Merkür Yengeç Burcunda

İletişim gezegeni Merkür 8 Temmuz'da Yengeç burcuna geçecek.


İletişim gezegeni Merkür 8 Temmuz'da Yengeç burcuna geçecek.


Merkür 23 Temmuz’a kadar Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu dönemde zihinsel enerjimiz daha içe dönük ve duygusal olabilir. Düşüncelerimiz ev, yuva, aile, vatan konularına yönelebilir. Geçmiş kavramlar, anılar, çocukluğumuzla ilgili konular ön planda olabilir, aile içi iletişimlerimiz yoğunlaşabilir.


Merkür Yengeç burcunda olaylar karşısında tarafsız olmakta ve rasyonel bakış açısında zorlanır. Alıngan ve güvensiz zihnimiz geçmiş kırgınlıkların ve öfkelerin etkisinde kalabilir. Bu durum ilişkilerimize yansıyabilir.

 

Merkür Yengeç burcunda ilerlerken özellikle 15-22 Temmuz aralığında Mars, Plüton ve Uranüs ile sert açılar yapacak. Kişisel ilişkilerimizde kıskançlık, kuşku, kin, öfke gibi zararlı düşünce ve duyguların etkisinde kalıp zorluklar yaşayabiliriz.

Konuşmalarımızda kinaye ve iğnelemeler stres ve baskı yaratabilir. Bu dönemde kaza, çatışmalar, şiddet olayları artabilir. Özellikle ulaşımda, trafikte daha dikkatli olmalıyız.


KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

Merkür 23 Temmuz’a kadar Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu süreçte değişen iletişim dinamikleri ay sonuna kadar zihninizi ev ve aile ile ilgili konularla daha fazla meşgul edebilir. Aile üyeleri ve kardeşlerle ile iletişiminiz güçlenebilir. 15-22 Temmuz aralığında aile üyeleriyle iletişimlerde stres ve gerginlikler oluşabilir, daha sakin ve anlayışlı olmalısınız.

 

BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)

Merkür 23 Temmuz’a kadar Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu süreçte değişen iletişim dinamikleri ay sonuna kadar günlük yaşamınızı hareketlendirebilir ve yakınlarınızla, kardeşlerinizle iletişimleri güçlendirebilir. Kısa seyahatler yapabilir, bir çok haber duyabilirsiniz. 15-22 Temmuz aralığında yakın çevre ilişkilerinizde ve trafikte daha dikkatli olmalısınız.

 

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 

Merkür 23 Temmuz’a kadar Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu süreçte değişen iletişim dinamikleri ay sonuna kadar zihninizi maddi güvenliğinize odaklayabilir. Para ile ilgili iletişim trafiğiniz artabilir ve ticari fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. 15-22 Temmuz aralığında maddi konularda stresler oluşabilir, harcamalar artabilir. Kaza ve sakarlıklara karşı da temkinli olmalısınız.


YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)

Merkür 23 Temmuz’a kadar burcunuzda ilerleyecek. Bu süreçte değişen iletişim dinamikleri ile zihinsel enerjiniz ve iletişim gücünüz artarken, eğitim, seyahat, iş ve ticari fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. 15-22 Temmuz aralığında her türlü ilişkide baskı hissedebilir, öfkenizi ve tepkilerinizi kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Dürtüsel hareketlerden uzak durmalısınız.


ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Merkür 23 Temmuz’a kadar Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu süreçte değişen iletişim dinamikleri ay sonuna kadar zihninizi iç dünyanıza yönlendirebilir. Maddi konular ve aşk yaşamınızla ilgili sorgulamalarınız olabilir. Kendi duygu ve düşüncelerinizi irdeleyebilir, gizli planlar yapabilirsiniz. 

15-22 Temmuz aralığında sağlığınıza özen gösterin, kendinizi fazla yormayın.


BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)

Merkür 23 Temmuz’a kadar Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu süreçte değişen iletişim dinamikleri ay sonuna kadar sosyal yaşamınızdaki iletişimleri güçlendirebilir. Arkadaşlarınızdan daha fazla haber alabilir, ekip çalışmalarına katılabilirsiniz. Gelecekle ilgili planlar yapabilir yeni projeler üretebilirsiniz. 15-22 Temmuz aralığında arkadaşlarınızla olan ilişkilerde ani stresler oluşabilir.


TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)

Merkür 23 Temmuz’a kadar Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu süreçte değişen iletişim dinamikleri ay sonuna kadar sizi geleceğiniz ve kariyeriniz üzerine daha fazla düşünmeye itebilir. İş bağlantıları ve görüşmeler yapabilir, mesleğinizle ilgili eğitimlere katılabilirsiniz. 15-22 Temmuz aralığında üstleriniz, otorite konumları ve aile büyükleri ile olan ilişkilerde daha özenli olmalısınız. Görev ve sorumluluklar yorucu olabilir.


AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )

Merkür 23 Temmuz’a kadar Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu süreçte değişen iletişim dinamikleri ay sonuna kadar ilginizi farklı kültürlere ve uzak ülkelere yönlendirebilir. Eğitim ile ilgili konular hareketlenebilir. Uzaklarda bulunan kişilerle iletişiminiz güçlenebilir ve seyahate çıkabilirsiniz.

15-22 Temmuz aralığında seyahatlerde ve trafikte daha dikkatli olmalısınız.


YAY (23 Kasım-21Aralık)

Merkür 23 Temmuz’a kadar Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu süreçte değişen iletişim dinamikleri ay sonuna kadar zihninizi maddi konularla daha fazla meşgul edebilir. Başkalarıyla paylaştığınız kaynaklar, hisseli paralar ile ilgili bilgi paylaşımları yapabilir, yeni kararlar alabilirsiniz.

15-22 Temmuz aralığında maddi konularda baskı ve stres oluşabilir, harcamalara dikkat edin.


OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)

Merkür 23 Temmuz’a kadar Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu süreçte değişen iletişim dinamikleri ay sonuna kadar zihninizi özel ilişkilerinize ve işbirliklerine yöneltebilir. Eş ve ortağınızla iletişiminiz güçlenebilir. Yeni teklifler alabilir, bazı sözleşmeler imzalayabilirsiniz. 15-22 Temmuz aralığında ilişkilerinizde anlaşmazlık ve çatışmalar meydana gelebilir. İşbirliklerinde daha paylaşımcı olmalısınız.


KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

Merkür 23 Temmuz’a kadar Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu süreçte değişen iletişim dinamikleri ay sonuna kadar günlük yaşamınızı hareketlendirebilir. Bazı iş seyahatleri, eğitim ve toplantılar gündeme gelebilir. Sağlığınız zihninizi daha fazla meşgul edebilir. 15-22 Temmuz aralığında sağlığınız, mide ve sindirim sisteminiz hassas olabilir. Kendinizi çok yormayın. Evcil hayvanlarınıza dikkat edin.


BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Merkür 23 Temmuz’a kadar Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu süreçte değişen iletişim dinamikleri ay sonuna kadar aşk ve sosyal yaşamınızı hareketlendirebilir. Yeteneklerinizi yazılı ve sözlü daha iyi ifade edebilir, çocuklarla iletişiminizi güçlendirebilirsiniz. 15-22 Temmuz aralığında çocuklar ve aşk yaşamınızda sizi stres altında bırakacak ve yoracak gelişmeler olabilir. Duygularınızı kontrol etmeye çalışın.


Demet BALTACI

demet@astrofoni.com