı kişilikleri vardır. Maddi konularda tutumlu ve pratiktir. Birlikte olduğu erkeğin ona güven vermesi ve güçlü olması çok önemlidir.


Çok hassas ve romantik olduğundan sık sık sevildiğini hissetmesi gerekir. Sadakate çok önem verir ve güveni sarsılırsa bunu hiç unutmaz. Güveni sarsılan bir Yengeç kadınının tekrardan güvenmesi çok zordur. Yengeç kadınları ailesine ve özellikle annesine çok düşkün olurlar. Onunla birlikte olan kişinin ailesiyle de iyi ilişkiler kurabilmesi gerekir.


YENGEÇ BURCU VE SAĞLIK

Yengeç burcu mide, göğüs ve on iki parmak bağırsağını yönetir. Yengeç insanları çok duygusal ve hassas bir yapıya sahiptir. Çabuk kırılabilir, üzülebilir, kuruntu ve kuşkuya kapılabilirler. Bu durumda özellikle mide problemleri, gastrit ve ülser gibi sorunlara çok fazla yol açabilir. Yengeç’lerin her zaman beslenmelerine dikkat etmeleri ve huzurlu bir hayat sürmeleri gerekir. İştahlı olduklarından sevdikleri besinlerde ve hamur işlerinde aşırıya kaçarak kilo almaları kolaydır.


Spor yapmak hem kilo kontrolünde hem de ruhsal dengelerini koruma konusunda yardımcı olacaktır. Hasta olduklarında çok fazla endişelenebilirler ve kuruntuları artabilir. Yakınları için biraz problem olabilirler. Endişeli yapıları nedeniyle hastalık hastası kişiler Yengeç burcundan çıkabilir. Yengeç burcu beslenmeyi ve göğüsleri temsil ettiği için Yengeç kadınları daha verimli olabilir.


YÜKSELEN YENGEÇ BURCU

Yengeç burcu yükselen kişiler duygusal, hassas ve hayalperest olabilirler. Fiziksel olarak orta boylu, beyaz tenli, yuvarlak yüzlü olabilirler. Ruh halleri çok değişken ve melankolik olabilir. Onlar için hissetmek düşünmekten daha önce gelir. Evlerine, ailelerine ve özellikle annelerine çok düşkün olabilirler. Güvenliklerine çok önem verdikleri için para kazanma ve mal biriktirme konusunda eğilimleri olabilir. Buna karşın para harcama konusunda tutumludurlar. Biriktirmeyi severler, özellikle eski değerleri, sanatsal yapıları, anılarına ait özel eşyalarını biriktirirler.


Geçmişi hatırlamaktan çok hoşlanırlar, kendi aileleri ve çocukları onlar için her zaman birinci plandadır. Evliliği çok ciddiye alırlar, genç yaşta evlenebilirler. Genel olarak dışa dönük görünmelerine rağmen aslında gerçek duygularını çok kolay paylaşmazlar. Arkadaşlarına yardım etmekten kaçınmazlar. Genel olarak çevrelerine karşı anaç ve korumacı bir tavırları vardır. Uzun süreli, derin dostlukları tercih ederler. Manevi dünyaları zengindir, güçlü sezgileriyle birlikte ruhsal konularda ilerleyebilirler.